אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

השתוללות מחירי הדירות עדיין כאן

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
סימו לב לסוף הכתבה
נאמר שרוב הקבלנים ממנפים את עצמם בגלל הקושי לגייס הון עצמי לרכישת קרקע, ולהעמיד בטחונות לבנקים. ובנוסף נוצר לקבלן מינוף כפול בנקים וחברות שנותנות לו גיבוי פיננסי, ואז מחיר הדירה עולה מכיוון שעליו לשלם ריבית כפולה, זה תהליך שיכול לגרור לתאונת שרשרת.
אלעד | 28.09.13
8.
135 משכורות?! הבלוף הכי גדול כאן...
הם עושים חישוב לפי השכר הממוצע שקופץ ל 9.4K בגלל כמה מאות אנשים שמרויחים מליוני שקלים בשנה. השכר החציוני לא עובר את ה 5.5K. בואו נעשה חישוב קטן: למשפחת ישראלי הון עצמי של 300K, המשפחה עומדת לרכוש דירת 4 חדרים באזור השפלה (לא ת"א או מרכז!) בעלות של 1.2M . נדרשה המשפחה לקחת משכנתא של 900K, מר ישראלי מרויח 5.8K בחודש. לאחר *155* חודשי עבודה הוא יסיים לשלם את המשכנתא. אז זהו שלא! תוסיפו לפה את תשלום הריבית וכבר החישוב ינסוק ל יותר מ 220 חודשי עבודה. בודדים האזרחים שיכולים לרשום שיק ע"ס 1.2M ולזכות בדירה משלהם. החישוב של חודשי העבודה האמיתי חייב להיעשות בשקלול תשלומי ריבית על מנת שלא יטעו אנשים ויחשבו טוב אז אני יעבוד 135 חודשים ותהיה לי דירה משלי.. הלוואי שכך! חג שמח לכולם.
גדי | 24.09.13
6.
בגרף המשכורות רואים יפה שההגבלה על מסלול פריים (שליש משכנתא) מאפריל 2011 עזרה מאוד
רק חבל שפישר מרוב שהוא גאון חיכה יותר משנתיים מהורדת הריבית לריבית ראלית שלילית (תחילת 2009) ועד שהוא הגביל את השימוש במסלול הפריים המפתה והמטעה . עכשיו המצב כבר קריטי ביותר, יש לבחור איסור מוחלט על משכנתאות בריבית משתנה.
אזרח | 24.09.13
5.
כך צריך ליהיות
אני רק לא מבין, אם כולם פה יודעים ומבינים הכל, מציגים נתונים מביעים עובדות מהשטח, למה לעזאזל כל חברי האתר לא מיתקוממים לא עוזבים את המיקלדות ויוצאים להפגין לא קוראים להיתפתרות הממשלה לא מציבים אולטימטום? מה אתם חושבים שתיחיו פעמיים? מה אתם מזוחיסטים? הרי אונסים אותנו בכיסוי החוק, שודדים אותנו בעבור זכות בסיסית של קורת גג מעל הראש. למה שלא נפרסם את כל מעשי השחיתות של ההמשלה במדיה בין לאומית, למשל בקרב מדינות OECD הרי ישראל מאוד דואגת לאיך שהיא ניתפסת ע"י דעת הקהל הבין לאומית, אז למה שלא נראה לכל העולם את השחיטות המיתרחשת כאן, איך שקומץ מישפחות וחברי כנסת מושחתים גונבים את העם איך שהבנקים קושרים קשר עם קבלנים והממשלה וחולבים את העם. הרי יש כאן אנשים מאוד מוכשרים למה שלא ננסח עצומה מגובה בעובדות ונפרסם אותה כדאי להראות שאין כאן שום דמוקרטיה אלה שילטון הון מוסוה ונראה לעולם ממה מורכב " הפלא הישראלי"
שמעון | 23.09.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת