אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ככה לא מפוצצים בועה: רק 4% מהדירות שנבנו ב־2013 היו עד 3 חדרים

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
תביא קודם כל עבודה מבלי שיפטרו אותי או את האנשים האחרים
ןאז תדבר על הצעירים המפונקים. על איזה דירה אתה מדבר??מי חי כיום בזכות עצמו??מי בכלל מצליח לשלם שכירות בכוחות עצמו??על מה אתה מדבר??????אתה לפחות בן 50 בטח ואין לך מושג מה צעירים בגילי עוברים!!!אל תדבר על דירה כשאין לי כסף אפילו לשכור דירה
לצביקה דורון | 01.10.13
36.
כשקוראים את התגובות מבינים את הסיבות לבועה
כולם רוצים גדול יותר ובמיקום מרכזי. אנחנו שוכרים דירת 3 חדרים של כ70 מ"ר. היא מרווחת ומתאימה למשפחה קטנה. אם המשפחה תתרחב נשמח להתקדם ל4 חדרים של כ90 מ"ר. בינתיים נכנסת השכירות מדירת החדר שמכסה כחצי משכר הדירה. אבל הישראלים בכיינים ורוצים דירות של 100 מ"ר פלוס גם אם הם לא יכולים.
אחד שהסתפק בדירת חדר | 30.09.13
35.
מהומה רבה על לא דבר
כתבות כמו זו המוצגת כאן מראה את התמונה שכולם שונאים לראות, שוב לא נותנים הזדמנות לצעירים ולחלשים באוכלוסיה. בפועל אף זוג בתחילת דרכו או משפחה צעירה לא צריכים 3 חדרים, דירה שכזו תשמש אותם ל 5 שנים מתוך ה 25 שנה עליהם התחייבו במשכנתא, השדרוג בשכלול מס שבח ורכישה חדשים נעשה בלתי אפשרי וזאת למול פערים של כ 100-250 אלף ש"ח ברכישה של דירת 4 חדרים למול 3 ופערים של כ 50 אלף ש"ח בין 4 חדרים ל 5. זוג מתחיל שחושב נכון מתחייב מראש ל 4 ואם יכול ל 5 חדרים הלו בכל מקרה זה התחייבות לכל החיים והיא באה להחליף מחירי שכירות מטורפים וגבוהים בהרבה מכל גובה החזר חודשי שניתן לקחת כמקסימום משכנתא. אז לפני שעושים כתבות יפות ומנופחות או מעלים טוקבק תומך ומעצים את "הבעיה" תשאלו את עצמכם האם אנחנו לא היינו מעדיפים 4 - 5 חדרים גם כן????
בן 30 | 30.09.13
31.
למס 18
"""הפתרון הבלעדי - הוא שיעור שונה של ריבית על משכנתאות - לדוגמא לקבע את אחוז הריבית על 4% מינימום ולהגביל את שיעור המינוף עד למקסימום של 50% """ למה? אפשר גם לעשות מס רווחי הון על הבדל מחיר בין קניה ומכירה(בניכוי מדד) + מס רווחי הון על שכירות מהשקל הראשון. אחרי זה מחזירים אנשים לבורסה, ע"י זה שזורקים לכלא את כל מעצבי שיער למיניהם, כמו שעושים לאנשים ששודדים בנק, עד שלא יחזירו את כל הכסף שהם חייבים. ומחירים של דירות יורדים טוב מאוד. כמו גם המיסים של המדינה לא נפגעים או אפילו עולים - הדבר שהכי מעניין אותם הפקידים באוצר ובנק ישראל. התוצאה - פרזיטים לא עובדים, שלא משלמים מס', משתמשים בשירותי מדינה וחיים מהשכרה של דירות לא שלהם (אלה של בנק), לאנשים במחירים מטורפים - יפגעו. אנשים עובדים, שמשלמים מס הכנסה ושאר מיסי שוד במדינה הזאת יוכלו לרכוש דירה ולא לגור בשכירות עד גיל 50 - מוות...
 | 29.09.13
28.
לפני הכל - תכנון נכון של שטח הדירה
אנשים היום קונים "דירת 5 חדרים!" שהיא בגודל של דירת 4 חדרים גם אלו שקונים דירות "גדולות" לא באמת צריכים כזה שטח רבים לא עושים את זה, אבל לפני רכישת דירה, צריך קודם כל תכנון פנימי טוב, להבין איזה גודל מטבח אנחנו צריכים, לעומת איזה גודל סלון, אמבטיה, וכו' תכנון נכון של פנים הדירה, יכול לחסוך לכם את הצורך בדירה גדולה עליה אתם משלמים כל חודש גם ארנונה לפני שאתם הולכים לראות דירה, תכננו את המטבח, ואת גודל החדרים שאתם צריכים, כך, תדעו לבחור דירה מתאימה, בגודל הנכון, ובלי סלון ענק מהצרכים שלכם אבל מטבח וחדרים קטנים ממה שאתם צריכים, או אם מספר חדרים גדול, רק שכל אחד מהם הוא בעצם חצי חדר
נועם ריצולסקי  | 29.09.13
27.
נו גאונים, דירות שנבנו ב2013 קיבלו היתר ב-2012 והתב"ע אושרה עוד קודם
אז איך המחאה הייתה אמורה להשפיע על דירות שנבנות עכשיו? הועדות התחילו לדרוש דירות קטנות בתכניות רק ב-2012. עד אז רשויות מקומיות לא כל כך אהבו את הרעיון של דירות קטנות כי זה מביא אוכלוסיה חלשה. צריך להבין שבבנייה דברים לא יכולים להשתנות מהיום למחר. רוצים שדברים יקרו יותר מהר? לא צריך חברות בניה סיניות, רק יותר כוח אדם בועדות מקומיות ומחוזיות, כדי לזרז תהליכים.
עושה חשבון | 29.09.13
20.
לא צריך דירות קטנות מחוץ לתל אביב!
90% ממשפחות (זוגות הומואים - הם לא משפחה), יש 2 ילדים ומעלה. דירות פחות מ4 חדרים, הם מוצר נצרך רק בתל אביב. אני לא אקנה לעצמי דירת שלושה חדרים, כשאני יודע שעוד 5 מקסימום 10 שנים, אני אחפש דירה של 4-5 חדרים, כי ילדים גדולים ורוצים חדר נפרד. מעבר דירה, הוא עסק יקר מאוד. וגם ההרגשה היא כמו בשכירות, שאתה לא רוצה להשקיע בדירה, כי בסוף תעזוב אותה.
 | 29.09.13
19.
אין היגיון כלכלי לרכוש דירה קטנה
דירה קטנה רלוונטית רק לקשישים, גרושים ומשקיעים. לזוג ממוצע יש שני ילדים. בנוסף בימינו חייבים משרד בבית. כלומר אנחנו מדברים על דירת ארבעה חדרים לפחות. זוג שירכוש דירת שלושה חדרים יגלה מהר מאוד שהדירה לא עונה על צרכיו ויאלץ למכור את הדירה.
 | 29.09.13
14.
חייבים להוציא את נושא התכנון
מסמכות הרשויות המקומיות-ראשי ערים פועלים רק לפי מפתח אחד-להביא אוכלוסיות חזקות לעריהם ולהרחיק את האוכלוסיות היותר חלשות למקומות אחרים-אותם לא מעניין שזה לרעת מאות אלפי אנשים שקשה להם לקנות או לשכור דירות גדולות-אותם מעניין רק דבר אחד-הכנסות מארנונה-מאחר שכך הדבר הממשלה צריכה-ויש לה את הסמכויות- להוציא את נושא התכנון מידי הרשויות המקומיות ולהעביר אותו לידי גוף ציבורי אחר שיתכנן לפי הצרכים של האוכלוסיה ולא לפי צרכיהם של ראשי רשויות
אבי | 29.09.13
12.
יש דירות 4 חדרים גדולות. נכון, לא באיזורים הכי חזקים סוציו' וכו'.
ברור שלא במרכזי הערים. ברור שלא באיזורים החזקים. ברור !! שצריך להתפשר. אבל אם רוצים דירת 4 חדרים גדולה, צריך להבין - או שמשלמים, או שמתפשרים. אין "מציאות". המחירים, כנראה, ימשיכו לעלות בשנים הקרובות לפחות. וגם אז, נניח שתהייה נפילה קטנה במחירים, במקסימום הם ייפלו להיכן שהם היום. זה הרי לא שהמחירים ייפלו אל מתחת ל80% מערך הדירה יום לפני הנפילה. (כי אם זה יקרה, אז הכלכלה קרסה לחלוטין).
דוקנר | 29.09.13
10.
אין צורך בדירות קטנות כי זה לטווח קצר. יש צורך במחיר סביר!!!
מספיק למכור לנו את הבלבולי מוח בדבר דירות קטנות....הכל בכדי לא להוריד מחירים!!!! משפחה צעירה של זוג הופכת תוך מספר שנים בודד ל 4 נפשות ודירת 3 חדרים הופכת קטנה מידי ודי מהר. אז למה שאנשים יקנו דירה לזמן קצר ???? אנשים רוצים לרכוש דירה למגורי קבע (לפחות לעשור) האם זה חטא לחשוב כמה שנים קדימה. פשוט תמכרו דירות במחיר סביר למטר!!!! דירת 4 חדרים לא צריכה להיות פחות מ 110 מ"ר אחרת זה כבר צפוף! כל הניסיון של להניע בניית דירות קטנות מטרותו לתחזק את מחירי השיא!!!!!!!!
גלילי | 29.09.13
3.
יש לאפשר לשוק לקבוע את גודל הדירות. חלוקת דירות פתרון מידי. השכרה מתכון לעוני.
אבסורד שפקידים מכתיבים לקבלנים מספר מרבי של יחידות המותרות לבניה, אך לא מינימום. אין זה מקומן של הרשויות להתערב במספר היחידות. די בקביעת מ"ר ומידות מינימליות לגודל יחידה (שני פרמטרים קיימים). נמאס ממנטרת הזוגות הצעירים, המהווים מעוט באוכלוסיה. סטטיסטית, 60-70% ממשקי הבית עד 2 נפשות. המשפחה המודרנית השתנתה, וגם למי שאינו זוג צעיר הזכות לחיות. כל העולם עבר לרכישה, ורק בישראל מובלים התושבים ממצב מצוין לעוני. השכרה היא בכיה לדורות.
עצובה בציון | 29.09.13
1.
דירות 4 חדרים למשפחות ... דירות קטנות לרווקים ולזקנים
בונים כיום דירות עם חדרים זעירים היכולים להכיל ירק לד אחד בחדר ... דירות 3 חדרים כיום הם דירות בשטח נטו של כ-45 מ"ר נטו לרווקים או לזוג ללא ילדים .... דירה של 2 חדרים משנות החמישים בשטח של 75 מ"ר נטו, היא כיום דירה 4 חדרים בשטח 110 מ"ר ברוטו ... כדאי להתאמץ ולקנות עכשיו דירת 4 חדרים ולא להתמודד עם שדרוג ומעבר דירה ....
יורם מראשון | 29.09.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת