אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רפורמת הפרגולות של סער: לא יצטרכו היתרים לשינויי בנייה מסוימים

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
משך היתר בניה
הזמן הסטטוטורי בלונדון ובאנגליה לקבלת היתר בניה רגיל למגורים (בניה חדשה, שיפוץ והגדלה , שינוי יעוד וכו' ) הוא שמונה שבועות. במידה ומתעכב האישור ניתן לאחר שמונה שבועות להגיש מיידית ערר . הערר נידון ומוחלט תוך שמונה שבועות גם הוא. בכ- 85% מהבקשות ניתן ההיתר בזמן האמור. מדוע בישראל צריך (לפי ההצעה החדשה) 8 או 12 חודש לקבלת ההיתר ????
עודד | 03.04.14
25.
בניתי פרגולה לפני שנה היום אני מוכרת את הבית
פניתי למועצה לקבל אישור הטל השבחה ונדהמתי שיש צורך להמציא תוכנית על בנית הפרגולה למרות שהפרגולה אינה צמודה למבנה הכללי של הבית וכן גג הפרגולה עשויי מקניי במבוקים מה עליי לעשות כעת אני ? אודה על תשובתך בהקדם ..
ישראלי מרים | 31.12.13
23.
בניית פרגולה פתוחה
בניתי פרגולה פתוחה בגלל חורפים שנכנס לי מים לבית בעיריה מנסים לגבות כספים ןהוסיפו לי ארנונה עוד 200 שח אבל מעניין הוא שלאוכלוסיה הערבית בעיר על פרגולה פתוחה לא גובים שקל וזאת מבדיקה אישית שעשיתי. על מי שהעיריה יכולה להטיל אימה זה רק על אוכלוסיה יותר חלשה כמו פנסיונרים.
חא | 10.09.13
22.
הגגון...
אינני יודעת אם תגובתי הקודמת נרשמה, בכל אופן כל הכבוד לשר גדעון סער.אני לא מחכה 3 שנים, כפי שכתוב, אלה ....20 שנה....!!!בעיות אין סופיות... הריסת הגגון....קנסות....דיונים בבתי משפט... פקודות מאסר.....הכל עברתי, בגלל חתיכת פח על המרפסת. אני מעוניינת שהאזרחים ידעו מה העיריות עושות, בגלל חוק מטופש. אני מקווה כי הכל ישתנה לטובה. ושוב תודה לסר גדעון סער.
אידה  | 23.07.13
15.
רשויות הכל יכול
סיסמאות תמיד טוב למפיץ. עוד לא קם אחד שיכול על הרשויות המקמיות, מי שמכיר את חוק התכנון והבניה יודע שהועדות בכל הרמות יש להם סמכויות ללא הגבלה, יביאו את כל סוגי התירוצים שכל מה שהחליטו בשביל מבקש ההיתר זה מה יהיה. ראו את האחרון שבהם- השר לשעבר אלי ישי פתח אפשרות לפיצול דירות אבל השאיר שיקול דעת רחב מאוד למהנדסי הערים להחליט מי יקבל ומי לו גם אם הוא עונה לתנאי הרישוי הבסיסיים. 
יהודה  | 19.06.13
13.
אין מנוס מהגדלת זכויות בניה ל-36 דירות לדונם ברוטו
כב' השר סער בסיטואציה בה מדינתנו מצויה ועמה הזוגות הצעירים ומשפחות עמלות רבות אין מנוס מלפעול מידית ולפתור את סוגיית הדיור ומחירי הדיור באופן של הגדלת זכויות בניה וצפיפות בניה לכדי 36 יח' לדונם.כיוםבתוכניות מתאר רבות אין מנוצלים נכונה שטחי מקרקעין ,רשויות מקומיות מפקיעות ומפרישות לצרכי ציבור בשיעורים של מעבר ל-70% כאשר המחוקק נתן להם כוח לפעול בשת"פ אם ועדות מחוזיות לגזול ולעשוק אזרחים וקניינם.בחדרה הוכנה תוכנית מתאר חד/20/20 בה בוצעו הפקעות גזל של 70% ויותר מתוך מתחם של 2580 דונם נותרו 600 דונם מאושרים לבניה על כב' השר לפעול מידית למיגור תופעות כאלה לבטל תוכניות מתאר בהן גובה ההפקעות וההפרשות לצרכי ציבור עולות על 40% חובת כב' שר הפנים לפעול בנושאים הללו לשמור על קניינם של אזרחי המדינה ולא לאפשר לרשויות מקומיות לעשות בקניינם של אזרחים כבשלהם בסיטואציה שנוצרה בנושא מחירי דיור ומחסור בדיור אין מנוס מלקבל החלטות אמיצות בה ינוצלו מקרקעין נכונה ללא בירוקרטיה וללא ועדות משוחדות הגדלת זכויות וצפיפות בניה לכדי 36 יח' לדונם תיצור היצף בדיור מחירי הדיור ירדו אוצר המדינה ינצל את ביצת הזהב הזו יכנסו לקופת המדינה עשרות מליארדי שקלים שיסגרו גרעונות של 56 מליארדים שעד עתה אין יודעים היכן הן חובתך כב' השר לפעול ללא דיחוי ליישום המפורט לעיל כולם יהנו מהחלטה זו באופן גורף 36 יח' דיור מקורן בבניינים בני עד 10 קומות 4 דירות בקומה דבר שיקל על קבלת החלטות ומניעת מתנגדים ההחלטה חייבת להיות גורפת ותיושם היא בכל תוכניות המתאר הקיימות והחדשות בתקנות צווי השעה לנוכח ההכנסות הרבות שהחלטה זו תיצור לאוצר המדינה ולתפתור את סוגיית הדיור והמחסור בה לצעירים ניתן יהיה להקל במיסוי על צעירים שהעניקו ומעניקים למדינה יחד אם זאת להקל על אוכלוסיות קשות יום נכים חולים מרובות ילדים ועולים חדשים בהקטנת מיסוי על דירותיהם כב' השר אין לטמון ראשים בחול ויש לפעול במידי למימוש הצעתי כאמור בהצלחה
דובי | 19.06.13
3.
סער: למרות שאיני שייך למחנה שלך- אני מלא הערצה ליוזמתך. בהצלחה, ומהר!!!
נושא רישוי הפרגולות בעיריית ת'א הינו תהליך בלתי אפשרי ובלתי הגיוני בעליל. אפילו החלפת פרגולה בעת שיפוץ מחייבת תהליך אישור מסובך, יקר וארוך. למה? אז נחזיק אצבעות ונאחל, לאחד מ"הגידעונים החדשים", אישיות רצינית וחכמה שיצליח לתקוף בסער/ה ובמהירות, את הבירוקרטיה המיותרת הזו. עלה והצלח!!!
אמנון | 16.06.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת