אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כפרות בוול סטריט

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
"בלי להיות יותר מדי סוציאליסט, אני חושב שיש לנו שתי אמריקות שונות לחלוטין" - הוציא לי ת'מלים מהפה
רק שאני חשבתי על ישראל: ישראל אחת: הרצליה פיתוח, אומת ההיטק, 8200, "יש עתיד" (????), המאיון העליון, נערי אוצר מהלכים כטווסים. ישראל שתיים: ערבים, חרדים, עיירות פיתוח, ש"ס, עובדים סוציאליים מושפלים, שכר חציוני של 5500 ש"ח לחודש. וכמו שהיה אומר המורה שלי למתמטיקה בתיכון, עולה מבריה"מ: "שני קווים פרלליים ניקאגדה (=אף פעם לא) ייפגשו". הבעיה שגם אצלנו כל ורסאנו רוצה או מוכר לנו "אמריקה".... אוי, איך שמגיע לנו גם יום כיפור כלכלי, על חטא הגאווה וה"קונספציה" החברתית-כלכלית שלנו!
 | 12.09.13
24.
כל המסחר מנוהל היום על ידי אלגוריטמים ורובוטים
הסוחרים פשוט יושבים מהצד וגורפים כסף בשביל המעסיק בעוד שהחברות הנסחרות מפסידות כסף למרות שלא היה שום עוול בכפם. הבורסה ככלי לגיוס כסף מהציבור הוא מזמן כבר לא כזה. הוא גוף לגזילת כסף מהציבור על ידי בנקי ההשקעות ושחקני השוק הגדולים.
תומר | 12.09.13
18.
בגדי הבנקאים החדשים - ענת אדמתי ומרטין הלויג
http://www.youtube.com/watch?v=pdzbEHowDzA לכל מי שעוד לא שמע זה נאמר מכל כיוון אפשרי, כולל באקדמיה, ואפילו לפני המשבר. המינוף שמאושר לבנקים הוא מעבר לכל פרופורציה - מה שמגדיל גם את סיכויי ההצלחה וגם את הסיכוי להרס המערכת כולה. וכשמגיעים להתחשבנות, הם מתוגמלים עבור ההצלחות, אבל אם הם מפסידים זאת הופכת להיות בעיה של משלם המיסים. הבעיה ידועה והיא לא בסוחרים או בבנקים אלא במערכת הפוליטת שמאפשרת לזה להמשיך להתקיים. אנחנו מאפשרים לפוליטיקאים לא לעשות כלום, ואם הם עושים משהו זה מיד מדולל ומעוות ע"י בעלי האינטרסים במערכת הפיננסית. המערכת כל כך מושחתת שהאפ בי אי הודה שהוא ריגל אחרי ראשי המחאה בוול סטריט לטובת הבנקים וזה אפילו לא עשה גלים. לכן חשוב שאנשים שמכירים את המערכת מבפנים ידברו. רוב הציבור אפילו לא מבין איך מרמים אותו. .
כלכלן | 12.09.13
12.
זאת הנקודה!
"ומנגד, כשאני בוול סטריט, אני עד להרבה כעס שמופנה כלפי העניים. אנשים שעשו הרבה כסף חושבים שכל אחד יכול לעשות את זה. יש להם גישה של 'אל תעלו לי את המסים, זה פשוט יגיע לאנשים עצלנים'. הם חושבים שהעניים פשוט צריכים לעבוד קשה יותר. אבל העניין האמיתי הוא הרי איפה אתה מתחיל, ומה ההזדמנויות שקיבלת.
שוש | 12.09.13
7.
עוד אחד? לא נמאס לאמריקאים?
לא יכול לראות עוד גורו שעשה את המיליונים שלו ויכול לפרוש כבר מחר, מתחיל להטיף לנו כמה גרועה הרדיפה אחרי הכסף וכו' וכו'. בסופו של יום אם הוא לא היה עושה כל כך הרבה כסף, הוא היה תקוע בעבודה משמימה עסוק בשגרת יומו (בלי אופר לילדים, בלי המון זמן פנוי שלא צריך להיות מוקדש לעבוד וכד'), ובטח לא היה מקבל חשיפה עיתונאית. לא מאמין לזה, ומי שקונה את כל השטויות הללו של שארמה וכד' הוא פרייאר שדואג למסודרים הללו לקריירות שניות ולתזרים מזומנים נוסף. אם אותו בן אדם היה מתנדב ואמפתי מהיום שנכנס לפקולטה היוקרתית שאבא שילם לו, אולי הייתה בי טיפת הערכה. כרגע שילך למכור עותקים לפרייארים שיישלמו.
המפוכח | 12.09.13
5.
אי כואב לי ... ממש כואב לי ... אני קופץ היתה לשכב לנוח על מיטה של 3 מיליון דולר
איזה חמוד הבחור. שתה שתה שתה ופתאום נמאס לו ... יכול ליהיות שיש משהו מוסרי בספור אבל בתמונה הכוללת זה בולשיט. לבחור נמאס לעבוד בוו סטריט אז הוא מנסה לעשות מזה עוד קצת כסף לפני שהוא נעלם מהאזוור הפיננסי צבורי הוא לא גילה שום דבר חדש - אין ספק שלא ניתן לחזות מהלכי שוק אבל סוחרים אמיתיים אינם מתיימרים לחזות שוק. אלה שחוזים את השןק הם אלה שאין להם אחריות על מה שהפה שלהם פולט - קב' האנאליסטים שבדרך כלל משווקת משהו או מתוגמלת על ידי מישהו (גם אם חלקם מקפידים ליהיות מקתועיים אין להם כל אחריות על מה שפלטו בכתב או בע"פ לכן סוחרים אמיתיים מתמקדים בהבנת ההתנהגות של השוק במקטעים מאוד מוגדרים. אם מדובר בסוחרים קטנים / בינוניים - הם עוקבים אחרי הגדולים אם מדובר בסוחרים גדולים הם יזיזו את השוק כשיהיה להם זול (כלומר יש להם דרכים שחלקן ידועות) לבדוק שסוחרי ענק כמותם לא מתנגדים למהלך מי שסוחר לפי המלצות בנקים הוא נאיבי או טיפש או שניהם לבנקים יש אינטרסים - ויועצי ההשקעות בסניפים מספרים ללקוחות את מה שאמרו להם לספר. ברובם היועצים הללו אינם שווים שיחה מקצועית - רמת ההבנה המהותית שלהם בשוק ההון שואפת לאפס מלמטה אז האביר מוול סטריט שנזכר שיש מסכנים בחוץ הוא בהחלט בחור חביב אבל הוא לא חידש שום דבר. הדבר היחיד שהוא אולי ספק זה את סקרנות האנשים - לראות פרצוף אמיתי שניתב מיליונים במו ידיו כבדרך שגרה. לא יותר מזה ...
אביב | 12.09.13
2.
כשהחיים נוחים קל להתפכח ולפתח תובנות
ולצאת עם מצלמה לשוטט ברחוב. כשכל מה שיש זה לעבוד 12 שעות ביום, להיות תקוע עוד שעתיים בפקק, לחזור ב21:00 הביתה לתת נשיקה לילד הישן, וללכת לישון, וכל זה רק בשביל לשרוד, בלי מותרות, אז המקסימום שאפשר זה להתמרמר בטוקבקים. בקרוב רילוקיישן לברלין, יותר גרוע מפה לא יכול להיות.
ד"ר רשע | 12.09.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת