אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עופי מפה, מותק. זו חברת תוכנה ולא חברת מטבחים

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ל-6
כמה שטויות... מבחינה ביולוגית, כל העוברים מתחילים להתפתח כנקבה וכאשר מופעל הקידוד שהתינוק זכר, תאים במוח מתים - כן, תאים במוח משמידים את עצמם על מנת שהעובר יהיה זכר ולא נקבה. עד פה עובדות ביולוגיות משעשעות ולא רלוונטיות לנושא הכתבה. לא יודעת כמה יצא לך לחוות חברות סטארטאפ אמריקאיות. יצא לי לבקר באחת או שתיים ויצאתי עם המסקנה שזה מועדון של גברים. זה ההמשך של האחוות שיש להם באוניברסיטה של אוסף גברים דומים שמבלים יחד, שותים יחד ומדברים על בנות. כל אירועי החברה מהמסיבות בחגים עד למשחקים שיש במקום (ובהרבה חברות כאלו יש חדרי משחקים) מוכווני גברים. נשים מספיק טובות בתוכנה וביקור במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטה יגלה לך שיש שם לא מעט נשים שמתברר שיש להן אייקיו מספיק גבוה וציוני פסיכומטרי על מנת להתקבל לחוג. אבל אם תבקר בסטארטאפ אמריקאי, תגלה שיש בו מעט מאוד נשים. ובכוונה הדגשתי את ה*אמריקאי*. התופעה בארץ שונה לגמרי מזאת בארה"ב והציטוט בכתבה מגיעה מקליפורניה שם זה בולט במיוחד.
 | 27.08.13
8.
"כ-90% מהמחשבים בעולם" - האישיים! וגם זה יותר ויותר לא רלוונטי בגלל השח-נבון והטאבלט!
שלום לכולם, בשוק ה-PC יש למיקרוסופט שליטה כמעט מוחלטת, זה נכון. אבל רוב שרתי האינטרנט שאתם מתחברים אליהם לגלישה עובדים על בסיס Apache בקוד פתוח או Nginx ורובם רצים על לינוקס יהא זה Ubuntu, CentOS או אחרים. מערכות של חברות ביטוח ובנקים עובדות על בסיס Unix או מיינפרמים מודרניים. חלק נכבד ממחשבי העל מופעלים בגרסאות שונות של לינוקס, יוניקס או BSD. השח-נבון או הטאבלט מריצים לרוב iOS על בסיס BSD לחליפין אנדרואיד שהקרנל שלו הוא לינוקס. מחשבי המק גם הם מבוססים בסופו של דבר גרסת אפל של BSD. בקיצור, המחשב האישי מריץ לרוב חלונות אבל רוב עולם עובד על יוניקס, לינוקס, BSD ושאר קרובי המשפחה. לא דיברתי אפילו על מחשבי רכב, בקרה, מפעלים ואחרים..
אורי | 25.08.13
7.
זוכר איך דיווחת בחדווה על כנס המפתחים שאיזו נפגעת עכוז עברה במסדרון וכששמעה בדיחה
סקסיסטית פירסמה את השמות והתמונות של מי שסיפר אותה כעברייני מין? This. כמו כן, אני לא יודע לגבי תרבות המישפטיזציה המינית באמריקה (למרות שזו ארץ המקור לתרבות הזו)- אבל אצלנו בארץ- אתה רואה בעצמך מה קורה. הדברים הללו יצאו מזמן מכל פרופורציה ואני לגמרי מבין איך מעסיק רוצה לצמצם נזקים. למה לו לקחת סיכון נוסף?
 | 25.08.13
6.
לגבי הדרת נשים בתחום התוכנה
מה לעשות שגם בצהל במבחני האיי קיו כמעט רק גברים הם מתכנתים ? זה עיניין של אינטיליגנציה, גם כטייסים בחיל אוויר אין כמעט נשים גברים המציאו את כל הציוויליזציה את כל המדעים כולל פיזיקה ומתמטיקה נשים לא מתקבלות כמעט לטכניון מבחינת פסיכומטרי כעובדה ביולוגית - מוח הגברים גדול בממוצע ב- 10% מזה של הנשים
אילן סלע | 25.08.13
1.
לגבי מס' 4 בקצרצרים
לגבי מס' 4 בקצרצרים - 1. נכון, ראש ממשלה אכן לא מדבר על דברים סודיים איפה שלייזר יכול להיות מכוון לתוך החדר. יש חדרי ישיבות מוגנים מפני ציטוט שכזה (למשל חדר ללא חלונות, או אולי מספיק וילון עבה על החלון). אני מניח שחדר הישיבות של הגארדיאן לא מוגן. 2. הדיונים לגבי מה שעוד מעט יהיה מפורסם כמובן לא מעניינים (חוץ מאולי עיתון מתחרה) - הדיונים המעניינים הם אלה שבהם הוחלט *לא* לפרסם בעיתון מטעמי ביטחון - אני מניח שיש אינפורמציה כזאת בשפע במידע שהועבר, ודיונים אלה במיוחד כדאי לשמור מפני מרגלים.
חי | 25.08.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת