אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה צריך 180 מיליון שקל בשנה למשלחות רכש

79 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

79.
כמה ״מומחים״ לרכש מעסיקה ממשלת מצרים המקבלת 3 מיליארד דולר החל משנת 1978?
מקוה שהנכם במצב ישיבה. ובכן, המצרים, שתלויים לעצם קיומם מאז הסכמי קמפ דייויד בסיוע האמריקאי (וכפי שראה כל העולם, מחשש להפסקת הסיוע המסיבי על ידי האמריקאים העיף הצבא המצרי את מורסי מבלי להניד עפעף לכל הרוחות!). הסיוע למצרים אף עולה בסכום על העזרה שמקבלת מדינת ישראל והנו יציב מאד מאז החתימה על הסכם השלום עם ישראל 3 מיליארד טבין ותקילין מזה 35 שנה!!! ובכן, לכל מי שרוצה לדעת - ללמעלה המצרית יש באופן קבוע 2 נציגים בלבד בניו יורק לתיאום הרכש שלהם בארה״ב כאשר כל העבודה הנדרשת נעשית על ידי מומחים מקומיים בקהיר ובאלכסנדריה.
סתם אחד | 04.08.13
76.
כאשר אנשי צבא מנהלים תקציב כלכלי כך זה נראה.
אף איש צבא לא הוכשר מעולם להיות מנהל של תקציב כלכלי ולנהל משאבי אנוש בהיבטים הכלכליים שלהם. משלחת הרכש היא פתרון למתן צ'ופרים לקצינים לקראת שחרורם והעובדה שמעסיקים שם סטודנטים מלמדת רק על כך שבמקום שיעבדו הקצינים מוצאים עובדים זולים אחרים אשר איש לא מנסה ואף לא מסוגל לנהל אותם כהלכה. אם היה מדובר בחברה אזרחית היה גודל המשלחת קטן לרבע או אף פחות מכך. ניתן להתיחס לכך כ "טסט קייס" ללימוד האופן שבו משרד הביטחון והצבא מנהלים את תקציב הביטחון כולו. גם נושא הפנסיות המופרכות של אנשי הביטחון נובע מהעובדה שמי שמנהל שם את חוזי העבודה לא נימדד בהיבטים הכלכליים של התקציב ולא מבין בזה דבר וחצי דבר.
אמירי | 23.06.13
75.
הוצאות המשלחת
כל ההעובדים ברובם הם ישראלים סטודנטים שלומדים בניו יורק וגרים במקומות שאתם לא הייתם מאיזים לגור רובפ לא גרים במנהטן אלה בקויינס או בברוקלין או בניו גרסי המשלחת מטפלת בכל אספקת החלקים השונים לזרועות צה"ל וגם מטפלת החוסרים דחופים של צה"ל שהוא נזקק כאשר חלקים רבים לא מיוצריפ בארץ כלל כי ההשקע בתחומים הנ"ל לא תמיד אפשרית כי הקמת מפעלים לציוד שנירא לאזרח הפשוט שאפשר לרכוש בארץ לא נתן לרכוש ברמות של אנינות שצה"ל דורש או ציוד שאנו האזרחים לא ההנו רוצים לראות לא עובד בגלל חיבור פשוט בין ציוד לציוד . יש ציודים שכלל לא ניתן ליצר בראץ כי אין הציוד הנדרש לכך , וגם ההשקע היא לא פרפורציונלי לכמות הציוד שישראל רוכש לאומת הדיות הבארצות הברית מיצריכם עבור מדינות אחרות ,ומדובר אפילו באותם חלקים השלחים הם גרים גם לא במקומות הכי יקרים כי המגורים הם יקרים מאוד בארצות הברית ביחוד האזור מנהטן והרובעים שלו והעבודה זו לא נתן לבקש מאמרקאי שירכוש אותו עבור ישראל כי אז הוא ינצל את חוסר מידע שיהיה אז ויחתוח קופן על חשבון הסיועה שארצות הברית נותנת לנו וההפרשים בין השלחים והסטודנטים הישראלים ברובם שעובים שם זה עוזר להם ללמוד כאשר בארף לפעמים הם לא מתקבלים או שהעליות אם העבודה הם כל כח יקרות שיש אפשרויות בארצות הברית לגמור תואר ראשון בדרך יותר רגוע וגם לעבוד ולממן חלקית חלק מהלימודים נכון לא כמו בארץ אבל בסוף במקום X שנים לתואר ראשון הם יעשו אותו בX + Y ובסוף על מי אנכנו מדברים על יוצאי יחדות צה"ל ששרתו את מדינת ישראל אז הכסף לא בוזבז הוא מושקע בילדי ישראל אשר שרתו את ישראל נאמנה , רובם חוזרים ארצה חלקם נשאים וברובם לא וחוזרים לארץ אז מה רע בלהשקיעה בישראלים שגם עובדים למען המדינה וגם לומדים וחוזרים לארץ ומשפעים על הידע של בורי האונברסיטאות ואשו מעצמם חברה בעלי תואר ראשון . מה כל כך רע בזה במי בוזבז כסף זה לפעמים אין מקומות באוניברסיטות בארף ובמכללות וי יממן אותם כל שנת לימודים כ 25.000 לשנה מה אם מגורים מה אם עבודה אחרי שנה אחת מי יממן את הלמודים אחרי מענק שחרור של החייל מי ??????????????????????. אז אתם קוראים את זה בזבוז ? זו השקע לטווח רחוק כי הם אז חוזרים ארצה אם תואר ראשון ויכולים לחפש עבודה בקלות . אז שמשהוא ילמד לאן בוזבז הכסף !!!!!!!!!!!!
יורם  | 20.06.13
72.
השחפת הביטחונית תביא כליה על כולנו
המשלחות המושחתות והביזיוניות הן הנורמה הנהוגה במשרד הביטחון, כך כל הפעילויות בו נראות. יש להיפטר מאנשי הקבע ומכל המקורבים למערכת הביטחון ולהפקיע את רכושם לטובת כלל הציבור. כמו כן יש לאסור על אנשי קבע וביטחון לשעבר לכהן באיזשהו תפקיד ציבורי, מספיק הם גורמים נזק בצבא, לא צריך אותם באזרחות.
רוני | 18.06.13
68.
הזמנה לשר האוצר ולשר הביטחון
הנני מזמין את כבוד השריים לחגיגה החי גדולה בעולם המתקיימת בניו יורק אמריקה כתובת המסיבה המתקיימת כ 50 3יום בשנה היא המשלחת משרד הביטחון בניו יורק משתתפים הם כל המי ומי וילדהם אנשי משרד הביטחון שנימצאים בניו יורק ובשוגנטון וכל אנשי משרד הבטחון המגעים בטיסה ישרה השתתף במסיבה. ההזמנה נמצאת על לוח המדעות בכניסה למרד ביטחון בתל-אביב ( המלצות הייתי במסיבה וזה סבבה) אין צורך להביא כיבוד כל הכיבוד ל 350 יום הם על חשבון עבדי ממשלת ישראל באו בהמונכם למסיבה.................
מאיר | 18.06.13
66.
ישנו גם משרד גדול בוושינגטון...
למה צריך שני משרדים ענקיים בארה"ב ? הבעיה בתקציב הבטחון שישנו גם חלק סמוי ולא גלוי לעיני הציבור. בפועל תקציב הבטחון הכולל גם מוסד ושב"כ עולה על 30% מהתקציב. אם לא יהיה קיצוץ דרמתי בתקציב הבטחון ובעיקר בבורות השומן אנחנו שלם 70% מס הכנסה ו 25% מע"מ יאללה להתעורר !
שון | 18.06.13
64.
צבא קקמיקה לא ניצח אף מלחמה מאז 67 החונטה הצבאית תמיד עם המשפט ..
אין פתרון צבאי -הכל כדי להוריד אחריות מעליהם אבל לשאוב את כל התקציב בשביל משכורות ופנסיות וטיולים בחול הם יודעים והכי חוצפה שצריך לקצץ אז הם מקצצים בימי אימונים ובקנית מערכות נשק .לקצץ במשכורות בפנסיות במשלחות הרכש מה פתאום . הלו אדון רמטכל בוא אני אזכיר לך צהל הוקם כדי להגן על מדינת ישראל ולא כדי לתת משרות שמנות עם משכורות עתק ופנסיות מגיל 45 מושחתים
דני | 18.06.13
59.
בזבוז נורא אבל יש סעיפים גרועים יותר
נספח צבאי זה תפקיד לאלמ שלא יקודם ובסופו, הוא משתחרר ולוקח הביתה טיול אחרי צבא בסטייל לו ולמשפחתו , את כל הידע והקשרים במרכאות שיצר בחו״ל ואז אומר תודה ונוחת על הפנסיה התקציבית. טוב לפחות מדובר לרוב בקצינים שתרמו ולא בגובה יקים...
 | 18.06.13
56.
אנשי צבא אמריקאים הסבירו מדוע תמיד החוזים עם הצבא הישראלי כל כך מוטים לטובת ארה"ב
הוא אמר שתמיד נציגי הצבא האמריקאי שולחים את עורכי הדין הכי מיומנים ומקצועיים שלהם ואילו בישראל שולחים אנשים שסידרו להם לנסוע והם לא בהכרח עו"ד מנוסים ומקצועיים וכך החוזים וסגירת המו"מ נעשית בפער מקצועי גדול. מעבר לכך, התפקידים הן במשלחות (לאו"ם, המשלחת הכלכלית וכו') מראש- צריך קשרים כדי לשמוע על פוזיציה שהתפנתה ומראש מתראיינים כל מיני אנשים עם קשרים ולא בהכרח כישורים. לסיום, ומסיבה לא ברורה הם גם פוסלים על הסף אנשים עם אזרחות כפולה (ישראלי עם אזרחות אמריקאית), כך שאנשים עם כישורי אנגלית ברמה גבוהה שיכלו להתמודד- מראש לא זכאים להתמודד.
ג | 18.06.13
52.
לכו לעבוד קנאים בטלנים!!!
כל אחד במדינה הזו מסתכל על הכיס של האחר. תסתכלו על הכיס שלכם ותראו כמה אתם מרוויחים מקומבינות. משפחתי נמצאת בשליחות משהב"ט, אבי ואמי עובדים מדי יום 9 שעות קשות. אז נכון, כיף לנו כאן והכל אחלה, אבל עדיין הייתי מעדיף שאבא שלי יהיה מנכ"ל בנק הפועלים או משהו דומה. בקיצור, תאכלו את הלב ותעזבו אותנו בשקט!!!!!!!!!
אלמוני | 18.06.13
48.
צה"ל הוא צבא שיש לו מדינה.
הפנסיה שמחלקים לאנשי מערכת הביטחון מזעזעת. אני לא מזלזל במי ששירת שירות קרבי, אבל אין סיבה שיקבל פנסיה מגיל 45 לעומת אזרח שיקבל פנסיה מגיל 67. צה"ל צריך להתייעל ולהפסיק לשאוב כסף מהמדינה. לו הכסף אכן היה הולך להוצאות ביטחון מהותיות, אז ניחא. אבל הכסף הולך לאנשי הקבע (שבחלקם אין כלל צורך).
י.ש | 18.06.13
47.
יש לי קושי לקבל את העובדה שמשלמים כל כך הרבה לגמלאי הצבא שבחלקם בשנות
הארבעים לחייהם , קושי יותר גדול הוא לקבל את העובדה שהסתירו מאתנו את הנתונים עוד קושי הוא לחיות עם ההרגשה שאני בן ערובה של הכוחות האמורים להגן עלינו והקושי הכי גדול הוא שאיני מאמין למילה של האנשים האלה ואני לא מאמין לשום נתון שהם חושפים בכאילו רק ביקורת שקופה של מבקר המדינה יש בה להשיב את מעט מהאימון בצבא העושק לישראל .
מזכיר המדינה | 18.06.13
42.
מספרים מנופחים, מאוד מגמתיים ופופולסטי
קל מאוד לבעוט במשלחות משרד הבטחון. נכון שצריך פרוטקציה להתקבל, אבל איזה מליון שקל לשליח. זה כנראה כולל את עלויות שכירות המשרדים והטיסות לביקורת אצל יצרנים וכד. הכרתי סטודנט שעבד שם, קיבל שכר מאוד נמוך, הייתרון הוא שמימנו לו ביטוח רפואי. החבר'ה האלה דואגים לביקורת על היצרנים והספקים, ומנהלים מו"מ על מחיר שחוסך מליארד ש"ח. כתבה מגמתית שלא באה לחדש, רק לעורר קצת רעש אצל הטוקבקיסטים חסרי ההשכלה.
אדריכל הנצחון | 18.06.13
41.
אמנם השליחים זה בור שומן אבל עובדים מקומיים זה שטויות.
מנסיון, בתור אחד שעבד במשלחת, בתור "עובד ישראלי מקומי" הרווחתי כ-2200$ לחודש - פחות מ-10000 שקל - ללא שום תנאי שירות או סוציאלים נוספים. רק השכר דירה במנהטן עלה לי 1200$ בחודש, כך שסיימתי את החודש ביתרה אפס בבנק במקרה הטוב. לעומת זאת, השליחים חיים שם בעולם שכולו טוב - משכירים את הבית בארץ בכסף טוב, מקבלים חינוך פרטי לילדים ואת מיטב התנאים.
דן | 18.06.13
32.
אני ממש לא אופטימי, אני חושב ש...
כל המוסדות במדינה, צבא,שב"כ,מוסד,משרדי ממשלה וכדומה הפכו מזמן לספקי מקומות עבודה הדואגים לאינטרסים מצומצמים של אנשים מקורבים. המשכורות הן מטורפות. יש לזה שם "שחיתות" אבל אנחנו מבקשים מהחתול שישמור על השמנת !!! תתעוררו, אין מצב שמי שהמקורבים שלו נמצאים בכל מני מקומות עבודה כאלו יעשה רגולציה או ידאג לצמצום המשרדים או יסגור משרדים. חברים יקרים כל פעם שאתם רואים משלחת לחו"ל, נסעה לפולין של הצבא למשלתדעו שאתם משלמים מליונים על כלום!! תלכו לבתי קפה (מי שיכול) בשעה 10 בבוקר ותראו שם את כל הפנסיונרים הצעירים ואלו שלא עובדים מאותם מוסדות ואני מדבר על כמויות. אני לא יודע מה הפיתרון אך לדעתי זה מתכון ברור לפיצוץ. ושמישהו ירים את הכפפה.
דישט | 18.06.13
29.
שוד לאור היום
קראתי בזעזוע את הכתבה. לא בגלל שאני לא מכיר את כל הפרטים. בגלל שבפעם ה-1000 אני נדהם להווכח שמה שראיתי שקיים בשנות השיבעים (במשלחת בלונדון) ממשיך להיות ולשדוד את המדינה גם 40 שנה אחרי !! כשמדברים על כל השודדים של המדינה , מהעולם התחתון שמעלימים מס, דרך חברת החשמל והנמלים למיניהם - השודדים הגדולים ביותר הם שר הביטחון והרמטכ"ל שמקצצים ומבטלים את כל ימי האימונים ולא מקצצים ומבטלים אף בן של מקורב שעובד (כאילו) בסינגפור או בטוקיו. הלוואי והייתי יכול לעצום עיניים, לפקוח אותם ולהווכח שכל השודדים האלה נעלמו כלא היו. הלוואי !!
איציק | 18.06.13
28.
עשרות שלא עושים כלום!
ביקרתי במשלחת מספר פעמים. מדובר באבטלה סמויה בקנה מידה אדיר! אנשים יושבים על משכורות גבוהות, שוכרים דירות באזורים היקרים ביותר במנהטן, בקושי עובדים, חופשים בלי סוף, מסדרים עבודה גם לאישה ולילדים הבוגרים - פשוט בזבוז כסף מנקר עיניים. אבל אין אינטרס לבטל את זה כי כל אחד מקווה לעשות שם כמה שנים (ובינתיים להשכיר את הדירה בארץ ולהרוויח כמה ג'ובות נוספות...)
 | 18.06.13
23.
פעם הייתי במשרד הביטחון
יש שם תופעה מעניינת של עובדים שאין להם בכלל עבודה. הוועד החזק שלהם אומר להם נחפש לכם עבודה במשרד. עד כאן בסדר. איפה הבעייה? עד שמוצאים עבודה לוקח הרבה זמן וזה מותנה ברצון הטוב של העובד ובזה של הרמ"ח הרח"ט או כל מי שקולט אותו. אז שמישהו מהם יסביר לי איך עובד שאין לו משרד, ועבודה פיזית עשה בזמני 48 שעות נוספות על אי עבודה. שחיתות או לא?
דני | 18.06.13
13.
משלחות הרכש הפכו לדרך למתן צ'ופר לקצינים שהקידום שלהם נעצר
הספקים של משרד הבטחון הם מפעלים גדולים וידועים ולא צריך צבא של קניינים לחפש אותם. חלק מהמפעלים הגדולים מחזיקים נציגים בישראל שממילא עובדים ישירות עם אגף הרכש במשרד הבטחון ומייתרים את משלחת הרכש. אני משוכנע שגם אם משלחת הרכש בארה"ב תמנה רק 40 איש היא תוכל למלא את תפקידה לא פחות טוב, ואולי אף יותר טוב. איפה מבקר המדינה? איפה מבקר מערכת הבטחון? היועץ הכספי לרמטכ"ל? בכסף שייחסך אפשר לממן הרבה ימי מילואים והרבה אימוני יחידות.
איש ביטחון | 18.06.13
6.
כי בן גוריון החליט שאנשי צבא לא.......
כי בן גוריון החליט שאנשי צבא לא יעשו רכש ישירות להימנע ממעילות בכספי הציבור ולכן הטיל זאת על משרד הבטחון שהינם אזרחים אך בפועל המשמעת שלהם והנכונות ב 4 רמות נמוכה יותר מאשר יושרו של איש קבע מסור וידוע שמי שרוצה לסרוח סורח זה לא משנה איפה ולכן הינה לכם שני גופים צבאי ואזרחי בטחוני שמעבירים ניירות מיד ליד וועדות וחוק מכרזים ומשחקי כוחות בין צבא למשרד בטחון שאמור לתמוך בצבא בפועל ואף מפריע בכל הרמות וכמובן להם יש את הכוח למי לשלוח לחו"ל שנשאלו מדוע לא שולחים אנשי קבע בלבד למשלחות כחלק מהשרות ועידוד מוטיבציה כולם התרעמו מה פתאום אנשי צבא ?!!!
 | 18.06.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת