אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

זהירות, רושם ראשוני: הגורם ל-30% מטעויות ההעסקה

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
המעסיקים איבדו את שפיותם - והעובדים את כבודם
בדיקות גרפולוגיות, בחינות אישיות, ניתוחים מפולפלים ע"י "פסיכולוגיות" שבקושי שנה במקצוע לאחר חצי שעת שיחה, טרטורים מראיון אחד למשנהו, שאלות שמטרתן האחת והיחידה היא להוציא אותך מכליך ולפסול אותך - ממש לא כדי לבחון את תרומתך האפשרית לארגון ועוד ועוד. לא היתה לי בעיה עם כל הנ"ל אלמלא היו צורכים מהמועמד המסכן גם זמן. ה ר ב ה מ א ו ד ז מ ן ! ! ! לדעתי צריך להוביל חקיקה לפיה יש לשלם לכל מועמד שלא עבר את הסינונים שכר הוגן בעבור כל אותן שעות ראיונות, הוצאות נסיעה רבות למקום העבודה הפוטנציאלי, או שעות אבחון מרובות שלעתים יכולות להגיע לכדי יום עבודה שלם! לארגון כיום לא אכפת - הוא את המועמד שלו ימצא. עבורו עלות החיפוש בטלה בשישים. המצב שונה מאוד עבור העובד הפוטנציאלי, שלא מקבל שום פידבק או הסבר, לעתים אפילו לא מכתב שמיידע על סיום תהליך. במקרה הכי טוב אימייל מסכן עם הודעה לקונית החוזרת על עצמה במגוון וריאציות. לפחות שיקבל שכר הוגן בעבור זמנו. אבל זו מדינה של טייקונים. אני לא מאמין שיהיה איזה שהוא נבחר ציבור שיעשה את העבודה למען כולם (לא כולל טייקונים). אם אי פעם היו, הימים האלה עברו ממזמן. היום למעסיקים פשוט אין בושה. גם לא לנבחרי הציבור.
מישהו | 15.09.13
17.
הבעיה היא זו בדיוק - הרושם הראשוני
במקום לבדוק טוב כולל בקורות החיים האם אין שם פלצנות שלא שווה יריקה, מעסיקים רבים נוהים אחרי מה שכתוב במקום אחרי האמת. יוצא שיש לא מעט סטודנטים שגמרו לימודים ואין להם מושג קלוש בשטח על מי הם ומה הם מציעים לשוק העבודה, אבל רק בגלל שהם יודעים לנפח קורות חיים הם מוזמנים לראיונות, ובגלל לוק נאה וצעיר הם מתקבלים. כך יוצא ששוק העבודה מוצף בצעירים רבים חסרי כישרונות וחסרי יידע עם תעודות מזוייפות, בעוד שלאנשים שחצו את גיל ארבעים ואין את קורות החיים המנופחים אין סיכוי להתקבל לעבודה. על מדינת ישראל להכניס חוק עם פיקוח בנוגע לשאלות על גיל העובד, מקום עבודה שישאל על גיל העובד ייקנס. זה מה שעושים בארהב. וזה מה שמחוייב לעשות בישראל.
שג | 12.09.13
12.
לי זה קרה כמה פעמים שמעסיקים הבטיחו דברים אי לא מדבר על כסף אני מדבר על התנהלות של
למשל אביזרים בסיסיים שעובד צריך שיהיה לו על מנת שיעבוד ולא קיבלתי או שמבטיחים ך אחריי שלושה חודשים תקבל את כל זכויותך בנתיים הזמן עובר וכשיורד הלחץ מנפנפים אותך בקיצור זה לשניי הכיוונים ואגב אותי דחו לאחרונה מספר פעמים ואני מת כבר להתחיל לעבוד אוףףףף יש למישהו עבודה בשבילי ?
גל | 12.09.13
9.
הרבה פעמים המראיין לא יהיה מנהלו הישיר של המועמד ולכן הוא ממעיט בחשיבות...
...הכימיה בינו לבין המנהל הישיר. אם זה ג'וב טוב המועמד יהפך לשחקן כדי להתקבל - שימו לב איך מתנהגים אנשים לפני מצלמת טלויזיה... השיטה הכי טובה - להודיע למתקבל שהוא בתקופת נסיון - קשה מאד להיות שחקן לפרק זמן ארוך ממספר ימים
קצה הקרחון | 12.09.13
8.
הבעיה בראיונות עבודה- המנטליות המשונה של המעסיקים בארץ
עוד ראיונות?- בטח, למה לא לטרטר את המועמד עוד קצת?, הרבה בעיות מתחילות בגלל שמעסיקים מגייסים על סמך "התרשמות" ולא על סמך ניסיון וידע של המועמד, במקום לשאול מועמדים על תכונות טובות או רעות תתקילו אותם עם שאלות מקצועיות, את החביבות תשמרו לעובדים שלכם אחרי שכבר קיבלתם אותם לעבודה.
מועמד | 12.09.13
7.
אכן בעיה. הפתרונות המוצעים לא ממש עוזרים כי לחיבה ראשונית יש השפעה מאוד חזקה.
אם אני מראיין שני עובדים, אחד מרשים אבל לא חביב והשני פחות מרשים אבל יותר חביב, נטיית תיבי תהיה להצדיק א העסקת העובד השני בכל מני נימוקים שאמציא. אני מדבר מניסיון רב שנים, ומכיר במגבלותי...
שי | 12.09.13
4.
מה לגבי הרושם המוטע על העובד?
מאוד נחמד שהמעסיק שלי העביר אותי אלף ראיונות כולל פילת ומצא שאני העובדת המושלמת. ומה איתי? פעמיים נפגשתי עם המנהלת הישירה שלי, פעם שניה מיוזמתי כדי לוודא שיש התאמה והיא היתה חייכנית ונחמדה, אך בסוף התברר שנפלתי על אשה מזעזעת ושחצנית.
תקועה עם מנהלת זוועה | 12.09.13
2.
קורה גם בכיוון ההפוך. הנזק לעובד ממקום לא מתאים הוא 100%
אז נכון שמי שמשלם ל AllJobs ולשאר חברות ההזמה הם המעסיקים וזה הגורם להטייה בסיקור התקשורתי. קרה לי לא מעט שמעסיקים שיקרו במצח נחושה או התסירו מידע חיוני. פעמיים לא עליתי על זה לפני החלטה וזה עלה לקריירה שלי ביוקר (וגם לחשבון הבנק)
הנזק למעביד לכל היותר 1/(מספר העובדים) | 12.09.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת