אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גל התייקרויות בענף המזון? משחת השיניים, השמפו והפסטה יעלו לכם יותר

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
אל תתבלבלו
באיטליה ברילה זו פסטת המונים זולה 50 סנט לחצי קילו ובארץ מוכרים אותה פסטה ב13 ש״ח. לעומת זאת פסטה של חברת דה צ׳קו שנחשבת לאיכותית ביותר עולה פה 1.4 יורו לחצי קילו ובארץ עולה 14-15 ש״ח. אז תתעלמו מכל שטיפת המוח הפרסומית בעניין הפסטה ותתנו לחוש הטעם להחליט.
איטליאנו | 05.10.13
41.
לחברת שוסטוביץ שלום-תעלו מחירים כמה שאתם רוצים למי זה מפריע?
אני קונה רק מחברות אחרות שמחיריהן הוגנים ותחרותיים. יש מוצרים של חברות אחרות הזולות בעשרות אחוזים אז למה לקנות של שוסטוביץ? אתם תראו שכאשר המוצרים שלם יעלו עובש על המדפים הם ירוצו אחרינו ואנחנו נפנה להם את הגב. ואז נראה מי באמת קובע????
אוייי ייויו | 05.10.13
34.
עוד שוק ריכוזי שלא מתפקד
שימו לב! אין בארץ קפיטליזם או תחרות משוכללת. כל תחום שבו המחירםי מופקעים נשלט ע''י 2-3 שחקנים ששולטים על 70% מהשוק ויותר או סתם מונופול (בד''כ מקפידים שיהיה קרטל ומספרים לכולם שיש תחרות). כל תחום כזה הוא גם לא יעיל (לעסקים כאלה המון הוצאות כי אין שום רצון להתייעל) וגם עושק את הצרכן ונהנה ושיעורים של רווח גולמי מגוחכים ביחס לעולם. אז מה היה לנו כאן - רשתות מזון גדולות מתלוננות שיבואן גדול רוצה להעלות מחיר של יצרן גדול (בחו''ל אומנם, אבל גם בארץ) וכל זאת כאשר השקל חזק ומחירי הסחורות בעולם לא רשמו עליות מיוחדות. מסקנה: כל עוד לא מדובר בתרופה מצילת חיים יש אלטרנטיבות מעולות שחלק גדול מהזמן גם זולות יותר. אני באופן אישי קונה בסופר שהוא פרטי שמייבא לבד חלק גדול ממה שיש לו מהמדפים. פעם ב-3 חודשים אני הולך וקונה את הקניה השבועית שלי בשופרסל/יינות ביתן/מגה ורואה איך כל המחירים לפחות 10% יותר (למען הסר הספק מדובר במגה בול ושופרסל דיל ולא מה שיש במרכז העיר). ממליץ בחום לכל מי שיכול לנהוג כמוני כיוון שכיום המחירים בישראל אינם מייצגים את טיב המוצר או השירות בשום דרך ועל כן עלינו תמיד להתשדל ולשלם כמה שפחות.
סמיילי | 03.10.13
31.
בשמחה, אבל תעלו ב-700%. מטומטם מי שקונה מהם. יש מספיק תחליפים.
* - גילוי נאות: אינני עובד בתחום המזון/היבוא/או כל תחום הקשור בחברה מזון/שיווק ועוד... את הקניות שלי אני עורך ב"אושר עד" וישם שם מספיק תחליפים מצויינים במחירים שווים לכל נפש. תנסו את מותג "טעמן". במקום הרטבים היקרים אני קונה צנצנת ענקית של "פסטה רוזה" או כל חברה דומה. אין טעם לממן מותגי מזון שאיכותם זהה למותגים פחות ידועים. לכן, אתם מוזמנים להעלות את המחיר, אין זה אומר שאני אקנה מכם. ברגע שתיווצר סה קריטית של אנשים שלא קונים את המוצרים שלהם, יחול שינוי!
סתם אחד  | 03.10.13
30.
אנחנו נושאים כל חצי שנה לנהריה, לפייסל הגדול, הבדל של עשרות שקלים
משחות שיניים- חבילה של 3 ב14, מי פה 5 ש"ח יותר יקר מרשתות אחרות. פסטה- 4 ב10, זוכרים את זה? סוכר 4 ש"ח, 5 קילו אורז 35 ש"ח. אותו מוצר שניתן לקנות בחצי חינם, ברמי לוי, בשופרסל- ויוצאים עם עגלה עמוסה שצריכה לעלות אלפים עם נזק של 400-500 ש"ח. למי שלא מתכוון לנסוע לנהריה לבדוק, ממלץ להשתמש בפרייסז, האפליקציה. אם המוצר יקר בקשת כלשהי- משאירים לרשת הבאה. לא קונה 23 ש"ח יותר אם מחיר יותר טוב ברשת אחרת, גם אם זו טרחה להגיע לאותה רשת בשביל 6 מוצרים.
אני | 03.10.13
27.
תמשיכו להחרים מוצרים. אל תגידו אין מה לעשות הילד אוכל רק את זה
או אישתי לא יכולה בלי המוצר הזה. עם גישה עקרונית לחיים של מלחמה ביוקר המחייה, תוך הסתכלות לטווח הארוך רק אנחנו הצרכנים נרוויח. מדוע אתם חושבים יצרנים מבליטים על מוצריהם לא מכיל חומר משמר או ללא שומן טראנס וכד'? הכל קשור בחרם אישי של הרבה מאוד צרכנים שוויתרו על המוצר הלא בריא ולא בגלל שמישהו חוקק חוק בנושא. אל תיהיו פראריים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אבישי | 03.10.13
18.
כבר למדנו איך לחיות כאן,לא קניונים,מסעדות ועוד,בגלל מחירי המוסכים,חשמל ועוד.
שלושת הדברים העקריים להרס המשק הם:1,מחירי המכוניות והמוסכים והחלפים,2,מחיר החשמל,3הארנונה. אם שלושת אלה היו במחירים הרבה יותר נמוכים כושר הקניה של הציבור היה עולה והמשק היה ניצל, אנו נוהגים בהתאם לכך : אי כניסה לקניונים,מסעדות,בתי קפה ועוד, קונים רק מחוץ לעיר תוך כדי תימרון בין מספר רשתות זולות, ברכב מטפלים פעם ב3 שנים ורק במוסכי מידרכה. מנתקים את החשמל 14 שעות ביממה,
רונן | 03.10.13
17.
הייתי רוצה לקום בוקר אחד בלי לחשוב איך אני בורחת מפה. חזירים, הרסתם את המדינה!!!!
אני ממש מחזיקה את עצמי כל יום, לא לארוז מזוודה ולהסתלק. יש לי דרכון זר, יש לי אמצעים כספיים, גדלתי בחו"ל וחזרתי להתגייס ולחיות בישראל לפני שנים רבות. כן - אני ציונית. אבל כאשר אני מסתכלת סביבי, אני פשוט בוכה. כואב לי, ואני מקוה שלא אשבר. יש פה אנשים כל כך טובים לצד רקבון וגועל ששוברים את נשמתי. לא למדינה הזאת פללנו.
נשמה בוכיה | 03.10.13
11.
בסדר, לא צריך. גם ככה לא קונה אתכם בכלל. מקפיד על מוצרים תוצרת הארץ ומתפנק פחות.
משחת שיניים אורביטול תוצרת הארץ - לא רעה בכלל. בסדר, אז זו לא קולגייט, אבל היא באמת אחלה. וחוץ מזה יש את אלמקס/מרידול המצויינות (שלצערי כבר לא מיוצרות יותר בארץ אבל הן מותג של החברה הישראלית "טבע"). שמפו לשיער/תחליב רחצה/סבון רחצה/מרכך לשיער/סבון ידיים נוזלי - הכל תוצרת הארץ בלבד. לא פנטן ולא עניינים ולא כלום. רק תוצרת הארץ. מיונז - תלמה (שלצערי זה כבר יוניליוור), אבל תוצרת הארץ. האמת שהרבה פעמים אני גם רוכש את מותג הבית או משהו פחות ממותג. כולה מיונז, מתפשרים בכיף. http://www.calcalist.co.il/Story/Images/story_comments_submit.gif פסטה - הכי זולה של טעמן. תמיד פסטה מלאה. בטח לא של אסם שאותם אני מחרים. תהנו לכם שסטוביץ. ותיחנקו. תעלו מחירים כמה שבא לכם, אני אתכם לא קונה פשוט... זו התשובה שלי וזו צריכה להיות התשובה של כל בכיין שעדיין קונה או יקנה אותם לאחר העלאות המחירים. תתחילו להתפשר, להתרגל למוצרים אחרים. לקנות תוצרת הארץ (עקיבת פחמן פחות נמוכה). תפרגנו לתעשיה הישראלית. תהיו בני אדם בקיצר.
ביולוג ירושלמי | 03.10.13
8.
ממשיכים לגרוס את מעמד הביניים
אני כל כך שמח שיש עכשיו בישראל אלטרנטיבה חדשה לסכיני הגילוח. שנים שסטוביץ עשקו אותנו במחירים לא סבירים בעליל. לאט לאט כל הגוזלים מפסידים. ולכן עלייית המחירים רק מראה עד כמה הם לא רווחים!! עד כמה הם תאבי בצע. פשוט עצוב. פשוט לא לקנות! להיות חזקים ולמצוא אלטרנטיבות ראויות
שי | 03.10.13
4.
דופקים את הישראלים
הפסטה העלובה עולה כאן 2.30 דולר, אצלינו לא משתמשים במוצרים שנבדקו על בעלי חיים אבל משחת שניים קרסט 181 גרם עולה 2.18 דולר. שמפו נגד קסקסים(420 מ"ל) 2.13 דולר. כוס קפה מעולה 12 שח, קפה טוב 3 שח, קפה רע 1.15 שח. להיות יהודי וציוני במדינת הפרטהייד, זה יקר מנוכר ולא מבטיח לאף אחד במדינה הזו עתיד סביר.
סמי  | 03.10.13
1.
הייתי אתמול בסופר ונדהמתי מההתייקרויות שהיו מייד לאחר החגים
רבים מהמוצרים שקניתי בדיוק שבוע לפני (או שזכרתי את מחירם ורק רציתי לבדוק) באותו סניף של אותה רשת - התייקרו באופן משמעותי. וזה לא עניין של שינוי במבצעים או משהו כזה אלא פשוט עלייה נטו במחיר או לחילופין המשך "המבצע" אולם במחיר גבוה יותר. מדובר בסניף של רשת ארצית גדולה מאוד מאוד. ותשימו לב טוב טוב למשהו - כל המבצעים לכאורה נועדו לכך שתקנו יותר כך שכל שבוע תוציאו בערך את אותו סכום בסופר. לצורך העניין, במקום שתקנו פריט אחד ב- 10 יש מבצע של שניים ב-20 ואחד יעלה 12. שימו לב היטב לנושא הזה - אתם משלמים את אותם סכומים בערך אבל למעשה קונים פחות מוצרי מזון.
ירון | 03.10.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת