אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הקרב על השר"פ: "ועדת גרמן עלולה לבחור באפשרות הקלה, לא הטובה"

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

50.
זקנים
מוזר מאד בעיני שאת המאבק לשרפ מנהלים ברבש ורוטשטיין שניהם בגיל פרישה עוד שנה והם הולכים הביתה אני יודע שהם מפעילים את כל המערכת שיקבלו הארכה ולכן אני שואל איפה הם היו 30 שנה שהמערכת מצצה את דמם של הרופאים ושילמה להם פרוטות איפה הם היו אז ולמה לא שמענו אותם ,לסיכום מילחמתם רק לשם צורך אישי
קובי  | 04.09.13
49.
דריסת החוק ברגל גסה ולעיני כל
תארו לכם שמ"פ של גולני יקבל הצעה לשמש , לבד או עם הפלוגה שלו יחד בסופי שבוע או בלילות כשומר ומאבטח של פרוייקט או שכונת יוקרה , או שמנהל אגף במשרד האוצר ישמש כיועץ פרטי של איזה טייקון בנושא מיסוי, תמורת הרבה הרבה כסף. כיוצא בזה , העירבוב של הרפואה הציבורית ( מה שנגזר מסל הבריאות) ושל הרפואה הפרטית הוא אבי אבות הטומאה!!!! . למעשה לרופאים בבתי החולים הציבוריים אסור לעסוק בפרקטיקה פרטית!!! אך כולם מצפצפים על האיסור כבר מזמן. הדסה בזמנו היתה נחשבת כבית חולים פרטי , ועד 1978 כ30% מהלקוחות של בית החולים היו עשירים מארצות איסלמיות בעיקר איראן. אך להכניס רפואה פרטית ולערבב אותה בבית חולים ממשלתי , שמוחזק מכספי המיסים של האזרחים? לשלם 40 או 50 אלף שח לניתוח? המתבצע בתוך מתקנים שתחזוקתם המלאה נופלת על כתפי הציבור? אין לי התנגדות לרפואה פרטית. אך יתכבד הכירורג המבריק הסבור שידי הזהב שלו יכניסו לו הרבה כסף , ויפתח קליניקה פרטית וינתח בבית חולים פרטי . ואיני רוצה לראות את הכירורג הזה כלל בבית החולים הציבורי. אי אפשר מצד אחד ליהנות מהרפואה הציבורית , מהמינוי האקדמי, מהבטחון הפנסיוני ומשאר הנאות. ומצד שני להשקיע את מירב המאמצים בפרקטיקה פרטית. ובמובן הזה , השידוך שבין אסותא למכבי גם הוא נגוע בניגוד אינטרסים חמור. רוב הרופאים העובדים באסותא עובדים גם כשכירים ברפואה הציבורית. אני בעד המודל של פולטיימר, ובאמת לתת שכר גבוה (לא מטורף) בבתי החולים הציבוריים לרופאים המובילים. ובתנאי שלא יעסקו כלל ברפואה פרטית בתקופת כהונתם. זה לא רק שכר , זו עמדה אקדמית מובילה , מעורבות בהוראה של סטודנטים ומתמחים וניהול מחקרים . כן , אותו מודל מצליח של ג'ונס הופקינס הוא זה שמבטיח את האיכות על פני הדורות הבאים. הרופאים בבתי החולים הפרטיים - שיעשו את הניתוחים שלהם (זה כל כך פתטי כשמנהל מחלקה מוביל עושה איזה ניתוח הרניה בנאלי פרטי .... מביך) . ובכלל, לקרוא לאסותא בית חולים זו בדיחה , זוהי פדרציה של חדרי ניתוח , בסיבוך הראשון שמתגלה בחולה המנותח הוא נארז ונשלח אחר כבוד לתל-השומר או לאיכילוב. ואז אנחנו מהמיסים שלנו משלמים את העלות .... זה פשוט לא יתכן. שנה טובה ושבת שלום
שלמה צביאלי | 04.09.13
48.
הם מנסים להלאים את כישוריהם של הרופאים.
לכישורי הרופאים בשוק יש ערך מסויים. המדינה לא מוכנה לשלם להם את ערכם הריאלי במערכת הציבורית אבל רוצה לשמור אותם במערכת הציבורית. הדרכים שמוצעות כאן כמו מלחמה כזאת או אחרת ברפואה הפרטית הם נסיונות ליצור מונופול לרפואה הציבורית כדי שרופא לא יוכל לקבל את השכר שהשוק מוכן לשלם לו. עיוותי שוק בהם מאלצים למכור מוצר או שרות מתחת לערכו כאלו מוליכים תמיד לשלושה כיוונים : מדינה טוטליטארית , מחסור במוצר המדובר ושוק שחור. הדרך היחידה אינה להלחם ברפואה הפרטית על ידי רגולציה אלא תשלום לרופאים הציבוריים לפי ערכם האמיתי בשוק. כל נסיון לחמוק מכך יכשל וידרדר את השרות ואת הרמה המוסרית של המדינה.
רופא גזול. | 03.09.13
47.
יש עוד אופציה
האפשרות הרביעית היא שינוי בתקציב המדינה והעברת יותר כסף למערכת הציבורית. כמו שפרופ ברבש אומר ובצדק - אי אפשר לסמוך על האוצר לצרפתים מערכת בריאות עם שר"פ שעובד יפה מאד (הכל יחסי) הבעיה שבארץ כמו כל דבר גם השר"פ יהפוך מקום למקורבים בלבד. ראו איך המושלם עובד בישראל - רק רופאים מקורבים בעלי תארים פוליטיים וכח באירגונים. גם אם מכניסים שר"פ ראשית צריך לשנות את התנהלות המערכת.
אתניאפוליס | 04.09.13
46.
שר"פ מאין ברירהתקציב
תקציב מערכת בריאות לנפש אוכלוסיה במדינות כמו אנגליה, גרמניה פי 3 גבוה מזה שבארץ. איאפשר לקיים מערכת בריאות מודרנית בשליש מהתקציב הנדרש. אם למדינה אין אפשרות למימון תקין אז הכסף צריך לבוא מכל אחד מיתנו. אחרת נשאר עם רופאים סוג ז ורפואה סוג ז כי החברה הטובים יעבדו בהי טק או בחו"ל.
רון | 03.09.13
43.
יש שיטות בדוקות להוביל את העדר ימינה או שמאלה
כל עוד הפוליטיקאים יהיו מאותו זן והציבור ינהג כעדר מובל ע"י גופים אינטרסנטיים שבידם הכוח לשטות בו לא יהיה שיפור משמעותי. יש להגדיר מודל חדש למערכת הבריאות כשהמטרות הן : 1. טובת הציבור באיכות הטיפול בזמינות הטיפול ובמחיר ביטוח הבריאות במקום הראשון. 2. שכר הוגן לצוות הרפואי יחסית לסולם השכר במשק וביחס לתרומתו הממשית. 3. הבטחת תקציב מוסדות הרפואה תוך בקרה הדוקה. 4. מועצה ציבורית לניהול המערכת ומניעת חריגות. 5. יש לאפשר לפציינט לבחור את הרופא ולהמתין לו בתור, הרשימה תהיה גלוייה ולא תתאפשר עקיפת התור אלא עקב סכנת חיים מיידית.
י. | 03.09.13
40.
אין שום תקווה למשבר במערכת הבריאות למעט חינוך חינוך וחינוך
הרופאים בסך הכל תלמידים טובים. החברה מפמפמת לנו יום וליל כמה שכסף חשוב, כמה שאנחנו מעריכים אנשים מצליחנים, כמה שטוב להיות עשיר, כמה שמותר לעשות כמעט הכל כדי להרוויח עוד כסף אז מה מצפים מהם? הפנימו ועכשיו מיישמים. אנחנו פשוט דופקים את עצמנו כשאנחנו מסכימים שהתקשורת תחדיר לנו את הערכים המקולקלים האלה.
נורית | 03.09.13
39.
צריך לעודד לימודי רפואה ולפתוח את הפקולטות לאלפי תלמידים חדשים
אם יהיו אלפי רופאים יהיה תחליף לכל אחד ורופאים כבר לא ירגישו כמו מלכי העולם יהיה להם תחליף והם יעבדו במשכורות סבירות המצב כיום בלתי נסבל רופאים הם חלאות אדם מוצצי כסף וכל מי שלא חושב כך עוד לא נתקל בהם
רועי | 03.09.13
38.
צריך להחזיר את הרפואה הציבורית ולאסור רפואה פרטית כמו באנגליה.
כך תצילו את החולים . ברבש הוא זה שהכניס את הרפואה הפרטית לבית החולים הציבורי בהיותו במשרד הבריאות שייתביש. ממשלת חידלון בריאותי בהשראתו של !!! כאשר העבירו את הבריאות מקופות החולים לביטוח הלאומי הרסו את הבריאות בארץ. וגרמו מוות לאנשים עם הביטוחים השונים שלא רוצים להציל חיי אדם.אלא להרויח כסף.
אלמוני | 03.09.13
33.
לכל מגיבי "צריך לאסור", תרגיעו! אנחנו מדינה חופשית.
צריך לאסור על סייעות בגנים להשלים הכנסה בשמרטפות. זה נשמע לכם סביר? הרופאים הם אנשים פרטיים ובית החולים הוא מעסיק. לממשלה אין זכות לאסור בחוק על עובד להשלים הכנסה. למעסיק אפשרי בתנאים מסוימים לנסות להגביל את העובד כמו שחברות היי טק מנסות. אבל ספק אם הגבלה כזאת תעמוד במבחן בית משפט כל עוד העובד ממלא את חובותיו אצל המעסיק באופן ראוי. מספיק כבר עם הגישה הכוחנית. פתרון ארוך טווח לא יבוא דרך כפייה. היום רופאים בכירים רבים למעשה "תורמים לקהילה" בכך שהם ממשיכים לעבוד גם ברפואה הציבורית. אם יכריחו אותם לעבוד רק פרטי זה יגדיל מאוד את הסקטור של פרטי בלבד ויסמן לרופאים בדרגי ביניים שכדאי לזרז את המעבר לפרטי.
א | 03.09.13
27.
קישקוש מקושקש של מי שנרקב במערכת זמן רב מדי
הבעיה היא שלרופאים יש אפשרות לנצל את התשתיות הציבוריות לטובת פרקטיקה פרטית. צריכה להיות הפרדה מוחלטת. או שהרופא עובד רק במערכת הציבורית שכבר כיום משלמת לו המון כסף, או שהוא רק במערכת הפרטית ואז הוא לא יכול להשתמש בתשתיות ציבוריות, נקודה. כל הקישקוש של הביטוחים המשלימים, זו שחיתות אחת גדולה והיא מגדילה את חוסר השיוויון.
החולה הממשי | 03.09.13
26.
הפתרון הרצוי: איסור עבודה פרטית במקביל למשרה במערכת הציבורית!
כן - זהו. פתרון חד, חלק, ופשוט. מעט הרופאים שיש להם ממש שם ויכולת - יעברו לפרטי. רוב המחלטרים - יישארו בציבורי - בfull time. רובם נבנים על שמם כמומחים בציבורי, ואין להם יכולת ממש לתפקד ללא המשרה הציבורית. ללא תגמול נוסף. אה, וכן - תוך שיבוץ למשמרות (גם לבכירים), ועבודה במשרה מלאה (ולא הבלוף הנוכחי של 3-5 שעות ביום).
חולה | 03.09.13
24.
יש עוד אפשרות טובה
תארו לכם את האפשרות שתאזר רפואה פרטית בישראל ותואר פרופסור יהיה רק למי שעובד רק בבית חולים אוניברסיטאי. הרופאים יקבלו שכר הגון ויתוגמלו על ניתוחים נוספים ושעות עבודה נוספות - לפחות כמו נתב בנמל... בשביל הקדמת תורים לניתוח לא דחוף יש תשלם חברת הביטוח של החולה וכנ״ל לפניה לא דחופה למיון. ותשלום עבור תרופות שלא בסל ופרוצדורות חריגות ( כולל בחו״ל) גם כן יכוסה על ידי הביטוח.
רופא | 03.09.13
23.
רופא חייב לעבוד בשירות הציבורי
רופא לא יכול לטפל בחולה אם אין מערכת ציבורית שעומדת מאחורי החלטותיו המקצועיות כי הלימודים האקדמיים של הרופא והתעודות המקצועיות שלו אינם יכולים לעמוד בזכות עצמם, אפילו אם מדובר במרשם לאנטיביוטיקה פשוטה. לציבור מגיע שתהיה רפואה ציבורית שתשרת אותו בחינם.
דרור | 03.09.13
22.
מי ישלם את עלות הוצאות בית החולים ?
רופא ויהיה גאון ככל שיהיה הוא חלק מצוות והצוות ממומן ע"י משלם המיסים. הבנין,הכלים המכשירים,הרפואות ,האחיות,רוחצי הרצפות ואנשי הביטחון ואפילו האוכל רחמנא ליצלן משולם ע"י האזרחים ולא ע"י הרופאים.מס הכנסה משלמים כולם. שימוש הרופאים במתקני בית החולים ללא תשלום היא גנבה ממעביד.נא לברר היטב לפני שמבלבלים לאזרחים את המוח.אם שומרים אתיקה כלפי גוף האדם אזי על אחת כמה וכמה יש לשמור על החוק.
איש אחד | 03.09.13
19.
צריך. אבל אין מי. לפחות אצלכם יש רופאים שיתנו תרופות תיקון. בשאר "שבט הרפז/אלשיך" אין.
צריך. אבל אין מי. לפחות אצלכם יש רופאים שיתנו תרופות תיקון. בשאר "שבט הרפז/אלשיך" אין. המדינה בנויה על חצי עשיה/"אפיה". לאחרונה התחילה התקשורת להציף את הבעיות...אבל אין מי שיעשה את עבודת התיקון בגלל שאין מנהיג אחד חזק שמנווט. מנהיג שהחוק מאפשר לו להיות חזק ו"בעל משילות"... אגב, גם המושבניקים אומרים על הקיבוצניקים שאלוהים ברא אותם "חצי אפויים"... במטכ"ל הם ידועים כבמ"לים...והתופעה בהתאם... למשל...לאחר בדיקת המבקר והמשטרה והתקשורת והעם...הם עוד יוכלו להיות ראשי ממשלה...כל אחד בתורו: ברק, אשכנזי; גבי ו/או רונית ברוטציה, הרפז, בניהו וגומ'...
חנן וייס,סא"ל (במיל' פעיל) | 03.09.13
13.
כולם שקרנים. רפואה לעשירים בלבד - למה צריך את זה?
להפעיל את בתי החולים בשתי משמרות מלאות - תוך תשלום מופחת והגדלת כוח האדם. זה הפתרון היחידי!!!! כל היתר זה נסיונות שווא לתקן איזון שהופר כבר ע"י הוראות משרד הבריאות (לא רצו להוציא יותר כסף אז הכניסו את הביטוחים והשירותים הפרטיים כדי שאלו יכניסו כסף למערכת). אך התברר כי הכסף הולך לכיסים של מעטים ולא לכלל המערכת.
יניב | 03.09.13
12.
את הרופאים מעניין רק הכסף!!!
זה משרד הבריאות שנתן לפתוח בתי חולים פרטיים....בטח זה היה כדי לדאוג למקורבים. על כן ניתן לסמוך על אנשי משרד הבריאות שיקבלו את ההחלטה שהכי טובה לרופאים - קרי עוד כסף והרבה עבור אותה הפעילות שמבצעים כיום. לא מאמין לאף אחד - לא לפרופ' ברבש, לא לפרופ' רוטשטיין, לא לאנשי אסותא ולא לאנשי משרד הבריאות שהביאו אותנו עד הלום. אף אחד לא דואג לציבור. ההשקעה צריכה להיות ברפואה בקהילה - במניעה ובחינוך לאורח חיים בריא ולא בניתוחים פרטיים!
שי | 03.09.13
9.
יעל גרמן
לתפקיד ניכנסה השרה יעל גרמן ראש עיריית הרצלייה לשעבר . אני יכול לומר יש על מי לסמוך לגבי ההחלטות שלה . היא לומדת את הנושא לעומק . היא אישה ישרה מאוד . יראו כל האנשים . מה היא עשתה .!!! ועוד תעשה לעם לישראל . רק היא ורק ורק היא ברגע הנכון במקום הנכון דניאל חדד בר אילן 39 הרצלייה
דניאל חדד | 03.09.13
8.
בקצרה.. השר"פ מושחת כי הוא עולה הון עתק ולא תורם דבר לבריאות הציבור
השר"פ משמש להעברת פעילות שמתבצעת בבית החולים בשעות הבוקר בחינם לשעות הערב ובתשלום מופקע. אם יכניסו שר"פ לבתי החולים אתם תראו את הרופאים המנתחים מעבירים את הזמן בעצלתיים בין 8 ל 4 אחה"צ, ואז נכנסים לאמוק של ניתוחים קצרים ורווחיים בשעות הערב.
רופא ראשוני | 03.09.13
4.
יש ניגוד אינטרסים חמור! לא יתכן שירותי רפואה פרטית בתוך הציבורית.
המצב נהיה אבסורד! אנו משלמים כל כך הרבה כסף לביטוח בריאות ממלכתי ולא מקבלים שירות נורמלי! לא מאחל לאף אחד להגיע למיון או לבית חולים ציבורי. המדינה פשטה את הרגל ! הפריטה את עצמה לדעת בנושא הבריאות ובכך הפקירה את הביטחון הבריאותי לחברות פרטיות שרואות רק את שורת הרווח - נוצר ניגוד אינטרסים חמור. צריך להפסיק עם השחיתות הזאת לאלתר. יש לאסור על רופאים שעובדים באופן פרטי לעבוד במערכת הציבורית. יש לאסור על ניתוחים פרטיים בבתי חולים ציבוריים - זה יוצר אפליה ותיעדוף לעשירים בלבד ובנוסף מסנוור את הרופאים.. רואים זאת לפי ההתנהלות היום לאיזה שעות הם דוחים את הניתוחים. וזמני ההמתנה בלתי סברים בעליל! שלא לדבר על האנטיפטיות וחוסר היחס האנושי לחולים במערכת הציבורית!
שוב מעמד הביניים נדפק! | 03.09.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת