אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שני סטארט־אפים של האחים ברקת פיטרו עשרות עובדים

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
ל-32: על מה אתה מדבר?
איך היזמים יכולים להיות אשמים אחרי שדחקו אותם החוצה? לפי הכתבה המשקיעים החליפו ארבעה מנכ"לים בשלוש שנים. אז איזו הנהלה אתה רוצה להאשים בדיוק? אני מסכים שבדרך כלל ההנהלה היא זו שקובעת את עתיד החברה. אבל יש משקיעים (ול-BRM יש מוניטין רב בעניין) שעם הסימן הראשון לקשיים ממהרים להחליף את היזמים במנהלים "מקצועיים". כמובן שאז הנשמה של החברה נעלמת, ובדרך כלל משקיעים גרועים גם בוחרים מנהלים גרועים (או שמנהלים טובים לא רוצים לבוא לעבוד אצל משקיעים גרועים). ואז כשהמצב נהיה יותר גרוע מחליפים עוד הנהלה בעוד הנהלה עד לסוף המר.
 | 03.09.13
32.
היזמים מפציצים בתגובות בניסיון ללכלך את המשקיעים
הנתונים זועקים שהמשקיעים מילאו את חלקם מעל ומעבר - כמה חברות כבר זוכות להשקעה בסדר גודל כזה? לעומת זאת ההנהלה/יזמים שמנווטים את החברה ביום יום, לא הצליחו להביא ביזנס, ואת מה שהיה לא השכילו לשמור. כל זה רק ממה שמופיע בכתבה. שום מילה על הביזבוזים, ההתנהלות החובבנית והתפקידים שמולאו על ידי אנשים לא מתאימים שכיסו אחד על התחת של השני.
 | 02.09.13
30.
ל - 24, חוסר בגרות והבנה של ההנהלה הבכירה הביא למצב הזה
ל - 24 שלא יבלבלו אותך כל השמות שנזרקו כאן לאוויר שלקוחות כמו כן המספרים של עשרות מליונים :-) בפועל חוץ מלקוח אחד הראשי שהוזכר בכתבה לא היו לקוחות אחרים, לפי מה שאני שמעתי היו פיילוטים אם כל מיני חברות גדולות (כולל מיקרוסופט) שההנהלה לא ידעה לקחת לשלב הבא, לדעתי גם אם הבורד רצה להרוס את זה מה שאני בספק כי בל נשכח שהאינטרס של הבורד עד כמה שאני יודע זה להכפיל ויותר את ההשקעה שלו לא ? והלוואי שמישהו באמת יחקור מה קרה בחברה ואיך נשרפו 30+ מליוני דולרים ואילו החלטות נלקחו, אני בטוח שיהיה מעניין :-) מכיוון שאתה עובד בחברה (ונראה לי לפי איך שאתה מגיב שאתה או אחד היזמים או ההנהלה הבכירה) אז אני בטוח שבמקרה שמישהו ינסה להבין מה קרה אתה כנראה מוגן נכון ? ומי שימצא אשם זה הבורד :-)
 | 31.08.13
27.
מנהלים בורחים מאלי כמו ממגפה...
לא רק בסטרטאפים בהם הוא השקיע. תשאלו את גיל שווד למה הוא לא הסכים שאלי יכנס למשרדי צקפויינט, תשאלו את היו״ר(ית) לשעבר של חברת ההשקעות דש שבה אלי השקיע למה התפטרה, תשאלו את הסגן שלה, את הדירקטורים, את המנכלים, את הסמנכלים. כולם התפטרו... תשאלו משקיעים ויזמים בשוק מה הם חושבים על אלי... מה שמדהים שהחברות שבכתבה הצליחו מאוד למרות אלי ברקת... אני מעריך כשהגיעה ההצלחה והצמיחה אלי דאג להרס ולחורבן. גם לי זה קרה חברים. למדתי
משקיע | 30.08.13
25.
אני מקווה שבקרנות אחרות קוראים את התגובות ומפנימים את הלקח
התנהגות אגרסיבית ועורכי דין ממולחים יכולים להניב רווחים בטווח הקצר. אבל אז קורה משהו שמציף את כל הרפש והאמת הערומה מתגלית. התעשייה קטנה ומה שמדובר בחדרי חדרים בסוף יוצא החוצה (וכשזה קורה אפילו התעטרות בקבוצת כדורגל לא עוזרת). תהיו הוגנים עם היזמים שלכם, עם המנהלים שלכם ועם השותפים שלכם. הכישלונות נסלחים, החזירות לא.
משקיע שוקע | 30.08.13
24.
ל18 אתה צוחק נכון!??!? מוצר מוביל, צוות שלקח חברה מאפס למילי
... מאפס למאות מיליוני שקלים הכנסות בשנה, החברה למרות כלהשיגעונות של המשקיעים צמחה בצורה מטורפת. תראה לי חברות אחרות בארץ שצמחו ככה , מספר זעום. דרך אגב, מגוון הלקוחות היה רחב עם לקוחות מהגדולים בעולם. אכן המשקיעים טירפדו הזדמניות וכפו החלטות הזויות. פשוט הרסו עסק מדהים. עדיין מאחל לחסרה בהצלחה.
עובד בחברה | 30.08.13
23.
עדיף ככה
אתם יודעים מה הדבר שיותר מבאס מלהכשל? להצליח ולגלות שלא יוצא לך כלום מזה. הייתי בסטארט אפ של הברקתים שדווקא הצליח להמכר. איכשהו בסוף התהליך המייסדים והעובדים גילו שהם נשארו בלי כלום (למרות הבטחות להרים וגבעות). העבידו אותנו בפרך לקראת המכירה עם פיתויים מפה עד להודעה חדשה ויום אחר כך הכל נעלם. לעובדים שניסו לתבוע את הזכויות שלהם הובהר שעדיף לא להתעסק ושבכל חוזה יש חור שאפשר להעביר דרכו הכל. עדיף לעבוד באינטל.
לא חשוב | 30.08.13
20.
פלייסקייפ
אחלה חברה. אחלה מוצר. משקיעים בעייתיים. זיהו נכון את הפריחה של אנדרואיד עוד כשכולם היו בטוחים שאפל ישלטו לנצח. אבל אי אפשר לאיים על חברה שיסגרו אותה כל יומיים ולצפות שיצא מזה משהו טוב. להגיד שאלי ברקת מגביר את מעורבותו בחברה זו בדיחה. אף פעם לא היה אפשר לעשות כלום בלי אישור של אלי. Next
 | 29.08.13
19.
Support Space
אחרי שמיקרוסופט עזבו כמעט כל ההכנסות באו מלקוח אחד - Geek Squad (חטיבת השירות של Best Buy). ההנהלה לחצה לבזר, לפתוח את השוק ולהשיג עוד ועוד לקוחות אבל אלי ברקת התנגד והכריח את כולם להמר על Best Buy (זה גם הרקע לתחלופת המנכ"לים). בסוף ההימור נכשל, Best Buy עזבו והחברה נשארה בלי כלום בין לילה. בדרך כל מי שלא התיישר לפי האסטרטגיה של אלי נזרק החוצה כך שאפילו לא נשאר צוות שיכול לשנות ולהציל את המצב. ככה זה כשיש משקיע אגרסיבי שחושב שהוא יודע הכל כי הוא השקיע בצ'ק פוינט לפני 20 שנה.
ינון | 29.08.13
18.
סאפורטספייס התקציר...
הסיפור של סאפורטספייס נכון הקרנות הביאו את הכסף, והיו חלק מהבורד אבל אנשים הקרנות שלרוב לא יושבים בחברות על בסיס יומי ולרוב לא מדברים עם אנשים בחברה מלבד היזמים לא יכולים לדעת מה מצב החברה האמיתי, לדוגמא בסאפורטספייס המוצר לא התקדם לשום מקום כמעט מיום שיחרורו לעולם(ואני לא מתכוון לפיצ'רים קטנים), עכשיו בטוח שלבורד מכרו על מיני סיפורים אחרת איך יצדיקו את הגיוסים. הכישלון לפחות בסאפורטספייס הוא כישלון של האנשים שהובילו אותו (יזמים, הנהלה בכירה) אגב רוב המנכלים שהיו (האמריקאים) הבינו את גודל המחדל ועזבו מהר מאוד (חודשים ספורים) לסאפורטספייס היה פוטנציאל ענק מבחינת מוצר, עובדה שגם גוגל וגם מיקרוסופט הבינו שיש צורך ופיתחו מוצר כזה(לפי הכתבה) לסאפורטספייס היה פור של לפחות 6-7 שנים שההנהלה ומנהלי המוצר שהובילו את החברה לא השכילו לנצל. חבל לפחות מהיכרות עם חלק מהאנשים שעבדו שם (לא הנהלה בכירה ולא יזמים שאגב הקידומים שם היו מכורים לחלוטין) הם היו קבוצה מוכשרת מאוד של אנשים(כיום בטח כבר מתחילים להתפזר לחברות אחרות) שיצליחו בכל מקום שאליו ילכו. זה הסיפור ככה על קצה המזלג מאחד ששומע מאחד שיודע :-)
רב סרן עובדתי | 30.08.13
14.
הסיפור הרבה יותר עצוב
זה לא סיפור של סטארט אפ שנכשל, זה סיפור של סטארט אפ שהוכשל על ידי משקיעיו. ליזמים כבר לא נשאר מקום בגב מרוב סכינים שהם קיבלו שם. לא סתם סופורט ספייס החליפו ארבעה מנכ"לים ולא סתם איציק ממוניניס עוזב (וגם הוא לא מהמייסדים). לכו תבדקו בחברות פורופוליו אחרות של BRM. מתי קרנות יבינו שהם לא יכולות להשתמש ולזרוק ומתי יזמים יבינו שיש קרנות שפשוט אסור לקחת מהן כסף.
מפוטר לשעבר | 29.08.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת