אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המאבק על תקן הבנייה הירוקה: "ראש העיר יהיה ירוק, דירה תעלה עוד 60 אלף"

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
אין קשר בין מחיר דירה לבניה ירוקה
מצוקת הדיור ומחירי הדירות נקבעו ע"י מדיניות ממשלתית מכוונת ומודעת. אפילו נגיד בנק ישראל חושש מירידת מחירי הדיור בגלל הסיכון לבנקים למשכנתאות. לעומת זאת, בניה ירוקה לא רק שמטיבה עם רוכש הדירה עצמו אלא עם כולנו. חיסכון במקורות אנרגיה, שימוש מושכל במים ומשאבים אחרים ועוד. אז נא להפסיק את החשבונות הקטנים של כמה בדיוק זה יחסוך. תבדקו למה באמת דירות עולות כל כך ביוקר.
רוני | 25.06.13
10.
העולם עובד בצורה מסויימת
שיעלו את המחיר. היקום שלנו בנוי על איזון ולכן אין מה לעשות כרגע האיזון נשמר ולכן המחירים של הדירות לא יורדים לשום מקום. אבל יש חוק ישן שקיים בייקום מאז שהוא קיים לכל עלייה יש גם ירידה. כל הדיבורים על בלון ועל כל השטיות שמנסים למכור היום ירד מחר ירד עוד שנה יעלה ב10 אחוז עולה לי יקר השטח אין לי פועלים תכלס אף אחד לא יודע מה יקרה ... אבל דבר אני יודע משהו יהיה חייב לאזן את המשוואה כי אם משהו לא יאזן אותה היא פשוט תשאף לאינסוף וזה בטוח לא יקרה. אם תסתכלו על זה בצורה שונה גם להר האוורסט הגבוהה ביותר יש ירידה תלולה בסופו ולכן אין מה לעשות המחירים חייבים לרדת בסופו של דבר בכדיי שכלל אזרחי המדינה יוכלו לקנות דירה, אם זה יהיה בגלל משבר או מלחמה או שאנשים יעזבו את הארץ ויהיה משבר בכוח העבודה או שאני לא יודע מה יקרה אבל אם תחכו מספיק זמן המחירים ירדו אני מציע לכל מי שרוצה לקנות בית בישראל שיחסוך מה שהוא יכול ויחכה בסבלנות עם הכסף שלו. צריך לזכור תמיד שלכל עלייה יש ירידה אולי הבנקים לא רוצים שירדו המחירים והם ינסו לשמור עליהם אבל בסופו של דבר תיהיה ירידה במחירים בארה"ב זה קרה בגלל הסאב פריים ובישראל זה יקרה בגלל משהו אחר אבל כל מה שעולה בסופו של דבר יורד .
היקום | 25.06.13
9.
בניה ירוקה ברעננה
עיריית רעננה דורשת בניה ירוקה בשכונה החדשה בה אלפי דירות, בין השאר זה כולל: מרכז אשפה שכונתי, במקום פחי זבל יהיו מספר צינורות מכל קומה שיובילו את הזבל למרכז אחד, זה מחייב בניית אגף נוסף בבניין. חלונות כפולים בכל הדירות. חניון עילי וחניון תת קרקעי של 2 קומות, לבניין בן 8 קומות. בחניון העילי, לשתול עצים בין כל חניה וחניה, מה שיצריך העמקת החניון התת קרקעי במטר וחצי, מלבד הליכלוך היומי על המכוניות מהעצים , זה הוצאה נוספת ענקית. ועוד ועוד.. זה ייקר את הדירות בערך ב-50000 ש"ח לקבלן!!!! אז איך רוצים שמחירי הדירות בארץ ירדו?
אני | 25.06.13
5.
בתאוריה זה נהדר למעשה זה עוד תירוץ לניפוח מחירים
קבלן סיני יבנה בתוך שמונה חודשים מגדל 100 קומות ירוק לתפארת עם 800 דירות בעלות של פחות ממיליון לדירה. קבלן ישראלי יבנה בתוך שלוש שנים מגדל 10 קומות, ירוק "כאילו", עם 80 דירות שיעלו ארבע מיליון לדירה. כי בכל זאת "פתח תקווה הירוקה" היא שכונת היוקרה שכולם מדברים עליה, רק חמש דקות מתל-אביב (עם מטוס פרטי, אבל למי שיש כסף היום לדירה בפ"ת מטוס בשבילו זה כסף כיס). שניהם ישתמשו בחומרים הכי זולים. שניהם ינסו "לשמן" את הפיקוח. שניהם יגרפו אותו רווח (פר פרויקט, לא פר דירה). ההבדל - הסיני יעבוד, יקבל את הכסף וימשיך בשקט לפרויקט הבא. הקבלן הישראלי יבכה "שלי זה עולה יותר" ויספר כמה הוא ציוני דגול "ובונה את הפרויקט הכי ירוק בישראל" לא בשביל כסף (חו"ח) אלא מתוך אידיאולוגיה.
אזרח | 24.06.13
4.
עורו! קומו ! תועי מדבר . . .
למה לא יודעם מה היה הנתיב שלבי ישראל שיצאו ממצרים ? כי הם אספו את הזבל ושמרו על משמעת אקולוגית. אבל הקבלנים של ימינו לארוצים להתקדם.הם רוצים להמשיך לבנות בתקן "איש המערות". ומישהו צריך להגידלהם ברור : אנחנו רוצים להתקדם!! שבשכונה שלנו יהיה נקי, ושימחזרו אל האשפה!! ושיאספו בקבוקים למיחזור. פשוט צריך לקנס ולא לרחם !!
אחד העם | 24.06.13
3.
צעד חיובי! זה שהקבלנים מתרעמים זה לא כי אכפת להם, זה צעד מקדים שלהם להעלאת מחירים
עוד כמה שנים שישאלו "מה זה המחירים האלה??" הקבלנים יגידו: "אנחנו התרענו".. בתכלס זה חרטה.. קודם כל בניה ירוקה זה אינטרס ממשלתי וציבורי - לא של הקבלנים אז זה ממש לא מעניין אם זה מפריע להם או לא. בניה ירוקה חוסכת הרבה אנרגיה לאזרח ובכך גם למדינה.. בהרבה מקרים זה גם מסתכם פשוט בתכנון נכון של המבנה ביחס לאוריינטציה המרחבית שלו - מה שלא אמור להשפיע על המחיר (בניגוד לאינטרסים אישיים של "נוף יפה" דווקא לבניין ספציפי כדי שיוכלו למכור שם דירות ביוקר יחסית לאחרות בסביבה)
יוחאי | 24.06.13
2.
אל תירה ישראל
בחיפה לא מפחדים ובונים מה שרוצים עסקים מתרחבים לא חוקית ופסקי דין לא מבוצעים מרכזים מסחריים ללא חניות כשהביוב זורם ברחוב וערובות מסריחות לתוך חלונות הדיירים ותלונות לפיקוח לא נענות לכן אולי התכניות יהיו ירוקות אך אם הבצוע יהיה יקר יותר הוא לא יבוצע בידיעת הרשויות
ברוך  | 24.06.13
1.
המדינה יורה כדורים ברגלי תושביה....
זה תקן שנכתב על ידי המשרד לאיכות (אופס...להגנת) הסביבה. כולו חרטוטים ודברים סתומים, שגם מי שיחשוב שהוא ביצע אותם לתפארת, לא יקבל את הניקוד המצופה מאת הפקיד המבקר... קראו כאן והתרשמו בעצמכם: http://old.sviva.gov.il/Enviroment/Static/Binaries/ModulKvatzim/general_guide_living_2_1.pdf
אלי בר-נס | 24.06.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת