אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הדיון על תקציב הביטחון רדוד. יש לי אלרגיה לזה"

74 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

74.
73 צודק - תקציב צריך להתחיל מאפס
המצב בו לוקחים את מה שהיה שנה שעברה, מוספים 10% ומתעמקים רק בכמה נושאים הוא הרה אסון. כל שנה חובה לבחון אם אכן נדרשות כל המשלחות, האם אכן נדרשים כל התקנים וכד'. תקציב שבו לא עוברים מחדש על כל הסעיפים גורם לשיכחה ולדהייה של המספרים הקטנים (שאינם באמת קטנים), אלו הופכים ל"אפורים" - כאלה שמזמן אתה כבר לא זוכר למה נקבת בהם אבל לא ממש בא לך לגעת בהם, ואז כשדורשים קיצוץ, דבר ראשון מקצצים במה שעולה בזיכרון, שאלו הנושאים שבהם התמקדת (ימי מילואים, רכש וכד'). חובה להתחיל כל שנה מאפס!!
רו"ח | 18.06.13
73.
הדיון רדוד בגללכם - כל קיצוץ מאיימים בסגירת בסיס.
כקצין מטה במיל אני מודע טוב מאד לעומק הביזבוז בצבא. תתחילו לקצץ בשומנים ובביזבוז, לא רק שזה לא יפגע בביטחון אלה אפילו ישפר אותו. * לשחרר אלפי אנשי קבע ולצמצם אבטלה סמויה - לידיעתכם היא לא כ"כ סמויה. * לבטל פנסיה לאנשי מינהלה לפני גיל 67. * לגייס חרדים ולהחליף אנשי קבע לא מקצועיים - מחסנאים, טבחים, אנשי ניקיון וכו'. * לסגור מסגרות שאינן קשורות לביטחון - גלי צהל, מערכות חינוך, * לבטל / לצמצם נציגויות צהל בחו"ל. * להתחיל כל דיון תקציבי מאפס, כיום הדיון מתחיל משנה קודמת ויש המון שאריות ושומנים שלא נבחנים כי הם שם משנים קודמות.
ג'וני | 06.06.13
71.
לקצץ 10% לשכר ופנסיה מעל 15,000 ש"ח לכל המגזר הציבורי !!
לקצץ 10% לשכר ופנסיה מעל 15,000 ש"ח לכל המגזר הציבורי !! ולגייס חרדים ל3 שנים לגדודי חי"ר,שיריון,תותחנים,הנדסה, ומקצועות טכניים - כמו כל יהודי - ולשלם להם כמו כל חייל... יחסוך תעסוקות מבצעיות לגדודי מילואים שיתרכזו באימונים וכשירות.
ולגייס חרדים ל 3 שנים | 05.06.13
70.
לאלכס גוטמן, מס' 41.
את המלחמות הבאות, מקסימום נראה בטלוויזיה. למרות שאכפת לנו מהמדינה, לא נוכל להגן על מדינה שמשפילה אותנו, רומסת אותנו, ואנו לא יכולים להתקיים בה בכבוד. כל אחד יודע שבשביל לזכות בנאמנות, אתה צריך קודם כל להיות נאמן. המדינה לא הייתה נאמנה בשבילנו אלא לקומץ מקורבים, היא לא יכולה לזכות בנאמנות שלנו.
יוסי | 05.06.13
66.
חונטה צבאית שמגינה על עצמה , ועל הכיס שלה .
גנרלים ללא אומץ , למה פקיד הקריה צריך לצאת לפנסיה בגיל 45 ? למה כול המשלחות המיותרות לחו"ל ? (רמז - ג'וב לחבר"ה ) . תפיסת עולם מיושנת של חיל אוויר מנופח וראוותני שבמלחמת שלום הגליל השניה השיג כלום . הצטיידות מטורפת בטנקים יקרים שעברו מהעולם , כול אוייבנו עברו לטילי נ.ט , ורק הגנרלים המקובעים שלנו עדין דורשים טנקים של 70 טון . 5 צוללות (זאת לא טעות ) יקרות להחריד . מישהוא פו השתגע לחלוטין . ואל תגידו שזה על חשבון גרמניה , כי את האחזקה אנחנו משלמים . הגיע הזמן שתתכננו תקציב רב שנתי לעשור לפחות שיכלול את כול הצימצומים שציינתי לעיל , ועוד רבים אחרים שניתן לחשוב עליהם . פשוט חונטה צבאית שדואגת להלך על כולנו אימה לצורך הג'ובים שלה בצהל ובתעשיות הצבאיות המיותרות . מספיק
אלי  | 05.06.13
60.
אספר לך מר בירן מהי הבעיה האמיתית
הבעיה האמיתי היא בך ובשכמותך. מאז גיל 18, עוד בטרם ראיתם עולם, אתה ושכמותך הגנרלים והלשעברים נושמים אך ורק ביטחון. זו הפריזמה שלכם על העולם ואין בלתה. מספר השנים שהקדשתם ללימודים לא פחתו אתכם לעולם וגם לא נשותיכם וילדיכם, כי בקושי ראתם אותם כל השנים האלה. אינכם יודעים מה זה לחפש עבודה. אינכם יודעים מה זה לשלם ארנונה, לנסוע בתחבורה ציבורית, לעמוד בתור, להזיע מול החזר משכנתא. אינכם יודעים כי הצבא ומערכת הביטחון עטפו אתכם כל השנים, כדי שתוכלו להקדיש זמן למקצוע הבטחוני. הבעיה היא שתפיסת עולמכם צרה מאוד. אינך מבין למשל שאם האוכלוסיה תהיה ענייה, לא יהיו ילדים שיבואו לצבא. החיילים הטובים של צה"ל לא נולדו בצה"ל. הם נולדו לאותם הורים שנאבקים על קיומם, כי אתה ושכמותך החליטו שהאיומים הבטחוניים מחיבים הזזת כל דבר אחר הצידה.
יורם | 05.06.13
59.
תקציב ביטחון מפוצל
כל פעם שמדובר בקיצוץ תקציב הביטחון מאימים בשעות טיס ביטול אימונים פגיעה בחץ וכיו"צב על מנת שלא ידברו על תנאי הפנסיה (השכר) של אנשי צהל מה שצריך זה להפריד את תקציב הביטחון לשני תקציבים נפרדים שלא ניתן להעביר כספים מהאחד לשני . תקציב שכר ותקציב למוכנות מבצעית.
ארז | 05.06.13
58.
לא צריך להחליט כמה גדודים
צריך להחליט כמה עשרות אלפי קצינים לא נחוצים יסתובבו בקרייה ויצאו לפנסיה מופרעת בגיל 45. צריך להחליט שכל שקל של גובניק כזה בחיים האזרחיים שלאחר ה’פרישה’ יקזז 0.5 שח מהפנסיה הצבאית שלו, וכנל לגבי הפנסיות האזרחיות שלו בעתיד. צריך כתבי אישום נגד מפיצי הדמגוגיה השיקרית של המערכת הביטחונית המסואבת הזאת.
הידרו | 05.06.13
57.
נמאס לך? אתה אלרגי? אויויוייי....
גם אני אלרגית לזה ששותים לי את הכסף! אולי תספר לנו אם אתה אלרגי גם לחגיגות השנתיות ברפאל שבהן מחלקים טלויזיות חינם. אולי באמת כדאי להבין למה אין תקציב לחינוך אך יש תקציב למשרד הבטחון להעביר למוסדות החינוך? למה לא נמאס לך ואינך אלרגי לאותם אנשי קבע, אוכלי חינם, עכמי"ם (עושי כלום מקצועיים), נהנים על חשבון הציבור ממשכורת מנופחת ופנסיה ענקית בגיל בלתי רגיל?... בטוח שיכול להיות שאולי אתה בעצם אלרגי לכך שכל הצבא הזה מתנהל בצורת תכנון המתאימה לבהילות שבה הוקם, בימי קום המדינה ולא לגוף מכובד שמתיימר לראות את עצמו כאחד הצבאות החזקים בעולם. מאוד מאכזב לשמוע את המילים האלה. צר לי. גם בצבא "שלנו" כמו בצבא "שלך" היינו, ראינו, באנו והמסקנות שלנו הפוכות. לך לחשוב על זה שוב.
טל | 05.06.13
54.
מבין השורת זועקת אמת אחת: צריך להתאים מדיניות לאומית לתקציב לאומי
אנשים שאינם מודעים לעצמם זקוקים לטיפול, כנ"ל מדינות. עצמאות מדינית אינה בהכרח עוד אבן בחברון. לפעמים היא חשבון חיובי בבנק, אם נתניהו לא מבין אז שישאל את היוונים, הם מוכרים עכשיו את האקרופוליס
המשיח לא טילפן! | 05.06.13
51.
בטחוניסט קשקשן. אם המערכות האלו היו עובדות בסטנדרטים של המגזר הפרטי היה אפשר לקצץ המון בשומנים
כנס לכל בסיס תבאי וראה את השטח המבוזבז, את אנשי הקבע שמסתובבים בחוסר מעש. אנשים שהם פקידים לכל דבר ועניין (או אנשי אלקטרוניקה עם תפקיד אזרחי לחלוטין) שיוצאים לפנסיה (תקציבית ) בגיל 45. שערוריה שאין כדוגמתה
אזרח שעובד קשה, משלם מיסים, עושה מילואים | 05.06.13
49.
מדבר מפוזיציה של תעשיה ביטחונית ופנסיונר..
מפקדים ולוחמים קרביים שיצאו לפנסיה בגיל 45, כל השאר- 67. נקודה!!! כמה עודפי שומן יש בצבא במשלחות הרכש, במטות לא יעילים? בטיסות לחתונות במסוק...?.. למה משרד הבטחון ממן חייל שנפצע בסופ"ש שהיה שיכור והנ"ל לא עובר לטיפול בטל"א? למה אין ביטוח כולל פרטי לאנשי הקבע במקום טיפולי שיניים חינם למשפחותיהם? למה אין ביטוחי חיים בצבא למקרי מוות שלא כתוצאה משירות מבצעי ולכן אתם מבזים את חללי מערכות ישראל שלצידם קבורים כאלו שמתו בריצת מיני מרתון או מהתקף לב במשחק כדורגל בקריה..?.. ????ל-מ-ה???? למה ברפא"ל עוד יש שנת שבתון??? איזה מחקר והשתלמות רובם הגדול עושה בחוץ?????
גבריאל הטיל הצדיק | 05.06.13
48.
מה שבטוח זה שהצבא והעם תמיד מוכנים למלחמה (הקודמת)
הינה - כבר יש כמעט לכולם ערכות אב"כ, אבל המלחמה הבאה תהיה גרעינית, והינה - כבר יש כמה מאות מטוסים - אבל אף אחד מהם לא יודע להמריא ולנחות אנכית. והינה - יש כמה צוללות אבל אף אחת מהן לא מסוגלת לשהות שנה מתחת למים ולשגר טיל בין יבשתי. אז תכל'ס, הניצחון הגדול שלנו הוא על מדינת עזה. את הלקחים הבאים נפיק (אם נוכל להפיק) רק אם הערבים ימשיכו להיות ערבים...(יתנו לנו קצת מרווח נשימה של עבודה ערבית) אבל אם הערבים ישתנו - אכלנו אותה בגדול !!! (ותפילות לא יעזרו). וכן, אף פוליטיקאי לא יקבל שום החלטה, כי לקחי וועדת אגרנט קובעים שלפוליטיקאים אין אחריות לכלום.
לא יקבלו שום החלטה | 05.06.13
43.
אני יגיד לך מר בירן איזה צבא אנחנו רוצים..
אנחנו רוצים צבא שיודע לנצח מלחמות ,לא כמו הצבא הזה שמאז 1967 לא ניצח אף מלחמה אנחנו רוצים אנשי צבא ולא פולטיקאים עם מדים שהכי קל להם להגיד "אין פתרון צבאי " וככה הם מסירים אחריות מהם צבא ששותה את כל תקציב המדינה ולא מביא תוצאות צבא ששכח לשם מה הוקם (הגנה על המדינה ) ופועל כרגע רק לספק משרות שמנות ופנסיות שמנות איך חצי מהתקציב הולך למשכורות -שכחתם מה היעוד האמיתי שלכם
דני | 05.06.13
41.
אילן בירן -אדם עם רקורד מרשים של עשייה למען המולדת ובטחונה
למי שלא הבין את דבריו כי שפתו מלוטשת שווה לקרוא שוב. אני מכיר אותו מאז שיהיה סמג"ד ב 13 של גולני . הוא לא יחרטט דברים רק בשביל לזכות בפופולאריות . נשמע יהיר אבל מדבר לעינין וישיר . זה אדם שלא מתחנחן ,לא מבטיח הבטחות פופוליסטיות בשביל לזכות לאהדה .אלא אומר דוגרי את מה שהוא חושב , גם אם נשמע בוטה וחצוף !! למי שלא חסיד שלו כדאי מאד לשטוף עיניים ולחזור למציאות . בבקשה לא להתבלבל .ישראל זה לא יורו דיסני -אלא דומה יותר לפרק היורה ומסביבנו יש הרבה טורפים שממתינים לטרוף אותנו . אדי הנרגילות ,הצינגלה ואלכוהול המשמשים את אלו המבלים או אפילו מתחמקים ללא בושה ממילואים, בזמן שבני ה 25-45 דואגים בתפקידים הרבים בשרשרת הפיקוד של צה"ל לבטחון המדינה הלכה למעשה - לא ישנו באמת את המציאות ב"שכונה " שלנו . אין לנו הרבה חברים שיכולים לסמוך עליהם ואם אנחנו לא נדאג לעצמנו אף אחד לא ידאג לנו . ומילה אחרונה לכל המבקרים את אנשי הקבע הפורשים בגילאי 45-50 אני מציע שראשית כל יחנכו את ילדיהם להתגייס לצה"ל ,לשרת שרות משמעותי וללכת לקורסי פיקוד וקורסי קצינים במגוון התפקידים אשר צה"ל צריך עם כל הכבוד את המלחמות הבאות לא נוכל לנצח עם פייסבוק ,או כתיבה בעיתון במחנה או שתיה של בירה על חוף הים .
אלכס גוטמן  | 05.06.13
38.
אילן בירן שחצן עם האף למעלה תמיד היית ולא תמיד לגנאי
היו זמנים שלחלק גדול מהערותיך לא היה סימוכין ובכל זאת הרמת לנחת שלא תמיד היתה מדויקת ולא תמיד קיבלת הערות היה לך קשה מנשוא לראות ולהקשיב למישהו שסתר את תורתך שבע"פ והיום אולי אתה רואה מבחוץ אחרת כמו שאמר לי סבי לפני 60 שנה אורח לרגע רואה כל פגע כל טוב אריכות ימים ואורך רוח ,היה שלום קולומבוס
גדעון | 05.06.13
37.
למה לא שואלים כמה הפנסיות של פורשי בנק ישראל? של שופטים?
הפנסיות של הצבא לא כ"כ גבוהות, כשמסתכלים על פנסיה לפי דרגה. בסופו של דבר מגלים שמעטים מפורשי צה"ל נהנים מהשמנת. הרוב מקבלים פנסיה בין 2000-5000 ש"ח. למה לא שואלים כמה הפנסיות של פורשי בנק ישראל? של שופטים? נכון שצה"ל צריך להתייעל, אבל לא בקשר לפנסיות. שווה לבדוק קודם את בנק ישראל ואת משרד המשפטים.....
אבי יקואל | 05.06.13
34.
לבטל צבא ? לבטל אנשים חסרי תוכן שכמוך
אפילו לא בזבזתי את "זמני" בקריאת הדברים שכתבת לגי ביטול הצבא וקיטורים ,,,, אני כאחות שכולה ,שמגלת ילדים ואחד מהם משמש כחייל קרבי בצה"ל ובגאווה גדולה הייתי אומרת ,מודיע לך בזאת כי בצבא קיימים קיצוצים רבים כבר מזמן!!!!!!!!! בני החייל וחבריו האמיצים מתלוננים לא פעם על רעב!!! האם לקיצוץ הזה התכוונת ? או שמא כי קיבל מצעים לכסות מזרון שאי אפשר לישון עליו משום שהוא קרוע בלוי ויוצא ממנו ריפוד? אולי אתה מדבר על העובדה שלמרות שסיים טירונות קיבל תג יחידה משומש ובלוי ומהוה שאי אפשר להבין אפילו היכן הוא משרת? או אולי על זה שביקש ממני לקנות לו איזוליר בנד וחוטי שיפצור כי פשוט אין ? שום מילה לא שמעתי ממנו ,אפילו ל"קטר" כדברך הוא לא מאפשר לי כי הוא ילד שחונך אולי אחרת או שאולי הוא מקבל דברים באופן שונה ממני ? בוש והכלם לך
אביטל | 05.06.13
31.
אילן בירן במילה אחת - תותח !!!
כבר בשנת 98 כשהיה מנכ"ל משדר הביטחון היתה לו את החשיבה הניהולית האסטרטגית הזו. התרשמתי מאוד מדבריו שאמר מעל הדוכן על התיעלות הצבא והתעשיות הביטחוניות בטקס פרס ביטחון ישראל שהייתי נוכח בו באותה שנה. הלוואי ועוד בכירים רבים בתפקידים מקבילים היו בעלי שיקול דעת ותכנון לטווח ארוך דומים לשלו
ציקי האדום | 05.06.13
28.
אתה טועה ומטעה . התקציב קובע עד כמה יהיו חייהם של משרתי הקבע מצופים בדבש
יום לאחר שגנץ הודיע על צמצום שירות אנשי מילואים ועוד יצאו חיילי יחידה עורפית ( מאות אנשים ) ליום כיף בימית אלפיים . את זה גנץ לא ביטל ולא הורה לקצץ . הגיע זמן להפסיק להפחיד את הציבור . צה"ל מקצץ אמנם במוכנות שלו אבל בשומנים/סוכרים/הנאות אינו נוגע למה ???????????
אזרח | 05.06.13
26.
עודף השומנים במשרד הבטחון הוא שערוריה שנמשכת כבר עשרות שנים..
דוגמאו היכן עוד ניתן לקץ ומייד (לא מחר, לא ברבעון הבא, ולא בשנה הבאה - מייד!!) * פנסיות בגליאי 40-50 - מי שמע דבר כזה?! ועוד על חשבון משלם המיסים?! הצבא הוא מקום עבודה לכל דבר ועניין, אף איש צבא לא עושה טובה שהוא משרת!! לא מתאים לו - הדלת פתוחה!!! * הצטיידות (בעיקר חיל האוויר) אין צורך במטוסי קרב מתקדמים יותר מהקיימים בחיל - תשכחו מ- F22 ודומיו. מדובר בהוצאות של מליארדים שתכליתם לפאר את מוסד ח"א ושוכניו (חזקה עלי שאני יודע על מה שאני כותב - אסטרטג, טייס ומהנדס מערכות תעופותיות..) * חסלו מיידית את מוסד "מוניות האוויר" שחיל האוויר מנהיג שנים. לא צריך לממן טייסת מיוחדת לכך ובטח ובטח לא לצייד אותה במטוסים היקרים ביותר (בוננזה במקום ססנה..) הדבר שקול לנסיעה במרצדס במקום ביונדאי.. שוב, רק בגלל גחמות והרגשת "מגיע לי הטוב ביותר" ששוררת בחיל הבזבזני הזה..
אבירם | 05.06.13
25.
לשלוט בכנופיית הביטחון, בגנרלים ובאדמירלים ובנושאי כליהם
1.2.2.1.1. " לשלוט בכנופיית הביטחון, בגנרלים ובאדמירלים ובנושאי כליהם יוסי שריד לפיכך נתכנסנו הם מרימים ראשם, מחוללים פוטש קטן, משתלטים על המדינה... חבורת הפראים, פראי אדם, שכבשו את הביטחון...מאורת הנחשים... מדינת ישראל מועדת היום לפורענות של החונטה יותר מכפי שהייתה מעודה..." .
חנן וייס | 05.06.13
20.
כשמדברים מהפוזיציה...
1. יואיל האדון הנכבד ויספר לציבור מהי הכנסתו כיום. גם כגימלאי וגם בתפקידו הנוכחי. נא לציין גם מהיכן מגיע שכר זה. ( האם הביטוי "שולמן ישלם" מוכר לאדוני?) 2. יואיל האדון הנכבד ויספר לציבור איזה פטור הוא מקבל ממס הכנסה. זהו הסוד הכמוס ביותר במערכת הביטחון. 3. מר בירן בטוח לחלוטין שלצה"ל יש מדינה ולא ההיפך. 4. מרבית תקציב הבטחון הולך לשכר, גמלאים צעירים ועוד ביזבוזים. כמה הולך להתעצמות? סוד מוחלט. 5. יואיל האדון הנכבד ויגיש דו"ח חקר ביצועים על הבוננזה האחרונה: כיפת ברזל. מדוע לא לספר לציבור שרק עלות הטילים שיש להעמיד מול הארסנל של החיזבללה הוא כ 1.5 מיליאד דולר? לא לקחנו בחשבון את עלות הסוללות, חלקי חילוף וכוח אדם. מוזר שאף מדינה לא עומדת בתור כדי לרכוש מערכת זו, למרות "ההצלחה הכבירה" בהשמדת הגרדים בשבוע הקרב האחרון. ומה עם הביזבוז הנורא של מערכות הטילים האחרות. כל עבודת חקר ביצועים אלמנטרית הייתה פוסלת מערכות נשק אלו. 6. אילו מר בירן היה עומד בראש האימפריה הרומית היה ודאי גורם להתמוטטותה תוך שנים ספורות.
ציון | 05.06.13
16.
סליחה צהל הוא גוף בזבזני!!
ותמיד יש איפה לייעל ולהתקדם! חלאס שזורקים פה את איראן ואת מצרים על חשבון משלמי המיסים. אני חיילת מילואים רואה פה בעיינים כמה הצבא זורק כסף. על חיילים שמחוייבים להיות פה ולא עושים כלום. ומעבר למשכורת הצבאית גם עלות האחזקה לא נמוכה. כל היום בוכים שאין מים במדינה. שהמדינה מתייבשת והגוף הכי ייצוגי כמו צהל לא טורח לשים אפילו חסכמי מים על הברזים. זה מתחיל מהדברים הקטנים ומגיע לדברים הגדולים. רוצים בסהכ שתייעלו את עצמכם מעבר למסירות ולעבודה הגדולה שאתם עושים! זה כבר לא שנות ה-70. זה שנים התחדשות והתפכחות. וכמו שמשלמי המיסים יוצאים לעבוד וחוסכים בכל תחום בחיים שלהם ככה צריך גם בצבא ( וכמובן שבעוד מקומות ממשלתיים!)
אפרת | 05.06.13
14.
נקודות לעשייה מיידית של המדינה
1) העלאה של גיל הפנסיה דרסטית למשרתים במרכז הארץ וגם לתומכי לחימה (בהקיף קטן יותר). 2) איחוד של תעשיות בטחוניות. 3) ביצוע התאמת כוח אדם לביקושים העולמיים. לא ייתכן שבביקוש גבוה לא יספקו יותר ובביקוש נמוך יהיה מאות עובדים מיותרים. 4) תקציב הביטחון - בפיקוח יחידה מיוחדת במשרד האוצר.
רואה חשבון | 05.06.13
13.
עבר משותף
הכרתי את אילן בתיכון ק. חיים. אכם החינוך והערכים שקיבלנו מהמחנכים וממנהל ביה"ס המיתולוגי דר' אליעזר כגןז"ל השפיעו על רבים מבני המחזור והם הגיעו לעמדות בכירות במדע, באקדמיה, בצבא בתעשייה ובשרות הציבורי. עקבתי במשך השנים אחרי אילן ואחיו ז"ל ראש עיריית עכו לשעבר ואכן ראויים דבריו להישמע ולהתבצע.
אלי ס | 05.06.13
12.
כדאי שבמערכת הבטחון יפנימו: איומים לא עובדים עלינו יותר
לא יתכן שתקציב הבטחון יעלה מ-30 ל-60 מיליארד ש"ח בשנה, ובכל שנה אותם איומים. בתקציב הבטחון יש הרבה מאוד שומנים ולא ייתכן שלא תהיה שקיפות בהוצאות. על הפנסיות בגיל 45 כבר ידוע. אבל על מה עוד אנחנו לא יודעים? כמה מיליארדים מתבזבזים מדי שנה על גחמות של כל מני מפקדים? בת'כלס הכח הלוחם והמבצעי קטן בהרבה מכל האדמיניסטרציה שמלווה את הגוף הגדול והמסואב הזה. ובסופו של יום תקציבי ענק נשארו בקריה ולא הגיעו לחיילים רעבים וחסרי ציוד בזמן אמת. אז למה שלא תפסיקו לבלבל את המח?
ליה | 05.06.13
11.
מי שחושב שפנסיה מגיל 45 היא צ'ופר - שילך וישרת גם הוא בקבע 25 שנים...
המדינה שאפה תמיד להיטיב עם המשרתים בצבא הקבע - כדי למשוך אליו אנשים וכדי ליצור לצבא אפשרות של בחירת הטובים ביותר לשרות צבאי ארוך. בלי צבא טוב - כולנו 'קפוט', עם כל המשחרים לדמנו מסביב.. אז שיפסיקו כל הטוקבקיסטים ליילל (אפילו שזה מאד טרנדי עכשיו...) - ונראה אותם משרתים 25 שנים בצבא... אבל אם מישהו חושב שראוי לשנות את החוק - שיעשה זאת דרך חברי הכנסת, בכנסת, באופן דמוקרטי. נראה אתכם...
אלי בר-נס | 05.06.13
10.
הפנסיה של מערכת הבטחון תחנוק את המדינה למוות ארוך וארור
אילן אתה נשמע ונראה שעשית הרבה למען המדינה, אך מדוע המדינה עוצמת עיניים לחובות המטורפים והדמיוניים שיש למערכת הבטחון לפורשי הצבא בגיל 40-45, הרי זו חוצפה/גניבה/עיוורון/קיבעון מוחי שלא לראות את חניקת הנחש הזו שעושים לשאר הציבור העובד במדינה, עכשיו אפשר להבין מדוע המיסוי פה כל כך אסטרונומי ב- 10 השנים האחרונות הכל כי הפורשים מצה"ל מעמיסים כל טוב לביתן בגיל כל כך צעיר שלא לדבר שהם תופסים גם משרה בחוץ של מי שלמד באונבירסיטה ואינו מוצא עבודה, והכי גרוע שזה רק יתגבר והאבטלה בקרב הצעירים רק תגדל, חבל המדינה מתאבדת צריך מנהיג כמוך שיש לו מטרה וחושב כמה צעדים קדימה שמישהו שם למעלה יקשיב ויעשה מעשה לפני שאנשים פה יתאבדו, משפחות יתפרקו ולעומת זאת הפער העצום שיש לפורשי הפנסיה מצה"ל, משטרה,שב"ס זו בושה שאני ואשתי נצטרך לעבוד עד גיל 67 כאשר פורשי הפנסיה בבית בגיל 40-45 ומקבלים שכר כפול מהשכר הממוצע במשק ועוד הטבות וכן חלקם גם עובדים במשרה נוספת ויש להם הכנסות מהשכרה בגלל הפיצויים הגדולים שקיבלו בנוסף. דייייייייייייייייייייייייייייי תפסיקו לחנוקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקק הציבור העובד מדבר בנשימותיו האחרונות
תמיר | 05.06.13
6.
אדם משכמו ומעלה
ללא ספק אילן הוא אדם בעל מידות, והכל נכון, כל מילה בסלע,אבל הסבר לי אילן היקר, איך הגענו למצב שאנשים פורשים משרותיי הביטחון שאתה חלק מהם, בגיל 44? ומצד שני רוצים להעלות את גיל הפרישה לנשים לגיל 67, אז אילןן דבר על כל התמונה, ולא רק מנקודת מבט של מגד בשטח, הריי ברור לך שייש עיוות בכל ההתנהלות, ואפילו הפקרות, לדעתי צריך לחקור מי ואיך מאשרים גיל הפרישה יציאה לפנסיה בגיל צעיר כל כך, בלי שום חשיבה על העתיד לבוא, ואז כל הכספים הולכים לפנסיות, וכסף לא נשאר אז מעלים את
יוסי | 05.06.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת