אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

העט נופל בשעה 16:00: איפה עובדים הכי מעט שעות בשבוע?

75 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

73.
בל נשכח שתקציב הבטחון הוא עצום ביחס לתקציב המדינה
מדינות סקנדינבייה לא מתקרבות אפילו קצת לגודל תקציב הבטחון של מדינת ישראל וזאת הסיבה שיש להם מספיק כסף מיותר לתת דברים בחינם למדינה שלנו (חוץ מהנפט עכשיו) אין משאבי טבע המשאב העיקרי כאן הוא המוח היהודי אנחנו לא מדינה שמוקפת בידידים חולשה אחת שלנו והם ייטרפו אותנו בלי כלום ולכן אנחנו צריכים להיות מאוד טובים מאחרים אין ברירה יותר קושי כאן עושה אותנו יותר טובים בחו"ל מאחרים ולכן יש מקום לפתרונות יצירתיים צריך לשכנע את הערבים (בעיקר פלסטינים) שכדאי להם שלום ושווה להם לוותר ולזנוח את הדעות הבעיותיות שלהם וכאן אף אחד לא התאמץ אפילו לעשות את זה
 | 24.08.13
72.
אחרי שיפטרו אותי מאורנג' אני אשמח לעבור לאוסטרליה, שם לא עושים בעיות להתאגד
לוועד עובדים. רק אנחנו אוכלים חרא עם התהליך הזה שעוד לא קרה ובינתיים מפוטרים על ימים ועל שמאל! "על פי החוק, שבוע עבודה באוסטרליה הוא 38 שעות ורוב העובדים אכן עובדים כך. מאז 2009 מעניק החוק 10 הגנות לעובד כולל החופש להתאגד ותשלומי פיצויים, בין השאר."
שביט | 23.07.13
66.
כן בישראל מרוויחים 30$ אבל...
הנתונים לא לוקחים בחשבון את עלות המסים הגבוהה וגם מה המדינה נותנת לאזרחים. לדוגמא במדינות כמו נורווגיה, דנמרק מקבלים תחבורה ציבורית בחינם, לימודים בחינם עד האוניברסיטה, מערכת בריאות מעולה ועוד הטבות סוציאליות רבות, חופשות רבות, תמיכה הרבה יותר משמעותית במידה בפיטורין וכ"ו.
יואב | 16.07.13
62.
פעם זה היה אחרת ! נתניהו שחק לישראלי את השכר לאפס מוחלט שלא קונה דבר !
בישראל זה הכל שחיקת שכר לאורך השנים כאשר ההסתדרות המסורסת של עופר עיני לא דואגת לעידכון השכר במשק ! ולכן הגענו למצב שלא שווה לעבוד - עובדים שעות ארוכות והשכר ( השחוק ) לא מספיק לכלום ולא קונה דבר . כל סקטור בתורו בא לזעוק על שחיקת השכר וכרגע ( לדוגמא ) זה עובדי משרד החוץ !
זעקי ארץ אהובה | 15.07.13
61.
עברתי לעבוד במערכת ממשלתית כמתכנת והחיים מעולים(למרות פחות 25% בשכר) כנסו...
אני מתכנת, בוגר אוניברסיטה, עבדתי בעשר שנים האחרונות במספר חברות הייטק והרווחתי משכותות של 25,000 שקל. לפני שנה החלטתי שלא שווה לי שאני לא מכיר את הילדים שלי ושמצפים שאגיע בשמונה בבוקר ואעבוד 11-14 שעות( תלוי אם יש לחץ או לא). כל התן ביס לא מפצים על זה וגם הליסינג כבר לא מה שהיה פעם. חשבתי להיות מורה אבל ראיתי שהמשכורות מאוד נמוכות והאמת אנני אוהב את העבודה שלי. חבר הציע ששאחפש משרה מגוף ביטחוני/ ממשלתי וכך עשתי. לקח לי כמעט חצי שנה למצוא ולצערי אני מרוויח רק 18,000 שקל בחודש אבל..... אני מתחיל ב- 8:00 בבוקר ומסיים ב- 16:00 ובבית ב-16:30בדיוק!(אין פקקם בארבע) ולא תאמינו אני ממש עובד בשעות שאני במשרד ועם הספק לא פחות טוב מעבודות קודמות אבל היתרון הגדול בסביבת עבודה זה שאף אחד ל מחפש בחוץ כי די כולם אנשי משפחה ומעדיפים לקבל משכורת קצת יותר נמוכה אבל להיות עם המשפחה . בקיצור ....אני מציע למעסיקים לקצר את יום העבודה שלהם ל-16:00 (להוריד קצת את השכר) ובכך לקבל עובדים יותר יעילים שלא יחפשו לקפוץ ממקום למקום...(כנראה לא מתאים לצעירים חסרי חיים ומשפחה-גם אני הייתי כזה לפני עשר שנים)
גיא מנדלבאום | 15.07.13
55.
31, צודק, אנחנו במצב מצויין ביחס לאפריקה
ולכל העניים. אבל בגישה הזאת תמיד נוכל להגיד שהחיים שלנו נפלאים. נוכל לפתוח את המקרר ולראות בננה רקובה וכל שאר המקרר ריק, וגם אז להגיד "יש אנשים שגם את זה אין להם אז בוא נשמח ונאכל את זה". המטרה היא לשאוף קדימה לכיוון אירופה ולא אפריקה. זה שיש לנו נייק לשים ברגליים ולאפריקה אין לא אומר שצריך לעבוד 10 שעות ביום עם שכר של 15 אלף דולר בשנה ולשמוח על זה כי יש יותר גרועים מאיתנו. ככה נמשיך לדרוך במקום לנצח. אז 31, ידידי, אם רמת האינטיליגנציה שלך יותר גבוהה משלנו תאכל אתה את הבננה הרקובה. יש אנשים בארץ שרוצים להתקדם בחיים.
. | 15.07.13
50.
פחות שעות = יותר תפוקה. משוואה פשוטה שנעלמת מהמעסיקים הישראלים.
בחו"ל: עובדים 5-6 שעות ביום. לא נשחקים, לא מבזבזים זמן על פייסבוק ושיחות חולין כי מבינים שהזמן קצר וצריך לתקתק בו את העניינים. העובדים מחויבים למקום העבודה. חוזרים בשעה נורמלית הביתה, מבלים עם הילדים וגם מחנכים אותם על הדרך. בארץ: עובדים 9-10 שעות ביום. מבזבזים זמן על פייסבוק ושיחות חולין כי יש מלא זמן לשרוף במקום העבודה. העובדים פחות מחויבים כי הם יודעים שתמיד יבואו אליהם בטענות ושתמיד יבואו אליהם בדרישות הזויות, גם בסופ"ש. חוזרים בדיוק כדי לשלם למטפלת/בייביסטיר ולהשכיב את הילדים לישון, לא מבלים איתם, לא מחנכים אותם ואח"כ מאשימים את מערכת החינוך.
ארד | 15.07.13
46.
מה שהכי עצוב פה
שכולם רואים שמשהוא במדינה הזו לא עובד כמו שצריך יודעים להתלונן ובצדק . אבל לצאת לרחובות למחות לדרוש את שינוי השיטה לשבור את שלטון בעלי ההון זה רק במדינות לאנשים באמת אין מה להפסיד כמו מצרים לדוגמה פה תתחנו לעובד את הצורה תנו לו סמרטפון לפטופ טאבלט ורכב בליסינג ויש לכם עבד מבסוט יעבוד 24/7 בלי לצייץלמחות זה עושים במצרים זה עולם אחר
נועם | 14.07.13
44.
צריך להשוות את פריון העבודה...
זה לא סוד, שפריון העבודה בישראל הוא מהנמוכים ב-OECD. אז מה הפלא שהישראלים נדרשים לכל כך הרבה שעות עבודה? אני גר באוסטרליה ועובד כמהנדס תוכנה, 8 שעות ביום + חצי שעה הפסקת צהריים. האיזון בין העבודה לחיים פרטיים הוא קדוש פה. במהלך 8 השעות אני עובד, וכך גם כל חברי לעבודה. לא משלוח בדיחות באימייל וצפיה בהן, לא פייסבוק, לא פוסבול, לא דיונים על "האח הגדול" בפינת קפה (לאוסטרלים כבר מזמן נמאס מהבלי הריאליטי) ולא תכנון והזמנה של החופשה הבאה בחו"ל. את אלו עושים מחוץ לשעות העבודה. ובישראל? תכנון נכון של פרויקט זו כמעט מלה גסה, נתחיל לעבוד ואז נראה... התוצאה - יותר שעות בעבודה. ומה עושים בשעות האלו? כל מה שלא עושים באוסטרליה ופורט לעיל. יש לי חבר שעובד כמהנדס תוכנה בארץ. לדבריו, הוא נמצא בעבודה 13 שעות ביום, מתוכן הוא עובד בערך 8. אז למה שלא תעבוד את ה-8 שעות שלך ותלך הביתה, כדי שיהיו לך חיים? שאלתי אותו. תשובתו היתה: מאחר שהעבודה היא בצוות, הוא חייב להחמצא בעבודה באותן שעות כמו חבריו, והתיישר לפי נורמות העבודה הלא-יעילות שלהם.
רון ממלבורן | 14.07.13
39.
מספר 4
למרבה האירוניה, עליית המחירים תהיה ממוצעת ולא חציונית. בנוסף, אפילו אם עליית השכר של אותו מנהל באה במלואה מגניבה של שכרם של עובדים זוטרים לדוגמא (תפיסת עולם מעוותת לדעתי דרך אגב, אנשים שוכחים שבני אדם מייצרים ערך), סכום גבוה יותר של מס יגיע למדינה (במקום 30% מפוזר אצל העובדים 50% מרוכז אצל המנהל). ואם, נניח, רק לצורך הדיון, שהוא ממש הרוויח את השכר הזה על ידי יצירת ערך, אז החברה קיבלה גם את הערך וגם 50% מס בחזרה. קיצר
עידו | 14.07.13
33.
יש לציין שמרבית המדינות המוזכרות שרויות במשבר כלכלי / חברתי כבד...
למעט גרמניה, שכלכלתה סוחבת על גבה את שארית האיחוד האירופי החולה, כלכלתן של שאר המדינות האירופאיות המוזכרות במאמר מקרטעת, הצמיחה שלהן נמוכה והחוב הלאומי שלהן תופח. בין היתר זה נובע ממדיניות סוציאליסטית של עבודה מועטה בתנאים מופלגים כפי שמתואר כאן - זה הכל בא על חשבון הדורות הבאים, אשר יצטרכו לשלם ביוקר על סגנון החיים הראוותני של הוריהם. ועוד לא אמרנו דבר אודות החברה המתפוררת עקב עודף הגירה ממדינות עולם שלישי...
אורן | 14.07.13
31.
לפי רמת התגובות האינטילגנציה בישראל לא גבוהה
מספר ממוצע של שעות עבודה זה לא שווה לשעות עבודה למשרה מלאה. שיעור נכבד מהעובדים עובד משרה חלקית (אפילו כתוב בכמה מקומות שבין רבע לשליש עובדים משרה חלקית). גם בישראל הרבה עובדים משרה חלקית. בנוסף, השוו את ישראל רק למדינות העשירות ביותר. אם תשוו לשאר 170 המדינות בעולם, המצב בישראל מצוין.
 | 14.07.13
4.
עוד פעם מסתכלים על שכר ממוצע במקום שכר חציוני?
איזה משמעות יש לשכר ממוצע אם בישראל הפערים בין עשירים לעניים גדולים פי כמה מהמדינות המדוברות? אם המנהלים יקבלו פי 10 זה יעלה מאוד את השכר הממוצע אבל לא את החציון וגם לא יעזור לכלל הציבור, אלא רק יזיק לו, בשל עליית מחירים שתתרחש.
איציק | 14.07.13
1.
מי פה בישראל עובד 36 שעות בשבוע? זאת בדיחה!
בישראל עובדים במינימום 45 שעות זה בלי הדרישות מהבוסים לסיים את הפרוייקט בסוף השבוע, הרי בשביל זה קיבלת לאפטופ "מתנה". כדי שיוכלו לטחון אותך 24\7 יש אנשים בישראל שעובדים באופן קבוע 6 ימים בשבוע ובאופן קבוע מעל 200 שעות בחודש ואלה האנשים שמרוויחים בד"כ את השכר הכי נמוך. מדינת עבדים.
תום | 14.07.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת