אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לא כל המתכנתים נוצרו שווים: כמה באמת הם מרוויחים?

88 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

87.
הרבה מתלוננים על השעות - חברים גם במשפטים יש הרבה שעות
עבודה של לפחות 9 שעות ביום, והרבה פעמים גם 10 שעות. ויש עבודה מהבית כמו לעבור על מסמכים משפטיים במייל. גם האופציה של להיות עצמאי לא תמיד טובה כי זה סיכון, לפתוח משרד עכשיו זה הוצאות. לא כזה פשוט כמו שמתארים בתגובות.
לידיעה | 06.08.19
85.
עם תואר בהנדסת תוכנה התחלתי עם 7K היום
עם תואר בהנדסת תוכנה התחלתי עם 7K היום לאחר 5 שנים נסיון מרוויח 10K בערך, וכל חודש עובד כמו 2 משרות כמעט 11 שעות ביום! שלא יספרו לכם סיפורים חברות ההשמה מנסות להראות תמונה אחרת כדי לגזור יותר קופונים כי הם עובדים על אחוזים מהמשכורת
Bucket | 02.11.16
77.
יותר כסף יותר דאגות
מתכנת c++ בן 55, גר בקליפורניה, עושה 75k ומבסוט מהחיים (יכול להמשיך עד 65 בלי בעיה) עובד 9 שעות ביום בסטרס נמוך, לא מעוניין להלחם על משרות 100k בסטרס גבוהה כל היום. משפחה יש, בית יש, אוטו יש, משכורת סבבה ועבודה כיפית יש, מה כבר עוד צריך.. סופש מטייל, גולש וכו...
דן | 05.01.15
75.
אני עוד לא שנתיים בשוק ההון ומרוויח 70,000 ש"ח נטו בחודש
וזאת רק ההתחלה . מנגב את הישבן עם כל ההייטק ועורכי הדין ביחד . ויש לי עבודה עד גיל 99 . התחום היחידי בעולם שלא נמצא בירידה מאז המשבר של 2008 וזאת עובדה מדעית . אנשים כאן מדברים על עבודה בגיל 40 , 50 . המציאות היא שבעוד שניים שלושה דורות , לפחות שני שליש מהעבודות הקיימות יבוצעו על ידי רובוטים . תעסקו במקצוע שאתם טובים בו . תחשבו לטווח ארוך . ותקימו משפחה בגיל צעיר . אלה העצות שלי .
ליאור | 19.04.14
74.
הכל עניין של היצע וביקוש בזמן חיפוש העבודה ויכולת משא ומתן
וגם- הניסיון משחק הרבה יותר מאשר תואר כזה או אחר. יש מתכנתים מעולים שלא ממש מודעים לכוחם ולמרכזיות השפעתם בארגון, ולכן לא משקיעים בהתעקשות על תנאים, ולעומת זאת יש מתכנתים בינוניים אבל "פוליטיקאים" מקצועיים שיודעים לייחצ"ן את עצמם בצורה מעולה וכך ממנפים את היכולות הוורבליות שלהם לתנאים מועדפים- לא תמיד ביחס ישר לתרומתם.
א.מ. | 06.04.14
70.
יש לי עץ של כסף ואני קוטף עשרות אלפי שקלים כל חודש
כל מה שצריך זה לזרוע כמה שקלים באדמה ואחרי שנה שנתיים כבר יש שיח קטן. אחרי עשר שנים באמת אפשר לחיות בצנעה על העץ הזה. עץ בוגר שמטפלים בו כמו שצריך יכול להניב אלפי שקלים בחודש ולמעלה מזה בלי הרבה השקעה. תזרעו כמה שקלים היום! שווה
 | 11.03.14
66.
הרגע התברר לי שאני לא מרוויח מספיק....
אני בעל תואר ראשון בהנדסה ושני המנהל עסקים. מוכשר כמו שד (באמת!) תמיד בחזית הידע. תמיד בפרויקטים הכי "בעייתיים"/קשים/דורשים אקסטרה מיומנות. מרוויח רק 25. אולי זה בגלל שאני עובד וגר בצפון.... 40 נשמע הרבה יותר מתאים... מערכות מידע במרכז? מישהו מכיר?
משה הירוק | 19.02.14
64.
ואף מילה על כך שרוב עבודת התיכנות אינה מעניינת
רבים במיקצוע בגלל השכר (ההתחלתי). לא יודעים שרוב העבודה בשוק כוללת תחזוקת קוד של מישהו אחר, עדכוני גרסאות שחוזרים על עצמם ומעט מאד תכנון וכתיבת תוכנה מקורית ומורכבת. בקיצור אתם פועלים בתעשייה, מקלדת ביד במקום פטיש. אתם מתחרים מול כל העולם ובהם מתכנתים מוכשרים מסין, הודו ורוסיה שם השכר נמוך בהרבה ורק המאיון העליון של האוניברסיטאות שם מוכשר פי כמה מאיתנו. סין "מנפיקה" 600א' מהנדסים בשנה. מדוע אתם חושבים שבארה"ב רוב הסטודנטים להנדסה הם בכלל זרים ?(לא בעלי אזרחות אמריקאית) מה האמריקאים יודעים על המיקצוע שאנחנו עוד לא למדנו? הצפי לגיל 40 ממש מפחיד, הסיכוי לעבור הסבה מיקצועית מוצלחת (כזו שתניב עבודה בשכר מעל שכר מינימום) בגיל 40-50 שואף ל-0. בשורה התחתונה זה לא כסף קל, אחד המיקצועות שבהם כל שקל שהרווחתם הזעתם בשבילו.
נראה כמה יישארו במיקצוע אם השכר ייחתך לחצי | 28.08.13
62.
45 - קלעת בול
אני מתכנת בעל תואר ראשון ונמצא בשוק כ 13 שנה (מתוכם כשנה בבית...) מגדיר את עצמי כמתכנת טוב אבל לא "תותח" , "שפיץ" או מה שתרצה. מוכן לעבוד קשה ואוהב את העבודה. ספגתי פיטורים כואבים כשלוש פעמים. מרוויח בסדר שזה 17 ברוטו. למה קלעת בול ? כי אין אלטרנטיבה. אם היו מציעים לי מורה למתימטיקה ומחשבים בתיכון שמגיש לבגרויות בשכר של 10 ברוטו , הייתי "עף" על זה... אבל להתחיל ב 5-6 ברוטו , זה להוריד את רמת החיים בצורה דרסטית , מה עוד שאני באמת אוהב לתכנת. לצערי , למי שכמוני שהוא טוב אבל לא תותח על (וזה הרוב) , העתיד לא נראה מזהיר. חיפושי העבודה שלי היו מייאשים וקשים יותר ככל שהגיל גדל (ושלא יגידו לכם אחרת) ומתכנתים כמוני שנותנים מעצמם למקום העבודה ואחראים מאוד , לא מוערכים מספיק , בטח לא בחברות הקטנות ששם אין סבלנות בשיט... מעריכים כאן , לצערי, רק את העשירון העליון של המבריקים מגיל מסוים כשיש עוד הרבה פרמטרים לעובד טוב. לא מבינים שגם קבוצת כדורגל לא צריכה יותר מגאון או שניים וכל השאר נותנים כתף...
ציקו | 27.08.13
61.
ל 52
תמצא תוכנית לימודיםשל מישהו שנראה לך מצליח ולמד טוב. ותצפה בקורסים לפי התוכנית. יש קורסים בחינם באינטרנט בוידאו. יש קורסים בחינם באינטרנט. יש 4 אתרים רציניים ועשרות אוניברסיטאות שנותנות קורסים. אתה יכול אפילו לבחון את עצמך במבחנים אמיתיים. אבל אתה נשמע כמו שתעודה מאוניברסיטה תפרגן לך מאוד.
שמעון | 27.08.13
59.
ל 52
תמצא תוכנית לימודיםשל מישהו שנראה לך מצליח ולמד טוב. ותצפה בקורסים לפי התוכנית. יש קורסים בחינם באינטרנט בוידאו. יש קורסים בחינם באינטרנט. יש 4 אתרים רציניים ועשרות אוניברסיטאות שנותנות קורסים. אתה יכול אפילו לבחון את עצמך במבחנים אמיתיים. אבל אתה נשמע כמו שתעודה מאוניברסיטה תפרגן לך מאוד.
שמעון | 26.08.13
57.
יש סיבה לפארי השכר
נכון שבכל כלל יש יוצאים מן הכלל, אבל בדרך כלל יש הבדלים עצומים בין בוגר קורס להנדסאי למהנדס. בוגר קורס זה בדרך כלל מישהו שלא מבין דבר או שניים בתכנות (אלא אם למד עצמאית). קורסים מקצועיים מלמדים שפות תכנות (במקרה הטוב), אבל אינם מלמדים תכנות. קשה לקרוא לבוגר קורס תכנות "מתכנת", ואם לוקחים אותו לעבודה אז בדרך כלל ניתן לתת לו רק משימות פשוטות שלא דורשות ידע מעמיק. הנדסאי זה מישהו שלמד קורסים בסיסיים בתכנות ברמת מבוא ומבין מושגים בסיסיים בתכנות. למעשה זה כבר מספיק כדי באמת לתכנת וניתן לתת להנדסאי משימות קשות בהנחה שהוא בעל יכולת למידה גבוהה וידע לקרוא ולהבין מאמרים ופתרונות בתכנות. אך בכל זאת, מדובר בידע בסיסי בלבד, זה אפילו לא שווה ערך לשנה ראשונה של תואר. מהנדס (או בוגר תואר למדמ"ח) הוא כבר בעל יכולות הרבה יותר גבוהות ומבין איך עובד מעבד, מהדר, מערכת הפעלה, רשת תקשורת וכו'. באופן תאורטי זה מאפשר לו ללא ידע נוסף כבר לכתוב תוכנות מסובכות ויעילות מאפס. כמובן בלי ניסיון נוסף נדיר שזה עובד, ויש המון עבודות בתחום שדורשות ידע נוסף במתמטיקה גבוהה, פיזיקה וכו', אבל אין מה להשוות להנדסאי ובטוח לא לבוגר קורס בשפת תכנות כלשהי. אז הבדלי השכר מוצדקים לגמרי, ואף לדעתי צריכים להיות יותר מובהקים. מה שכן, יש צורך להתחשב גם במחפשי עבודה שעשו חלק של תואר. מישהו שעשה שנתיים ראשונות של תואר במדמ"ח שווה הרבה יותר מהנדסאי בהנחה שכל הפרמטרים האחרים זהים.
EGGM | 26.08.13
55.
ל-52 - תואר מהפתוחה הוא תואר מצויין ורבים אפילו מעריכים מאוד את יכולת הלמידה
וההתמדה של אנשים אשר למדו תואר בפתוחה. קח בחשבון שזה תואר קשה מאוד והייתי מציע לך לשלב אם כבר עם כלכלה ופחות מתמטיקה וכך להרוויח נקודות אם בעתיד תמשיך למנהל עסקים. זה יתרון גדול שאתה מגיע עם ידע מכיון שיכולת ההבנה וההעמקה שלך יהיו הרבה יותר טובות.
עמי | 25.08.13
52.
מה אתם חושבים על לימודים על תואר של האוניברסיטה הפתוחה?
איך מעסיקים מתייחסים לזה? בבקשה רק אם אתם יודעים, תעשו + או - לפי מה שאתם חושבים. אני עצמאי בתחום בן 30, יש לי ראש מצוין, אנגלית ברמת שפת אם, אפשר להגיד שהתחלתי הפוך, למדתי קורס net. לפני כמה שנים, אני מתכנת כבר כמה שנים ועשיתי כמה פרוייקטים עצמאיים בהצלחה רבה- אבל אני רוצה להעשיר את הידע, בעיקר בשביל עצמי, אבל אין סיכוי שאני הולך להשלים בגרויות או לעשות פסיכומטרי. ואם מישהו יגיב לי בתגובה זה גם יהיה נחמד. תודה!
רוצה ללמוד עוד | 25.08.13
50.
רלוונטי לכאלו שרואים עצמם על מסלול ניהולי בתחום המיחשוב
זה נראה כאילו הכתבה ממומנת או לפחות ממליצה קורסים כחלופה ללימודי תואר. צריך לקחת בחשבון שעבודת התכנות היא רק התחלה של מסלול מקצועי ארוך טווח. בדרך כלל מעסיקים נותנים עדיפות או קיימת דרישה בסיסית לאיוש תפקידי קידום לבעלי תארים אקדמים, ככה שעל אותה משרה/תפקיד בדרך כלל יהיה יתרון לבעל התואר. זה רלוונטי לכאלו שרואים עצמם על מסלול קידום ניהולי בתחום המיחשוב
גבי | 25.08.13
49.
הרוב המכריע יחפש עבודות בשכר מינימום אחרי גיל 40
ונכון שתמיד יהיו חריגים בין אם מתוך מזל או אלו שלא "התקדמו" לניהול או שקר כלשהו ונפלטו. הם לא פחות טובים אבל לצערנו מי שנפלט בגיל 40 כבר מתקשה למצוא עבודה, זו עובדה, עכשיו אפשר להתחיל פרשנויות מה הסיבות. הסיבה העיקרית היא דעות קדומות בשילוב עם מנהלים צעירים שלא חשים בנוח (גם עקב דעות קדומות אך גם חוסר ביטחון) עם עובד מבוגר מהם.
פראיירים לא מתים, הם מתחלפים | 25.08.13
48.
ל 42 ולכל החכמולוגים, בארץ הנדסאי לומד יותר מתואר מחו״ל
לפחות מרוב המקומות, כל שהוא שווה יותר. דבר שני כמעסיק אני אומר לך שיש מהנדסים שלא שווים יריקה ולא נעים להגיד להם שהם בכלל לא מתאימים לתחום ולעומת זה יש בוגרי קורסים בלבד שהם מעולים שחלקם רק אחרי שנות נסיון שהם מעולים רק אז הם הולכים ומוציאים תואר רד כי ישנם קשקשנים כמו מגיב 42 שלא מוכנים לתת להם צ׳אנס
קובי בעל בית תוכנה | 24.08.13
45.
בעל 10 שנות נסיון ומרוויח 10 ברוטו
גם לא מוכשר וגם לא אוהב לתכנת (אולי בגלל חוסר כישרון) בעל תואר במדעי המחשב אבל מה לעשות - כל אלטרנטיבה אחרת מובילה לשכר מינימום. אם היה לי כישרון הייתי שואף להיות מדען - זאת נטיית ליבי. עבודה בצוות רעשנית ומלחיצה או לחילופין משמעמת וחדגונית - זה לא בשבילי. לא כל אחד בעל 10 שנות נסיון הוא מהנדס בכיר. אולי 1 מכל 10 וליותר גם לא תהיה דרישה רוב העבודות למתכנתים בני 30 עם 5 שנות נסיון. ואחר כך התחרות רק יותר גבוהה. כמובן שעשירון העליון של מוכשרים כמעט תמיד ימצא עבודה וגם בכל גיל. מכיר תותחים בני 60 שעובדים ונהנים. ולא חסר ממורמרים בני 30 שעזבו את התחום. הבעיה שאין אלטרנטיבה אח בבית חולים ? מורה ? לא לכולם מתאים. ההיטק בעיקר מורכב מתפוקה ולחץ מתמיד.
 | 24.08.13
44.
מהנדס תוכנה טוב עם 10 שנות ניסיון מקבל 40 ו50 אלף בחברות מובילות
לכן אם אתם באמת אוהבים הנדסת תוכנה: 1 תלמדו תואר שני ואולי שלישי במקום טוב 2 תעבדו בחברות אמריקיות מובילות בארץ (חברות הייטק ישראליות לא משלמות טוב) 3 תפרסמו בלוגים ותבנו קשרים ולעולם לא תהיה לכם בעיה, שכר של 40 אלף יראה לכם נמוך
והוא בדרך כלל | 24.08.13
42.
מדינה בינונית עם מפתחים בינונים ... רק בישראל קורס מקצועי מהווה ערובה לעבודה !
בחול סליחה בכל מקום בעולם חוץ מישראל ( עולם מערבי ) כדי להתקדם או בכלל להיתקבל צריך תואר ! דרישת סף ... רק בישראל ארץ הבינוניות והיהיה בסדר קורס של 3 חודשים ואתה מומחה גדול ! ומבין בהכול והיהירות או היהירות ... כל הדיבור הזה על שכר הוא חסר יסוד כי אוטסיה לא מעסיקה עובדים בכמות כזו גדולה שהיא יכולה להגיד מי מרוויח מה ... רוצים נתוני אמת הלמ"ס בשיתוף ביטוח לאומי יתנו את הנתון במדויק ... אחרת אני מרוויח 40K בחודש ושכן שלי 30K מי יגיד לי שאני משקר ? ולכל המצחיקים שאומרים לך להיות עורך דיין ... בסדר מה שאתם תרויחו בעוד 15 שנה אני עושה אחרי 3 ... הסיכוי שלי בעולם היום לא להיות מובטל גם אחרי גיל 40 גדול יותר מאשר אתם שצריכים לפתוח משרד בגיל הזה עם אתם לא שותפים באיזה משרד שקר כל שהוא ושלא נדבר שיש כל כך הרבה עו"ד בערץ כמו זבל ... והביקוש לבוגרי הנדסה בארץ רק עולה ועולה ועולה ... ובעולם בכלל .... עולה ... אז ...
נעם | 24.08.13
39.
משעשע לשמוע את הדעות כאן...
אני בתחום, בתפקיד של מהנדס תוכנה בכיר ומתכנן תשתית כבר יותר מ15 שנה. אין לי תואר ולא למדתי יום באוניברסיטה. אני מעל 40 עם משכורת יותר גבוהה מהמשכורת שמציינים פה למהנדס תוכנה בכיר עם המון נסיון. אני באמת אוהב את התחום וזה הדבר הכי חשוב לעניות דעתי, לא יודע איך הייתי נופל אם לא הייה הייטק, השכר בתחום הזה בכלל בליגה אחרת מכל התחומים האחרים וזה התחום היחיד שמפצה אותך יפה מאוד על כישרון יוצא דופן ללא קשר אם יש לך תואר או לא.עבורי האפשרות של עבודה בתחום הזה הייתה סוג של נס מומלץ.
אורן | 24.08.13
38.
למידת תכנות לא הופכת אותך למתכנת טוב. בשביל זה צריך תואר רשמי
אני יודע לתכנת מגיל 11 בערך ובגיל 16 כבר בניתי משחקים בסי++ וחשבתי שאני גאון ושתואר לא יעזור לי כי אני כבר יודע הכל... בשנה הראשונה של התואר למדנו בעיקר מתימטיקה והרגשתי שאני מבזבז את הזמן על שטויות שלא יעזרו לי. אח"כ בהמשך למדתי קורסים כמו אוטומטים, חישוביות, מערכות הפעלה וקומפילציה, ואז הבנתי פתאום שלפני כן לא ידעתי כלום...צריך להבין איך קומפיילר עובד ואיך מערכות הפעלה עובדות כדי לכתוב תוכנה טובה *באמת*, ואת זה מבין רק מי שסיים תואר במדעי המחשב או הנדסת תוכנה. ממליץ לכל מי שאוהב לתכנת ללכת לעשות תואר , אפילו אם זה קשה. בסוף זה משתלם , לא רק בשכר, אלא גם בידע וברמת הביצוע.
מהנדס תוכנה | 24.08.13
33.
בגיל 22 התחלתי לעבוד כמתכנת
כל מה שיכולתי השקעתי בנדל"ן בחו"ל,היום יש לי 5 בתים בחו"ל,מהם אני מקבל כל חודש שכר דירה,אני מתכונן לרכוש עוד כמה מגרשים עבור ילדי,ורוצה לפרוש לפנסיה בגיל 50-לא רופין ולא בטיח-אם אתה טוב לא צריך תואר,הראש מספיק-שום חברה לא ביקשה ממני תואר,הגב בוגרי רופין הם ההכי גרועים
ג'קי | 24.08.13
32.
שטויות, אחרי 4 שנים של ניסיון, אף אחד לא מסתכל איפה למדת
מסיימי קורס, והנדסאים מקבלים פחות - כי הם פחות טובים. תואר מוכיח רק דבר אחד - שאתה יודע ללמוד, לכן תואר ממכללה, לא שווה לתחת (כי מאכילים בכפית), ואם תואר מטכניון אנשים לא מחפשים עבודה כלל, אלא בוחרים כל פעם מ4-5 הצעות עבודה. נ.ב. כדי שלא ינסו להביא לי דוגמאות של הנדסאים ומסיימי קורס מוכשרים, אני גם מכיר אנשים שלמדו תיכנות מספר, ומקבלים עכשיו 30 אלף משכורת, כי לא רוצים להיות מנהלים ולשדרג יותר..
 | 24.08.13
31.
הבעיה היא עם המעסיקים
שדואגים להוציא לך את אהבת המקצוע מהמפרשים וככל שאתה מתבגר גם לדחוף אותך בעדינות החוצה למרות כל הידע והניסיון. העולם מה שנקרא שייך לצעירים. אגב ככה מיש באמת טוב במה שהוא עושה גם לא יתקדם בחיים כי לאף אחד אין אינטרס לקדם אותו וככה אנשים נתקעים באותה משבצת שנים עד שבסוף הם עוברים את הגיל האדום ואז פתאום מחליטים לשנות את המערכת ואחרי כמה שנים באזור גיל 50 הם מצאים את עצמם בלי עתיד. בקיצור מקצוע התכנות הוא מקצוע בלי עתיד . אחרי כמעט 20 שנה בתחום אני יכול להגיד בוואות שזה לא מקצוע לפנסיה ובאזור גיל ה 40 צריך לחשוב ברצינות על הסבה מקצועית.
דני | 24.08.13
25.
אין ספק שיהיה מעניין לראות איך דברים מסתדרים במדינה בעוד 20 שנה.
כשכל עובדי גל הייטק יגיעו לגיל 50+. האם הידע והניסיון ישחק לטובתם למול צעירים חדשים ומבריקים שיבקשו פחות כסף מן הסתם וילמדו מהר יותר את העבודה החדשה? אני מפתח אתרים ואני מת מפחד מה יקרה בגיל 50. יש מצב שהמדינה צריכה להשקיע מאמצים שיהפכו את פליטי ההיי טק המבוגרים למורים איכותיים שיביאו רוח חדשה למערכת החינוך ויגדלו את הדור הבא. שכר נמוך אמנם יחסית למה שקיבלו בעבר אבל סיפוק לא קטן והאמת שגם מספר השעות מצטמצם משמעותית.
אפי | 24.08.13
20.
מי שבוחר בתחום שיתחיל כמה שיותר מוקדם (עתודאי למשל) ויחסוך כמו משוגע
תוך כ-10 שנים אפשר לצבור כמיליון $ אם אתה ואשתך לא עושים שטויות ולא מתפנקים כשאין עדיין ילדים (עבודת משמרות, לוקחים פרויקטים מהצד, חוסכים בתחבורה וכו') ואני גר בבית פרטי עם רכב ברמה, לפני הילדים הייתי בערך פעם בשנה בחופשה
מהנדס 34 ואבא ל-3 | 24.08.13
19.
אני מרוויח קרוב ל 40 אלף בחודש (תלוי בבונסים), 10 שנים בתחום + תואר שני
ועובד בממוצע 10 שעות ביום. מהיום שמצאתי את העובדה הראשונה לא הייתי מובטל יום אחד - והחלפתי כמה מקומות עבודה. אני לא מנהל אף אחד אלא פשוט מהנדס בכיר. אם תכנות מתאים לכם מבחינת עניין וכשרון על תהססו. ועובדים אצלינו לא מעט בני 40+. הבעיה האמיתית מתחילה בגיל 50-55.
מקצוען | 24.08.13
18.
לא מתאים לכול אחד
כן השאלה אם זה מה שאתה רוצה לעשות בחיים? אם התשובה כן אז עדיף תואר ראשון או הנדסאי במוסד טוב נראה שהכלכלה המודרנית מותירה לך 2 אופציות לפי הכתבה הזאת מה עם כול עשרות המקצועות והענפים שיש בשוק ובעולם הגדול...... כתבה מגמתית בוא תבחר בין מחשבים או משפטים בלי קשר... לא הלכתי ללמוד מדמ"ח גם אם פסיכומטרי גבוה ו-5 יחידות בבגרויות ואני לא מצטער על כך. מתוך בחירה מודעת למדתי דברים מעניינים אחרים כן לפתח ווב זה עסק משתלם
שקלתי | 24.08.13
13.
אין כמו הייטק! אחלה משכורות
מחליפים עבודה כל 2-3 שנים, אין ביטחון תעסוקתי וכל מה שצריך זה משבר כלכלי כדי לדאוג שתישאר בבית ושלא נדבר על מה שקורה לבני ה-40+ בשוק ההייטק. גם אם תרוויחו 15 אש"ח ב-3 שנים, מספיק שתהיו מובטלים ל-6 חודשים (בשל התחלופה הרבה של משרות וחוסר יציבות), השכר האמיתי שלכם יהיה בערך 12.5 אלף ש"ח.. כך שאל תתנו למספרים לסנבר אתכם. שלא נדבר על כך שהידע מהר מאוד הופך להיות ללא רלוונטי וכל 3 שנים יש דרישות שונות של משהו "חם" חדש.
שי | 24.08.13
12.
מנסיון, קודם כל המעסיקים מחפשים ידע וניסיון, תואר מדעי המחשב או הנדסת תוכנה לא באמת מספק את זה
לומדים בתואר הרבה נושאים תיאורטים ומעט מאוד מהידע שבאמת נדרש, דווקא לבוגרי קורסים יש יותר מהידע הנדרש. וזה שמישהו בוגר קורס זה לא אומר שהוא פחות מוכשר או חכם. לא כולם מוצאים את עצמם מתאימים למסגרת הנוקשה של תואר ואותם אנשים דווקא יכולים להבריק ממש בעבודה. לדעתי התואר לפחות במחשבים, צריך להעלם מהעולם, צריך לעשות קורסים והשתלמויות לפי הצורך, כי העולם הזה משתנה מהר, תוכנית הלימודים בתואר כמעט לא רלוונטית למה שצריך, והיא בזבוז ענק של כסף ומשאבים של הסטודנט. נכון שיש מקומות מרובעים שאומרים לעצמם אם אני עשיתי תואר גם העובדים שלי צריכים. אך אני חושב שזה נכון לשפוט אנשים על פי ידע, נסיון ותחושת פוטינציאל ולא לפי תעודה כזו או אחרת.
מתכנת מחשבים | 24.08.13
11.
יש עבודה אחרי גיל 40, אלא אם אתם עובדים בפיתוח אפליקציות ושטויות לילדים.
עבודה בחברות גדולות דורשת ניסיון שכן הלקוחות של החברות האלה הם גופי מחשוב בחברות גדולות. אתה לא יכול לפשל שם. הגיל הממוצע הוא בערך 40 כי הפיתוח דורש אנשים עם ניסיון. אם אתם מפתחים אפליקציה או כל דבר פשוט אחר, דעו שיחליפו אתכם בילדים מתישהו.
מהנדס | 24.08.13
8.
רק תזכרו
שתוכנה זה תחום עם המון השקעה, כל הזמן צריך להתעדכן וללמוד דברים חדשים. מצד שני, יש לא מעט תסכול בעבודה עצמה - עיין ערך -לדבג קוד... בסטארט-אפים לא מעט נתקלים בלוחות זמנים על גבול ההזוי ויש לא מעט לחץ בעבודה הזו כמו גם שעות ארוכות ומתישות מצד שלישי, המשכורת טובה, אין קודי לבוש ובד"כ יש לא מעט עניין. אגב, לגבי לימודים. כהנדסאי שנשוי לבעלת תארים מתקדמים בתחום, אני חושב שלהנדסאי יש יתרון על שאר האופציות, משך הלימודים קצר יחסית לתארים אוניברסיטאים אבל כן מקבלים תשתיות סבירות (מבנה נתונים, אלגוריתמיקה, גרפיקה, מתמטיקה). לאחר מס' שנים הפער מול מהנדסי תוכנה שהשקיעו כפול ויותר זמן ומאמץ בלימודים די נסגר. לא שאני מזלזל במהנדסי תוכנה, חס ושלום אבל תורק הנדסאי הוא די והותר כדי להכנס לתחום.
מתכנת זקן | 24.08.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת