אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יוצר הסימפסונס הגוסס תורם את התמלוגים

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ל-6. דעה אישית?
ראשית, העובדה שקרה אפילו מקרה אחד בעולם, כבר מעיד על כך שלא מדובר ב"דעה" אלא בסיכון מציאותי. מה גובה הסיכון? זו כבר שאלה אחרת. שנית, עד כמה שידוע לי, העמדה של הרפואה המערבית היא שצימחונים הינה קבוצת סיכון גבוהה בנושא הזה. שלישית, סיפרו לי על קרוב/רחוק משפחה (לא שלי) שעישן יום יום עד מותו בגיל 80 ומשהו. מעולם לא חטף סרטן ומת בריא לגילו. מעניין מה זה אומר? רביעית, כיצד בעצם אתה יודע על מצבך הבריאותי? עשית בדיקות לאחרונה? הבן אדם שדיברתי עליו גם הרגיש בריא ומעולה- עד שיום אחד התחיל להרגיש עייף, ומשם זה המשיך... חמישית, מעבר ל"קבוצת סיכון" שמדברת על מחסור חמור בויטמינים, לרוב (המוחלט?) הצמחונים שנבדקו, נמצאה רמה נמוכה של ויטמינים. ז"א לא מתחת לרף- אבל נמוך. (לפי WEBMD). שישית, תן לי להבין. אתה טוען שכל אחד יכול להפסיק לאכול בשר וזהו? בלי דיאטה מאוזנת (מבחינת פיצוי), בלי מחקר? בלי בדיקות דם?... סתם כך. או שבכל זאת צריך לבדוק שהדיאטה מתאימה לך ולאכול חכם? שביעית, אפשר לשאול בן כמה אתה? אתה יודע שבגיל מבוגר לגוף גם ככה קשה לספוג חלק מהדברים- וברזל *במיוחד*. אני לא בטוח אם זה אצל כולם או שזה יותר אישי אבל אם אתה שם מישהו שיש לו בעיות בספיגת ברזל- ומוסיף לו דיאטה מוקטנת ברזל- זה יגמר רע. מעניין כמה הומלסים נמצאים בגיל מבוגר?... טוב, אם אתה צמחוני 35 שנה אני מניח שאתה בגילאי 50-60. ועל כך אומר אשריך, מאחל לך בריאות רבת שנים.
 | 31.07.13
5.
ל4. B12 מכיר?
יש לי 5 חברים צימחוניים. 3 מהם צריכים לקחת תוספים, אחד ניסה לחיות בצורה טבעית אז כמות המזון שהוא נאלץ לקחת הייתה הרבה מעבר למה שהקיבה שלו יכלה להכיל (בחור צנום באופן גנטי). כשהפסיק להקפיד, אחרי שנה או שנתיים נדמה לי, התחילו כאבי ראש איומים, לא היה מסוגל לזוז (כל העניין לקח כמה חודשים שבהם היה מרותק למיטה), חשבו משהו סופני, הנוירולוג שלחה אותו לעשות CT- רק לפני זה רופא אחר המליץ לו לנסות לקחת טיפול בזריקות וכדורי ברזל- ברוך השם נראה שהבעיה נפתרה. לפי מה שקראתי באינטרנט אז ייתכן ונגרם לו נזק משמעותי בשל התפוררות מיאלין. שוב, כאמור, ניתן לחיות כצימחוני. אני לא טוען אחרת. אבל אתה לא יכול להחליט לנגוס בכמה תפוחים ועגבניות ביום ולהחליט שזהו. אתה צריך לבנות לעצמך דיאטה מאוזנת שתוכל להתמיד בה. אתה צריך להבין את מה שאת עושה ולמה. כמו כן, עד כמה שידוע לי (ותתקנו אותי אם אני טועה) לצימחונים מוממלץ לעשות בדיקות דם כל תקופה, יותר מהאדם הסביר. לפחות זה מה שהבנתי מהרופא שלי. לאדם סביר מן היישוב שהחליט לדבוק בצימחונות- הרבה פעמים זו לא בעיה. הומלס שכל רוצנו למלא את הבטן ולהשכיח את הרעב- זה סיפור אחר.
 | 29.07.13
1.
חחח, מזון צימחוני להומלסים- אירוניה מהדהדת.
יהרוג אותם באמצעות חוסר בנוטריינטים. "אבל צימחונים יכולים להיות בריאים" יזעקו כל התומכים. אולי. ואולי לא. זה שנוי במחלוקת. מה שלא שנוי במחלוקת זה שצימחונים צריכים לקחת תוספי תזונה כדי לקיים את אורח החיים שלהם (תוספי תזונה הרבה פעמים שונים מהדבר האמיתי) וצריכים דיאטה יותר קפדנית ומאוזנת מקרניבורים (למשל לאכול הרבה יותר חלבונים מהצומח). הדרישות הללו אינן קשות מדי אם אתה משכיל מהמעמד הבינוני שיכול להרשות לעצמו מבחינה כלכלית ומבין מספיק כדי להתאים את הדיאטה לצרכיך מבחינה ידענית. אבל אם אתה הומלס שכל רצונך הוא במנת אוכל ואתה נכנס לבית תמחוי, לוקח צלחת אוכל לשובע והולך- אני בספק שתשיג התאמה אישית. אלא אם הם מספקים גם דיאטנית ואני מוכן להתערב שלא. בקיצור המקרה הזה צריך להיכנס לשיר של אלאניס מוריסט.
 | 28.07.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת