אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לא כולל שירות: מדריך הטיפים המלא לנוסעים לחו"ל

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
טיפ זה מיותר
למה אני צריכה לתת טיפ. למדריך או לנהג, שגם לי אתנו טיפ שאני נוסעת איתם אחרת אין להם עבודה. צריך לעשות חוק נגד זה, אנשים מנהיגים את הדבר הזה. אתה הולך לחתונה תמיד יש יפה נפש אחד שיבקש 5 שקלים לתת טיפ. שואלת אני למה. הרי יש מספיק אוכל. שהמלצר ישפר אותך, זה חזירות
הדס | 14.03.15
16.
טיפ זה מנהג גרוע שמנצל מצב של חוסר נעימות
למה כשאני מזמין משקה שעלותו 60 ש"ח נניח והמוזג לוקח בקבוק ומוזג את המשקה לכוס תוך שניה (נניח ויסקי), למה אני צריך להשאיר לו טיפ על כך? הוא עשה את העבודה שלו ולא ממש התאמץ. טיפ צריך להיות רלוונטי רק כאשר נותן השירותים התעלה על עצמו ועשה מעל הדרוש ממנו. למשל מלצר שמעבר להוציא את המנות בזמן בדק בשביל הלקוחות בקשות מיוחדות, נתן המלצות, פינה ובדק שהכל בסדר ואם הם צריכים משהו נוסף. לועמת זאת, מלצר במסעדת יוקרה שעלות הארוחה בה היא 400 ש"ח לזוג והוא בסך הכל הוציא שתי מנות ושני בקבוקי שתייה, לא אומר לקבל טיפ של 15% כי הוא לא עשה כלום. גם נהגי מוניות לא עושים דבר מיוחד פרט לעבודתם (אלא כפי שצויין, שהם מסייעים בטיפים מיוחדים לנוסעים או למשל עוזרים להרים מזוודות). אני שונא טיפים כי הם ניצול של מקבל השירות, הם התחמקות מתשלום מס וניצול ע"י המעסיק את הלקוח ואת העובדים כמובן.
י.ש | 01.08.13
10.
צריך להפסיק כבר עם תרבות השנורר הזאת
אני באופן עקרוני לא נותן טיפים, מצידי שבעל העסק יעלה את המחיר ואני אחליט אם המחיר מקובל עלי או לא. פעם היו נותנים טיפים רק למלצרים וגם זה בתנאי שהשירות היה טוב, והיום כל כסיל רוצה טיפ בנוסף למחירי השחיתות שגובים בכל מקום. מה פתאום לתת טיפ לנהג מונית ? הם גם ככה מעלים מחירים בניגוד לתקנון ומזייפים את המונה או שמסיעים אותך בדרך הכי ארוכה על מנת לגנוב ממך יותר כסף, אז בנוסף לכך גם לתת להם טיפ ? גם במסעדות אני לא נותן טיפים, אם המלצר לא מקבל שכר ממקום עבודתו אז מבחינתי זאת בעיה שלו שהוא מסכים לעבוד בתנאים כאלה, אני לא לשכת הסעד.
 | 01.08.13
9.
טיפים בשנגחאי ובהונג-קונג
בדיוק כמו ביפן ובסינגפור, בסין ובהונג-קונג, אין טיפים באופן חד משמעי. זה לא מקובל. זה לא בתרבות ולעיתים אפילו נחשב לחוצפה שכן מקומות מכובדים אינם מקבצים נדבות של דולר או שניים אלא מבקשים שתשלם בדיוק מה שמופיע בחשבון. נכון שבבתי מלון ובמסעדות יוקרה מוסיפים 15% דמי שירות אבל הלקוח אף פעם לא נדרש לשלם עוד כמה דולרים/יואנים במזומן בנוסף ובודאי שלא לנהגי מוניות, קופאים בבית קפה (??!?!?!) או כל נותני שירותים אחרים. תיירים מן המערב שאינם מסוגלים להבין שיש בעולם תרבויות אחרות משלהם ממשיכים לנהוג כמנהגם ולתת טיפ, אבל זה לא משנה את "כללי התרבות" המקובלים באותם מקומות.
מנשה נוי | 01.08.13
8.
טיפים בשנחאי
בסין לא משאירים טיפים והם יחזירו אותם עם חיוך תודה אני למעלה מ120 פעם בשנחאי במשך 15 שנה,ונשוי לסינית לא משאירים טיפ במסעדה- ואם תעשו זאת ,זה יחזור חזרה עם הצלוחית שעליה הקבלה ליידיכם מוניות לא ובמלונות- לא משאירים כלום לצוות- נהפוך הוא: כבר רדפו אחרי בגלל כמה מטבעות ששכחתי בחדר עד לשדה התעופה! שזה 40 דקות מהמלון!
harel | 01.08.13
6.
לא להאמין. אתם נותנים לגטימציה למתן טיפ ואף לא לצורך!
מי אמר שצריך לתת טיפ? למה אני צריך לממן את בעל העסק? הרי בכל מקרה הטיפ לא הולך לעובד! טיפ אתן במידה והשירות היה יוצא מגדר הרגיל. אתם משרישים את החובה לתת טיפ ובכך יודע המעסיק שהוא איננו חייב לדאוג לעובדיו ולשלם להם. למה לו? הרי אחרים יעשו זאת! כשאני משלם על מלון, מסעדה וכל נותן שירות, בעל העסק כולל את כל הוצאותיו, ואם לא שיכלול ואני אחליט אם לבקר בעסק או לא. אל תשרישו נורמות שגויות ואבסורדיות- זה הטיפ שלי אליכם.
אר'לה | 01.08.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת