אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רצים לדירה: זינוק של 19% במתן המשכנתאות ביולי לעומת יוני

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
כולם רוצים שהמחירים ירדו.
גם אני כמו רוב האנשים רוצה שירדו המחירים כי אני לא יכול לקנות דירה אבל אין מה לעשות בזמן הקרוב הם לא ירדו כמו בכל דבר שקשור בכסף וכלכלה לכל מדד ולכל מחיר של מוצר כלשהו יש תנודתיות. עבור מניות התנודתיות גבוהה כל שניה עולה יורד בכמה אחוזים כי זה נסחר אלף פעם ביום ועבור נדלן יש תנודיות כל 10 שנים כי משפחה קונה דירה פעם ב20 שנה ובדרך כלל משהו מוביל לכך שירדו המחירים משבר מלחמה מיתון ריבית אינפלציה וכו' וכו'. אז אני מצטער שאני זה שאומר לכם אבל עד שלא יקרה משהו כזה לא ירדו המחירים וגם לא במקרה המחירים לא יורדים המחירים ירדו כאשר תיהיה בעיה וכרגע אין שום בעיה חוץ מזה שאין להרבה אנשים איפה לגור (אבל זה לא מעניין אף אחד כי אפשר להשכיר דירה) ועד שלא תחיו באמת ברחוב מול הבית של נתניהו ויאיר לפיד כמו הומלסים עם הילדים באוהל אין בעיה כי אתם יכולים לשכור.
אסי | 12.08.13
12.
הבועה תתפוצץ, המחירים יצנחו, חכו על הגדר!
זהו, אוטוטו הבועה מתפוצצת והמחירים יפלו ב-20 אחוז לפחות!! זהו, הבועה נגמרה! אוף אין לי כוח כבר לזה, כבר 5 שנים שאני צועק שהבועה תתפוצץ אבל המחירים רק עולים, יצאתי מטומטמם.. יאללה תקנו דירות, אין בועה, זה הכל המרמור והאשליות שלי.
אחד שיודע | 12.08.13
10.
תזהרו! אנשים לא קולטים מה המשמעות של עליית הריבית.
מתישהו הריבית תעלה, אם בנק ישראל ירצה או לא ירצה. כשזה יקרה, ההחזרים החודשיים על כל המשכנתאות שנלקחו בריבית צמודת פריים יטפסו. אנשים לא קולטים בכמה כסף מדובר. על כל אחוז ריבית שעולה, ועל כל מאה אלף שנלקחו במשכנתא, ההחזר החודשי יעלה בכ-80 ש"ח. זה לא נשמע כמו הרבה, אולם אם הריבית תעלה ב-5% (לא דימיוני, זהו סדר גודל הריבית שהיתה מקובלת במשק עד לפני המשבר), ויש לכם משכנתה של מיליון, זאת תוספת של 4000 ש"ח לתשלום החודשי!!! ואני מכיר זוגות שלקחו משכנתאות של הרבה יותר ממליון! זאת התאבדות כלכלית!
אורן | 12.08.13
1.
אשליות! כסף אינו יכול להיות זול לנצח!
זהו משאב שעומלים בשבילו קשה, אי אפשר להפחית ולהוזיל את ערכו לאורך זמן - זה לא מחובר למציאות. יש עוד דרכים לעודד צמיחה. וכשהריבית תעלה, משכנתאות פה יתייקרו משמעותית... (אפרופו, בעלי אינטרסים חששו מפרנקל, אשר העלה ריבית בעבר, ולכן הוזכר\הומצא הסיפור התמוה הזה עם הבושם...)
איתן | 12.08.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת