אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה לקפה נמאס?

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
חבר'ה חדשות טובות הטבע מאזן את עצמו, סם חדש יחליף את הקפאין
הקפה הזה, כמו גם הסוכר הלבן, גרם לאדם להתרוצץ ולא להקשיב לגוף שלו, לישון פחות ולעבוד יותר. כשהוא ישן פחות ועובד יותר הוא גם אוכל יותר, מדליק יותר את האורות והחשמל בליילה צורך יותר משאבים והורס את העולם. ברגע שמחירי הקפה יוכפלו, וצריכתו תרד, הקצב בעולם יואט, הוא יפסיק להתחמם ולהתקלקל ויגיע לאיזון. צמח הקנאביס יבצע קאמבר ויאט קצת את האנושות, את התחרותיות והאגרסיביות לטובת כולנו. הוא גם יספק תרופות טבעיות, תחיליפים זולים יותר וטובים עשרות מונים לנייר וכותנה ויקדם מהפיכה תעשייתית ירוקה ונקייה יותר. העולם יחזור לפרופורציה של לפני המאה ה20, האיזון בדרך והטבע עושה את שלו.
אסף | 11.05.14
41.
קפה- לגינון ביתי
רוביסטה, מתאים מאד לגינון ביתי גם בגוש דן. בפקולטה לחקלאות גדלים שיחים שלו כבר עשרות שנים. השיח מניב פירות אדומים מתקתקים המתאימים למאכל ולמרקחות, בנוסף ניתן לקלות את הפולים ליצירת קפה ביתי בטעם אישי. מבחינה היסטורית, גידול הקפה באתיופיה קדם בהרבה את הפלישה המוסלמית מסומליה במאה ה-17. מוחמד, בעצמו אסר על פלישה לאתיופיה או פגיעה\ איסלום של תושביה. אך במאה ה-17, מועצת בתי הדין השרעיים של סומליה בראשות הפיראט אחמד גרן, יצרו כח פרשי גמלים ענק שהתפרנס משוד הקיסרות האתיופית עד שהביא לקריסתה והשתלט על הוואקום הפוליטי שנוצר. מיתוסים ואגדות עם אוסלמו כדי ליצור מצג שווא כאילו אתיופיה היתה מוסלמית מאז ומעולם.
חקלאי מהגליל | 18.07.13
34.
לדניאלה מס 29 שלא ממש מבינה מה זה מדע
דניאלה, קראתי את מה שכתבת ואוסף של חוויות והתרשמויות של כל מיני אנשים זה ההיפך ממדע. אז קודם כל אל תטיפי לאחרים. שנית, אני חוקר את הנושא לעומק כבר שנים רבות וקראתי אינספור מחקרים ופרסומים רלוונטיים. יש מחלוקת בין מדענים על הרבה דברים בנושא אבל על מה שכתבתי אין שום מחלוקת. אף צד בויכוח לא טוען שההתחממות לא נעצרה ב1998. יש אולי ויכוח על המשמעות של העצירה הזאת למרות שככל שהיא מתארכת הפערים נסגרים. תסתכלי למשל כאן: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A5:Instrumental_Temperature_Record2012-HE.png זה מהערך על התחממות עולמית בויקיפדיה בעברית. זה לא גרף שבחרתי אלא הגרף הראשון שמצאתי. כולם נראים ככה, ללא יוצא מהכלל. בכולם ההתחממות נעצרת ב1998. ולא, אני ממש לא רוצה לעשות לך ילד.
ניר | 13.07.13
29.
למס' 18 ניר מתל אביב הנקרא כמו מבין גדול
רק אחת מתוך אלף דוגמאות ושאלות שאפשר היה להראות לך ולשאול אותך. יש עשרות מקומות בעולם (קרחונים ענקיים ומוכרים למשל) שצולמו לפני 10-8-4 שנים, והיום הצילומים שלהם מראים שרבע או שליש מהם כבר לא קיים. ואתה עדיין טוען שפשוט התיירים שמגיעים לשם מדליקים תנורים קטנים וכך מצליחים להמיס אותם, מה? ב- 74' שהגעתי לארץ החורף היה מתחיל בסוף ספטמבר- התחלת אוקטובר והיה נמשך עד סוף מרץ לפחות. היום, הולכים בגופיות ובמכנסיים קצרים עד נובמבר ובסוף בפברואר מדליקים מזגן. אבל אתה, איך אומרים? אתה בשלך. בצורה מדעית ובדוקה טוען שאין התחממות. איזה תותח אתה! רוצה להיות חבר שלי או לעשות לי ילד?
DANIELA | 13.07.13
17.
השאלה שלא נשאלה: האם ישראל יכולה להרוויח מזה..
האם הפיתוחים החקלאיים של ישראל יכולים לאפשר גידולי קפה מבוקרים בחממות למשל. האם התחממות כדור הארץ להפוך את ישראל ובמיוחד שטחים בבקעה ובערבה לארץ הקפה החדשה והאם יצרניות המזון הישראליות ששותפות עם יצרניות מזון גלובליות יוכלו ליצור שרשרת אספקה של קפה איכותי המגודל בישראל? זה אפשרי בכלל?
שי ירושלמי | 12.07.13
15.
העולם הסתדר בלי קפה, וכנראה שימשיך להסתדר
הלללוווו להתעורר זה רק קפה!! מה עם בעיית הרעב בעולם ? חיטה, שעורה, תירס סויה, כל אבות המזון שיותר חשובים לנו... אמנם אני גם בין השתיינים,אבל לא נמות מההשלכה הזו של ההתחממות הגלובלית ... שהיא הבעיה היותר רצינית... שבת שלום
מתחמם גלובלי | 12.07.13
14.
הכי כיף לתת תחזיות ל 2080
וזה גם מאוד פשוט: מכניסים כמה מספרים לתוכנה רבת המוניטין - MaxEnt והיא תגלה לכם הכל. כמובן שהיא לא יכולה לחזות את מזג האוויר בעוד שבוע. המומחיות היא לתת חזיות לטווח ארוך מאוד כי א. הרבה דברים ישתנו עד אז, אפשר להיות יצירתיים ב. עד 2080 מי יזכור? העיקר שכיף לנו עכשיו
ג'ו | 12.07.13
12.
הרבה מינים סובלים מחילדון ומטופלים ביעילות בחומרי הדברה על בסיס נחושת.
גם העובדה שאיזורי הגידול משתנים בעקבות האקלים היא נושא שגידולים רבים מתמודדים איתו ועדיין אין הכחדה רבתי של מינים אלו. דווקא קפה ערביקה (שהוא אכן זן "מפונק" יחסית) יכול לגדול בתנאי האקלים בארץ ולהניב פרי. אפשר אפילו למצוא לזה הוכחה במאמר הזה http://www.משתלה.com/coffee.htm
שמשון | 12.07.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת