אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה לנתח תמורת 3,400 שקל כשאפשר לקבל במקום 24 אלף

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
גוף חיצוני צריך לבדוק את ההתנהלות הקלוקלת של הדסה
כעובדת הדסה צר לי להסכים ולאשר את הכתבה. אם זה לא היה מקור הפרנסה החשוב לי כ"כ, מזמן הייתי עוזבת. אני מתביישת שכך מתנהל בי"ח. כמי שעובדת שם מעל עשור, אני יכולה להעיד שחגיגות השכר (לא רק של הרופאים), חוסר היעילות, הבזבוז והיהירות הם אלו שהביאו את הדסה למצבה כיום. אני פונה לשרה יעל גרמן ומבקשת שגוף חיצוני ולא איזו חברת ייעוץ תלויה, יכנס ויבדוק היטב ולעומק את ההתנהלות הקלוקלת של הארגון הזה. בסופו של יום, כל הטעויות האלו עולות בחיי אדם.
עדי  | 07.08.13
28.
"אני חולה"
יגיד הרופא, וכך לא יגיע בבוקר לעבודה בתור רופא ציבורי. ככה יהיה לו את כל היום כדי לישון ולאגור כוחות לקראת שעות אהח"צ (והלילה) שבהן יעבוד וירוויח פי 3 ויותר מאשר ביום עבודה רגיל. ואני בטוח שהשיטה הזאת כבר עובדת - ככה הרופאים יכולים לגמור את החודש בכבוד (על חשבוננו, כמובן...). מספיק לבדוק את ההעדרויות של הרופאים ביום מבתי החולים כדי לדעת כמה הם באמת הרוויחו
 | 05.08.13
27.
קצת הסברים
הנתונים כאן מדברים פר ניתוח בודד , אותו מנתח יכול לבצע 2-3 ניתוחים ביום !!! אלו סכומים מטורפים שמקבלים המנתחים ללא הצדקה , את הניתוחים אפשר לעשות בבית חולים בשעות הבוקר , במצב כזה הרופא יקבל על ניתוח 100-150 שקל לשעה !! ז"א שעלות הרופא בניתוח תעלה 700-900 שקל לבית החולים ואפילו פחות מזה . מה שצריך לעשות זה לאסור תשלום לרופאים לפי ניתוחים , אלה תשלום לפי שעות עבודה גם בבתי חולים פרטיים זה אתיקה מקצועית אסור שהשיקול של הרופא יהיה רווחיות , אחרת הוא יחשוב יותר ניתוחים בפחות זמן איסור על תשלום לרופאים פר ניתוח בכל בתי החולים , קביעת משכורת סבירה לרופאים בבתי חולים ציבוריים ולאסור על רופא ציבורי לעבוד גם בבית חולים פרטי רופא שלא מתאים לו יכול ללכת לחו"ל
מומחה | 05.08.13
26.
וכל העולם התנפל על אלון חסן
איך פרטי עם ציבורי מתערבב וכמה קומבינות אפשר לעשות כל עם ישראל משלם ביטוח רפואי דרך המשכורת בנוסף לוקחים כמעט 400 שקל משלים בחודש לפי חישוב שלי במשכורת ממוצעת של משפחה 20000 ברוטו משלמים 1400 שח שזה כמעט 16800 שח בשנה לבריאות כל כך הרבה כסף בשביל שרות גרוע אז משהו פה מסריח - אלון חסן אולי ערבב איזה חצי מיליון שקל פה נראה לי שערבבו מיליארדים של שקלים וכולם שותקים ונותנים לזה יד . צריכה להיות הפרדה בין בתי חולים ציבוריים ל פרטיים ומי שעובד בפרטי שלא יתקרב לציבורי ניגוד ענינים וכן להפך
יחזקאל | 05.08.13
25.
זה לא מקצר תורים אלא מאריך אותם-לרופא אין כל מוטיבציה לנתח בבוקר אלא להפנות לשר"פ
בהדסה מזה עשרות שנים לא ניתן להגיע אל הרופאים הבכירים אלא דרך השר"פ. עד שלא ישולם לרופא דרך משרדי השר"פ לא ניתן יהיה למצוא אותו או להשיג אותו גם אם הינו יועץ למחלקה. מרגע התשלום הכל מסתדר, הלחץ נעלם, הישיבות המסתוריות מסתיימות והדרך לחדר הניתוח נפתחת. יש להדביר את השר"פ ולהכריח את הרופאים לעמוד בהסכמי העבודה שלהם ולתת את התפוקות הראויות במסגרת שעות העבודה. נכון להיום , בתי החולים מתרוקנים מבכיריהם עם צהרי היום ועוברי לקליניקות ולבתי החולים הפרטיים.
פציינט | 05.08.13
24.
שרפ בבתי חולים.
עבדתי בבית חולים ציבורי 40 שנה. הרפואה הציבורית כבר מזמן לא קיימת עפי הגדרתה בתחילה.בכל הדיונים על השרפ מדברים רק על הכרורגיה .זאת הרפואה שמתבצעת בבתי החולים ?ומה עם המחלקות הפנימיות קרדיולוגיה וכו'.אז שוב הולכים להטיב עם הכיררוגים בעלי השם. אין סיכוי שחולה רגיל ינותח במחלקה רגילה והניתוח יבוצע עי' כיררוג מוביל.דרך אגב מהיכן יגיעו אחיות חדר ניתוח שגם היום קיים מחסור חמור.או אולי הן לא תעבודנה בבוקר עפי הוראת אותם כוררוגים. גם לא קיים כיררורג בכיר שיתן יעוץ במחלקה אחהצ' אם אינו כונן.כך שכל תרוץ שיהיה הוא כמו שאומרים חלומות באספמיה..כך שיש לחשוב היטב על כל ההיבטים ולא רק על שכר הבכירים אחיות סניטרים פקידות מעבד רנטגן שיעבוד במתכונת מתוגברת אחהצ'
סןןטלנה | 05.08.13
23.
צריך לתת לרופאים להחליט...
או שלומדים על חשבון המדינה ואז מתחייבים למערכת הציבורית או שמשלמים כסף מלא על ההכשרה שלהם ואז שיעבדו איפה שהם רוצים בכל מקרה, נכון להיום רופא יוכל לעבוד או במערכת הציבורית או במערכת הפרטים ולא בשניהם על מנת שלא יוכל להינות מהחשיפה שנותנת לו המערכת הציבורית. יפה שעה אחת קודם.
אביהו פרג | 05.08.13
22.
לא שמעתי תלונות על שיפוצניקים או עורכי דין ששודדים אותנו
כל מי שרק חושב שהוא בעל מקצוע גוזל אותנו ואנו יכולים לחכות להם כל היום תפסיקו להתלונן על הרופאים כולם מוכנים להוציא הון תועפות על שיפוץ מקלחת רק לא מפרגנים לשלם לרופא זו נראת הוצאה מיותרת, הממשלה היא היחידה שאשמה בכל התחלואים היא הכתובת למצב
נמאסתם | 05.08.13
21.
16 בעתיד הרחוק אולי...
נכון רוב הניתוחים הם פרוצדורות איכשהו קבועות ואם מתעוררת בעיה כזו אז זה להפעיל את ההליך הזה, ואם בעיה כזו אז הליך אחר. אבל הדיוק וניתוח המצב שצריך להפעיל לכל ניתוח הוא משהו שלא יהיה אפשרי במיוחד לתכנת רובוט שיעשה, בעתיד הקרוב. בקיצור, הרופאים ממש לא הולכים להישאר בלי פרנסה בקרוב או שהמשכורת שלהם תרד. להיפך, בגלל אחוז הילודה המטורף בעולם.
 | 05.08.13
16.
בעתיד הקרוב רובטים וננו טכנולוגיה יחליפו את המנתחים
הם יעשו את העבודה הרבה יותר טובה ומדויקת, מכול מנתח בכיר. ובהצלחה הרבה יותר גבוהה. הרופאים יוחלפו במחשבים ורובוטים, עם ידע וזיהוי מחלות עצום, של כול המאגר העולמי, במשך כול ההיסטוריה של הרפואה, מעבר לכול יכולת בין אנוש .
דני | 05.08.13
14.
שמישהו יתחיל לבדוק את הרופאים האלה
כשאמא שלי הייתה צריכה ניתוח הרופא איים עליה ואמר לה שתבוא אליו באופן פרטי ולא דרך הקופה כדי שהוא ירוויח קופה וכשאבא שלי ביקש חוות דעת מרופא מומחה עבור ביטוח לאומי, הוא קיבל מכתב עלוב מאוד כשדיבר עם הרופא על פשר העניין, הרופא אמר לו שיבוא לקליניקה שלו והוא יקבל מכתב מפורט.. כמובן בתשלום קל של 3000 שקל הגיע הזמן לחקור אותם ולוודא שהם לא מנצלים אנשים בשביל בצע כסף!!
חן | 05.08.13
12.
"רופאים מומחים גורפים..." נגד מי אתם בכלל? נגד מומחים?
מה אתם רוצים את אסון המכבייה ברפואה בגלל שתביאו "מומחים" בקומבינה בזול? ומוצלח הוא באמת מי שיש לו יותר כסף. פשוט יותר אנשים מעדיפים לשלם לו. אז בבקשה מכל ההפוכים. תרומתכם לחברה היא כמה הלקוחות שלכם מוכנים לשלם לכם.
דב | 05.08.13
11.
למה עדיף שינתחו תמורת 3400 ש"ח ולא 24 אלף??? זה פשוט.
כי הם רופאים והמטרה שלהם להטיב ככל האפשר עם חולים ולא להיות חמדנים. המדינה עם כל הביקורת(המטופשת) לא יכולה לממן ניתוחים בסכומים כאלה, הבעיה היא בכלל הפרטת השירותים הרפואיים. אני חושב שרופא צריך להיות אדם שלא יכול לתת שירותים פרטיים בכלל ואז רמת הטיפול הרפואי שכל אדם יקבל בארץ תהיה גבוהה יותר. לגביי שכר הרופאים, מדובר בחמדנות נטו. הם לא מסכנים ורחוקים מלהיות מסכנים.
מיקי | 05.08.13
10.
איכס, איזו שחיתות! ברור מדוע התנגדו לשעוני נוכחות-איך יעשו קומבינות????...
אתם זוכרים איזה לובי היפעילו כל הרופאים לפני שנה וחצי כנגד שעוני נוכחות? וזה למה, כי בזמן שהמכורת דופקת בבתי החולים הציבוריים הם עושים עוד משכורות מושחתות בפרטיים!!! אבל, כמובן הכל "חוקי"...איזה גועל נפש, אפילו הייתה כתבת תחקיר על שהם לפעמים מבצעים סתם ניתוחים בגלל הכסף! אני לדוגמא עברתי לפני שנתיים ניתוח דחוף בבית חולים פרטי, הרופא היה כ"כ לפני הניתוח...לאחר הניתוח הוא אפילו לא טרח לבוא כפי שהנוהל מחייב ולבדוק אותי...הוא שלח איזה אחות לבדוק אותי במקומו...ואחרי כמה שעות העיפו אותי עם כאבי תופת מ"אסותא" לביתי....כאשר לא היה לא כח ללכת במסדרון ונאנקתי מכאבים...אחות ראשית ניגשה אליי והיזריקה לי עם מזרק לפה משכך כאבים!!! זו הרפואה "המעולה" שיש בישראל...ותודה לרפורמה של חיים רמון (החבר של הצדיק דרעי)...ותודה לממשלת ישראל...אה ועוד דבר...בגעתי ביוזמתי לביקורת אצל אותו הרופא...הוא בדק אותי בשלוש שניות בעמידה-כי הוא כבר עשה עליי את הכסף...עד היום אני סובל מכאבים....
יוסי לוינגר | 05.08.13
9.
להתעורר אנשים להתעורר !!!!!!
הבעיה אינה כן שר"פ או לא שר"פ ,כן רפואה פרטית או לא רפואה פרטית, לכל פתרון שימצא לבעיה מסוימת תמצא דרך לעקוף אותו ולתחמן-ראו רווחים כלואים -רואי חשבון ומניפולציות מס. עם כל הכבוד לרופאים לעורכי הדין, לרואי החשבון, לשרים,לחברי הכנסת,למנהלים הגאונים ולכל מי שרוצה להיות חזרזיר על חשבון אחרים-המרדף אחר עוד ועוד כסף יוביל אותנו לאבדון, השיח הציבורי צריך להתמקד במוסר ,נורמות וערכים- לאן אנחנו רוצים להגיע ? הבעיה היא הרבה יותר עמוקה ויסודית,דרושים השקעה וחזון לתווך ארוך. חינוך לערכים של כבוד ,עזרה לזולת,צניעות, הסתפקות במה שצריך. תראו איך החברה שלנו נראית היום מוצלח זה מי שיש לו יותר כסף וכוח - זה הערך היחיד שמאפיין את החברה שלנו.
אברהם | 05.08.13
8.
כל רופא מבסס את הקליינטורה ע"י בית החולים.
מי שרוצה לנתח פרטי שיעזוב. לאף עובד ציבור אחר אסור לעבוד באופן פרטי. שוטר לא יכול לפתוח חברת אבטחה ופרקליט מדינה לא יכול לקבל תיקים פרטיים. נראה כמה זמן יהיו להם כל כך הרבה פציינטים. את כל הפרקטיקה הם מבססים על התקציב הציבורי. לא צריך לפחד מהם. הם לא יברחו.
ציפי | 05.08.13
5.
העלאת מס ועוד העלאת מס ועוד העלאת מס...
תמיד פתרון הקסם של כל המומחים בגרוש למניהם הוא העלאת המס. במקרה הזה העלאת מס הבריאות בעוד אחוז. צריך להבהיר להם שהציבור במדינה הזו מאס בכל העלאות המיסים האלה. מרחב הפתרונות האפשרי הוא במסגרת התקציב הקיים ואולי פחות ממנו. אולי אפשר להגביל את שכר הרופאים באסותא בחקיקה? למה הם צריכים לקבל סכומי עתק בשביל העבודה שלהם? יש פה הרי המון רופאים מאד מוצלחים שרק מחכים להזדמנות להתמנות לרשאי מחלקות.
עמית | 05.08.13
4.
מה שלא מספרים
מה שלא מספרים לכם זה לדדוגמא בהדסה אתה זכאי לתחיל ולקבל את הסכומים בשר"פ רק אחרי הרבה שנים באזור גיל 45 ואפילו מעבר רוב הזמן מה שלא מוזכר בכתבה זה עד אז הרופאים בארץ ובהדסה עובדים שעות ארוכות מאוד תוך ויתור על חיי משפחה כמעט בכלל. כאשר השכר הוא בינוני אם תעשו סקר בקר רופאים בגילאי 40-47 ותשאלו אותם אם התמורה הכלכלית מצדיקה את הוויתורים הרבים שהם עשו במהלך חייהם , אם בריאותית ואם משפחתית תראו שרובם לא היו פונים ללמוד רפואה בארץ!! הם היו הולכים למקצועות מתגמלים הרבה יותר ועם סיכוי לחיי משפחה נורמאלים
ג'ורג' | 05.08.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת