אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בדיקה: מחירי הדירות החדשות כלל לא צנחו ברבעון השני

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
מדד הביקוש
מה שהציבור לא מקבל הוא את מדדי הביקוש. קרי כמה דירות חסרות בשוק במחירי הריבית הנוכחיים כמובן, ובכמה הביקוש יעלה אם תרד הריבית ולחלופין כמה הוא ירד כאשר תעלה הריבית באשר לוויכוח על המודלים אפשר להבחין שהמודלים הם בהתאם לשירות שחובשי הכובע אמורים לספק. מדל"ן למשל מביא את העדכונים הענייניים לאותו רוכש/מוכר בנקודה / בנין / אזור.
אורי... . | 31.08.13
31.
רוצים ירידה של 20% במחירי הדירות ? כל כך פשוט ...
צריך לעלות את הריבית ב 5%. ואז מאות אלפי דירות להשקעה יצאו לשוק. ברגע שיחזירו את הריבית לרמתה שהייתה בשנת 2008. נתחיל לראות מחירי דירות נורמליים יותר. כיום המצב בלתי סביר בעליל עם המחירים הנוכחיים בישראל. בחו"ל במקומות טובים אפשר לקנות במחירים זולים יותר מישראל + בריכת שחיה + עודף לרכב חדש. בישראל המחירים לא שפויים ! אגב לא רק של הדירות, אלא גם של הרכבים, הלבשה, תקשורת, מע"מ שאינו דפרנציאלי, המס על הדלק, ואפילו גבינת סינפוניה 300 גרם עולה בסופרים היוקרתיים במרכז לונדון פחות מרבע מחיר מישראל ועוד מקבלים בלונדון, שתיים במחיר אחד! אם היה אפשר לצרף קובץ , הייתי מצרף את הקבלה (אוגוסט 2013) ומראה שסל קניות זול יותר באופן משמעותי מישראל!
הפתרון העלאת ריבית | 29.08.13
24.
מחירי דירות
מחיר דירה חדשה מושפע משלשה מרכיבים עיקריים : - מחיר הקרקע -עלות הבניה -סטנדרט הגמר הואיל ומחירים/עלויות לעיל הם חיצוניים לקבלן , הקבלן/יזם יכול להוריד את המחיר רק ע"י הקטנת הרווחיות שלו , קרי מבצעי מכירות. מבצעי מכירות מגיעים "בשוק חלש" בד"כ, שוק דירות יד שניה מושפע גם הוא משלשה גורמים- - מחיר דירה חדשה -עלות/תשואה על ההון , קרי גובה השכירות או עלות המשכנתא -היצע וביקוש בשוק אפקט נוסף שמשפיע הוא אפקט הכלים השלובים של עלות ההון/עלות השכירות בשוק שבו ההיצע והביקוש קרובים לאיזון. מניתוח הנ"ל כרגע קשה לראות ירידות מחירים עליהם מדווח השלטון ,ודאי לא בגודל כזה משמעותי מעל 10 אחוז.
'אכ | 29.08.13
22.
קצת משעשע, אבל...
משווים את נתוני משרד השיכון לאתר מדלן כדי לשכנע אותנו שבאתר לא רואים שום ירידות ולא יודעים על מה מדברים במשרד השיכון... ראשית, אני מאוד מעריך את העבודה של החברה מאתר מדלן, אבל המחירים עבור הרבעון השני כפי שמוצגים בדיאגרמה עבור אתר מדלן גם ככה כבר נמוכים ב-10% מן המחירים שמראה משרד השיכון. קחו לדוגמא את באר שבע (מחיר ממוצע של 1.17מ' במשרד השיכון לעומת 1.09 במדלן) או את תל אביב (2.49מ' לעומת 2.23מ'). רק בעיני זה מוזר?
שימי | 29.08.13
21.
מעניין שברגע שדיווחתם על ירידה של 10% הקבלנים נכנסו ללחץ
ברור שהמחיר הוא פסיכולוגי, וביום שכל העיתונים ידווחו על ירידה של 20% זה בדיוק מה שיקרה בפועל - הקבלנים יורידו מחירים כי הם לא ירצו להתקע עם דירות ביום שהבועה תתפוצץ והיחידים שיכולים לפוצץ אותה הם התקשורת, העיתונות, הטלויזיה - פשוט לדווח על ירידת מחירים, If you build it, it will come מייק מאתר מנטליקה.
מייק | 29.08.13
20.
מישהו באמת מתייחס ברצינות לפרסומים
היוצאים ממוסד ממשלתי? האם מדד המחירים לצרכן שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אכן משקף את המציאות? כמובן שלא! חברים, מי שרוצה לטמון ראשו בחול ולראות שיש ירידת מחירים, שיבושם לו! אך המציאות לצערנו שונה בתכלית! המחירים רק עולים, וימשיכו לעלות בחדות בחודשים הבאים! מי ששוכר דירה וממתין לירידת מחירים, עושה טעות מרה לדעתי!
שון | 29.08.13
14.
אבל אנשי הבועה טוענים לפיצוץ כבר 4 שנים... מתי הוא יגיע?!!
הריבית בירידה כמה שנים ואפילו הגיעה לרמה התחתונה ביותר, וצפוייה להמשיך כך בשנים הקרובות, והיא למעשה הצילה קונים רבים עם תשלומי משכנתא נמוכים. הריבית צפוייה להמשיך ולהיות נמוכה גם בשנים הקרובות בגלל המיתון העולמי והריביות הנמוכות בעולם. ובינתיים מרבית המשכנתא כבר שולמה. תודה לפישר.
רונן | 29.08.13
13.
שלא יעבדו עליכם, נתונים אמיתיים מהשטח
לא ייאמן, איך פשוט עובדים על אנשים.. אנו מחפשים דירה של 6 חדרים או בית ברמת גן וקריית אונו כבר שנתיים, במהלכן, ראינו עשרות דירות ובתים שעד היום אני רואה אותם ביד 2, כי הן לא נמכרו כלל. בשוק הדירות דירות ובתים מעל 2.5 מש"ח לא זזים.. או זזים בקושי רב, נקודה. ואם כך זה במרכז המבוקש אז מה קורה בפריפריה..
מבין עניין | 29.08.13
7.
רדו מהעץ - באזורי ביקוש אין שום ירידות
דירות טובות נמכרות באותם מחירים של 2010-2011 טרום מחאת קיץ 2011. אין שום ירידות מחירים, להיפך - רק מטפס עוד ועוד מעלה. מי שממשיך להמתין ממשיך לשלם שכירות (שעולה ועולה ועולה כל הזמן בגלל ביקושים) במקום להתחיל לשלם משכנתא ולהתקדם לנכס משלו. תעשו סיבוב בקרית אונו, גני תקווה, כפר גנים ג' - 4 חדרים 2 מיליון וצפונה והכל נמכר. מי שממשיך להמתין ממשיך לגור בשכירות והצע הדירות החדשות יורד ויורד. ואין מה לעשות - מי שמחפש בזול מוצא בזול אבל המיקום, האיכות, האוכלוסיה - הכל בהתאם.
דוד | 29.08.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת