אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ביטוח הבריאות הפרטי יתייקר ב-10%; ללא הסברה הציבור עלול להפסיד

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
נמאס ממחוקקים חסרי יכולת לראות ולו צעד קטנטן קדימה,
וכל הזמן נופלים מול לוביסטים עשירים ומתוחכמים, שעושים להם בית ספר בתכמנות, ומפילים את כל הציבור ב"תוצאה לא צפויה" של החוק שבא, לכאורה, לעזור לאותו ציבור. אולי הגיע הזמן שחברי הכנסת שלנו יפסיקו להקשיב ללוביסטים של המיליארדרים, ויתחילו גם לקרוא את כל מה שכותבים להם בפייסבוק! כל זה בהנחה, כמובן, שבכלל איכפת להם, והם לא משומנים בכיסם על ידי תאגידי הענק המפלצתיים האלה.
לדעתי, לכאורה | 12.07.13
12.
הסבר גרוע-הפרטיים מרוששים את קופות החולים על ידי הפרקטיקה הזאת
הם בעצם מרוויחים את הכסף על חשבון קופת החולים, שהיא בסופו של יום גוף ציבורי שממומן על ידי מס הבריאות. לכן להילחם בזה טוב לכולם, גם אם מחיר הביטוח הפרטי יעלה. מה שכן, עדיף לצמצם את הפרטי להשתלות, ניתוחים בחו"ל ותרופות מחוץ לסל (שזה מה שחסר בציבורי).
רפי | 10.07.13
9.
הסיבה שיש כפל..
היא שקופות החולים מספקות שירותי שיניים במחירים מופקעים ללא הביטוח המשלים. למעשה, אונסים אותך להוסיף מדרגת ביטוח נוספת ולהתמיד בה כדי שתהיה מכוסה בתחום זה. מצד שני, הביטוח המשלים לא מבטיח את כלל השירותים כאשר מישהו נזקק לבדיקות דחופות/מיוחדות, לפני/אחרי ניתוח וכן לניתוח עצמו. על כל שירות צריך להמתין מספר חודשים ומותירים אנשים למעשה בלי יכולת ללכת למשל.. פה נכנס הביטוח הפרטי. בביטוח הפרטי אתה מוצא רופא מומחה שמתאים לך, קובע איתו פגישה לעוד יומיים, הוא שולח אותך לבדיקות שאתה ממתין להן גג שבועיים ואם אתה צריך ניתוח דחוף, אתה נכנס כלום זמן אחרי הבדיקות לניתוח.
נ' | 10.07.13
7.
לא כדאי לקנות ביטוח פרטי המכסה ניתוחים בארץ
השנה עשיתי סקר שוק והגעתי למסקנה שלא כדאי לקנות ביטוח פרטי המכסה ניתוחים בארץ. עדיף להסתמך על הביטוח המשלים בנושא זה. מצד שני, כן כדאי לקנות ביטוח פרטי שמכסה תרופות מיוחדות והשתלות בחו"ל - אלה לא מכוסים מספיק על-ידי המשלים. כך, במקום להוציא 80 ש"ח בחודש, אפשר להוציא רק 20 ש"ח.
 | 10.07.13
5.
הכתבה מציגה כאילו הביטוחים זההים אך לא כך היא
יש חפיפה בין הביטוחים ולכן יש כפל מסוים, אבל מצד שני יש הרבה דברים שמכוסים בביטוח הפרטי ולא במשלים כדוגמת ניתוחים והשתלות בחו"ל בחיר מיקום הניתוח, בחירת הרופא (במשלים הבחירה מצומצמת יותר) סכומי הכיסוי הרפואי (מוגבל יותר במשלים) ומצד שני יש דברים שהמשלים מציא שהפרטי לא - בעיקר בטיפול השוטף. כך שלקרוא לבעחי הביטוח הפרטי פראירים זה מאד לא מדויק.
רוני | 10.07.13
4.
תמיד הציבור משלם את המחיר
מה איכפת להם אם יש לי כפל ביטוחי ,אם אנ עושה ניתוח דרך הביטוח חסכתי לקופת החולים גם כסף וגם מקום. מניסיון אישי יש הבדל בין הביטוחים ,דרך הקופה עלי לבחור מנתח מרשימה מסויימת של רופאים שיש להם הסכם עם הקופה ולפעמים אפשר לעבור ניתוח רק בבית חולים ציבורי ללא אפשרות בחירה לעומת הביטוח הפרטי שמאפשר לנתח אצל כל רופא שבחרתי ויש לי זכות לבחור במרדים ,אז מה עדיף??
עינת | 10.07.13
2.
הצגת פה נקודה מאד בעייתית
מצד אחד הרפורמה אמורה להיטיב עם הציבור: כך הוא לא ירכוש שני ביטוחים חופפים. מצד שני: אתה כותב שגם המשלים יתייקר וגם הפרטי יתייקר. כלומר, בשורה התחתונה, נשלם יותר ונקבל בדיוק את אותו הדבר ! (במתכונת הקודמת המבוטח היה מכוסה, פשוט לא היה ברור ממי הוא מקבל את הכיסוי). אז מה עשינו כאן ?
אחד | 10.07.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת