אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

משרד השיכון: מספר המשכורות הנחוצות לרכישת דירה עלה ל-135

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
135 משכורות?! הבלוף הכי גדול כאן...
הם עושים חישוב לפי השכר הממוצע שקופץ ל 9.4K בגלל כמה מאות אנשים שמרויחים מליוני שקלים בשנה. השכר החציוני לא עובר את ה 5.5K. בואו נעשה חישוב קטן: למשפחת ישראלי הון עצמי של 300K, המשפחה עומדת לרכוש דירת 4 חדרים באזור השפלה (לא ת"א או מרכז!) בעלות של 1.2M . נדרשה המשפחה לקחת משכנתא של 900K, מר ישראלי מרויח 5.8K בחודש. לאחר *155* חודשי עבודה הוא יסיים לשלם את המשכנתא. אז זהו שלא! תוסיפו לפה את תשלום הריבית וכבר החישוב ינסוק ל יותר מ 220 חודשי עבודה. בודדים האזרחים שיכולים לרשום שיק ע"ס 1.2M ולזכות בדירה משלהם. החישוב של חודשי העבודה האמיתי חייב להיעשות בשקלול תשלומי ריבית על מנת שלא יטעו אנשים ויחשבו טוב אז אני יעבוד 135 חודשים ותהיה לי דירה משלי.. הלוואי שכך! חג שמח לכולם.
גדי | 24.09.13
9.
אז שאני אבין...
אם לא אשתה, לא אוכל, אחיה ברחוב (כדי לא לשלם שכר דירה) ואעבוד כל יום בלי לחלות או לנוח, במשך 11 שנים, אוכל להרשות לעצמי דירה? (בהנחה שמחירי הדירות לא יעלו עוד בזמן הזה והמשכורת שלי היא השכר הממוצע, כלומר אני בעשירון השמיני ואמור להיות מעמד הביניים [אבל חי ברחוב, לא לשכוח]). נשמע כיף.
uh | 22.09.13
2.
בואו תקראו איך מנסים לבלבל אתכם עם הנתונים
כאשר רוצים לייצר כותרת - אז המחירים עולים (בחצי הראשון של שנה) אבל לא יכולים להתעלם מהמציאות שיש ירידה במחירים (ברבעון השלישי), אז מסתירים את זה בשורה וחצי בתוך הכתבה... אז יש נתונים על מחירים ממוצעים, אבל מתגנבים לשם גם נתונים של מחיר חיציוני... ולפני כמה ימים היו נתונים שמחירי הדיור עלו ב 56%, אבל כאן הם עלו רק ב 44%.. אבל מנתונים שונים מתברר שהנתונים עלו גם ב 80% ובנתונים של שבוע שעבר המשכורות עלו באותה תקופה 8% אבל כאן רק ב 3%... מרב עצים לא רואים את היער...
טדי | 22.09.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת