אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הסיכונים של כיל, טבע ואינטל מאיימים על המשק

57 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

55.
עצלנים
נכון שיותר קל להחזיק 10 תרנגולות שמטילות ביצי זהב מאשר 10000 תרנגולות רגילות. אבל מה יקרה אם תרנגולת אחת תפסיק להטיל או שכמה תרנגולות ימותו או שפשוט מחיר הזהב ירד. לכן תמיד עדיף הרבה מקומות הכנסה קטנים מאשר כמה מקורות הכנסה גדולים. אבל, זה יותר כאב ראש, יותר ארגון ויותר התעסקות ולכן הממשלה בוחרת לדחוף קדימה כמה חברות גדולות מאשר הרבה מאוד חברות קטנות. למה? כי זה קל, זה פשוט, לא צריך לעבוד הרבה וזה מתאים בול למי שמנהל את המדינה.
צפוני | 14.08.13
53.
שלושת החברות הללו מכניסות דרך המשכורות של העובדים כחצי מיליארד שקל!!
ביג דיל.. הרי רק לאגד ודן המדינה משלמת כסובסידיה 9 מיליארד שקל. המדינה מתקיימת מהמסים של המעמד הבינויני והנמוך ,צ מסים ישירים ועקיפים. אם אני מתדלק במחיר מלא אני משלם מס של כ 200 ש"חצ לתדלוק, בשנה רק על הדלק אני משלם מס עקיף של 6-8 אלפי שקלים. אני כבר לא מדבר על יתר הצריכה. אז מה אכפת לי מטבע כיל אינטל והאחרים?! שהמדינה סוף סוף תחזור להיות שפוייה!!בלי המתעשרים שמהווים פחות מ 1 אחוז. אני אישית מסתפק במועט ולא צרריך את היצוא הזה. זה מעשיר רק את המקורבים והמקושרים. פה עושים כסף הוועדים \ הרופאים\בעלי החברות שהם מונופול \ הבירוקרטים \ ולא העמך. אז אם יהיה מיתון מי שייפגעו אלה הפרזיטים!!!!!!!!!!!
דני שמש פתח תקווה  | 12.08.13
49.
מקצועות העתיד....
תמשיכו להלל ולפאר את מקצועות הגטו והגולה - כל מקצועות הספסרות והתיווך - שהעוסקים בהם מהוללים יום ולילה בתקשורת האלקטרונית ובתקשורת הכתובה כאילו מדובר באנשים הפולטים מפיהם דברי אלוהים חיים. מדובר בכל ה"משפטנים" למיניהם: עורכי דין ושופטים שחוץ מייצור ים של מלל וניירות כתובים חסרי כל ערך אינם מייצרים דבר ובוודאי שאינם תורמים שקל אחד לחוסננו הכלכלי. רשויות המדינה היהודית דואגות לטפח את התחום החלול וההזוי הזה, כאילו הן רוצות להמשיך כאן את חיי הגולה, וזאת על ידי יצירת מצגי שווא כאילו לא ניתן להתנהל מול הרשויות ללא עורך דין או מישהו ש"מבין" בתחום המשפטי. שותפים נוספים לתחום הטפילי הזה שנקרא משפטים הם רואי החשבון, הכלכלנים - "שמבינים בכספים" , "אנשי מכירות" למיניהם ושאר מתווכים, סוכני ביטוח, ספסרים, ברוקרים וכד'. יש בארצנו היום יותר מדיי אנשים שעוסקים בתחומים ההזויים הללו (שלא לומר הבזויים) ופחות מדיי אנשים שעוסקים בתחומי היצירה האנושית, המדע , ההנדסה ושאר תחומים שהעוסקים בהם יכולים לייצר מוצרים שניתן למכור מעבר לים ולקבל תמורתם ירוקים (בעיקר דולרים ויורו). לעצם העניין, ככל שיהיו יותר אנשים יצרנים ופחות טפילים במערך הייצור הכלכלי הלאומי מצבה הכלכלי של המדינה יהיה טוב יותר, וזאת ללא תלות במצבן של כמה חברות גדולו\ת המושקעות כאן.
 | 12.08.13
46.
תגובה 9 לא כל כך מפחידה , למה ציפיתם ?
יותר מ-55% מרויחים מינימום או קרוב לכך , אז אם חברות כאלה שגם לא קיבלו הרבה מועמדים ראויים בעבר ועיקר הפעילות שלהם בחו"ל , אז הציבור אדיש גם אם יעתיקו את פעילותם מהארץ. שלא יפחידו אותנו, למי שמרויח חצי משכר מינימום או שכר מינימלי זה כבר לא משנה.
לוגי30 | 12.08.13
43.
אלה חדשות מעולות. פחות יצוא של התאגידים יביא ליותר יצוא של יצואנים קטנים
טבע משלמת שעורי מס נמוכים למדינה. אם היא תייצא פחות, השקל יחלש, ואז תנאי הסחר של היצואנים הקטנים ישתפרו, והיצוא שלהם יגדל - כאיזון. היצואנים הקטנים משלמים שעורי מס גבוהים יותר, ומעסיקים יותר עובדים. כך שהמדינה תרוויח גם יותר תעסוקה וגם יותר מיסים. בנוגע לאינטל - ההכנסות מהיצוא גם ככה כולם דולריות ומועברות ע"י אינטל לחו"ל ולא נשארות בארץ. יצוא גדול של אינטל לא משפיע על השקל ולא משפיע על ההכנסות ממיסים, כיוון שאינטל משלמת שעורי מס נמוכים במיוחד.
כלכלן | 12.08.13
40.
נשמע הגיוני ביותר
נשמע הגיוני ביותר ובכל זאת, גם כאן בדמרקר כתבו על כך ש כך ש- GM בחיים לא תשקע כי היא מנוע הצמיחה של ארה"ב ושאף נשיא לא יתן לחברה לקרוס. מה שטוב ל- GM טוב לאמריקה ולהיפך... אז אמרו. בינתיים, המניה נמחקה מהבורסה. דיברו על כך שאורכית היא "ה" חברה הישראלית עם העתיד הטוב ביותר בעולם תעבורת נתונים ברשת שבשנת 2007 עלתה ב- 190% ועוד תצמח. בינתיים ירדה ב- 97%. דיברו על כך שחברת אפריקה ישראל מנוהלת לתפארת ושיש לה עתיד עצום בשווקים המזרח אירופאיים. חברת בנייה עם קודקודים שמבינים את המנטליות במזרח אירופה, בונה קניונים במוסקווה ומה לא ו... בינתיים ירדה ב- 85% מערכה. דיברו על כך שחברת העתיד של ישראל היא גיוון אימג'ינג עם המצלמה-גלולה המהפכנית, שבינתיים ירדה ב- 50%. על פי אותו עקרון, ייתכן שכל הקביעות כאן נכונות אבל הלכה למעשה יקרה הכל הפוך. לדוגמא: אינטל תרכוש מפעל לא יודע למה, כיל תמכר לחברה סינית ומחירה יעלה ב- 200% וכאשר תחל התפוגה של הקופקסון תצא טבע עם 2 תרופות חדשות. מחירה יעלה ב- 300%. לך תדע
SHLOMO | 12.08.13
34.
בנט מתעסק בפוליטיקה מלוכלכת (כמו הפליפ פלופ שעשה בבית שמש עם אלי כהן) במקום לנהל כלכלה.
יש לו זמן לשטיות. לא עושה כלום חוץ מבחישות מלוכלכות. מר בנט, תתחיל להשקיע במשרד שלך ובמה שאתה אמור לעשות ולא בפוליטיקות קטנות ונכנוליליות. אתה נמצא בתפקיד שהוא מאוד קריטי למשק, אם אינך יודע איך פשוט זוז הצידה ותן לאנשים טובים ממך לנהל את המשרד.
 | 12.08.13
33.
כרגיל מפחידים אותנו
כל פעם שעולה נושא ההטבות שמקבלים המפעלים השונים יוצאים בכתבות ענק למה הדבר יוביל. חלילה שבעלי המניות יפגעו והדיבידנד שיחולק להם יקטן..... לכן עדיף להרכין ראש ולקבל שוב חבטה מפוליקאיים המחפשים ובונים את עתידם בחברות הללו. כל כך משעמם וצפוי......... כן אדון לפיד .....שיחקת אותה. הצלחת בערמומיות שלך לעבוד על אזרחים.
גבי | 12.08.13
32.
תסיימו עם זה כבר!
זה לא ברור שכסף הוא אשליה? המהפכה הבאה תהיה מיכון של השירותים (זה המגזר במערב שקלט את עובדי הייצור) ואז האבטלה תעלה למספרים דמיוניים. אבל, עדיין מייצרים הרבה יותר אוכל מאי פעם במאמץ קטן הרבה יותר. מה יעשו, יזרקו אותו? ייתנו לכולם לרעוב ובלבד שהעשירים ישארו עשירים? אנחנו קרובים לסוף השימוש בכסף, אם החברות האלו ייפלו זו תהיה הסנונית הראשונה...
דוד | 12.08.13
28.
חברות שלא משלמות מס הן לא כ"כ חשובות, ולפעמים גם מזיקות.
1- מי שלא משלם מסים, ואף מקבל כספים מהמדינה בגין השארותו כאן, הוא לפעמים נטל ולא נכס. יתכן שאינטל היא דוגמה למפעל שמקבל כספים יותר ממה שהוא משלם. 2-לא ברור כמה אנשים מועסקים במעגל הראשון והשני בפעילות של אינטל טבע וכיל. כנראה לא יותר מדי. 3-יש קשר ברור בין יצוא גדול, לשער שקל גבוה. יתכן שהפחתה ביצוא תגרום בסופו של דבר לשיפור בהרבה עסקים אחרים. השקלם אינו $ ולא E, אף אחד בעולם לא קונה שקלים בעולם כדי לחסוך. מי שקונה שקלים הם רק ספוקלנטים והם סוחרים בו באמצעות השוק הישראלי בלבד. 4-שכחנו שיש גם חיים בענפים שאינם הייטק, וצריך לדאוג גם לתעשיה המסורתית. אולי משבר קטן, יכניס זאת לשכל של קובעי המדיניות. שער ה$ היה כבר מזמן צריך לעמוד על 5 ש"ח.
הכתבה קצת מגזימה | 12.08.13
27.
ל-15: ומי בדיוק הפראייר שיקים כאן חברת הייטק?
אחרי הזובור שעשו לגיל שוויד עם הרווחים של "צ'ק פוינט", איזה פראייר עוד יקים כאן חברת הייטק? מה שיקרה, זה שבמקביל לעזיבת חברות ההיטק הזרות, גם חברות הייטק ישראליות לא יקומו. ואז גם המהנדסים יעזבו, ואנחנו נחזור לייצא תפוזים.
מרק לוגובסקוי | 12.08.13
26.
גם אני רוצה הטבות
אני מנהל עסק קטן שמנסה לשרוד בלי מרכאות יום יום. כל גוף ממשלתי שאני נאלץ בלית ברירה להזדקק לשירותיו, מחרב לי פשוטו כמשמעו את העסק. לכו נראה אתכם מנסים לסדר איזה עניין פעוט מול מע"מ בטלפון, להוכיח לביטוח הלאומי שהוא פשוט טעה, או לשחרר דוגמה של רכיב קטן אבל חיוני בשווי שני שקלים מהמכס שמסרב לשחרר אותו בלי אישור פטור זמני מתקן של משרד התמ"ת שמצידו מחייב משום מה את העורך דין שלי לחתום על כל בדל ניירת ועד אז מתעכב פרוייקט של מאה אלף שקל - פשוט טירוף. לכו תנסו לקבל כסף מהמדען הראשי - יטביעו אתכם בניירות ואחרי שתשלמו למאכער שיסייע לכם לקבל כמה גרושים יתעללו בכם בטופסיאדה מדי חודש בחודשו, ואולי פתאום גם לא יעבירו לכם כסף חיוני לעסק "כי התקציב עוד לא אושר אז הקפאנו את כל ההעברות". כל מה שאני מייצר מיועד לייצוא, אני מספק פרנסה ישירה לכמה וכמה עובדים וקבלני משנה וגם מפרנס כמה אברכים - גם אני רוצה הטבות. אני רוצה הטבות כמו אינטל וטבע. למה לי לא מגיע ? מר לפיד, תסביר לי לאט, שאני אבין.
אלי | 12.08.13
24.
להשקיע את הכסף בחברות הייטק קטנות לא בענקים מגושמים
יש גבול כמה החברות הללו מסוגלות לגדול צריך לייצר מנועי צמיחה חדשים ! להשקיע בחממות היטק תמורת דיבידנדים עתידיים. הם למדו שיטה ! "תנו כסף או שאנחנו סוגרים !" בבקשה תסגרו ! אנחנו נפסיד בטווח הקצר אבל בטווח הארוך החברות הללו יפסידו יותר ! היצירתיות הישראלית והשכל היהודי עוד יגרמו לחברות כמו אינטל להיראות כמו "כור" תשקיעו בקטנים ! תאתרו אותם עם פינצטה ותנו להם אוויר,דשן והמון מים ! התוצאות לא יאחרו להגיע !
ilan | 12.08.13
23.
נו, עכשיו אתם מרוצים?
התנהלה פה אווירת ציד על הטייקונים ועל חברות הענק. אז נכון, היו פה חזירים ובהם צריך לטפל. אבל מכאן ועד לשמחה לאיד או תגובות מטומטמות כמו מגיב 9 מראה עד כמה הציבור שלא מבין עבר שטיפת מח. רק תשלומי המיסים הישירים של העובדים של שלוש החברות הללו הן כנראה כחצי מיליארד ש"ח (כ-15 אלף עובדים המשלמים ממוצע של שלושת אלפים ש"ח בחודש), המיסים שהחברות הללו משלמות בפועל זה עוד כמה מיליארדים וההכנסות העקיפות של כל המפעלים והספקים שלהם שוות עוד אלפי מקומות עבודה ומיליארדים בהכנסות למדינה. אז אני יודע שלטמבל כמוך קשה להבין איך הדבר תורם לרווחה האישית שלך אבל כאן כבר נכנס הכלל של "מי שלא מבין - שלא יגיב".
טייקונון | 12.08.13
20.
לא נראה לי שיש איזו בעיה עם אינטל...
אני עובד באינטל כבר 7 שנים ובנוסף אני מכור למחשבים, אינטל שולטת, בדגש על שולטת, על כל אזור הדסקטופ, AMD המתחרה שלה לא מגיעה לאזור הזה וכרגע גם לא נראה שהיא מתקרבת אליה, אז לגבי אינטל אין בעייה בכלל, זה שאינטל לא מצליחה בשוק הטאבלטים, מה הקשר?! זה תחום חדש לגמרי שבא כתוספת ולא כנושא עיקרי, גם אם היא מצליחה להשחיל 5% מתוך 100% שהיא חשבה לייצא זה עדיין תוספת של 5% לייצוא, אין שום בעיה שמגיעה מאינטל ואני משער שאותו הדבר קורה גם מ HP INDIGO במפעל השכן שלנו בקרית גת, מי שכתב את זה ממש לא מבין על מה הוא מדבר.
אלעד | 12.08.13
12.
אין מה לרחם על חברות תאוות בצע
שמשלמות מיסים מגוחכים בדגש על השיאנית טבע. גם אם יהיה מיתון בטווח הקצר, בטווח הרחוק יהיה טוב הרבה יותר למשק שיהיו כאן חברות שאשכרה משלמות מיסים ולא משלמות סכומים מגוכחים ומאיימות חדשות לבקרים איומי סרק להעביר פעילות מכאן. ידוע לכל שישראל היא עמק הסיליקון של המזרח התיכון ואם אחת מהן תעזוב, הואקום יתמלא על ידי חברות אחרות.
גיל | 12.08.13
9.
איך שלוש החברות הללו יכולות להכניס את ישראל למיתון ?
בוא נגיד שטבע, כיל ואינטל היו אפילו סוגרות את פעילותן בישראל ומתמקמות רק בחו"ל. במקום להגיד שישראל תיכנס למיתון עמוק, בוא נקרא לילד בשמו: 1. העובדים שלהם יפוטרו (מספר אלפי אנשים, מתוך מיליונים שיש במדינה, בטל בשישים). 2. הכנסות המדינה לא יפגעו כל כך, בעקבות כל ההטבות המפלצתיות שהחברות הללו מקבלות. בסה"כ זה לא כל כך נורא (פרט למפוטרים). אותי לא מעניינת הצמיחה במשק, מעניינת אותי איכות החיים שלי, ושלוש החברות הללו לא תורמות לה יותר מדי.
מישהו | 12.08.13
8.
שאירלנד תפשוט רגל (היא כבר שם 660% חוב על התל"ג) מה תעשה אינטל?
עד כמה שזה נשמע מטורף ברטניה ואירלנד על סף פשיטת רגל ביום שבו זה יקרה מה תעשה אינטל ? ביום שבו ממשלות ילאימו נכסים של חברות ? ירוצו לאן שבטוח - ועד כמה שזה נראה לנו מוזר פה הרבה יותר יציב ובטוח מבחינה כלכלית
בר | 12.08.13
7.
רק צריך לזכור תמיד שהכל יחסי (אמר איש חכם הרבה לפני)
אם למשל קטן הייצוא הישראלי ב-10% ובשאר המדינות קטן ב-15% אז יחסית השקל נשאר חזק. אנחנו בכלכלה גלובלית ואי אפשר להסתכל על ישראל כאיזו בעיית מיקרו מקומית אלא במבט כולל יותר ביחס לשאר העולם - כאן אני חושב שיש לנו יתרון יחסי מול רוב מדינות העולם בתחום ההון האנושי. שורה תחתונה - היה אפשר להביא פסקה אחת על חצי הכוס המלאה.
אאא | 12.08.13
5.
לתפארת מדינת ישראל!!!
ישראל רואה באקזיט את תכלית ופסגת השאיפות אליה יכול להגיע הישראלי המצוי. ובכן בואו נצליח כולנו ובגדול!! כייצד נעשה זאת? נשכנע את ארה"ב ש-6 מליון היהודים היושבים בציון יצטרפו לארה"ב כמדינה חדשה בה יישבו אך ורק ישראלים. אם תחשבו את העלות על פני 10 שנים, תראו שנדרשים פחות מכספי הסיוע האמריקאי לישראל על פני תקופה זו. כך נשיג מדינה "ישראלית" לגיטימית חסרת מאפיני דת או לאום, ללא מלחמות או סכנות לקיום שבה יכירו כל אומות העולם וישתפו עמה פעולה. בין כה וכה מרבית היהודים החילונים במדינה חסרים כל זיקה לדתה וערכיה המוצהרים וכבר אמרו חז"ל משנה מקום משנה מזל!!!
ישראלי מצוי | 12.08.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת