אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חמש עצות פופולאריות לגבי הכסף שלכם - שאינן בהכרח נכונות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
6 צודק. למה לאפשר בכלל להכנס למינוס בחשבון?
לאחרונה פתחתי חיסכון שנקרא ליצ'י בטפחות. מראש ידעתי שאני רוצה לשים את הכסף לתקופה ארוכה (ככה אני גם נהנה מריבית שעולה כל שנה) אבל מצד שני שיהיו לי גם נקודות יציאה זמינות לאורך התקופה. בגלל תרבות הבזבזנות שיש בארץ כל חסכן נחשב לקמצן במקום שיסתכלו עליו באמת בתור אחד שיודע איך לנהל נכון את הכסף שלו ואת העו"ש שלו. קחו דוגמא.
גילי | 15.08.13
7.
תגובה מספר שתים היא תמצית העניין, כמו לקוחה מהספר אבא עני אבא עשיר
הלוואות, מכל סוג, הן, באופן כללי, הלוואות רעות, כלומר הן טובות בעיקר למוסד הפיננסי שנותן אותן. ישנו סוג אחד של הלוואות טובות - כאשר מישהו אחר משלם עבורן, למשל רכישת נכס, אותו אתה משכיר, כך שהשוכר משלם על ההלוואה.
אבנר | 13.08.13
5.
בקיצור תנו את הכסף שלכם לבנקים וחברות אשראי
המשותף לכל ההמלצות בכתבה הוא שהם מעודדים אנשים לקחת הלוואות שזה אומר לממן את הבנקים. לקחת משכנתא שתסיים להחזיר אותה עוד 30 שנה זה רעיון רע מאוד בלי קשר להאם תהיה בפנסיה עוד 30 שנה. אף אחד לא יודע מה יהיה עוד 30 שנה. אם אתה לא יכול לקחת משכנתא בפריסה שפויה, אל תקח אותה!
מאיר | 10.08.13
4.
חלוקה לתשלומים נכונה אולי לשכירים, לא בהכרח לעצמאים
אני משתדלת לא לחלק שום קנייה לתשלומים, גם לא ביטוח רכב. כעצמאית, ההכנסות שלי אינן קבועות, ולכן אני מעדיפה לסיים את תשלומי החובה שלי מהר ולא לפרוש הוצאות שיכולות להעיק עלי בחודשים ללא הכנסות. ההבדל הוא פסיכולוגי - יש גבול עד כמה אני יכולה להפנים הוצאות עתידיות, ואם יש כסף בחשבון - הוא הרבה יותר ממשי מההוצאות בעוד כמה חודשים. כמובן שאם אין כסף בחשבון, עדיף לפרוש לכמה שיותר תשלומים - כך אין חריגות מהמסגרת ובעיות עם הבנק, למרות שזה עולה בריבית
 | 10.08.13
2.
ניסיון דבילי למכור עוד הלוואות לציבור
איך כרטיס אשראי עדיף על כרטיס חיוב? בכך שהוא מאפשר לך להיכנס למינוס? בכך שאתה לא יודע מה המצב הכלכלי האמיתי שלך בכל זמן? בכך שאתה לוקח הלוואה בכך פעם שאתה קונה קפה? לפעמים אתה צריך הלוואה בשביל לקנות אוטו/ביטוח - למה לקחת אותה מהכרטיס אשראי? למה בכלל לקחת הלוואה ולא לחסוך עוד קצת? תשלום בתשלומים הוא תמיד רע. גם כאשר ההוצאה מתחלקת. הסיבה היחידה לקחת הלוואה היא השקעה בנכס שיניב בעתיד הכנסות. כל הלוואה אחרת היא מטופשת ומסוכנת. גם כאשר רוצים להשקיע - לקיחת הלוואה היא מסוכנת, ועדיף להמנע ממנה בטח אם אין לך ניסיון מוכח בסוג ההשקעה שאתה נכנס אליה. המצב שבשביל לקנות בית, קורת גג, יש לקחת הלוואה ל-25 שנה הוא אחד הסימנים לקריסה הכלכלית הקרובה.
יוסף | 09.08.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת