אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עובדים חושפים: למה לא כדאי לעבוד בפייסבוק

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
ל 3+4
יצא לכם לראות הייטק מקרוב וספציפית הייטק אמריקאי? בואו ננסה לתרגם: "החברה מעודדת עובדים להתנהג באופן טבעי ואין את ההתנהלות המקצועית המקובלת בין עובדים בחברות אחרות" - הכוונה שאין שום התנהלות מקצועית. לא מדברים אחד עם השני בכבוד (מקצועי או אישי). אם אתה חושב שמישהו אידיוט, אתה תבהיר לו את זה, תסרב לעבוד איתו, תצעק עליו או תחליט להתעלם ממה שהוא אומר, גם אם הבנאדם בכיר ממך או לא נמצא באותה היררכיה כמוך. בין השאר, מותר לדבר על הכל, גם על הבחורה מאתמול בלילה ואיך היה. חוסר הפורמליות נוטה להשכיח שזה מקום עבודה ויש דברים שלא מדברים עליהם (כמו פוליטיקה, סקס, וכו'). "מהנדסים ואפילו מתמחים מקבלים החלטות על דעת עצמם מבלי לשתף את הממונים ואת חברי הצוות שלהם" - בלגאן. יד שמאל לא יודעת מה רגל ימין עושה. אין סינכון בין גורמים (או יש סנכרון רק בדיעבד, אחרי שדברים נעשו כבר). ולגבי "בעיות תקשורת עם הבוס" - הכוונה היא שוב - לבלגאן. הוראות לא מועברות בצורה ברורה בכל הרמות (לא בוס בודד). ולגבי צפיפות - כשבנאדם עובד 8-10 שעות ביום, הוא צריך לעשות גם טלפונים אישיים בשעות העבודה (למשל לבית הספר של הילד, או לרופא). אתה לא רוצה את ההרגשה שמישהו יושב לך על הכתף ורואה כל מילה שאתה מקליד. גם אם אתה לא עושה שום דבר שהוא לא בסדר, זה פשוט לא נעים. וצפיפות בכלליות זה דבר לא נעים. העובדה שגם לצוקרברג צפוף היא לא טיעון לכלום. חברות היי טק אמריקאיות החליטו ש open ענקי לכולם - מהמנכ"ל ואנשי השיווק (שנמצאים הרבה בטלפון) ועד למתכנת הזוטר ביותר (שצריך שקט בשביל לכתוב קוד) - זה הדבר הכי טוב למרות שלא חסרים מחקרים שמעידים בדיוק אחרת - כשלאנשי תוכנה יש שקט והרגשה של פרטיות וחופש עבודה, הם יעילים יותר. בקיצור - פייסבוק נכנעה לאופנות טיפשיות שלא עובדות והעובדים שלה מרגישים את זה.
 | 08.09.13
16.
שימו לב למילה מתמחה
בארה"ב ובאירופה מקובל שבעסקים רבים יש משרות מתמחה. אלו משרות לכמה חודשים בלבד, לעתים בשכר נמוך או אפילו בלי שכר. זה למעשה דלת כניסה לתאגידים וחברות רבות. בארץ לעומת זאת אתה צריך פרוטקציות וכו'. עדיף שהיינו מאמצים את המנהג הזה ואז בוגרי תארים היו מתנסים כמה חודשים בחברות גדולות מבלי לעבור הליכי גיוס מסורבלים ומטמטמים.
מישקפופר | 07.09.13
5.
רק אני מתקשה להבין מה זה "פרויקטים בפייסבוק"?
אני באמת ובתמים מתקשה להבין מה כל החידושים והטכנולוגיות של פייסבוק שכולם מדברים עליהם. לא רואה שם שום דבר חדשני. אולי רק העניין של ריבוי הגולשים, אבל פייסבוק הם רחוק לא הראשונים שנאלצו למצוא פתרון לבעיית העומס אז לא ברור למה הקרדיט הולך אליהם. בקיצור חברה מוזרה לדעתי, מוזרה מאוד.
 | 03.09.13
4.
מה זה התלונות האלו?
עובדים צפו מבלי יכולת להשפיע על המניות.. מה זה בדיחה? אה, כי בד"כ בעל מניות יכול להשפיע על המניה. עובד בפיססבוק לא בטוח יעשה סטראם מצליח - ברור שלא, מי אמר שיש משהו בטוח ?? יושבים צפוף? אפילו לצוקרברג אין חדר משלו. עובדים היו חייבים לנחש בעצמם מה לעשות. מה זה הדבר הזה? לא יכול להיות שמנהל נתן הוראה לא ברורה לעובד?? בעיות תקשורת בין מנהל לעובד זה משהו שהמציאו בפייסבוק?
מה זה | 03.09.13
3.
ומה הבעייה?
עובדים לא יכולים להרוויח מיליונים בסטארטאפים של עצמם ? א פעם, מהנדסים ואפילו מתמחים מקבלים החלטות על דעת עצמם מבלי לשתף את הממונים ואת חברי הצוות שלהם.?????????????? החברה מעודדת עובדים להתנהג באופן טבעי ואין את ההתנהלות המקצועית המקובלת בין עובדים בחברות אחרות.?????????????????? הכתבה המפגרת ביותר שקראתי
 | 03.09.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת