אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עד כמה מאמן משמעותי להצלחת הקבוצה?

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
תגובות ל ”עד כמה מאמן משמעותי להצלחת הקבוצה
למאמן השפעה על שחקניו, בדיוק כפי שמנהל בוס משפיע על עובדיו. לצערי כאוהד קבוצת מכבי חיפה , ידענו האוהדים נחת רק כאשר תקציב הקבוצה האפיל על תקציבי שאר הקבוצות. הלוואי וניתן היה לערוך ניסוי חי, לקחת את המאמנים הטובים ביותר באירופה ובעלי השכר הגבוה ביותר ולשבצם בקבוצות התחתית של הליגה. ללא ספק גם הם לא יוכלו לתקציבים של הגדולות, מכבית"א וסגניתה ימשיכו להוביל את הליגה גם אם יאמן אותם אייל לחמן. הכסף מדבר ומדבר בגדול, השפעתו של המאמן יכולה להיות מוכחת ומכרעת בהשוואה לאותה קבוצה כלומר, מאמן שפוטר לעומת מאמן שהחליפו.
אלי | 19.12.13
4.
גם למנהל הקבוצה יכולה להיות השפעה גדולה
מנהל עם סמכויות ואוטוריטה יכול להיות משמעותי להצלחת הקבוצה לא פחות מהמאמן. גורדי קרויף הוא האיש שעומד מאחורי ההצלחה של מכבי ת"א. לפעמים הפונקציה הזאת של מנהל הקבוצה מתבצעת עי הבעלים או המאמן. למשל פרגוסון, ונגר ומוריניו הם גם מאמנים וגם מנהלים את הרכש. או יעקב שחר והלוזונים בישראל שממלאים הנצלחה את התפקיד הזה. כמובן שבנוסף צריך את התשתית הכלכלית. אבל כסף לא תמיד קונה תארים, צריך שתהיה יד מכוונת שתקבע איזה שחקנים להביא ומי יהיה המאמן ואחכ לדעת גם לתת גיבוי למאמן בתקופות קשות. בנוסף מנהל הקבוצה יכול להישאר בקבוצה לטווח ארוך ואין צורך להחליף אותו כל עונה וחצי ולכן הוא יכול לעשות תכניות לטווח ארוך. ריאל מדריד היא אחת הקבוצות העשירות ביותר בעולם אבל לפני שמוריניו הגיע אליהם היא לא הגיעה לשלבים הגבוהים בליגת האלופה ופיגרה מאחורי ברצלונה בליגה המקומית. מנצסטר סיטי השקיעה מליארד פאונד ברכש שחקנים וזה הביא לה אליפות אחת בדקה ה90 ועד כה היא לא הצליחה בליגת האלופות. ויש עוד דוגמאות לכך. ככה שכסף לבד לא מבטיח הצלחה.
שי | 25.09.13
3.
מאמן יכול להשפיע יותר בעיקר אם הוא עושה טעויות
בדרך כלל זה נכון שההשפעה היא 11% על התוצאה עד שמגיעים לטעויות של מאמנים כשיש טעות ההשפעה הרבה יותר גדולה . לדוגמה טעות של מאמן נבחרת ישראל במשחק האחרון נגד אזרביג'אן שעלה עם חלוץ אחד במשחק בית שבו ישראל הייתה צריכה להבקיע שערים כדי לנצח , ההשפעה על התוצאה הייתה הרסנית מה גם שהוא עלה עם חלוץ שלא בכושר שזוהי טעות על טעות . טעות נוספת שעשה אותו מאמן שלא נזכיר את שמו , הייתה במשחק הנבחרת נגד פורטוגל שברבע השעה האחרונה במקום לחזק את ההגנה בזמן שנבחרת ישראל הובילה ,הכניס קשר התקפי את יוסי בניון כדי שיהיה לו מספר הופעות גדול בנבחרת ישראל , כתוצאה מפעולה זו הנבחרת ספגה גול בדקה האחרונה וכנראה הלך הקמפיין . יש עוד דוגמאות לטעויות מסוג זה , הם משפיעות הרבה יותר ממה שחושבים .
יהודה | 25.09.13
2.
כתבה אנטלגנטית
יופי של כתבה גולדאר חכם ומנהל מצויין הבין את העניין הביא צוות ניהול לפני שהביא שחקן אחד וכב בשנה הראשונה לקח אליפות והשבוע הביס את שחר 3:0 נכון מאמן הוא מנכ״ל ולכן חייב להיות אנטלגנט וגם בעל נסיון ויכולת ללמד מה שאין למאנים בארץ הנושא חשוב יותר בגילאי הילדים שאז מעצבים את אשיותם והיכולת שלהם כשחקנים
דוד ר | 24.09.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת