אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שווה להיות חבר של קבע: צה"ל מוציא בשנה 27 מיליארד שקל על כוח אדם

194 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

194.
איפה הבושה שלכם?
אז נגמרה המלחמה/מבצע והחלטתם לחזור ולהתנקל לאנשי הקבע? זיכרון קצר יש לכם... לפני מספר ימים הם היו הגיבורים והילדים של כולנו. זה נכון, הצבא יכול להתייעל וכמו כל ארגון ענק,גם בצבא יש ממלאי תפקיד מיותרים. אבל מה עם כל השאר? מה עם מיטב בנינו שבמקום לפתוח חברות סטארט אפ או להשתכר במשכורות ענק כמו שאר בני גילם..הם עסוקים בלדאוג שכולנו נוכל להמשיך ולחיות כאן בשקט ולעשות לביתנו. יומם וליל,שבתות וחגים.. על החתום, קצין במיל' שהחליט לעזוב בגלל התנאים המבזים. כי עם פטריוטיזם ותחושת שליחות אי אפשר לקנות בסופר.
יוחאי | 16.08.14
193.
צבא מנופח ובזבזני
עשרות שנים מדברים , על בזבוז וגוף מנופח, הרמט'כל היחידי שנתן דעתו על חיסכון היה ראלו'פ רפאל(רפול)איתן ז'ל ומאז, גוף גדול בזבזני שמקשה על חיי האזרחים, ניתן לקצץ לדעתי כ30% שזה סכום אדיר ובכסף הזה לסייע לצעירים , לתעסוקה ,לבריאות, ולקשישים שבנו את המדינה וחיים בעוני.
בצלאל | 07.06.14
191.
למה?
-למה התם ל כותבים את זה שגיל הפנסיה בצבא עלה. -למה אתם לא כוךבים שגמול ההשתלמות הוא בדיוק ואפילו פחות מהגמול השתלמות שמקבל עובד מדינה. -למה אתם לא מתייחסים לכך שלאנשי הקבע אין וועד שיכול להגן על זכויותיהם. -למה כשאתם מדברים על גנים וקיטנות אתם לא מתייחסים לכך שאיש הקבע לא יכול להיות שותף יומיומי בנטל הטיפול בילדים וזה סיוע קטן , כ500 שח לעומת 2500 עלות גן ילדים בממוצע. -למה כשמקצצים ברמת פעילות לאיש מטה שנשלח לבצע הגנת ישובים בשטחים אף אחד מכם לא קם ואמר זה עוול שאתם פוגעים באנשי הקבע בלי שיוכלו לשבות. - למה כשמהנדס מועסק בחצי מהמשכורת למקביל באזרחות אף נאחד מכם לא מדבר. כתבה מגמתית ואינטרסנטית על אנשים שלא יכולים להגן על עצם
איש קבע שמשתחרר כי אין תקנים | 11.10.13
190.
ל-125 ושכמותה - אתם מחטיאים את המטרה
בעלה של הגב' מתגובה 125 ודומיהם אינם בפוקוס הדיון. אין מדובר על לוחמים קרביים או מפקדים בכירים ביחידות המטה. מדובר על מרבית הסגל שהינו מיותר בעבודתו (אבטלה סמויה / בסיסים מיותרים) או שהינו נושא במשרה רגילה ביותר (8:00-17:00) ומקבל תגמול וזכויות אחרות כמו אנשי החזית או המפקדים הבכירים. הינכם מבלבלים את הדיון בתגובותיכם וכועסים לשווא - שוב אינכם במוקד הדיון!
 | 17.08.13
189.
למה למה ומה עם חברי הכנסת
אם רוצים לשנות שישנו לכולם . לתת שעות נוספות לאיש צבע הקבע בשבת שנשאר בתורנות לשלם 250% כמו כולם . לאנשים יש עיניים צרות רק בהטבות ללא חובות. ועכשיו ניקח את חברי הכנסת שבחרתם בהם למה יש להם פנסיה לכל החיים לאחר קדנציה אחת. למה יש להם ביטוח בריאות חינם. למה מקבלים הטבות בלי סוף, ועוד דבר להגיד לכם שאיש הקבע אין לו מקצוע אזרחי שיכול להחליף כמו כולם. אם תבדקו יש או אלפי אנשים שמקבלים הטבות ולא מפרסמים קחו לדוגמה עובד שמייצר במבה במפעל אוסם מקבל כל חודש מזוודה של ממתקים בשווי 1500ש"ח. הידעתם.... שיהיה לבריאות לכולם ושייהנו . והקנאים שיתחילו לעבוד , אמן.
דור מיכה | 13.07.13
188.
איפה התור לגיוס לקבע ?
לכל המלעיזים למינהם, עברתי השבוע בשלישות הצבאית ולא ראיתי שמזיעים והולכים מכות "בתורים הארוכים" לקבלת משרה בשרות קבע. הייתי רוצה לראות אותכם מגיעים ומציעים את עצמכם !! לצבא חסרים אנשי מקצוע במגוון תפקידים - לכו והסתערו !! אה שכחתי, זה לא מתאים לכם אורח החיים הצבאי.
יוסי | 28.06.13
181.
מדינה של קשקשנים .........כולם מוזמנים להתגייס.......נו
לעבוד שעות רבות לעשות תורנויות בסופ"ש לעבור תפקיד ומגורים עם המשפחה כל כמה שנים למקום שאתה לא בוחר ללכת עם מדים משמעת כוננויות תרגילים זיוני שכל לחץ כל שנה חידוש חתימה ללא ביטחון כלכלי נראה אותכם מתגייסים ..............................................
אבי | 10.06.13
180.
במלחמת לבנון השנייה צה"ל - אנשי הקבע מהמטה הצילו את מדינת ישראל ממטר טילים
במלחמת לבנון השנייה צה"ל - אנשי הקבע מהמטה הצילו את מדינת ישראל ממטר טילים על העורף הישראלי , מה שהיה הורג אלפים אך גם אולי משמיד את חוסן הכלכלה ההיטק הישראלי נזק של מיליארדי דולרים מיידית ועתידית ,והורס את הרצון של משקיעים מחו"ל ומהארץ להשקיע בישראל מוכת הטילים, אנשי הקבע מהמטות השונים ביחידות העורף בדרך חכמה ואלגנטית של עבודת מטה של הרבה שנים, מבוקר עד ערב שקדו והצליחו, כנ"ל השמידו את הכור בסוריה , נלחמים בתוכניות השמדה כאילו ואחרות של מדינות אויב , גדולות וחזקות מאתנו , בעלות משאבי נפט בלתי מוגבלות, חברים אזרחי ישראל , אנשי הקבע משהב"ט וכו" הם עמודי התווך של בטחון עם ישראל בארץ ובחוצות , וכן גם הם כמו המקבילים אליהם מהשוק האזרחי שמעסיק עובדים בכבוד , ולא כעבדים (ויש הרבה מקומות עבודה אזרחיים אף טובים בהרבה מהשרות בצבא קבע) צריכים להרוויח משכורות ופנסיות וגם ולקבל הטבות כמו בשוק האזרחי , בהתאם למעמדם תפקידיהם ותרומתם כחלק מהמערכת לבטחון ישראל
קבוצת אזרחים גדולה | 10.06.13
176.
בשנת 79 השתחררתי מהצבא היה מצב כלכלי קשה וכל מי שרצה יכל להתגייס לקבע
קיבלו את כולם. תמיד חשבתי אם המצב כל כך קשה מאיפה יש כסף לשלם לכל הפרזיטים? עכשיו אני מבין הכל, לקח 30 שנה לניפוח הבועה ובועה כמו בבועה אתה מבין מה קורה רק אחרי שהיא מתפוצצת. והיא תתפוצץ לנו בפנים עוד 10 שנים כשתגיע לשיא הנפח או לפני כן כמו עכשיו למשל כשאין יותר מקורות להמשיך לממן ולתחזק את הניפוח הסוף כבר כאן והוא לא נראה טוב אלא אם יכפילו עוד את המיסים שלוקחים מאיתנו או יורידו לחצי את משכורות והפנסיות של המחוברים. והבעיה לא רק בתקציב הבטחון אלא גם ובעיקר בשרות הציבורי המושחת
חזי | 09.06.13
175.
אנשי הקבע הפקידונים חוגגים
כל תקציב הביטחון הולך למשכורות ופנסיות, כן - כל כולו. תקציב הביטחון האמיתי הוא תקציב הסיוע האמריקאי שהוא קבוע וניתן להוציאו רק על רכישת ציוד. אפשר לקצץ 100% מתקציב הביטחון זה לא יוריד קליע או פגז אחד זה רק יפגע בתנאים השערורתיים של אנשי הקבע - שזה נטו התפתחות טובה. אפילו אם נקצץ את תקציב הסיוע עצמו זה לא ישנה הרבה - צה"ל גם ככה לא פוגע מ-67. ושלא יספרו לכם סיפורי כיפה אדומה על איומים כאלה ואחרים, פחות מאחוז מהם מתממשים. האיומים מתגמדים לעומת האיום האמיתי - מערכת הביטחון.
דן | 09.06.13
173.
לכל המגיבים מטעם
א אחד לא מדבר על כל אותם לוחמים שעושים עבודת קודש. גם לא כל אותם תומכי לחימה ואנשי קבע שעושים ימים כלילות למען בטחון המדינה. מדברים על מרבים הנגדים בצה"ל שהתפקיד שלהם הוא משרדי לחלוטין ולא שונה מכל תפקיד אזרחי אחר. אין סיבה שמנהל מטבח למשל ישתחרר בגיל 47 ויצא לאזרחות ויעשה אותו התפקיד בדיוק בבית מלון למשל ויקבל משכורת כפולה וגם יתפוס משרה פנויה. לגבי סיכון החיים והשעות לא שעות בעת לחימה. כאילו שאזרחים לא עושים מילואים ולא רואים את הבית כמה שבועות בעוד שהנגדים העורפים ימשיכו להגיע לבסיס ב 8 ויצאו ב 5 כמו ביום עבודה רגיל. אז די לדמגוגיה בתגובות.
דודו | 09.06.13
172.
שערוריה שאין דוגמתה ! זה לא צבא זו מכונת שוד הציבור
אני קורא היום בכלכליסט על ה 27 מיליארד ש"ח שהם כבר כ 2/3 מתקציב הביטחון שמערכת הביטחון מוציאה על שכר, פנסיות מגילאי 40 ושלל הטבות וגילומי מס ומה לא וחושב לעצמי שאולי צריך לשנות את שם צה"ל ל צ"יל - צבא ישראבלוף לישראל. אם צה"ל היה מקדיש את היצירתיות שהוא משקיע בגזירת עוד קופונים מהציבור הישראלי ובשלל ההטבות והצ'ופארים לאנשי הקבע ש % 80 בכלל משרתים בעורף בתכנון מלחמות ישראל וניהולן , אולי היה מנצח במלחמת לבנון ה 2 והראשונה , אולי היה מגן על גבול הדרום ולא מכניס ומסיע עשרות אלפי מסתננים אפריקאים ומאמלל את חיי תושבי השכונות, אולי היה מגן כמו שצריך על מתיישבי יו"ש והיה מונע את 2000 נרצחי האינטיפדה ה 2 ועוד ועוד . זו שערוריה ורקבון שאין דומה לו . אני מקווה שהחכי"ם קראו את הכתבה בכלכליסט לקראת הדיונים על התקציב והגזירות הנוספות שעומדות ליפול עלינו .
ישראל | 09.06.13
170.
פקידי האוצר והעתונאים מוזמנים להתגייס לצהל. החגיגה פתוחה לכולם!
מדינת ישראל לא ביטלה את האיום על קיומה. למרות תאוות הטייקונים ומשרתיהם הנרצעים, מדינת ישראל זקוקה לצהל לפני כולם. בטח לפני מבקרים אוכלי חינם. למדינת ישראל יש חוזה עם חלליה. אף נהנתן מושחת לא יפגום בחובתינו למשפחתו. מי שמקנא בהם מוזמן להתיז ראשו.
ארץ ישראל עוד כאן | 09.06.13
169.
מגיע להם ולמי שמפריע שילך....
תעזבו את הצבא בשקט כל שקל שהם מקבלים מגיע להם אין להם שעות מסודרות אין להם תוספת על שעות נוספות עושיםשבתות וחגים ולא מתוגמלים על כך אנשי קבע זה לא עובדי נמל או עובדי בנק אם כל כך טוב בצבא למה אין אלפים בתור להיכנס לקבע תפסיקו לנעוץ עיניים על הצבא הגיע הזמן לעזוב אותם בשקט אין להם ועד ומישהוא שיגן עליהם תתבישו לכם
יוסף | 09.06.13
167.
הפתרון : הפרטה
מידי יום צץ איזה כתב/שדרית מתוסכלים ומגלים מומחיות ובקיאות בתקציב משה''ב. לכן הייתי מציע שיתנו למומחים את העסק וכמובן ע''י הפרטה ומכירת הצבא לאחד הטייקונים. ומי אם לא למומחה מס' 1 במדינה בתספורות ובאי תשלום התחייבויות כספיות כמו תשובה ואז עם תספורת תואמת ורוחבית התקציב יקוצץ בשני שליש . ראו מקרה דלק''ן. ובא לציון גואל .
דוד | 09.06.13
166.
ככל הנראה מדינה הולכת לרדת חזק על ההוצאות של הצבא
סוף סוף הבינו שאין לאזרחי מדינה יכולת לממן את הפרזיטים של קבע. כן כן פרזיטים כי לפרוש לפנסיה בגיל 45 עם 16אלף שח כל חודש זה להיות פרזיט על חשבונו של אזרח עובד שגם נתן לא מעט בשרות מילואים ויפרוש לפנסיה עלובה בגיל 67 .
אלון | 09.06.13
164.
הגוף היחיד בעולם..
שמשחרר את מיטב האנשים שלו בעלי נסיון וידע, בגיל 45, מקדם את העובדים חסרי הנסיון, ומשלם לשניהם...!!!! אם זה היה חברה פרטית מזמן היתה נסגרת.. ונקודה נוספת, אם שר הביטחון והאמטכל יכולים לשרת בגיל 55-60, למה חיילים בתפקידי מטה לא יכולים להשאר עד גיל 60 לפחות????
דני | 09.06.13
162.
קדימה להתגייס
אם כל כך טוב ריווחי ומפנק בצבא אז למה אנשים לא מתגייסים? כנראה שלא את הכל מספרים בכתבות המגמתיות האלה.לא מספרים על שעות העבודה ,על זה שיכולים להעביר אותך ממקום למקום בלי לשאול אותך ועל זה שבפנסיה תקציבית אם משתחררים לפני הזמן לא מקבלים כלום... אז קדימה כל החוכמולוגים הבכיינים תתגיסו ותהנו גם אתם . מה מונע ממכם להצטרף?
ג | 09.06.13
161.
ההתקפה על חיילי צה"ל
תפסיקו לרדת על צה"ל יש לבדוק את כל המשרדים הממשלתיים, הנמלים, חברת החשמל, ועוד, על הבזבוזים והכפילויות, מה זה שתלמידי ישיבה מקבלים משכורת ללימודי ישיבה על מה, לחיילי צה"ל מגיע יותר מכל הפרזיטים האלה, אחר כך נשווה את צה"ל למשרדים הדומים, וצה"ל יקבל עדיפות עליונה, ולמה? כי חיילי צה"ל עובדים קשה ימים ולילות מקבלים משכורת אפס ומשלמים בדם יקר, ולכן מגיע להם יותר מכולם. מה זה שאומרים שכח האדם בצה"ל עולה 30 מיליארד ₪ זה הרבה או מעט? צה"ל זה לא שק חבטות, בזכותם אנו חיים פה, ללא עוררים, תבדקו בבקשה את כל ההוצאות של המדינה הזו מחדש!! ותגלו שיש צורך להעלות לחיילי צה"ל את המשכורות. מספיק לשתוק.
ישראל לביא | 09.06.13
155.
החתול שומר על החלב
מסגרת משרד הביטחון מנוהלת בידי אנשים שתמיד נגועים באינטרס אישי או חברתי, מי שמנהל אלא אנשי צבא שיודעים שהכל קשור לעתידם וכל ההטבות המוגזמות תמיד מתורצות בביטחון המדינה. ביום שראשי האגפים לא יהיו אנשי צבא עם רקע צבאי הכל יראה אחרת , לכל מחלקה צריך להצמיד איש חיצוני, כואב הלב על הרווחה המדינה והחינוך ויש כאלה שנהנים ונהנים.
אורן שחמון | 09.06.13
154.
במלחמת לבנון השנייה צה"ל - אנשי הקבע מהמטה הצילו את מדינת ישראל ממטר טילים
במלחמת לבנון השנייה צה"ל - אנשי הקבע מהמטה הצילו את מדינת ישראל ממטר טילים על העורף הישראלי , מה שהיה הורג אלפים אך גם אולי משמיד את חוסן הכלכלה ההיטק הישראלי נזק של מיליארדי דולרים מיידית ועתידית ,והורס את הרצון של משקיעים מחו"ל ומהארץ להשקיע בישראל מוכת הטילים, אנשי הקבע מהמטות השונים ביחידות העורף בדרך חכמה ואלגנטית של עבודת מטה של הרבה שנים, מבוקר עד ערב שקדו והצליחו, כנ"ל השמידו את הכור בסוריה , נלחמים בתוכניות השמדה כאילו ואחרות של מדינות אויב , גדולות וחזקות מאתנו , בעלות משאבי נפט בלתי מוגבלות, חברים אזרחי ישראל , אנשי הקבע משהב"ט וכו" הם עמודי התווך של בטחון עם ישראל בארץ ובחוצות , וכן גם הם כמו המקבילים אליהם מהשוק האזרחי שמעסיק עובדים בכבוד , ולא כעבדים (ויש הרבה מקומות עבודה אזרחיים אף טובים בהרבה מהשרות בצבא קבע) צריכים להרוויח משכורות ופנסיות וגם ולקבל הטבות כמו בשוק האזרחי , בהתאם למעמדם תפקידיהם ותרומתם כחלק מהמערכת לבטחון ישראל
קבוצה גדולה - אזרחים | 09.06.13
151.
אני מאד בעד אנשי הקבע אבל...
בעידן שאין בו יותר פרות קדושות, צריך גם לגעת בפרה הקדושה הזאת. עם כל הצער, אין מה לעשות. הכל היה טוב, השתתפות בלימודים, גנים לילדים, קייטנות, טיפולי שיניים... עד שקראתי את הנושא של 'פנסיית גישור' שהפורשים העתידיים יקבלו החל מגיל 45 ועד 67 במימון מלא של הצבא, ובעצם תקציב המדינה. אז נשאלת השאלה: מה הועילו חכמים בתקנתם כשחייבו את צה"ל לעשות להם פנסיה צוברת? מה קיבלנו? האם עבודה בעיניים מצד שני הצדדים? נו, באמת..
רון | 09.06.13
150.
לא כל הנוצץ זהב !
אני גמלאי שפרש בגיל 41 מהצבא ( בשנת 1987), שרתי בתפקידי פיקוד והדרכה וסיימתי שרותי כמח״ט. נפצעתי קשה, לחמתי בכל המלחמות ופעולות רבות מפעולת סמוע ועד של״ג. לאחר השחרור כיהנתי 15 שנה בסקטור ציבורי. שם פגשתי המצאה כספית שנקראת קו״צ, ( קופה ציבורית ). המשמעות היא שבכל אותה תקופה שולמה לי פנסיה של כ-1700 ש״ח. אני בטוח שאפשר וצריך להתייעל, לשפר ולקצץ במקומות שונים ( תשלומים לנכים שאינם נפגעי פעילות צבאית, שכר בכירים, מל״ח וגופים אחרים ) וכו׳. אני יכול להמליץ למערכת הבטחון למנות צוות משימה חיצוני שיכלול אנשים שחוו את הצבא והאזרחות שימליץ מה היכן וים לבצע. ואם דרוש שיהפכו כל אבן. יחד עם זאת אני לא מציע לשפוך את התינוק עם המים. ( הפריע לי הרבה יותר לקרוא על הוצאות המוניות שלעובדי הרכבת או הסטייקים של נמל אשדוד, לצבא בינתיים אסור לנקוט עיצומים או לשבות, וטב שכך.
גבי | 09.06.13
145.
פנסיות אנשי הקבע שערוריה שאין כמוה - מה זה לקבל פנסיה בגיל 45>??????
כאשר כל אדם אחר בעולם מקבל פנסיה בגיל 65-67-62 הם יכולים להשתזף בים 20 שנה לפני כאשר אני עדיין נאבקת בקשיי פרנסה , הפרנסה שלהם מובטחת מגיל 45 בלי לעבוד. מה קרה, איש קבע לא יכול לעבוד עד גיל הפנסיה? לא מתאים לו /לה שיתפטר ויעבוד במקום אחר, כמוכולם. אני נאבקת בקשי פרנסה ומשלמת מס הכנסה ומעמ מטורפים כדי שהם יטיילו, יקנו מכוניות חדשות, ולא ידאגו ליום המחר. טמטום שאין כמונו. עכשו עושים להו טובה ומעלים לגיל 50. יצאתם מדעתכם!! למה????
sara | 09.06.13
143.
כל מי שהיה בצבא יודע כמה פרזיטים בקבע יש "משרתים" בכל בסיס
רוב העם עשה צבא ולכן רוב העם מכיר את התופעה. מלחמת הטוקבקים ונסיונות השכנוע מיותרים. כדי להציל את הצבא (ואת המדינה) צריך לקצץ ומיד בשומנים הצבאיים. אגב... האיומים של גנץ לקצץ בימי אימונים הם שערוריה. הוא בעצם אומר שבעימות הבא יהיו יותר חיילים הרוגים והכל על מנת לא לפגוע באנשי הקבע. יש לקחת מהצבא את ניהול התקציב ולתת אותו למשרד האוצר לאלתר!
סגן עלוב במיל | 09.06.13
140.
הקולונל דיבר הבוקר
שמעתי הבוקר אלוף שפרש מפיקוד מרכז עם כל "האנחנו ואתם" ו"נראה אתכם מקבלים ביטחון" שלו, והוא נשמע כמו קולונל במדינה דרום אמריקאית או בטורקיה לשעבר. זה דור של מפקדים בכירים שהתנתקו מהעם ומקיימים טקסים באושוויץ ככיסוי לניכור שלהם. וביום פקודה מפשלים ומשתיקים את העם בצל"שים לאזרחים שמוסרים נפשם להצילנו מהפשלות שלהם. ולא לשכוח את הקולונלים באזרחי במוסד ובשב"כ שמחלקים לעצמם בנדיבות את עמלנו בפנסיות הזויות לכל פקיד מטה כאילו היה ג'ימס בונד.
ישראל | 09.06.13
139.
אין לי בעיה על גובה משכורתם של אנשי הקבע.
מקור האי צדק לפי דעתי הוא אחוזי הצבירה לכל שנת שירות..פרישה בגיל 45 עם פנסיה כה מנופחת היא לא פרופורציונלית..לכל אזרח מהשורה גיל הפרישה הוא 67.בחשבון גס..אנו צריכים כפול שנות עבודה למען לקבל את אותה תמורה..כל פנסיונר של צה"ל ,.עם פרישתו מתחיל קריירה חדשה.
איציק | 09.06.13
137.
עלויות המשכורות והפנסיות בצהל הן שערורייתיות !!!
יש לפעול בחקיקה להקטנת הפנסיות השערורייתיות של אנשי צבא הקבע קצינה בצבא שפרשה לגמלאות ספרה לי כי עם יציאתה לגמלאות הונחתה להגיש תביעה לקבלת קצבת אבטלה. האם זאת לא שערוריה? יש פרות קדושות שהגיע הזמן לשחוט.
אבנר סזיר | 09.06.13
136.
לכל המתלוננים ... לכו אתם לשרת
לכו אתם לשרת בצבא הקבע.... נראה אותכם עושים שמירות בלילה , בשבתות וחגים , עושים שעות נוספות מבלי לקבל תמורה ..... מבטלים חופשות כי הצבא צריך אתכם ממש באותו רגע , נמצאים בקו , מסתובבים בכפרים עויינים, מסכנים את החיים שלכם למען המדינה ... וכן גם לגובניקים המקצועיים שבחוץ יכלו להרוויח פי כמה וכמה .. אבל החליטו להשאר בקבע ולתרום למדינה...... נראה אותכם נכנסים לעזה ומסכנים את החיים שלכם ... האם הייתם רוצים להפקיד את החיים של הילדים שלכן בידי קצינים וחיילים בינוניים .. שאינם מתוגמלים ... הייתם רוצים להפקיד את החיים של הילדים שלכם בידי קצין שחושב איך לגמור את החודש? אין ספק שצריך לקצץ , אבל בחוכמה .... כשקיצצו חזק מידי הצבא שכר יועצים מחברותת חיצוניות ושילם פי עשר ממה שהיה עולה לו להחזיק איש קבע...... צריך לקצץ גם במשרד הבטחון , כמו בכל משרד ממשלתי אחר ... אבל צריך לתגמל את אלו שבאמת תורמים "נראה אותכם" מתגייסים ....ג
אשר דקל  | 09.06.13
134.
די לפופוליזם - התגייסו לקבע אם כל כך טוב שם
חברים, יש גבול לפופוליזם - במדינת ישראל מחפשים תמיד שעיר תורן לעזאזל. בכלכלת השוק החופשי ישנו מדד עיקרי להלימה בין תגמול לעבודה - מדד ההיצע והביקוש. למקרא כתבה זו (ורבות כמוה), נדמה כאילו צובאים על דלתות הבקו"ם חיילים רבים המבקשים להשאר בצבא קבע. אז זהו שלא. כקצין לשעבר שבחר שלא להשאר לקבע כקריירה: 1. רוב תקני הנגדים אינם מאויישים. יתר על כן, הטובים שבהם עוזבים ומעדיפים את חיי האזרחות. 2. הקצונה הזוטרה באיוש חלקי ביותר (מיותר להזכיר שהקצונה הזוטרה של היום היא הבכירה של מחר). לא רק זאת, אלא שאיכות המפקדים בצה"ל יורדת בקצב מתמיד. אף אחד אינו יכול לטעון לנפוטיזם בקרב נגדי תחזוקה וחימוש. אם אכן הכל היה אטרקטיבי כלכך, הרי שהיו נאלצים למכרזים על מנת להענות לביקוש הרב.
עידו | 09.06.13
132.
תיכנסו למשרדי מפא"ת במשרד הביטחון
ועסוקים בפוליטיקות כדי להיכנס למשלחת הרכש בניו-יורק. הצטרפות למשלחת הרכש בניו-יורק בצבא ובמשרד הביטחון היא משאת נפשם של הרבה עובדי משרד הביטחון, מכיוןן שממנים להם ולמשפחתם את כל השהות שם, ילדיהם מקבלים אזרחות אמריקאית , והם מקבלים הטבות בחזרתם
חצי מהעובדים משחקים סוליטייר במחשב  | 09.06.13
129.
חצי ממשרתי המינהלה בקריה ובעוד מקומות צריכים ללכת הביתה,כל אלה יושבים במזגן ושותים
תה תמורת כלום לוקחים משכורות חינם.אפשר להסתפק במשרתי החובה למילוי התפקידים שלהם, ישנה בזבזנות גדולה בצבא אבל את הקיצוץ עושים דווקא באימוני הקרביים,אנשי הקבע בקריה יש להם רכב צמוד גם את זה צריך לקחת להם כי אפשר לחשוב הם נוסעים כל בוקר מהבית לקריה שזה באמת "מאמץ" מאוד גדול.ומי ש"אוכלים" אותה הם הקרביים בלבד.
ששש | 09.06.13
128.
שדה - מטה - שדה
בתוך כל הבלגן של הדיון כאן צריך להבהיר שאין חלוקה מוחלטת וברורה בין "קרביים" ויחידות מטה. ככל שידוע לי אנשי יחידות השדה מחויבים בשירות במטה וחוזרים לשדה חליפות. לא ניתן מבחינה חשבונאית להפריד "ג'ובניקים" מ"לוחמים" ברמת הקצונה הבכירה. (ואולי גם הזוטרה, על כך אין לי מידע.) וכן, כל ההטבות שמונים כאן תפקידן לפתות את המשרתים להמשיך ולהישאר בצבא. הידיעה שבגיל 40-50 תיפלט ממקום העבודה בוודאות בעוד שבני גילך יתבססו בקריירות שלהם, לא מועילה לעניין. רוב אנשי הקבע שנפלטים לפנסיה היו שמחים להישאר בתפקידיהם עד גיל הפנסיה הרגיל ולהזקין את הצבא מאוד. למה לא? משכורת מלאה במקום אחוזים כאלה ואחרים, ביטחון תעסוקתי וכו'. כדי לגרום לאיש צעיר להיות מוכן לסידור הקיים צריך להשקיע. מזכירה לכולם את המשל על הסוס שהרעיבו אותו, ובדיוק כשכבר הצליחו להרגיל אותו להתקיים ללא אוכל הוא התפגר. חומר למחשבה
אשת גמלאי | 09.06.13
125.
צביעות!!!
אני אשת איש קבע . הדברים שנכתבים פה עלובים!! אין ליי מושג מה העבר של הכתב המכובד בשרותו הצבאי, אך כשאנחנו במשך 27 שנים שילמנו מחיר כבד!! הילדים גדלו בבית שאין אבא בזמן שאחרים בילו במגרש הכדורסל עם ילדיהם, הדאגה, המחיר הפיזי והאחריות! ואתם ישבתם בביתכם מוגנים כשבעלי עשה לילות וימים בכדי שתרגישו מוגנים, אז עכשיו לבוא ולומר שלא מגיע להם? פתאום חבל לי שלמען תושבים כאלה הוא הקריב כל כך הרבה, פשוט לא שווים את זה! רק מי שהכיר מקרוב את צורת החיים הזאת הבין את הנתינה שאין לה מחיר והתגמול לא בשמיים, שלא תתבלבלו, חבל שאנשי הקבע המצוינים של היום יחשבו פעם נוספת אם בכלל שווה להם להשאר בצבא עם תגובות כאלה מצד העם, במקום להצדיע ולאמר תודה!!!
כ | 09.06.13
124.
תגובה ל-107
תסלח לי מאוד - אבל אתה ממש לא צודק... מספיק כבר עם הצביעות הזאת... למה אנשי תקשורת, אנשי היי-טק, רופאים וכו' - לא מקפיצים בסופי שבוע?! מתי בפעם האחרונה אתה עשית עבודת לילה שלוש פעמים בשבוע כדי שאתה והמשפחה שלך תוכלו לגלוש באינטרנט? זאת פשוט אוולות כל פעם להוציא את הקלף הזה שאנשי קבע לא רואים את המשפחות שלהם... מי שלא רוצה בעבודה הזאת - שלא ישרת... שייצא לשוק הפרטי... אבל שיש כאלה משכורות.. למה לעשות את זה?! זה כסף של כל משלמי המיסים - ואנחנו נחליט מה לעשות איתו ולא אתה או מישהו אחר בצבא. יש מאות אם לא אלפי "אוכלי חינם" בצבא... אז תפסיק להתנהג כמו שלושת הקופים! וממך ראש הממשלה - במקום הצהרות של "אני דואג לבטחון המדינה" - תקרא לשר ביטחון הסמרטוט הזה - תושיב אותו על הכיסא ותגיד לו שאימונים לא מפסיקים! שיצמצם בשומנים של צה"ל ויעיף אנשים הביתה - שיצמצם משכורות ופנסיות - ויסדר את אגף השיקום. יום טוב!
אחד שאכפת לו.. עדיין... | 09.06.13
123.
איסור הכללה בקיצוצים את אנשי הקבע שנמצאים בחזית!!!
נא להקפיד על ההשוואה בין אנשי הקבע שמשרתים בקו שטוחנים ימים על גבי ימים על חשבון המשפחות שלהם ונעדרים מהבית שבתות וחגים לבין אנשי הקבע שעובדים בקריה מ8-17 וחוזרים הביתה כל יום. וכל קיצוץ על חשבון האנשים שטוחנים זה לא יעלה על הדעת ואסור אסור להכליל את הקיצוצים על גבם!!!!
יעל | 09.06.13
121.
ואף על פי כן אף אחד לא רוצה לשרת בקבע
שכן בסופו של דבר כשמקללים את כל התנאים זה לא כך-כך אטרקטיבי. יש 40% אנשי קבע בתפקידי שטח קרביים ותומכי לחימה עליהם אין וויכוח שמגיע להם כל שקל. מתוך ה60% ה"ג'ובניקים" הרוב המוחץ הם בעלי מקצוע, מהנדסים, כלכלנים וכו. שיכולים להרוויח בחוץ הרבה יותר. כמו כן יש לא מעט חיילים בקבע ראשוני (בעיקר נגדים) שמקבלים שכר זעום, שאפילו צריך להשלים לשכר מינימום, גם עליהם אין מה להתלונן אפילו אם הם מקבלים הטבות מחוץ לשכר בשווי כמה מאות שקלים בחודש. אז מה נשאר? נגדים וותיקים בתפקידי מנהלה? עם שכר מופרז. נכון יש כמה כאלו אבל זה המיעוט של המיעוט. יש בצבא כמו כל ארגון גדול שומן שאפשר וצריך לקצץ בו, אבל הטענה כאילו שכר אנשי הקבע בכללתו מופרז היא טענה שקרית.
מאיר | 09.06.13
120.
אז קדימה תתגייסו לצבא!!!!
נו.... נראה אתכם כל המליצים..... יאללה תתגייסו . תשרתו במקמות נדחים, לילוץ וימים תעשו אבטחת יישובים, תורנות שמירה, ועוד) אולי פעם אחת תשאלו כמה מקבלים משכורת במשרד האוצר?? או בבנק ישראל??? תמיד נגד המורים ואנשי קבע?? למה ?? כי זה נוח??? איש קבע ממוצע יוצא לפניסיה בגיל אומנם צעיר אבל חייב למצוא עבודה שניה. כי אין לו ברירה. אבל לא תמיד זה כך . השוק אכזרי וזה קשה. אז יש לו פנסיה של אלפיים בחודש.... כן כן. מי שמביא את המספרים האלה אלו אנשים בעלי אינטרס במשרד האוצר. ילדים בני שלושים שמנהלים את המדינה. כל אחד עושה תפקיד שנתיים שלוש ואז רץ לטייקונים "לעשות לבייתו". מי שמקנא שיבקש להתגייס לצבא (תאמינו י אתם לא רוצים!!!)
נעמה | 09.06.13
119.
לחברי הצעירים בשוק העבודה הפרטי - אתם בשר התותחים לכל הפרזיטים במדינה
כל אחת שעובד בשוק הפרטי ואינו מחובר לאחת מעטיני המונופול הפרטי או הציבורי מאכיל במו ידיו את כל הנבלות והטפילים שחיים על גבו וניזונים מדמו. אני הגעתי למסקנה שמרוץ העכברים הזה אני לא משתתף, בקרוב מהגר לאוסטרליה, שיהיה לכם בתאבון .
נתן | 09.06.13
117.
אין עשן בלי אש אבל העשן יוצא ממגזרים רבים במשק ולא רק בצבא
אין ספק שיש מקו לצמצם הטבות אך צריך להיזהר לא לפגוע באלה שנמצאים בסכנת חיים ונמצאים מחוץ לבית ועובדים 24/7 וברור שירידה לרזולוציה מכסימלית תביא שינויים גדולים, אבל כל העליהום על הצבא הוא פופוליסטי כי איני רואה את הכתב הנכבד פונה למגזרים אחרים שאינם הצבא או אינו עוסק בשס"כ בוסד במשטרה ועוד. אולי כדאי לבדוק את התשלומים בערוצי הטלוויזיה בתיאטרונים באונברסיטאות בחברת החשמל הנמלים הרכבת פקידי האוצר ישיבות, מוסדות חינוך מכל המגזרים אגודות ספורט ץ ועוד מקומות שנתמכים ע"י המדינה ואין כוונתי למגזר פרטי שהוצאותיו באות מהכנסות.
רץ יונה לי | 09.06.13
116.
אל תשכחו שרובם המוחלט של משרתי הקבע אינם קרביים!!!
כל המגיבים פה שמגינים על משרתי הקבע כאילו הם אלו שעומדים בגבולות ומסכנים את חייהם, אל תשכחו שרוב רובם של משרתי הקבע אינם קרביים וחלק גדול מהם אפילו ללא רקע קרבי כלשהו (יתכן שרובם, לא סגור על זה). הביקורת היא לא על מח"ט חטיבה מרחבית שסוגר שבתות וקופץ לאירועים, וגם לא על הטיס שעושה אימונים מסוכנים ופעילות משמעותית! להם מגיעה משכורת גבוה ותנאים טובים מהממוצע במשק על מנת לתת להם תמריץ להישאר בצבא. הביקורת היא על נגדי כלום ושום דבר (שמצויים בשפע בצבא) בעלי איכות אנושית שואפת לאפס וקצינים עורפיים שעובדים כמו כל פקיד אחר בשירות המדינה ומגיעים הביתה כל ערב. כל אלו מהווים את רוב אנשי הקבע, ולהם אין שום סיבה לקבל כאלו תנאים! ומה שהכי נורא זה שבגלל הקיצוץ מצמצמים אימונים ללוחמים. הרי הלוחמים הם הבסיס של הצבא והסיבה היחידה לקיומה של כל המערכת המסואבת הזאת. הלוחם בקצה שיושב בטנק או שוכב במארב הוא הסיבה שצריך להחזיק את כל אלפי משרתי הקבע. משום מה התפיסה כרגע היא שהלוחמים הם האחרונים בחשיבותם, ואם כבר מקצצים אז מקצצים אצלם. תעיפו איזה נגד מפוטם מהצבא והנה לכם כסף לאמן חטיבה!
בושה וחרפה | 09.06.13
115.
ח'ברה בעלי לא נמצא בבית שבועות שלמים.אז יש לנו את ההטבות האלה
תחשבו על עצמכם לא נמצאים בבית שבועות שלמים והילדים גדלים בלי אבא בבית, שנים על גבי שנים.. אז יש לנו מלון פעם בשנה בעלות מינמאלית. ועל ביטוח שיניים אנחנו משלמים גם במשכורת וגם השתתפות עצמית. ועל ביטוח בריאות מורחב משלמים. לא נעים לי לומר כל זה לא שווה את זה כשהילדים בבית משחקים "במשפחה" ואחת הבנות אומרת בואו נשחק במשפחה אבל בלי אבא. רק אמא וילדים. אבא לא נמצא בבית. לא שווה את זה חברים תאמיני לי.לא שווה את זה.
מיכל | 09.06.13
114.
לא צריך למהר להצדיק את צה"ל
ראשית, אנשי הקבע הם לא האויב. הם מקבלים את מה שנותנים להם. אם הייתם במקומם, לא הייתם לוקחים?! עם כל הכבוד, לצאת לפנסיה בגיל 47 זה האמ-אמא של הבזבזנות והשחיתות. לצאת ללימודים על חשבון הצבא כשהצבא משלם את כל שכר הלימוד ומשלם משכורת מלאה ואת כל התנאים של איש הקבע בזמן שאותו איש קבע לא דורך בכלל בבסיס זאת שחיתות. אין מה להשוות בכלל לשכר המנהלים הבכירים כי כאלה יש מעט מאד במשק. סא"ל בצה"ל לא שקול למנהל בכיר בבנק או בחברת הייטק שהמשכורת שלו היא 6 ספרות ויותר. כמובן שצריך גם לקחת בחשבון את הביטחון התעסוקתי של אנשי הקבע, שאותו אין לאף אחד בשוק הפרטי. ביננו, הצבא צריך להבין שאף אחד לא עושה טובה שהוא נשאר בקבע. מי שנשאר עושה את זה לא מתוך ערכים או מציונות. הוא עושה את זה כי טוב לו בצבא, ושזה מקום העבודה שהוא בחר לעצמו. אז צריך להפסיק להתייחס לאנשי קבע כאנשים שתורמים למדינה, ולהתחיל להתייחס אליהם כעובדים מן המניין.
מתן | 09.06.13
112.
עם כל הכבוד לאנשי הקבע - יש גבול!!
נכון שמגיע להם והרבה כבוד ובעיקר לקרביים אבל יש הבדל בין שכר ובין לתת מעל ומעבר . במצב של היום חובה לקצץ כי כולם מקצצים אז למה לבחור בדרך הקלה? למה לא לקצץ בחופשה בחו"ל? למה בתי מלון מפוארים לא מספיק דמי הבראה? ועוד כהנה וכהנה. בוקי יעלון והרמטכ"ל מותר לכם לעשות עבודה מעמיקה יותר ולקצץ היכן שניצן ולא להלך עלינו איימים וקצץ באימונים.
aviva | 09.06.13
110.
ניתן לפטר חצי מכוח האדם בצה"ל ולא יקרה כלום
אבל מה? הרמטכ"ל מאיים בקיצוץ ימי מילואים כי ברור שזה פוגע בביטחון ישראל. תפטר את כל אנשי הקבע שמוציאים יותר מ- 30 ימי מחלה בשנה מסיבות לא מוצדקות ואת כל מי שהולכים הביתה לפני 4 וחצי בצהריים או מגיעים אחרי 8. ותאמינו לי יש הרבה כאלה.
סרן בדימוס  | 09.06.13
107.
שכר אנשי הקבע
נוח תמיד לתקוף את אלו שאין להם ועד חזק ושלא יושבים על הצואר וחונקים את המדינה, כמו הנמלים למיניהם,חברת חשמל וכו' יבואו המקטרגים ויתנו מעצמם באינטנסיביות כמו אנשי הקבע ואז נראה מה יאמרו,שיהיו רחוקים מבתיהם ומשפחותיהם ונכונים לקריאה 24/7 365 יום בשנה.לגבי הקצינים הבכירים הרי שהם מרויחים כאין וכאפס אל מול המנהלים בשוק שלא לדבר על האחריות. מציע לכלכלנים ולכותבים אני יודע שבתקופת אישור תקציב זה פופולרי אז טלו קורה מבין עיניכם.
דוד | 09.06.13
104.
דוד שלי יצא לפנסיה בגיל 47
ומאז,כבר עשרים וחמש שנה,הוא בעיקר מבלה - נוסע לחו"ל כח שנה - שנתיים,יוצא לימי כיף של פנסיונרים של צה"ל,טיולים לירושלים בהשתתפות של עשרים שקל,כרטיסים בעלות מגוחכת לכל דבר שיש - פסטיבלים ומופעים ומה לא.בנה וילה ומשכיר יחידת דיור...הלוואי עלי. גם אני הייתי רוצה לצאת לפנסיה כבר בגיל הזה,אבל כנראה שאמשיך ואעבוד עוד עשרים שנה אחרי הגיל בוא הוא יצא לפנסיה רק כדי לשלם את כל החגיגה הזאת. מזל שהילדים שלי כבר לא יצטרכו לסבול את כל החרא הזה - לכולם יש אזרחות אמריקאית.
Lior | 09.06.13
102.
האבטלה והבזבוז
הבעיה בצבא היא שהמערכת מעודדת לביזבוז. אם היום לא צריך משהו אז עדיין נקנה כי אם לא נבזבז את התקציב עד הטיפה האחרונה בפעם הבאה יקצצו לנו אותו וכשכן נצתרך את הכסף נצתרך לעבור 7 מדורי גהינום כדי להסביר שחיסכון חד פעמי זה לא סיבה לקצץ. ככה נוצר מצב שגם אם לא צריך מבזבזים כי אם היום אנחנו לא במחסור מחר נהיה ולא נוכל לעשות את העבודה שלנו. דבר נוסף: אני מהנדס (כן עוד עתודאי) אני עובד 10 עד 12 שעות ביום וזמין לילות וסופי שבוע (כל כמה חודשים גם מממש). עושה תורנויות ושרותי ניקיון. אני מקבל משכורת 50% פחות מהחברים שלמדו איתי, בלי השעות הנוספות שלהם ובלי הזבל שנותנים בחדר אוכל הצבאי. רוצים שאני אשאר- לא בחינם. בתור מישהו שהרבה זמן כבר במעכרת, לפי דעתי צריך לפתור משרות הרבה חיילים שעובדים 3 שעות ביום והנסיעות שלהם עולות יותר מהתפוקה ונגדים שמטפחים גינות ליד המשרדים יותר ממה שהם עובדים. אבל החיסכון הגדול ברמת יהייה אם יסדירו את נושא התיקצוב ביחידות ותגמול לחוסכים במקום עונש
איש קבע | 09.06.13
98.
אם כל כך טוב בקבע, למה לא המשכתי???
כי אני אידיוט, זה למה. בגיל 22, אחרי שנת הקבע הראשונה עמדתי בצומת ההחלטה הזו. כבחור צעיר ואהבל, האמנתי שמה שחינכו אותי אכן נכון, ובמקום להישאר במקום שמעודד בינוניות ורדידות כמו צה"ל, עדיף לכבוש את האזרחות ולהצליח בגדול. היום, עשרים שנה אחרי, "ממרום מעמדי" כסמנכ"ל בחברה פרטית , אני יודע כמה טעיתי. לעולם כנראה לא אגיע לרווחה הכלכלית של אנשי הקבע. בגיל 42 אני עדיין עושה מילואים, ופוגש את חבריי לקורס הקצינים עושים את ההכנות האחרונות לפרישה, על חשבוני!! העניין הוא שבשיחות שלי איתם אני מבין שהוא לא מודעים בכלל לפער העצום בין התנאים להם הם זוכים ולבין התנאים המקובלים באזרחות. רובים חושבים כי באזרחות היו מרווחים פי כמה וכמה והיו עובדים פחות קשה, תחושת הקורבן יושבת אצלם מאוד חזק.
גיל | 09.06.13
96.
צבא שמן ומגעיל!
כתבה יפה, אך יש עוד הרבה נושאים שלא נגעו בה, שמשמנים את אנשי הצבא, ולכל המגיבים, עיני לא צרה באנשי הצבא הלוחמים שמבלים ימים ולילות בשטח. אלא באנשי צבא ויש הרבה כאלו שמשרתים בקריה, מודיעין-גלילות ובכל מיני בסיסים שהם יכולים לחזור כל יום הביתה ולבלות בחיק משפחתם (במידה והם מעוניינים). לגבי אורך התפקידים, תשאלו את הרמטכ"ל שלנו בני גנץ, שלאורך כל הקריירה שלו בצבא הוא עשה תפקידים בקושי של שנה וככה התקדם עד לראש ולצערנו הוא ראש רע מאוד!!! שכחו לציין גם את הטבה הנפלאה שאנשי הצבא מקבלים לפני שחרורם שנקרא "הסתגלות לאזרחות" במשך חצי שנה - שנה, תלוי כמה אתה מקורב, לפני השחרור מקבלים קורסים בכל מיני נושאים בחינם! משכורת לאורך כל התקופה עם הרכב הצמוד וכל התנאים. וכמובן הכסף שהם מקבלים בסוף השירות, מה שנקרא אצל השכירים "פיצויים" ובמידה ורוצים לקבל את כל הכסף, אז לשכירים הפשוטים עד 11800 ש"ח (לשנה) לא משלמים מס אך על כל שקל נוסף משלמים 45% מס ואילו אנשי הצבא לא משלמים אגורה אחת של מס! ומדובר בהרבה כסף!!! וכמובן שאין לזה סוף וזה רק ההתחלה ולכן הם לא מוכנים להיות שקופים, שגם זה לא מובן, סליחה עם כל הכבוד זה הכסף של העם ובהחלט (חובה) מותר לנו לדעת על מה הוא הולך. ואם משווים כל פעם לחברות הייטק, אז חברות הייטק מונפקות מדווחות על כל שקל שמשולם!!
אזרחית | 09.06.13
94.
בשנת 1975 המשכורות הייתה כפול משכר המינימום ושרתו בקבע. החוצפה מקוממת.
מישהו צריך לזעזע את החליבה האגרסיביות והאין סופית של מערכת הביטחון. כל אחד בתפקידו קורע את התקציב וכולם חושבים שאין תחמושת לטנק, נמאס לראות את הפניקה של הקצינים עם מפות תחת הזרוע, הנקראים בפי הצבא, ה"מפחידנים", אשר תפקידם לזעזע את המנהיגים הלא מקצועיים, ולחלוב כסף. אנשי הקבע לא חוששים מפיטורים, אולי אפילו מוכנים להם על מנת לקבל פיצוי אדיר. לאזרח הפשוט נמאס להיות הקרבן של כל החליבה הזו. צריך למנות ועדה של שופטים ויוצאי צבא בדימוס, אמתיים שרוצים שינוי. אשר יבדקו את כל הצבא על שלוחותיו, מבלי להשאיר אבן על אבן, ואז נמצא שלצבא היה די להם בחצי התקציב וכל השאר במקום להפנות לפיתוח הארץ, הופנה לפנסיה של מקבלי ההחלטות.
צור | 09.06.13
91.
רמטכ"ל או יו"ר ועד העובדים?
אם הרמטכ"ל מחליט לקצץ באימונים למלחמה, בשביל זה הצבא קיים, ולא לחסוך בהוצאות השכר והפנסיה, זה סימן שהוא הפך להיות יו"ר ועד העובדים של הצבא, הועד הגדול והחזק במדינה. צריכים למנות חברת יעוץ חיצונית שתגיש המלצות לראש הממשלה, אחרת כל יוזמה לרפורמה תטורפד בתוך הנגמ"ש.
כלכלן | 09.06.13
90.
אכן צבא שמן ...
בתור אחד שרבם מחבריו השתחררו ....הרבה מהכתוב נכון . עוד שאני נאלץ לעבור עד גיל 67 , חברי שהם אנשי הקבע הלא לוחמים ! עובדים פחות ונהנים יותר. חשוב מאוד להעביר את "אנשי הקבע הלא לוחמים " למסגרות של משכורת מתאימה , אמנם הצבא אינו המעסיק הכי נוח , אבל עדיין ההטבות וההנחות הינן מוגזמות.
עופר | 09.06.13
89.
רוצים כח אדם איכותי (?)
נראה לי שחברה שמקדשת כסף לא יכולה לבוא בטענות לאנשי הקבע. אם אנחנו רוצים אנשים איכותיים בצבא הקבע אנחנו חייבים לשלם להם כגמולם . תמיד מדברים על קצינים בקרייה אבל שוכחים את מאות האנשים שממש מקדישים את חייהם לצבא , לא רואים את הבית וללא כל מליצה "שומרים עלינו" . בחור צעיר שרואה מה קורה באזרחות , את הרדיפה אחר ממון ומבין שיש לו אפשרות להרוויח הרבה יותר "בחוץ" , צריך לפתות אותו בתנאים מצויינים על-מנת שישאר בצבא. את התנאים של "חבר" תשאירו מחוץ לויכוח . זה לא על חשבוננו , זה כח חברתי מאוגד שמצליח להשיג הטבות לחבריו - והכל בדין ובצדק . ולצערי , למרות הכל , פחות ופחות בחורים טובים נשארים בקבע - ועם כל ההתנפלות והעליהום של השנים האחרונות - המצב רק ילך ויחמיר .
אסנת | 09.06.13
87.
לכל מי שמצדד במצב בקיים
אנשי הקבע שמגבים את המערכת, ואלו שטוענים שהם עובדים קשה - כנראה באמת עובדים קשה. מה שהם לא מבינים (כי הם שקועים בעבודה עד צוואר) שחלק לא מבוטל מהאנשים שמסביבם (או לפחות מהאנשים שמשרתים ביחידות אחרות) - לא עושים כלום. עבדתי במערכת צבאית כאזרח - והזדעזתי. קולטים אנשים כי יש תקן, קונים ציוד - כי יש תקציב, קובעים פגישות מחוץ לבסיס ופשוט נעלמים. כשמצלצלים לאנשים באמצא יום עבודה - שומעים ברקע את הילדים. אבטלה סמויה זה אנדר סטיטמנט. ואם יש קומבינה עם המפקד לא באמת צריך להגיע לעבודה - זה לא קורה בכל, ויש הרבה אנשי קבע שעובדים קשה, אבל יש המון המון בלאגן והמון פרזיטים זה גם לא סביר שאנשים זקנים שקרעו את הישבן כל החיים , כאלו שעבדו בשוק הפרטי שלעיתים רבות הוא פחות מחבק ולחוץ בהרבה מהצבא, יממנו אנשים בני 45, 52, 53 שמתפננים על חשבון הציבור.
בני | 09.06.13
86.
לב הבעיה היא שיש ניפוח של כח האדם בצה"ל. האבטלה כבר לא סמויה.
הרבה תקנים מיותרים, לכל תא"ל מיותר כזה "חצר ביזנטית" משלו עם עשרות קצינים שהם מיותרים בהגדרה. וכמובן ככל שיש יותר מדי מיותרים - אלה מתחילים להפריע אחד לשני בפוליטיקות ואיטריגות וכל זה עולה לנו כסף. זאת הבעיה. קדימה לעבודה!
אבי | 09.06.13
85.
סילוף
נתונים מסולפים ולא נכונים. מדוע אתם לא מציינים את מקור הנתונים? מה הם כוללים? בפרסומים אחרים בתקשורת בחודשים האחרונים דובר על עלות קבע ממוצעת של 12, איך זה קפץ לסכום הזה? הלכה למעשה - העלות הממוצעת של עובד מדינה גבוהה מזו של משרת קבע, בשל הוותק הגבוה יותר בד"כ. ניתן להציג את הנתונים בשלל שיטות. במקרה הזה, מדובר בתג מחיר שכולל אינסוף העמסות לא רלוונטיות. עובדתית - מרבית משרתי הקבע הראשוני מקבלים מתחת לשכר הממוצע במשק וגם נתח ניכר ממשרתי הקבע המובהק. נעשתה כאן דה לגיטימציה של ציבור משרתי הקבע, דבר הגובל בחתרנות.
אלון | 09.06.13
84.
אנשי אגף התקציבים - תתביישו - די עם העליהום על מי ששומר על ילדיכם!
כל ההטבות ניתנו בזכות ובהסכמת כל ממשלות ישראל ופקידי האוצר לדורותיהם! כל שנה במסגרת "מלחמות התקציב" פקידי האוצר בוחרים להסית את העם נגד מי שמשרת במסירות אותו ימים ולילות! בלי תנאים ראויים מי ישרת בקבע? השכר לאנשי המנהלה והנגדים אינו גבוה כפי שמנסים לצייר אותו הפקידים - בטוח נמוך משכר הפקידים באוצר הדואגים לעצמם לחוזים אישיים מנופחים!
אלי | 09.06.13
81.
מתקפת האוצר על צה"ל
מתי ראינו פעם אחרונה את הוצאות השכר במשרד האוצר או את הפנסיות של בכירי האוצר. זהו הסוד השמור ביותר מבחינת האוצר. בצה"ל ניתן להשתלח חופשי חופשי ומשרד האוצר הפך את הענין למשימה לאומית. אם מישהוא חושב שם באוצר שצה"ל ישאר חסין לאורך זמן ויתעלם ממה שקורה טועה טעות מרה. צה"ל וחייליו יפגעו קשה ופגיעה זו תתבטא בעתיד . המשיכו כך ונראה מי ישאר בצבא., ומי יגן על פקידי האוצר המבריקים שרוצים להביא לחחלשת הצבא ,.כמו שהם עושים לציבור. אנשי האוצר די הגזמתם. תאבקו בדיונים לא בעיתונים.
תום | 09.06.13
76.
גם בתחום הנכים יש לעשות סדר. סגירת מחלקות במשרד הבטחון !
נכי תאונות דרכים של אנשי קבע שאינם קרביים יש להעביר לטיפול של בטוח לאומי. כמו כן יש לסגור מחלקות במשרד הבטחון . להקטין את מנהל הדלק , המזון , החימוש , האפסנאות , לוגיסטי . להקטין מטות וציוד מנהלתי של מנהלות . אדם שפרש מהצבא ומצא עבודה אחרת שישלם מס גבוה יותר על הפנסיה ( גם אם היא תקציבית ) . לשקיע בלשמור על ציוד שנגנב כל שנה . להחליף שומרי בסיסים : אנשי מילואים שיעילות השמירה מפוקפקת - בגדר משוכללת. להחזיר לארץ משלחות צבא ומשרד הבטחון . להקטין כ"א מינהלתי בשב"כ ובמוסד.
משה | 09.06.13
75.
שערוריה,צה"ל משתמש בשירותי ההורים לממן את חיילי החובה שלו
נראה לכם שחייל יכול להתפרנס מ 350 ש"ח לחודש? ההורים משלימים להם הכנסה בשויי של 2000 ש"ח לפחות לכל חודש. הלו,תתעוררו,לחיילים בני 20 יש הורים בני 50+. שוק העבודה אינו ידידותי לבני ה 50+ בלשון המעטה וגם הפנסיה מסופרת ומקוצצת ע"י דמי ניהול. לזוג הורים שיש להם 4 ילדים הם נושאים את תקציב הביטחון על גבם 12 שנים. אתם לא חושבים שהגיע הזמן לבטל את השערוריה הזו?
אמא ל 2 חיילים | 09.06.13
74.
יש לי בעיה
לשלם להם את השכר הזה אך הבעיה בצבא שורשית הרבה יותר. מחזיקים כוחות מילואים מיותרים ומבוגרים מדי כי לקצינים זה נחמד לפקד על כוחות גדולעם, זה מרים את כבודם והציבור משלם. אחזקה של אלפי כלים מיושנים כגון נגמשים, זחלדים וכו' שאין להם כול ערך מלחמתי ואף מפקד לא יעיז לתת ללוחם להיכנס עם כלים אלו לזירת הקרב, אך הצבא ממשיך להחזיקם והחמור גם לגייס מילואים לתחזק אותם ולהתאמן עליהם. יש הטבות לאנשי הקבע שהן מוגזמות כגון הסבסוד המטורף למלונות והפרישה המוקדמת. אין כול סיבה שאיש קבע יפרוש מוקדם כששוטר שנמצא בפעילות לא פחות מסוכנת יפרוש ב 67 עם פנסיה קטנה בהרבה. וכמובן שאיש קבע עורפי אין כול סיבה שיקבל ביטוח בריאות חינם וכו', לקרבי יש ומגיע לקבל זאת.
משה | 09.06.13
72.
כל המגזר הציבורי כולל צבא דורש שינוי
המדינה לא יכולה עוד לשאת את העובדים שלה, העובדים צריכים להבין שהם לא יוכלו לעד להמשיך לחיות על חשבון המגזר הפרטי, הצבא גם מנוהל רע, כל סדירניק או מילואימניק יאמר לכם כמה בזבוז יש בצבא, אבל לא בזבוז על מה שחשוב כמו אוכל אלא על ציוד, ושלא לדבר על הביקורות שלא נעשות במפתיע.
קובי | 09.06.13
71.
השיטה שחוזרת במגזר הציבורי: עשרות רבות של סעיפים קטנים של 300 שקל, שביחד עולים לנו מיליארדים
ככה הציבור לא קולט שהשכר במגזר הצבאי הוא אדיר. נכון, יודעים שלאנשי קבע יש הרבה דירות ופנסיה מטורפת במקביל לעבודה נוספת מגיל 45, אבל עד היום חשבנו שהמשכורת השוטפת שלהם לא היתה גבוהה במיוחד. צריך להזהר לא להסתכל על המשכורת בסיס, כל כך הרבה הטבות, חלק גדול מהן מתבטא דווקא בשכר הנטו. במקום התנאים המטורפים לבכירים ולדרגי הביניים המיותרים (שיהיו אזרחים עובדי צהל) צריך לתת יותר משכורות לקצינים הזוטרים, למשל לתת משכורת של 8-9-10 לקצינים צעירים בני 21-23 כדי למשוך אותם לקבע, בלי כל ההטבות וכל השטויות מסביב. רוב הצעירים מסתכלים על ההווה- אתה צריך לתת לו משכורת גבוהה יותר ממה שיקבל באזרחות, וכמובן אם הוא קרבי ומסכן את חייו ועובד 15 שעות ביום, זה צריך לבוא לידי ביטוי. הצעירים לא מסתכלים על זה שבגיל 45 הם יקבלו פנסיה בשווי 8 מיליון שקל, אז לא צריך להבטיח להם את זה.
משה | 09.06.13
70.
מרגיז שפותחים ענייים במקום הלא נכון
רבים מאנשים הקבע הם אנשים מצויינים שאילולה היו בשירות היו מרוויחים הרבה יותר מאשר בצבא. הכי קל להפנות אצבע מאשימה כלפי אלה שלא יכולים לשבות או לצאת בהצהרות בתקשורת אבל נותנים ימים כלילות בעבודתם. אתם לא יודע באיזו שעה יקראו לכם להתייצב ביחידה והם עושים זאת בלי למצמץ בלי תירוצים בלי "יש לי אירוע חשוב" או "לבת שלי יש יום הולדת בגן" או "לאישתי יש תור חשוב לרופא" . אין להם אפשרות כזו. הם לומדים על חשבון הצבא אבל זה אותם מצטייני אוניברסיטה שבמקום ללכת לעשות סטאג' במשפטים או לעבוד בחברת החשמל חוזרים לצבא ונותנים יום-יומיים בשבוע ואם צריך שבוע שלם ואם צריך עושים מועד ב' כי התייצבו ביחידה ונשארים ללמוד עד השעות הקטנות של הלילה כדי להשלים את השיעורים שפיספסו במהלך השבוע בגלל ההתיצבות ביחידה. תפסיקו לפתוח עיניים גם הם מוותרים על המון ומגיע להם תפנו לאלה שלא עושים כלום כל היום ומרויחים סכומי עתק.
לירז | 09.06.13
69.
עלות המחייה של אנשי הקבע זולה משמעותית משלנו, 19,000 שקל הטבות בכרטיסי אשראי, והנחות ענק בחבר.
בנוסף לכך שמועדון חבר מאפשר הנחות ענק של 20% על המון דברים, ואפילו דברים משמעותיים כמו קניית דירה, ישנם הרבה תנאים נלווים שהציבור לא מודע אליהם או/ו לא יודע אותם למשל: כרטיס אשראי למילוי עצמי 1000 ש"ח תמורת 700 ש"ח לחודש 300X12= 3600 ש"ח תוספת נטו לאיש קבע כרטיס אשראי לבתי קפה/מסעדות 2000 ש"ח תמורת 1400 ש"ח לחודש 700X12=8400 ש"ח לשנה תוספת נטו לאיש קבע כרטיס אשראי לחנויות/סופרסל 17% הנחה - 7140 ש"ח הנחה בשנה רכב ודלק כמעט חופשי - איש קבע שחורג מכמות הדלק ברבעון מפקד היחידה רשאי לתמרן בין כל אנשי הקבע ביחידה ולהעביר לחורגים ליטרים של דלק. שימוש ברכב שכור לצרכיי ת"ש לנגדים זוטרים למרות האיסור לכך. נופש צבא קבע - 1500 ש"ח ל-4 לילות באילת + רכב ודלק חופשיי + מספר חדרים חופשי (מספר הנפשות במשפחה/2) ז"א משפחה של 6 נפשות תקבל 3 חדרים במחיר הנ"ל
אזרח | 09.06.13
66.
וכמה עולה לנו קיצבאות הילדים של המגזר הערבי?
לא פחות מתקציב הבטחון. אם צריך לקצץ עדיף שיקצצו את קיצבאות הילדים ולא את הביטחון שלנו. במקום קיצבאות ילדים שישלמו שכר מינימום לחיילי החובה רטרטאקטיבית אחורה. לא הגיוני שנשלם בביטחון שלנו כדי שלערבים וחרדים תהיה הכנסה כספית.
 | 09.06.13
64.
חבל שהשתחררתי מקבע!!
אני פונה לכל רודפי הבצע ה"מגינים" על הצבא. בואו אני אספר לכם. אני שירתתי שירות קרבי ביחידה שלא אציין את שמה ותאמינו או לא הייתה שם תופעה מאוד משעשעת. ראש המטבח, שהיה בדרגת 2 סיטרואנים וכוכב (לא בטוח מה זה) היה מרוויח לא רע וגם היה לו רכב מהצבא. אז מדובר בגבר בן כ-40 שעובד בצבא הגנה לישראל ותאמינו או לא, בימים בהם היו טקסים ביחידה, הוא היה מוציא גימלים!!! בן אדם מבוגר!!! אני אפילו לא אטרח להתעמק בכך שאיכות האוכל הייתה נוראית. בשורה התחתונה מדובר בבורג חסר תועלת במערכת שזוכה לכל אותן הטבות שדוברו בכתבה וכל מה שהוא היה עושה במהלך העבודה זה לעשן סיגריות בחוץ ולהתחמק מעבודה אמיתית. אז כל הכבוד לצה"ל.
 | 09.06.13
61.
הגינות ויושרה
בוקר טוב. אילו היית מוכן להתווכח כדאי להרחיב !!! הכתבה היא בחזקת האמירה אחותך .... את שלי אמרתי לך תוכיח שלא לגופו של עניין "שכחת" לציין איך "נוצרו" תנאי השרות שהם תוצר של הצורך לגייס את הטובים תוך תחרות מול הפיתויים של המגזר האזרחי (ברובו) וחלקו הלא קטן ציבורי וממשלתי .(בנקים חברת חשמל נמלים ועוד) רק לציין שהחוב של חב' חשמל שווה ערך שנתיים תקציב הביטחון. קצרה היריעה מלהרחיב אני מזמין אותך לוויכוח בעניין , למרות האמור אני מעריך מאד את עבודתך העיתונאית
יאיר זלדין | 09.06.13
60.
מטקבקים מטעם, שימו לב: בעלי עובד באזרחי 12 שעות ביום בדיוק כמו הנגד שיושב באפסנאות.
הוא בקושי רואה את הילדים ועדיין הוא יקבל משכורת רגילה ללא כל ההטבות המפליגות של סבסוד גני ילדים וטיפולי שיניים בחינם וכו' ויצא לפנסיה בגיל 67. אין קשר בין מספר השעות לבין ההטבות שהם מקבלים. דבר שני: הטענה העיקרית היא כלפי כל הנגדים וכל הקצינים שמשרתים במשרדים ממוזגים, אפסנאים, קציני לוגיסטיקה וכד' הם באזרחות היו מקבלים חצי מהשכר שהם מקבלים כיום ויוצאים לפנסיה בגיל 67. אין שום סיבה לפנק אותם. אז תפסיקו לנפנף בזה שהם מקריבים את חייהם, כי אין כל טענה כלפי הקצינים שמסכנים חיים אלא כלפי לובשי המדים המשופמים והכרסתניים יושבי המשרדים ואוכלי החינם שבשעה ארבע הם כבר בדרך הביתה עם רכב הליסינג.
ליאור | 09.06.13
58.
הטבות לאנשי הקבע
אני קורא בזאת לכל המתלהמים, ל"קפוץ" על העגלה ולהתגייס לשירות קבע. בעיקר לטובים ולאמיצים שבינינו. על תנאים כאלה, אפילו אנשי הנמלים , חברת החשמל, הבנקים וכד' לא חלמו. נכון, משלמים (יחסית למשכורות במשק כמו שלנו), הרבה כסף תמורת נושא זניח כמו ביטחוננו ועצם קיומנו. אבל רגע- חישבו קודם. כשאני חושב על שנים רבות באזורי סכנה בהם הייתי, על 20 שעות עבודה ולפעמים יותר ביום אחד, על לראות אישה צעירה עם ילדות קטנות בבית אחת לשבועיים או שלוש ( כן, כך היה...) , על להיכנס כמעט מידי יום לפעילות מבצעית בלבנון או במקום דומה , להוביל חיילים צעירים קדימה אל ארוע שאולי יסתיים במותך כשאתה משאיר יתומות ואישה אלמנה לבד. וכן , איני מפרט את הנזק הנפשי והטראומות שמשאירות רישומם גם כיום. בידקו טוב ואז תחליטו אם זה הרבה כסף... ושתהיו לי בריאים.
בני ליבי | 09.06.13
55.
גם אני כועס על הנתונים המקוממים אבל אסור לשפוך את התינוק עם המים
הבן של יסיים את הקבע בגיל 25. משכורת הברוטו שלו קצת פחות מהממוצע במשק. אין לי מה מושג מה עלות השכר למעסיק ( ועדיין לא היה בשום מלון מפנק), אבל יש שתי נקודות חשובות שצריך להזכיר: 1. זה לא מקום עבודה. בני, למשל, יכול להיות גם 18 שעות ואפילו 24 שעות ב"עבודה" אם זה מה שצריך. אין דבר כזה שעות נוספות. הוא יוקפץ מהבית (שאליו הוא מגיע רק בסוף שבוע) כמה שצריך. אי אפשר להשוות את התפקיד הזה למקום עבודה באזרחות. 2. אנשי האוצר מאד אוהבים לשסות אותנו בכל מיני מגזרים כמו צבא, ועדים וחרדים. בזמן שאנחנו מתעצבנים מהנתונים (מאיפה הנתונים, אגב? לא מוזכר בכתבה מי נתן אותם)- הנבלות האלה מתעשרים על חשבוננו באמת. מתי ראיתם את אנשי האוצר מביאים נתונים על המשכורות וההטבות שלהם? ואת קפיצת הבנג'י היישר אל הטייקונים לאחר הקדנציה?
אב לקצין בקבע | 09.06.13
54.
די לחפש את אנשי הקבע מי מוכן לישון בגיל 30+ 40+ מחוץ לבית שבועיים ברציפות
מי מוכן לא לראות אתילדיו גדלים , איזה אישה רוצה לגדל את ילדיה לבד בזמן שבעלה מתעסק בביטחון המדינה, מי שמוכן מגיע לו כל טוב שיש פיצוי על תרומתו לביטחון המדינה . זה שאנשים מקבלים מה שמגיע להם לא זו הבעיה הבעיה היא אנשים שלא מקבלים מה שמגיע להם, קל ונוח למדינה לגרום לכעס בין מעמד הביניים למעמד הביניים. בסה"כ אני חושב שמה שמקבלים אנשי הקבע הוא חלק ממה שהיה מגיע להם, אני באופן אישי ויתרתי על כל ה"טוב" הזה מכיוון שלא התאים לי לשלם את המחיר מי שמוכן ובודאי אנשים טובים ואיכותיים שמוכנים, שהיו יכולים להיות חיי טובים באזרחות צריך לדאוג שישארו בצבא , אם לא יהיה כך אל תתפלאו שהצבא יהיה חלש ולא מקצועי.
קצין במיל' | 09.06.13
53.
אני מזמין אתכם -
1. לראות את הילדים והאישה פעם בשבועיים. 2. לעבוד 20 שעות ביממה ו"לסבול" מטלפונים ואירועיים מבצעיים ב-4 שעות שאולי נותרו לך לישון. 3. לסכן את החיים בכל יום מחדש. 4. לישון בגיל 18-45 על מיטת קומותיים ומזרן מעופש. 5. להתעסק כל היום איתכם, ההורים, שבטוחים שהילד שלהם לא צריך להיות ביחידה לוחמת אלא לעשות משהו משמעותי יותר (כמובן שבשבילו בלבד ללא כל מחשבה על הכלל). 6.לבצע אימונים/פעילות מבצעית בחום או בקור הקיצוניים ביותר. 7.לפספס חתונות ואירועים משמחים כי יש כוננות בגזרה. בשבילינו, אנשי הקבע (הלוחמים), אין את הפריבילגיה לחזור בשעה 17:00 לאישה ולילדים אחרי שהתחלנו את היום ב09:00 בבוקר, לאכול ארוחת ערב חמה ולשבת לראות חדשות. אנחנו מקריבים את החיים שלנו או את החלק היפה שבהם (כן, עד גיל 45) על מנת שאתם, אזרחי מדינת ישראל, תוכלו לעשות כן. ואם המדינה בוחרת לתגמל אותנו ע"מ לשמר את כוחם של האנשים אתם יכולים רק להודות לכך. אחרת בסוף, אתם תפגעו מזה במשמעות שיהיה לנו צבא חלש, עייף וללא כל מוטיבציה ורצון.
איש קבע | 09.06.13
52.
פנסיה לאנשי קבע
אני סבור שצריך לשנות את כל הגישה באשר לתשלומים ופנסיה לאנשי קבע, לאנשי קבע המשרתים בתפקידי שדה צריך לשלם שכר הולם את רמת הסיכוןן בה הם נתונים. אנשי מטה צריכים לקבל שכר דומה לזה של השרות הציבורי תשלום הפנסיה צריך לרדת למינימום או להתבטל כנגד מענק פרישה מתאים וחד פעמי בתום השרות.
ג׳רי | 09.06.13
50.
עיוות וחוסר אמת בדברים
בעלי בקבע מעל 20 שנה דרגת סא"ל . המשכורת נטו הינה 16,000 ש"ח בחודש. הוע עובד משעה 06:00- 20:00 בממוצע 14 שעות ביום, לא מחשיבה ימים של תורנויות או דיונים עד השעות המאוחרות של הלילה או שבתות. סה"כ 294 שעות חודשיות. זאת אומרת שהוא מרוויח לשעה 54 ש"ח. בתפקיד שלו בחוץ היה מרוויח לפחות פי2 או 3. ברכבו הפרטי אין שימוש משפחתי מאחר ואין איש שיכול לנהוג בו כמו רכבי ליסינג פרטיים , כך שאנו מחזיקים שתי מכוניות. השירות הרפואי שמדברים עליו, באמת נראה אתכם משתמשים בו באמת. הצבא אולי יכול להתיעל אבל הדיבורים הללו שלא מגיע להם. תתביישו. הילדים שלנו ושל הרבה מאוד אנשי צבא גדלים רק עם אמא שלהם , כי את אבא רואים רק בסופי שבוע או רק אם מחכים עד ממש מאוחר בלילה. ואני מדברת על תפקידים של שנים. אז במקום זה תתמחרו כמה זה שווה להפסיד שנים עם הילדים והאישה. ובנוסף כשמגיעה הפנסיה שהולכת ומתרחקת, הם נאלצים לצאת לשוק שכבר לא שש לקבל אנשים בגיל הביניים, ממערכת שונה לחלוטין מהמערכת האזרחית.
אשת איש קבע | 09.06.13
49.
שני צדדים למטבע
למרות כל ההטבות (שרוב עובדי המדינה מקבלים ,אם לא יותר,למעט הבעיה האמיתית-גיל הפרישה הצעיר מידי)רוב הצעירים לא מעונינים להשאר בקבע,מעניין למה.יום אחד בלכתי לחדר האוכל בבסיס שבו שרתתי ,עברנו חברי ואני ליד פועלי בנין שאכלו צהרים לידנו,אחד הפועלים אמר לנו :לכם אנשי הקבע כיף ,יש לכם חדר אוכל והכל מסודר,לא התאפקתי ואמרתי לו:למה לא התגייסת לקבע אם כל כל טוב פה ?תשובתו היתה:עזוב בחייך ,למי יש כוח למדים פקודות משמעת וכו.תחשבו על זה.בלי שום קשר ,לדעתי אנשי הקבע בעורף יכולים להשאר עד גיל מאוחר בצבא בלי בעיה.
שלומי | 09.06.13
47.
בולשיט
בתור קצין במיל' שהתעסק עם תקציבים בצבא (ורו"ח בהווה), מסכים במאה אחוז שיש בעיה של חוסר יעילות בצבא מבחינה תקציבית אבל זה לא המקור לבעיה. בימינו אנשים לא רוצים להשאר בצבא בשל המשכורות הגבוהות באזרחות ולכן חייבים לפתות אנשים להשאר באמצעות תנאים טובים וגם זה לא עוזר. דבר ראשון התנאים לא באמת טובים (בגלל זה עזבתי) ודבר שני קצינים בצבא עובדים יותר קשה ויותר שעות מכל אדם באזרחות ואין לי בעיה שתבדקו אותי על זה, הבית של קצין בקבע הוא הבסיס ולא איפה שהמשפחה תאמינו לי ובנוסף הם מסכנים את חייהם ולכן הנה אוכלוסיה אחת שכן מגיע לה משכורת גבוהה ולא למשל עובדי נמל אשדוד, חברת חשמל.... או קצבאות לחרדים וערבים שלא עושים כלום למען המדינה.
אלכס | 09.06.13
45.
אל תשכח את ההטבה של פרוייקטי המגורים של הצבא (לא של "חבר")
פרוייקטי מגורים המאפשרים לרכוש בית (לא דירה) בעלות הנמוכה במאות אלפי שקלים ממחיר השוק בתמורה להתחייבות לעוד שנות שירות. שווי ההטבה מאות אלפי שקלים שרוב הסיכויים שאינם ממוסים. שימו לב שכאן מדובר בפרוייקטי מגורים שמנהל הצבא עצמו ולא עמותת "חבר", ונהנות ממנו אוכלוסיות מצומצמות (למיטב זכרוני יש מנהלת שלמה בנושא, ואף ראש המנהלת התראיין בעיתונות לפני כמה שנים). ההטבה כאן היא גדולה בהרבה משל ההטבות ברכישת מגורים ע"י "חבר".
אליהו | 09.06.13
42.
צבא זול הוא צבא גרוע
תמשיכו לקצץ, ונראה מי יישאר בצבא, או יותר מדוייק מי ימשיך לקבע - רק הבינוניים ומטה. גם ככה כבר בתקופתי (השתחררתי מהצבא ב1999 אחרי שנתיים קבע) - רק הבינוניים נשארו. הטובים ביותר עוזבים. עשיו תחשבו מה יקרה במלחמות הבאות בהן אנשים בינוניים ומטה מנהלים אותן.
דודי | 09.06.13
39.
העיקר - צימצמו אימונים ליחידות לוחמות....
יועצי התקשורת של הרמטכ"ל (כן , יש דבר כזה...) לא הפנימו כי הציבור כבר לא קונה את המניפולציות של הצבא, כל פעם שמישהו מנסה לגעת בתקציבו. השומן במערכת הוא עצום, וכמו כל גוף שמן, הוא הופך את המערכת לבלתי כשירה ויעילה, גם בהיבט הביטחוני. הווה אומר - הקיצוץ הנדרש הוא לטובת הצבא. אני בטוח שהרמטכ"ל מונע ממניעים טהורים ולנגד עיניו עומדים אנשי הקבע הקרביים, אבל הם חלק קטן ואפילו שולי במערכת כח האדם העצומה של הצבא. אין סיבה שעובד מיחשוב בקריה או בשלישות, יפרוש על חשבוני בגיל 45, בעוד שאני, עובד הי-טק "עשיר", שהפקדתי במשך 20 שנה לקרנות פנסיה, הבטחתי לעצמי משהו כמו 15% פנסיה...
גיל | 09.06.13
37.
זו משכורת גרועה ביותר ......
אולי לאדם שלא סיים 12 שנות לימוד ואין לו בגרות והצבא מעסיק אותו בקבע במשכורת של 7000 שח לחודש ברוטו זה הישג אדיר ...... אבל מהנדסי תוכנה ומהנדסי אלקטרוניקה מהנדסי מכונות ,וכלכלנים ,שעובדים בקבע לפעמים 20 שעות ביממה . והמשכורת שלהם 8000 שח ברוטו בזמן שהמקבילים שלהם בחוץ מקבלים משכורת של 15000 שח ברוטו לחודש ..... אז איפה כאן הכדאיות לחתום קבע ????? לא עדיף לעבוד בחברת הייטק בהרצליה פיתוח לקבל רכב צמוד ,משכורת נאה ביותר ובכל יום ארוחת צהרים במסעדה ולפעמים גם ארוחת ערב במסעדה ,למה צריך לנצל את הצבא אם אפשר לעשות חיים מחוץ לקבע ????
ביתרי וותיק | 09.06.13
31.
ובוא לא נשכח קביעות !!!
בשוק העבודה אין הרבה מקומות (וגם אז זה תעשיות בטחוניות אלו או אחרות) שנותנים קביעות. אין כמו להיתקל במישהו בן 40 עם קביעות שהוא יודע שהוא עוד 5 שנים יוצא לפנסיה ואתה בדיוק צריך אותו כדי להשלים את המשימה שלך. אני יכול להגיד שלכאורה חסר לו טיפה מוטיבציה ורצון לעזור לך. אז שלא ימכרו לנו שצריכים כל מיני הטבות כלכליות הזיוות כדי להשאיר אנשים איכותיים בשירות. קביעות ופרישה בגיל 45 אלו הטבות מרעישות גם ככה.
Zoltrix | 09.06.13
29.
יעלון בעקבות ציץ (ראש עירית תל-אביב לשעבר) "חוק ציץ"
בתקופות בהן הרשויות המקומיות, כולל הערים הגדולות, היו נקלעות למצוקה כספית והממשלה לא הייתה מוכנה לעזור היה שלמה להט , ראש עירית תל-אביב בזמנו, נוקט בדרך פעולה פשוטה: היה מכריז קבל עם ועולם כי עם הממשלה לא תזרים כספים אזי העיריה תסגור, גני ילדים, בתי-ספר, ספריות לעיוורים ומוזיאונים. דבריו אלו הביאו חיש קל את הממשלה "לעזור" לרשויות..... ומה עושה יעלון עם בוא הקיצוץ בתקציב: אין מילואים, אין אימונים....מזכיר לכם משהו? או כן שכחתי, צפו לכותרות בתקשורת על "איומים ביטחוניים" העומדים לצוץ חיש קל, מתוך מטרה "לעזור" לתקציב.
אחד מהעם | 09.06.13
27.
שירתתי בקבע שנתיים- ולרוב אנשי הקבע אין הטבות מוגזמות
הייתי עובדת 12 שעות ביום בשביל משכורת של 4200 ש"ח, לכל הלהק שלי הייתה הקצאה אחת!!!!!! אחת בלבד!!! ללימודים על חשבון הצבא, ועוד הייתי חייבת לעשות אבט"ש אנשי קבע שבוע (כולל שבת), ואף אחד לא שילם לי על זה. ואם כבר מקבלים קצת תנאים טובים- תדעו גם לפרגן, מה אתה רוצים שקצין ירוויח 6000 ש"ח בחודש בלי תנאים??? אתם ממש מגזימים, חוץ מזה שג'ובניקים יוצאים לפנסיה אחרי גיל 50, וללוחמים מגיע לפרוש וגיל 45, הם סיכנו את החיים שלהם יום יום בשבילנו!!!!!
סטודנטית  | 09.06.13
26.
תלכו אתם הטוקבקיסטים העצלנים ותשרתו שירות קרבי בצה"ל
חבורה של גלמים. ללוחמי הקבע מגיע כל שקל !!!!! כן כל שקל !!!! תקריבו אתם מזמנכם ותעזבו את הנשים שלכם יום וליל ( שלא נדבר על מלחמות) בשביל שחבורת פריזיטים כמוכם ישנו טוב. אין גבול לחוצפה של נערי האוצר שמגלגלים מיליונים ואח"כ חוברים לטייקונים במודע (אחרי שתוך כדי התפקיד שלהם מכרו את המדינה בנזיד עדשים) - הון שילטון גועל נפש. הם ימכרו לכן סיפורים מבוקר עד ליל כדי שלא תשימו לב לעניין הזה ויסיטו את האש מהם. חוצפה שאין כדוגמתה.
רמי | 09.06.13
23.
למרות הכל מי מוכן לחתום קבע
התנאים נפלאים השכר בשמיים אולם אני מסתכל סביבי לא חברים שלי ולא בניהם ולא חבריהם למעט בודדים אף אחד לא חותם קבע אז למה תשמעו את מרבית החיילים שעומדים להשתחרר רק מעטים חושבים לחתום אחרי שלוש שנים אז אם כל כך טוב לא עונמדים בתור לחתום אז תפסיקו לקטר אחי היה שנה בצבא והוא נשאר סופי שבוע הוא לא קיבל שעות נוספות ובזמן שתם ישנתם הוא שכב במארב בחגים הוא לא היה אם המשפחה שלו ןלא קיבל 200% תוספת עליהם
שלמה | 09.06.13
21.
פתרון: צבא התנדבותי בשכר מלא. ולגייס 50% עובדים זרים:
אגף התכנון עובדים אמריקאיים. אגף הלוגיסטיקה - אמריקאיים. יחידות קומנדו - תאיילנדים. שריון - גרמנים. חיל אויר - שילוב בינלאומי. חיל הים - הולנדים ואנגלים. חיל תותחנים - מפוזר ליחידות פיקודיות. הג"א - אמריקאיים. זול וטוב הפתרון
מיכל פתיר | 09.06.13
20.
לחסרי שכל
אישתי כבר יותר מ9 שנים בקבע קורעת את עצמה, יותר מ 11 שעות בממוצע ליום עבודה שכר לא יותר מ7000 נטו אין לה שום תנאים אולי חוץ מחופש וחבר, לא רואה בזה שום דבר מיוחד תחת המסגרת שהיא נמצאת בה. עבודה מאוד קשה ותובענית!! לכל מי שמבין יודע שכל מה שמצויין למעלה הינו רק לקצינים בדרג יחסית גבוה וכמובן כאלו עם וותק מסויים שקיבלו את ההטבות שלא קיימים היום. אז כולם , לכו לישון על האף ותרדו מהצבא והשטויות האלו, בנתיים אף אחד לא מדבר על זה שלא בטוח להסתובב בתל אביב וכל בעיית המהגרים הקשה שהמדינה שלנו נכנסה אליי.
האמת | 09.06.13
17.
אין מנהיגים ואין חזון
אין חדש במידע ולעצרנו אין חדש אצל 'המנהיגים'. להיות מנהיג זה לקחת החלטות קשות למען מימוש חזון ארוך טווח מה שלא מתממש בארצינו מאז הקמתה. נכון שצריך לתגמל את אנשיי הצבא אבל יש לתגמל ויש לשדוד את קופת הציבור. יש לשנות את חוקי הפרישה והפנסייה של הצבא, אין סיבה שאנשים שהם לא אנשי שטח (כגון מח"ט חטיבתי) יפרשו בגיל 45 רוב הפורשים הם אנשי מטה ועובדי משרד שיכולים להמשיך לעבוד. יש לבטל מימון ביניים לפנסייה ולמסות פנסייה תקציבית מה שיעשיר את קופת המדינה ב 3 מיליארד שקל כל שנה במהלך 25 השנים הבאות. יש לשנות את ניהול כוח האדם, ניהול בסיסים ניהול רכש ועוד. בשורה התחתונה אפשר לקצץ בקרוב 10% מתקציב הבטחון ללא פגיעה במוכנות הצבא ואותם 5 מיליארד שקלים יפתרו את רוב החוסרים בתקציבי הרווחה השונים. ולמי שלא מבין רווחה וחינוך הם הבסיס לביטחון ארוך טווח.
יוחאי | 09.06.13
16.
מזל שהרמטכ״ל לא חרדי
לא ארחיב ולא אבלבל את המוח עם מסקנות מלומדות על הכתבה, רק נקודה קטנה למחשבה נוכח המצב ברחוב והאליהום (במילה עדינה) על המגזר הדתי/ חרדי. לא שמה שהמגזר הנ״ל עושה הוא בסדר (ממש לא!!) אבל איזה מזל ששר הביטחון/הרמטכל לא דתיים או חרדים שאז היה אפשר להפיל עליהם עוד תיק של שחיתות והעלמת כספי ציבור. אגב, זו חשיפת בזבוז הכספים הציבורית הגדולה שאני זוכר בכל אופן. אולי עדיף שהחרדים לא יתגייסו ואז הבזבוז יהיה כפול!;) אין ברירה אלא להמשיך לחיות, לחייך ולעבוד ולנסות לפרנס את משפחתך בכבוד
צופה מהצד | 09.06.13
15.
שכחת לציין שאת 3 שנות שרות החובה מצרפים לוותק של הפנסיה...
עם זאת, עדיין אני סבור שאנשי קבע גם ביחידות עורפיות (לא פקידי מטה) צריכים לקבל יותר הטבות מאזרח רגיל בגלל הפגיעה המאסיבית במשפחה, ההעדרות הרבה מהבית ועוד ועוד. אל תציירו את אנשי הקבע כנהנתנים, אני לא אומר שאין כאלה אבל הם מתי מעט!!! הרב המוחלט של אנשי הקבע משלמים מחיר יקר מאד בחייהם הפרטיים בגלל שפיתו אותם להישאר בצבא הקבע כשעוד היו צעירים. ואני אומר את זה כאחד שעזב בגיל 27 את הצבא למרות היותי מדורג באחוזון העליון ולפני לימודים מלאים. אם אתם רוצים שיהיה לנו צבא טוב זה עולה כסף ואי ויש דברים שלא הייתם רוצים שאנשים לא איכותיים ינהלו את המלחמה הבאה.
בקבע לשעבר | 09.06.13
13.
לחפש מילה אחרת לפנסיה
מגוחך ופוגע להשתמש במילה פנסיה לקצין בקבע שפרש לגימלאות אחרי 21 שנות קבע ומקבל 38 שנות פנסיה, זו לא פנסיה אלא כספי מירמה, לקבל על חודש עבודה בעלות ממוצעת של 40000שח זכויות פנסיה בסך 73000שח, לזה לא קוראים פנסיה!! אני עבדתי 47 שנים ואקבל פנסיה ל 13 שנים, זה פנסיה הוגנת ואין לי טענות.
בן דוד | 09.06.13
12.
הכל שולי - העיקר זה הבזבוז באגף השיקום
מדובר במילארדי ש"ח מדי שנה שהולכים לתשלומים הזויים כמו ההחלטה שניתנה לאחרונה לשלם לחיילת, פקידה בתל השומר, סכום של בערך 10,000 ש"ח לחודש לכל החיים כי היא טענה שהסוכרת שהתגלתה אצלה בצבא נגרמה כתוצאה מכך שהמפקד שלה הלחיץ אותה (יש איזה מחקר נידח, בודד, שטוען שיכול להיות קשר בין סוכרת ללחץ...). מה הלחץ של פקידה בתל השומר ? מתברר שנתן לה לתייק יותר מדי...צריך לסגור את האגף הזה, לטפל בשיקום החיילים דרך קופות החולים, ולהפעיל את אגף השיקום רק לגבי חיילים קרביים שנפצעו כתוצאה ישירה מהשירות.
יואב  | 09.06.13
11.
לקצץ בתקנים של דרגת אלוף ולצמצם את הלשכות בהתאם
יש יותר מדי קצינים בדרגת אלוף בצהל. זה גם מכתיב לשכות בהתאם, שלא לדבר על משכורות, משרדים (בינוי) רכבים ופנסיות. חלק מתפקידים אלה, יכולים להיות מאוישים ע"י תת-אלופים, או אפילו אלופי משנה (מפקד המכללות למשל). בהתאם, צריך לבדוק הורדת תקנים גם בדרגות הנמוכות יותר. יש בצהל גוף שתפקידו לעסוק בכך, השאלה היא ההנחיות שהוא מקבל, והגיבוי שניתן להמלצות שלו.
איש ביטחון | 09.06.13
10.
בהפוך על הפוך - אם יעלו גיל פרישה זה יהיה יקר יותר
כמו שעובדת היום המערכת המטורללת - אם גיל הפרישה לפקידים בצבא קבע יעלה לסביבות גיל 55 - 60. כולם יפרשו כ "נכי צהל". בעולם המטורלל שלנו, מספיק שכאיש קבע אתה מפתח יתר לחץ דם - אפשר להגדיר אותך כנכה צהל. חטפת מחלה לכול החיים בגלל העבודה (לא ידוע לי שזה מוכר כתאונת עבודה ונכות בעולם האזרחי...).
ארז | 09.06.13
8.
בזבוז בצבא
חבןרה שלא נותנת להכנס לפנים התקציב, חבורה שך בזבזנים בלי גבול שלא מנסה אפילו להוריד קצת ממהטבות , לשרת עד גיל 55-60 !!!! ולהפסיק אם הפרישה בגיל צעיר והפנסיה הבזבזנית. והרמטכל לא מוצא מאיפוא לקצץ ישר מהאימונים. גם הוא בתוך כל החלום שחייב להפסק. חייבים חייבים פעם לתמיד להביא את הכבשה הזאת לדיון והרוג את הפרה הקדושה של תקציב הבטחון
שלומי | 09.06.13
7.
פרופוגנדה במיטבה
מדובר בכתבה שמבוססת על הדלפות מעוותות ומגמתיות של האוצר. אישתי היא מהנדסת בשירות קבע(אני סתם מהנדס בחברת הייטק). אז איפפה נתחיל-תואר שני במנהל עסקים-אישתי למדה על חשבונה -אפס השתתפות של הצבא-למרות שהמון מקומות-כולל במגזר הפרטי משתתפים במימון. רכב-אין שום הצדקה לשלם שווי שימוש שכן זה איננו רכב ליסינג-לבן הזוג(או לכל אחד אחר שאינו הקצין) אסור לנהוג ברכב אם איש הקבע לא נמצא בו(תשאלו את ציקו תמיר ועימאד פארס שהושלכו מהצבא עקב כך). שירותי בריאות????נו באמת-אין להשוות את שירותי הבריאות שמקבל אזרח פרטי שיכול לבחור קופה ושירותים,לשירותים הרפואיים העלובים שמספקת מערכת הרפואה הצבאית-כל מי ש"יצא להפניה" בסדיר בטוח זוכר איזה שירותים רפואיים משובחים הוא קיבל. ואחרון אחרון חביב-שעות נוספות-להבדיל מעובדי מדינה,נמלים,חברת חשמל,וכו, אנשי קבע לא מקבלים שום שכר נוסף על שעות נוספות,ושבתות שהם עושים-ויש רבים שעושים. ואני שואל אותכם-אתם באמת רוצים צבא שרק מי שלא יכל למצוא מקצוע באזרחות יהיה בו?אתם מצפים שביום פקודה הצבא הזה ינצח את כל אויבינו בשישה ימים לא? ההסתה המחפירה נגד אנשי הקבע פשוט מסוכנת. בחייכם-יש מגזרים(בלי לפרט) שקצת יותר דחוף להתעלק עליהם.
גל | 09.06.13
5.
ועל זה אומרים... איפה הכסף? פשוט עצוב!!!!
אנחנו מדינה שבמו ידינו אנחנו כורתים את הענף עליו אנחנו יושבים וזה במילים עדינות! אם לי יהיה פה ניעור יסודי והתחלת הפלת העשבים השוטים, אשר הם נהיו הרוב, אנחנו נהיה בבעיה. אין ולא תהיה לי בעיה, לשלם ולצ'פר לוחמים ואת כל אלה היקרים אשר נותנים מחייהם בשדות הקרב השונים ובכלל בקו הראשון ובכל מה שקשור לזה, אבל אין בי שום רצון לשלם לפקידים בקריה או בכל מקום דומה שבאים לעבודה בשמונה והעט נופלת בחמש, וכל היום הם עושים רעשים של עובדים, זה כבר ממזמן עבר את גבול הטעם הטוב!! בוגי, לפיד ובנט תתעוררו!!! זה בידיים שלכם
אבי | 09.06.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת