אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צריכת החשמל סודקת את תמונת הצמיחה

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
הלמ"ס כבר 3 שנים עובד על כולם שצלחנו את המשבר העולמי בהצלחה
כשבעצם האנשים קורסים כמו שאר העולם, בעוד המדינה ממשיכה לייצר מצגי שווא כלפי חוץ באמצעות סטטיסטיקות מצוצות מהאצבע. איפה שטייניץ שיספר לנו שהכלכלה במצב מעולה ושאין בועת נדל"ן? כל הקדנציה הקודמת של ביבי טחנו לנו ת'מוח כמה שאנחנו במצב מעולה, וכמה שבעולם צריכים ללמוד מהיהודים איך לנהל משברים? הניתוח הצליח אך החולה מת! כל הנתונים מראים כי אנחנו בסדר גמור אך במציאות הכואבת אנשים לא סוגרים את החודש, מגלגלים הלוואות ובכך תורמים לצמיחה - כי הריבית שהבנקים גובים מתורגמים בלמ"ס לצמיחה. זוהי לולאה אינסופית שתראה נתונים על צמיחה תמידית גם אם אף אחד לא יסגור את החודש לעולם, ההפך! ככל שיותר אנשים יקחו יותר הלוואות בריבית גבוהה יותר - תהיה צמיחה גבוהה יותר! (לאף אחד אין ספק שמדובר בדבר רע, נכון?) הצמיחה כבר הרבה זמן משרתת רק את הסטטיסטיקה ולא את האנשים. נוצר מצב שהאנשים משרתים את הצמיחה, ולא נהנים ממנה. צריך להיות ברור לכולם שהמצב הזה לא יכול להישאר לנצח. בביולוגיה קוראים למשהו שצומח באופן אינסופי "סרטן". צריך להפסיק לשרת את הצמיחה אלא להתחיל לחשוב איך מקיימים חיים שפויים שכסף אינו המרכז שלהם. חלם זה כאן? חלם פראיירים לידינו...
פראייר | 12.09.13
13.
הנתון של ייבוא ה DVD הוא המדאיג ביותר!
אין ספק שהמשק במיתון עמוק, על פי הנתון המדהים של הירידה במכירת DVD. בנוסף לירידה בייבוא ה DVD מורגשת מחיקה כמעט מוחלטת של ייבוא גראמופונים, מכשירי רדיו טרנזיסטור, מסרטות 8 מ"מ, מצלמות פילם 35 מ"מ, ועוד מוצרי מותרות שהיו סמלי סטאטוס. מוצרים שהציבור הישראלי נהג לרכושם בהיקפים ניכרים בשנים עברו ולכן כל בר דעת מבין, שהציבור נמנע לאחרונה מרכישת מכירים אלה בשל המיתון והמצב הכלכלי הגרוע של המשק. בנוסף, ע"פ מחקר אחר הבוחן את ענף התקשורת, מורגשת גם כן האטה בפעילות הכלכלית במשק. זאת על פי הנתונים המובהקים המראים ירידה החדה במכירת האסימונים בחצי הראשון של שנת 2013 לעומת המחצית הראשונה של שנת 1980.
אחד העם | 12.09.13
4.
האינפלציה האמיתית בישראל פורחת והמשכורות לא - ברור שיש ירידה בצריכה....
אם הלמ"ס ימשיכו לנפק נתוני מדד מלה-לה-לנד והמשכורות ימשיכו לדשדש, הצריכה תמשיך להצטמצם ואחוז ניכר ממשקי הבית יצרוך רק דיור, מוצרים פיננסיים (קרי החזרי משכנתא), חשמל, מים, אוכל ובריאות. אם תשאלו את האוצר - העיקר שהתמ"ג וגביית המיסים יעלו, לא?
משקי הבית | 12.09.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת