אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נטל ההשכלה: "כשהבת הקטנה גם תתחיל ללמוד ניאלץ לקחת הלוואה נוספת"

95 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

95.
אוי אוי אוי יויו כולי רחמים על המשפחה הזו .תתעוררו מהחלום הבכייני שלכם .
אני מכירה את הטיפוסים האלה בשביל לומר "הבת שלי לומדת לתואר" יעשו הכל. מכירים את מדיניות השופופוני ולהתהלך כמו טווסים גאים מוכנים לעשות הכל. אז אין לי בעייה עם זה בכלל אם יש למה לא, אבל ליצור קשר עם המערכת בכדי לפרסם כתבה מנקרת עיניים בימים אלה ולהתבכיין על הלוואות שצריך לקחת בכדי לממן תואר לה ולבנותיה יש גבול . אז אמא יקרה יש לי לומר לך דבר מה "חמור ששם כתר על ראשו לא הופך למלך אלה הוא רק חמור עם כתר על הראש" .ובקשר לתואר זבל" אם היית חכמה יותר אז אוליי בנותייך החמודות היו מתאמצות יותר ומוציאות פסיכומטרי גבוה בכדי להתקבל לאוניברסיטה ומממנות בעצמן את שכר הלימוד ואז לא היה לך על מה לפרסם כתבה ראית את כל המגיבים שלא חסכו בבקורות על ההתנהלות השופופוני שאתם כמשפחה מייצגים אז בפעם הבאה שתירצו לבכות לנו תחשבו טוב באיזה נושא תצאו טוב בכל מקרה אני מאחלת לכם בהצלחה.
אורנה עטייה | 15.10.13
94.
67 הסטודנטית - בבקשה הנה הסבר
1. שירות קבע אינטנסיבי רחוק מהבית, חסכתי 25,000 אש"ח במשך שנה בצבא מתוך משכורת הקבע, מימנתי גם את עצמי כי בקושי היה על מה להוציא כשאני כל היום בבסיס. 2. עוד שנה לאחר מכן כשגרתי בבית ולא שילמתי שכ"ד/אוכל/חשבונות, הרווחתי בתור מלצרית במסעדה פלצנית משכורת מכובדת של כ- 8,000 ש"ח בחודש (ועבדתי מאוד קשה), חסכתי 6.5 כל חודש. משהו כמו 1500-2000 כל חודש הלכו לי על בגדים, בילויים, טיולים וקצת כיף שממש לא ביקשתי מההורים שלי לממן. ככה חוסכים 100 אש"ח וגם בונים קריירה, צוברים ניסיון ותפקיד משמעותי בצבא, ומקבלים מקום עבודה שמאוד מעריך אותך ולכן נתנו להמשיך לעבוד בתור סטודנטית רק 2 משמרות בשבוע בשנה א' כי באמת הייתה לי מערכת עמוסה אבל רציתי קצת כסף לבזבוזים. לא צריך להיות חשפנית או לעבוד בזנות, רק צריך מוח, תכנון כלכלי וחריצות, דברים שאין ספק שאין לך.
 | 14.10.13
90.
הולדתם אותנו , תשלמו.
לא מבין את האנשים שמתנגדים לעזרה של ההורים.. ההורים הביאו את הילד לעולם, ואף אחד לא אמר להם לעשות זאת, הילד בעל כורחו הגיע לעולם ארעי וזמני מלא תאוות, כעסים, לחצים ובעיות, שמדי פעם יש בו איזה הבלחה מאושרת רגעית או קצת יותר מכך אבל לא בהרבה... אם כבר הילד בא לעולם, זו חובה מוסרית לעזור לו לצלוח את התקופה הזאת כמה שאפשר מבלי לחסוך בכלום! הוא לא אשם שהוא הגיע לעולם הזה! אתם,ההורים אשמים! אז יופי, גידלתם אותו למופת לשרוד בתלאות אין סוף, ועכשיו מה אתם מצפים? לזרוק אותו לקשיי העמל, לפת לחם, לחיים לא ממומשים?? העיקר שבסוף תצפו ממנו לסעוד אתכם כשתהיו זקנים.. את האמת, אם ככה אתם זורקים אותו, אצדיק גם את השלכתו אתכם...
ילד בכיין | 13.10.13
89.
לדעתי אתם טועים
עם כל הכבוד בשביל תואר במדעי ההתנהגות אפשר גם ללכת לאוניברסיטה ציבורית ולשלם על כל התואר כמו שנה במכללה למנהל , אני מאוד מעריך ומבין את הרצון שלכם לתמוך בבת שלכם ולעזור לה לרכוש השכלה גבוהה אבל אתם המבוגרים פה ואתם אלו שצריכים לכוון באופן כללי כן כדי להשקיע כסף במכללות בתארים פרקטיים אם הבת מתעקשת על מדעי ההתנהגות שתממן לבד אן שתממן את ההפרש , בכל זאת בגיל 25 צריך קצת להבין עניין ולהוריד לחץ מההורים ככה אתם תמשיכו לממן אותה כל החיים
אבו | 13.10.13
86.
עבודה ואוניברסיטה
אני מפרגן להורים שעוזרים ,אבל צריך להיות קצת פרקטי ומחושב .כדאי שהבת הקטנה דולב תעבוד שנה לפחות לפני שהיא מתחילה ללמוד(כך היא תוכל להיות עצמאית יותר) ,ורצוי שתלמד באוניברסיטה כך תוכלו לחסוך עשרות אלפי ש"ח.כמו כן לפני שמתחילים ללמוד לחשוב קצת בצורה פרקטית על תחום לימודים גם מעניין וגם שתהיה תעסוקה.
רוני | 13.10.13
84.
הנה מה עושים, במקום:
א. עובדים שנה. בין הצבא לאוניברסיטה. שכר המינימום הוא 4,300. אם גרים אצל ההורים וחוסכים 3,300 כל חודש (1,000 ש"ח לבגדים, סלולרי, בילויים וכיו"ב זה די והותר), זה כמעט 40,000. די והותר למימון 3 שנות לימוד. ב. משתמשים בפיקדון. ג. לא הולכים למכללה, הולכים לאוניברסיטה. לא התקבלת? כנראה את לא צריכה ללמוד את החוג הזה.
-- | 13.10.13
81.
אם אפשר אז למה לא?
בתור אמא ל3 סטודנטים השנה (מתוך 7) אני אומרת שאם אפשר לעזור אז למה לא? החיים מספיק קשים גם ככה. אנחנו עוזרים כמה שאנחנו יכולים, כולל שכר דירה בעיר אחרת אם צריך. אין את כל המסלולים באוניברסיטה וגם לא מתקבלים כולם לאוניברסיטאות. למי שאמר שאפשר לשפר בגרויות ולעשות מכינות, זה נכון. אלו עולים כסף גם!! בשביל מה אנחנו פה אם לא לעזור לילדים להתקדם בחיים?
אמא ל 7 | 13.10.13
80.
משום שהבת לא היתה מגיעה לעולם לאוניברסיטה
הם משלמים 3.5 פעמים יותר כדי שיהיה להם לאגו "בת בוגרת מכללה". רבותיי, הצבא מממן עתודאים מיד אחרי יב' על פי היכולת האישית של הסטודנט, רמת הבגרויות והפסיכומטרי. מי שרוצה להיות עתודאי צריך להשקיע מאמץ רב, עליו להצטיין ולבוא תעודת בגרות מעולה, מתמתיקה 5 יחידות ופסיכומטרי גבוה, ואז צהל יממן לו לימודים ועל התלמיד להוכיח את עצמו. כל שאר הסיפורים לא שווים שמיעה. הורים שכירים שאין להם כסף, לא אמורים אם אין להם כסף לממן את הבת שלהם במכללה יוקרתית שהלימודים שם רדודים ונמוכים ושכר הלימוד יקר ביותר, הם משלמים על פיקציה. בפועל הבת שאין לה כנראה נתונים טובים לא תוכל לעשות עם התואר היוקרתי מהמכללה שום דבר בוודאי שלא להתפרנס. תכניסו לכם לראש, מרבית אלה שמסיימים לימודים בתיכונים לא מתאימים להיות בעלי תארים והטובים ביותר או לומדים באוניברסיטה שעולה יחסית בזול, או לומדים מקצועות תעסוקתיים במהירות. תפסיקו כבר לממן בכסף שאין לכם מכללות חסרות פואנטה.
שג | 13.10.13
76.
בטוח שהם לקחו ויקחו גם הלוואות לחתונות המפוצצות של בנותיהם
אני בטוחה, שביתם הבכורה שהם ממנו לה לימודים , גם אחרי שהתחתנה.....בודאי התחתנה ברוב פאר והדר ...ואבא ואמא לקחו הלוואות....מה? בלי 2 שמלות מעצב? ? ובלי 18 מנות, ורקדניות, וזיקוקים? איך, בשם שמיים, אפשר להתחתן אחרת??? איך???? אין דבר אבא ואמא ילכו אל הבנק......ועוד מעט חייבים עגלה ב-7000 ₪ לנכד , אופס סליחה טעיתי - לנסיך הקטן....
דורית | 13.10.13
74.
אתם חיים בסרט והילדה שלכם מפונקת!!!
קודם כול- נתחיל במיקום, המיכללה למינהל היא מהמקומות היקרים בישראל!!!! לכי לילמוד באוניברסיטה ושכר הלימוד יצנח ב- 60%!!!!! בנוסף לשכר הלימוד המופחת,באוניסרסיטה גם יש מלגות. מלגה חלקית + פר"ח והילדה שלכם לא תשלם שכר לימוד כלל! ולא הזכרנו אפילו את הפיקדון מהצבע שיכסה שנה שלמה ללא מילגות... עם עשתה תפקיד ברמת סיכון מעל המינימום אז אפילו יותר. בנוסף לכך- הילדה שלכם גרה בבית, היא לא צריכה לממן שכר דירה ואוכל שהם ההוצאות הגדולות- משמע- משמרת-שתיים בשבוע בבית הקפה/מסעדה הקרובה למקום מגורכם וילדתכם היקרה ממנת לעצמה את הלימודים + כסף ליציאות וביזבוזים. אלא אם כן היא ממש בזבזנית ואז, השם ישמור, היא תיצטרך לעבוד 2-3 משמרות בשבוע. ניראה לי ש4-5 ערבים פנויים בשבוע אמורים להספיק לה כדי ליצלוח את התואר. אפילו עם מדובר בתואר "קשה ותובעני" כמו מדעי ההיתנהגות... אני למדתי הנדסה, החזקתי דירה ומימנתי את עצמי מ- א' ועד- ת'. נכון, לא היו לי חיים, בעיקר בשנתיים הראשונות, נכון הייתי צריך לעשות עבודות בלילה מאוחר ואפילו בשישי שבת לפעמים. אבל הקפדתי תמיד לפנות את שישי בערב ואת שבת בבוקר ואפילו סיימתי בממוצע גבוהה. כמובן שאני הייתי צריך לעבוד 4-5 פעמים בשבוע כדי לממן את עצמי. בקיצור, בשלוש מילים- הבת שלכם מפונקת. והבעיה היא שאתם אלו שמחנכים אותה לפינוק הזה וחושבים שמישהו אשם בזה שהילדה שלכם לא יכולה להעביר את לימודיה באחד המוסדות היוקרתיים בארץ במסיבות וחגיגות תוך כדי שאתם יושבים רגל על רגל. המדינה שלנו רחוקה שנות אור מאירופה ויש פה המון בעיות כלכליות והמצב פה בגדול הוא בדיחה עצובה על חשבון כולנו, אבל הכתבה המיותרת הזאת רק עושה נזק. ה"בעיה" המוצגת פה היא בערך הדבר היחיד בארץ שהוא לא אשמת המדינה...
יונתן | 13.10.13
73.
גם ההורים שלי מימנו את שני התארים שעשיתי במקביל
ולא היתה לי ממש אפשרות להחזיק בעבודה קבועה (5 ימי לימודים מלאים) ובחופשות עבדתי בעבודות מזדמנות. בכל זאת, לא ברור לי עניין המותרות - בגד אחד לא קניתי במהלך ה-3 וחצי שנים של לימודי. בתי קפה??? אפילו בקפיטריה באוניברסיטה לא העזתי לשבת והבאתי כריכים מהבית. ברגע שסיימתי את לימודי ומצאתי עבודה , עזבתי את בית הורי (לפני 15 שנה) ומאז, אפילו שקל לא ביקשתי מהם. אם כבר, אני פינקתי אותם בחופשות בחו"ל .
 | 13.10.13
72.
אני הייתי צריכה לקחת רק שתי הלוואות, כי המתוקי שלי, נער בן 27, מאד עוזר לנו לממן אותו.
אני מממנת: 1. שכ"ל במכללה (לאוני' לא התקבל, ככה זה בנים, היה שובב בתיכון והציונים לא משהו, אחרי הטיול הוא היה עייף ולא רציתי להכביד עליו להשלים בגרויות). 2. שכ"ד 3 חדרים בת"א (אני רוצה שיתרכז בלימודים ולא יסתובבו לו שם כל מיני שותפים שיפריעו, יעשנו סמים ויסיחו את דעתו. ואין מה לדבר על מקום רחוק יותר, מה, שיבזבז שעתיים כל יום על נסיעה?? וחלילה אם יקנה אופנוע?? לא רוצה להמר על החיים של הילד שלי!). 3. אוכל (כי לאכול טוב זה המפתח ללמידה מוצלחת). 4. טלפון (בסופו של דבר זה האמצעי קשר העיקרי שלי איתו). 5. קצת בזבוזים ובילויים וקניות (לא רוצה שיהיה טרוד וחוץ מזה בעולם של היום עדיין בנים צריכים להזמין בנות לארוחות ובילויים, אז שלא ירגיש נחות ליד חברים). אבל אני לא רוצה לפנק יותר מדי, בכל זאת שלא ייצא מפונק, אז קונדומים הוא קונה לבד. אלא אם יש חודש ממש פעיל ואז מה, לא נעזור?
רותי | 13.10.13
70.
ממש חוצפה !!! לא ברור לי איך אנשים בוגרים אחרי צבא מרשים לעצמם
שההורים יממנו את לימודהם ע"י הלוואה. מילא והורים היקרים יש כסף עודף,אז מברוק ומגניב לכם , אבל אם כל הכבוד יש אנשים שעושים תואר, מקימים משפחה וגם עוזרים להורים. אין לכם גבול . מה זאת אומרת אין לה זמן לפר"ח? פשוט קישקוש.
גילי  | 13.10.13
64.
איזה בזבוז!!! כואב הלב
נניח שהלכת עם הלב ולמדת מקצוע שאין הרבה מה לעשות איתו, אבל למה במכללה למינהל??? חבל על 28,000 ש"ח, בעוד שבאוניברסיטה תלמדי את אותו דבר ב-12,000 ש"ח. העיקר שאחר כך ההורים בוכים, והילדים בוכים איתם. אתם לא חייבים להם את מימון התואר ולא כלום: אם יש לכם אז תעזרו, ואם אין לכם אז הילד יסתדר בעצמו. ההורים שלי מימנו לאחים שלי את התואר באוניברסיטה ולי לא נשאר, אז לא בכיתי לאף אחד וקרעתי את התחת באבטחה. שילמתי כל שנה 23,500 ש"ח ומימנתי לעצמי תואר במשפטים. הגיע הזמן שההורים יתחילו להפעיל את הראש ולהפסיק להתנהג כמו מטומטמים!
עמלק | 13.10.13
62.
רק לבכות כולם יודעים,מדוע הבת לא עובדת?
הבת שלך לא שונה ממני או מרבים אחרים, גם אני סטודנט בן 24 שממן את עצמו לחלוטין אני אומנם גר אצל ההורים עדיין איך את שכר הלימוד אני ממן ללבד גם אני לומד במכללה,במכללת אור יהודה וגם אני משלם 28 אלף שקל לשנה . כמו כן אני ממן לעצמי את הרכב הדלק והוצאות נוספות שלחי את הבת שלך לעבוד,שתעריך קצת את הכסף. לבכות כולם יודעים,גם אני יכולתי להשען על ההורים שלי אך בחרתי שלא,בחרתי לגור אצל ההורים אך להיות עצמאי בצורה מוחלטת,רכב,דלק,ביטוח,לימודים ובילויים על חשבוני אז שלחי את הבת שלך לעבוד במקום לבכות שיש עליכם נטל
בכיינים | 13.10.13
60.
ל38
אני מציע תשלום שכר מינימום לחיילי צה"ל תמורת איפוס קיצבאות הילדים. מי שעובד מגיל 18-21 מקבל שכר מינימום על פי חוק ,לא יתכן שחוק שכר המינימום לא יחול על חיילים. אם אין למדינה כסף לשלם שכר מינימום לחיילים שתעשה קיצוץ רוחבי בנוסף לאיוס קיצאות הילדים אך בשום אופן לא לעלות את מס ההכנסה כי ממילא כל אותם אלה שלא משרתים בצבא גם לא משלמים מיסים.
 | 13.10.13
58.
יש את האוניברסיטה הפתוחה - זול יותר ולא צריך לנסוע
איזה הורים צ'יפסים יש לילדת שמנת הזאת. היא יכלה ללמוד באוניברסיטה הפתוחה, ולעבוד בשאר הזמן היא יכלה ללמוד באוניברסיטה רגילה בהרבה פחות, זה לא היה מזיק לה לגור בחיפה או באר-שבע, והייתה מכירה קצת את הארץ. וכן היא יכולה גם לעבוד ולא לבקש כסף מההורים בגילה. אין בושה לילדה הזאת
פוני יער מהנדס | 13.10.13
52.
כל הכבוד להורים !
אני מורידה את הכובע בפני ההורים האלה. הם מבינים שלממן תואר ראשון (ומה זה משנה בכלל איפה עושים אותו ?? כל אחד שילמד איפה שנח לו ) זה מאוד קשה , הם ממנים לה רק דברים בסיסיים ואילו את המותרות היא מממנת בעצמה ! אני בעד ! גם אני בעזרת השם יודעת שאני יממן לילדים שלי את הלימודים האקדמאים. אני לא מבינה למה באים להורים בטעות על זה שהם לקחו הלוואה - אף אחד לא הכריח אותם , הכל נעשה מבחירה שלהם - ובמודעות מלאה על מעשיהם. הרי אנחנו ההורים ניתן הכל - ה כ ו ל על מנת שהילדים שלנו יצליחו , אין פה פינוק יתר או ניצול , ההורים לא נותנים לילדה שלהם את הכסף לביזבוזים או חו"ל .....
re | 13.10.13
48.
גם אני אב לילדה שהתחילה ללמוד את השנה הראשונה שלה במכללה
גם אנחנו תושבי ראשון כמו המשפחה הזו , ואני לא ממש מבין מה רוצים כל המגיבים פה על ההורים האלה, נכון שניתן ללמוד באוניברסיטה במחיר זול יותר אבל !! ראשית המחיר עולה 15 אלף שקל באוניברסיטה ולא 30 אלף במכללה זה נכון אבל להגיע מראשון כל בוקר לת"א זה בחינם ? אוכל שם בחינם ? מגורים שם במידת הצורך זה חינם ? בקיצור לאחר שיכלול מלא שלי בסופו של דבר מגיעים לרמה של 25 אלף ויותר לשנת לימוד באוניברסיטה ,אז עם זה כך שילמדו ליד הבית יישנו טוב בבית ללא לחץ להגיע כל בוקר לת"א וילמדו כמו שצריך ,בנוסף לכך יש בזה היבט אחר לחלוטין . אני לא למדתי השכלה גבוהה כי ההורים שלי חשבו כמו חלק מהמגיבים פה שזה מיותר , והמעט שאני יוכל לעשות לילדות שלי זה לתת להם השכלה גבוהה ולנסות לשפר להם את דרכם העתידיות אז למה זה לא טוב ? מה ,זה שההורים שלי היו סתומים או היה דור אחר או אנשים הרגו את עצמם ללכת ללמוד ולעבוד אז זה אומר שזו צריכה להיות הנורמה גם היום ?? איפה זה כתוב? ולמה עם אפשר להתאמץ טיפה ולעשות לילדות שלנו חיים טובים יותר על ידי רכישת תואר עם מיקצוע לעתיד מדוע זה לא טוב ???????
חיים  | 13.10.13
47.
השכיר יכול לממן הכל - ושיפסיק להתבכיין. רק פדיון חופשה ומחלה כבר מספיק
מגעילים השכירים הבכיינים האלה. אין לכם כסף, אל תתנו ללמודבאוניברסיטה. אבל הרי יש לכם, צוברים 80 ימי מחלה (שלא היתה ולא נבראה) ימי חופשה, דמי הבראה, שי לג ותוספת בכיינות ושאר הסעיפים הפרזיטיים שהומצאו על ידי ההסתדרות, ויכולים לקנות לילד אוניברסיטה. כל שכיר נוסע במכונית שהכי ישנה היא 2012 הבית מלא במסכים בכל חדר, כל שיחות הטלפון נעשות מהעבודה וכל יומיים קם בכיין חדש. נמאס.
עצמאי שחי לפי היכולת. | 13.10.13
46.
מספיק לבכות!! אישה בת 22 יכולה ללמוד ולעבוד במקביל לבדה .
בגיל 21 מיד לאחר הצבא התחלתי ללמוד. את התואר מימנתי בעצמי ע"י עבודה במלצרות + מלגת פר"ח . בשנה השלישית גם שכרתי חדר במרכז. ההורים שלי לא יכלו לממן את התואר שלי ושל אחיי אז עבנו ולמדנו , ככה זה כשמתבגרים לא אמורים לסמוך יותר על ההורים . דור שמנת מפונקקקקקק
טלי | 13.10.13
45.
בשוק איזה פראיירים ההורים
וואו. ההורים שלי מימנו לי את התואר מא' ועד ת'. באמת, יש להם, לא היו צריכים לקחת שום הלוואה... ועדיין עבדתי שנה אינטנסיבית ביותר לפני הלימודים כשגרתי בבית, כי זה הזמן הכי טוב שיש בחיים לחסוך!!! אגב אחרי שירות קבע, כדי שיהיה לי כסף בכל מקרה כי צריך איזו נקודת התחלה בחיים. התחלתי ללמוד עם כמעט 100 אש"ח בחשבון בנק... ואלו המסכנים שאין להם אפילו חסכון לעזור לילדה לוקחים הלוואות כדי לממן לה שכ"ל של מכללה, ופלאפון כשהיא גרה בבית, אני בהלם מהחינוך. זוג יקר, אני גדולה מהבת שלכם בשנתיים. גדלתי בשפע אבל חינכו אותי אחרת. הפינוק הזה הוא פשוט הרסני ולא מקדם את הילדה שלכם לשום מקום. אם היא עובדת שתשלם לעצמה על הפלאפון ותעשה לעצמה כביסות וכלים, ואם לא כל זה אז לפחות שתחסוך קצת לעתיד ולא תממן עם המשכורת בתי קפה ומסעדות...
אני | 13.10.13
43.
התמזל מזלן של בנותכן
בהעדר יכולת של הוריי לעזור לי כלכלית ויתרתי לכמה שנים על רעיון הלימודים וחסכתי כסף בעבודה במשרה מלאה ורק אז הרשתי לעצמי להרשם ללימודים באוניברסיטה הפתוחה, בה יכולתי להמשיך לעבוד במשרה מלאה ולממן את הלימודים. אומנם זה לקח יותר זמן מהרגיל, אבל לא נזקקתי לעזרת הוריי.
דבורה | 13.10.13
41.
פשוט מיותר!
הבת שלכם סיימה תיכון וצבא, היא לא נערה מתבגרת שצריכה את כל הפינוקים האלה,שתעמוד לבד על הרגליים ותממן את עצמה,עם כל הכבוד ליוקר המחייה במדינת ישראל ,"אדם לעמל יולד", עמל! זאת מילת המפתח לא לימודים ולא שטויות,היא יכולה למצוא עבודה ובמקביל ללמוד,בכל מקרה היא לומדת במכללה, שתעבור ללימודי ערב,דור מפונק!
גילעד | 13.10.13
40.
לשנות את שם הכתבה ל: הורים מפנקים ילדים עם כסף שאין להם
ומספר 26 מאד צודק. לחנך ילד שעבודה זה רק לבזבוזים, זהו מסר גרוע ומאד לא חינוכי. אני מיממנתי לבד לימודים ושכר דירה. ההורים שלי היו שם רק בעת צרה (כשפרצו לי לחשבון וגנבו לי אלפי שקלים, אז הבנק חסם אותי חודש וחצי, אז ביקשתי מההורים. זו היתה הפעם היחידה). חוץ מזה- עובדים, לומדים ומסתדרים. הורים- שחררו!
ד | 13.10.13
35.
אתם לא לבד
הורים יקרים , אתם לא לבד . כהורים לסודנטית במכללה פרטית אנחנו מכירים את העלויות שהזכרתם והמספרים מדוייקים . אתם צריכים להיות גאים בחבילה הכוללת שאתם נותנים לילדיכם . לאחוז נכבד מאלו שמשמיצים אתכם לא היתה אפשרות לקבל עזרה ולכן הם הסתדרו לבד . עכשיו הם הופכים את האילוצים שבהם הם פעלו לאידיאולוגיה . אין להם את הענווה לומר שלהוריהם לא היתה יכולת/ רצון לעזור ולכן הם עשו הכל לבד . אתם בסדר . תמשיכו ככה ותזכרו שיש עוד הרבה הורים שחושבים כמוכם ואנחנו הם אלה שבסדר , לא כל המשמיצים והמלעיזים .
ליאור | 13.10.13
33.
הנטל על ההורים כבד מידי !
כל הכבוד להורים שעוזרים מתוך בחירה , אבל לקחת הלוואה למימון הלימודים ? גם לי יש ילד סטודנט , התגורר איתנו עד סיום שנה שלישית , עזרנו כמיטב יכולתנו , אוכל לינה כביסה , ביטוחי בריאות וטלפון , ראוי לציין שהוא עבד בכל הזדמנות שנקרתה לו . אני שמחה וגאה שהילד עצמאי ומצליח לכלכל את עצמו בצורה ראויה . בימינו להרבה הורים יכולת ההשתכרות נפגעה ועל הסטודנטים וגם על המכללות להתאים את מערכות השעות בצורה כזו שהסטודנט יכול ללמוד וגם לעבוד ולא תהיו תלוי ונזקק
נירונזקק מר | 13.10.13
32.
תגובה
דבר ראשון, ההוצאות החודשיות הן 3000 כולל שכר לימוד. תשימו לב. דבר נוסף, אם ההורים היו חוסכים לאור השנים את קצבאות הלדים שקיבלו, היו יכולים לממן את הלימודים בלי כל בעיה. יש גם את הפקדון הצבאי. נראה לי תמוה שההורים מאפשרים לילדים ליפול עליהם כלכלית: לא חייבים ללמוד ישר אחרי צבא אם אין מצבכלכלי שמאפשר זאת - צריך לעבוד, כולל עבודה מועדפות והתחיל ללמוד שנה - שנתיים אחרי השחרור. ולמה ללמוד מקצוע לא פרקטי? כדאי שאח"כ היא תתלונן שהיא בעלת תואר אבל עדיין עובדת במשרות סטודנט, כי היא לא מוצאת עבודה בתחום? ההתנהלות של ההורים מאוד בעייתית ולדעתי לא מחכנת את הצעירים לקחת את האחריות על החיים שלהם. שלא יתפלאו אם יצטרכו לתמוך בהם גם כשהם יהיו בפנסיה ולא יהיה להם מאיפה
שר | 13.10.13
31.
סליחה, אבל למה שהיא לא תיקח הלוואה ותחזיר לבד אחרי הלימודים ?
היא יכולה טוב מאוד לקחת הלוואה ארוכת טווח, להחזיר בינתיים כפי שהיא יכולה, וסליחה, אם אין כסף, לא מבלים. סליחה, אבל זה בדיוק הסימפטום של "דור ה Y". מגיע לנו. הבטחתם לנו. סליחה - אם ההורים רוצים - ויכולים - לממן לימודים - סבבה. מעולה. אבל ללכת להורים זה ר-ק כפתרון אחרון. אני מכיר אנשים שעשו תואר ראשון+שני בלי עזרה של שקל מההורים.
גידי | 13.10.13
30.
מי יודע מה ההבדל בין הורים יהודיים להורים ערבים?
הורה יהודי חייב לממן לבנו בן ה 21 את הלימודים הורה ערבי לא ממן כי הבן בן 21 חסך כבר 3 שנות עבודה. הורה יהודי מממן 3 שנות שירות צבאי הורה ערבי מפסיק לממן את בנו בגיל 18. הורה יהודי ל 4 בנים בזבז 12 שנה מימון החיילים. הורה ערבי ל 4 בנים יכול לחסוך לפנסיה 12 שנים יותר מיהודי. החיסכון לפנסיה של הורה ערבי גדול מהחסכון של הורה יהודי-לכן קיצבת הזיקנה של זקנים יהודיים צריכה להיות גדולה בהרבה מזו של הערבים.
 | 13.10.13
27.
מסכים עם כמעט כל המגיבים. תוצאה של פינוק היתר כדוגמת ההורים הללו יצר תוצאה של דור מפונק ובכיין
ואני בן הדור הזה. בן 34 גרתי בדירה שכורה בתל אביב שאני שילמתי עליה שילמתי שכר לימוד מלא כולל כל מה שמסביב אמא לפעמים הזמינה לארוחות ופעמיים בשלוש השנים עזרה לי עם 3000 שח. ( זה לא היה לי מובן מאליו.- והיה לה הרבה יותר כסף בשרוול - פשוט לא אני ולא היא חשבנו שהיא מחוייבת לשלם לי, למרות שהיה חשוב לה ביותר שאני אלמד) בקיצור דור הורים דפוק שיצר חברה ישראלית דפוקה שכל אחד חושב שהשמש זורחת לו מהת--ת ושמגיע לו הכל!!!!
דין | 13.10.13
26.
די לבכיינות - הורים לא צריכים לממן ילדים בתואר זבל!
אני ואשתי מימנו לעצמנו את הלימודים מהיום הראשון. בשנה א' התחתנו (מימנו את החתונה לבד מהמתנות) ולקחנו משכנתא. שנינו עשינו משרה מלאה במקביל ללימודים באוניברסיטה ושנינו סיימו בציונים גבוהים במקצוע אמיתי. אך אחד לא עזר לנו. הפלא ופלא - לא התלוננו אז (למרות שגרנו ביחד בדירת חדר מזוויעה, ובקושי היה לנו מה לאכול שלא לדבר על בילויים או חו"ל), וגם היום אין תלונות. לגב' בכתבה בעיה עיקרית אחת - בנותיה מפונקות. שילכו ללמוד באוניברסיטה מקצוע אמיתי - וישלמו הרבה פחות. לא יכולות בשום אופן להתקבל לאוניברסיטה - לא נורא. לא כל אחד צריך תואר. אפשר להסתדר מצויין גם ללא תואר בהמון משרות ובטח זה עדיף על תואר זבל ממכללה יקרה. שליכו לעבוד! לא כדי שיהיה כסף לבילויים ובגדים. כדי שיהיה כסף לשכר דירה ומחיה. להעביר לילדים את המסר שאבא ואמא יממנו את המחיה ועבודה זה רק לכיף ובילויים זה המסר הכי גרוע ותמצית מה שדפוק בדור הזה. אנחנו קרענו את התחת ועד היום לא מבלים ולא מוציאים כסף אלא אם יש. בכל זאת אנחנו מסודרים, חיים טוב ולא חסר לנו כלום, והכי חשוב - שמחים בחלקנו.
לא בכיין | 13.10.13
22.
מפנקים ומפונקים
אני כבר מספר שנים מחזיקה 2 סטודנטים במקביל. הם גרים מחוץ לבית כך שאני משלמת עבורם שכר דירה (כ- 1500שח לחודש). בשנה הראשונה והשניה (אצל בנים) - שכר לימוד על חשבון מענק השחרור. בהמשך - אנחנו משלימים. שכר לימוד אוניברסיטאי (כ- 10000 שח לשנה) העבודות המזדמנות שהם עושים - קייטרינג, בייבי סיטר וככד' הם מתפרנסים ומתפרנסים טוב. מממנים הוצאות בילוי, אוכל ואחזקת דירה. והעובדה - שניהם נסעו השנה לטיולים בחול מהחסכונות שלהם מהעבודה במהלך השנה. כנראה שהבת עובדת מעט ומבזבזת הרבה. אפשר להחליף את המשוואה. הם אתם רוצים ויכולים לממן - זכותכם. אבל ההתבכיינות - מיותרת.
שלומית | 13.10.13
20.
ל- 3: מסכימה. גם אני מימנתי לבד גם תואר וגם שכר דירה. לא מבינה את הפינוק הזה
בגיל 20 עזבתי את הבית. מימנתי לבד תואר, שכר דירה, נסיעות, אוכל, טלפון, חשבונות, ספרים, בילויים, הכל. אז נכון שגרתי בצורה נוראית כמה שנים, אבל זו תקופה שעוברת. כשצעירים לגור עם שותפים ולהתחלק בשירותים זה לא נורא. אני מתקשה להבין את הפינוק הזה, אולי כי לא היתה לי אופציה להתפנק. אבל לא הייתי חולמת לבקש מההורים שלי (שעוד מעט יוצאים לפנסיה וצריכים לדאוג לעצמם) לקחת הלוואות בשביל לממן אותי. כאמא, אני חושבת שתפקיד ההורים לממן עד סיום שירות חובה וזהו.
בת 30 | 13.10.13
18.
ל-7: 3000 שח סך הכל!
לא שזה זול, אבל יש הבדל. מצד אחד כל הכבוד להורים שעוזרים אבל גם זה ניצול מצד הילדים. גם אם קשה אפשר לעבוד וללמוד. אולי לוחק יותר זמן אבל ל-2 ההורים אין עבודה שמכניסה הרבה ולא בטוחה. למה לא לדאוג לעתידים? הורים: תשחחרו את הלידים ותתחילו לדאוג לעצמכם. זה הלימוד והנתינה הטובים ביותר.
לאה | 13.10.13
14.
כל הכבוד להורים, על ההבנה שבזמננו ילדים צריכים עזרה, גם כשהם מעל 18
רוצים שהילדים שלכם יקבלו נקודת פתיחה קלה יותר? שתקופת הלימודים וחיפוש הקריירה ההתחלתית יהיו יותר נגישים? אז צריך לעזור, וחשוב יותר להבין שגם סטודנטים עובדים צריכים עזרה. אם להורים יש את האפשרות לעזור - שיעזרו. אין סיבה לא להפוך את החיים לקלים יותר אז כל הכבוד
אביבת | 13.10.13
12.
בואו נשים את הדברים על השולחן
אומנם המצב אינו מזהיר, ולא קל להיות סטודנט. אבל - אפשר לשפר בגרויות ופסיכומטרי בכדי להתקבל לאוניברסיטה או מכללה מתוקצבת, כבר חתכתם את שכר הלימוד לשליש מהעלות. (ואז גם המענק שחרור מכסה חלק יפה מהתואר) פלאפון עולה היום 100 ש"ח בממוצע, כביסות + אוכל זה 2900 ש"ח? מסופקני. אפשר למתוח את התואר על כמה שנים ולעבוד במקביל ולצבור ניסיון במקצוע קצת יותר מכניס ממלצרות. אין בושה מלעבוד במשרת סטודנט בארגון גדול, ולהתקדם לאחר סיום התואר. ואחרון חביב - עם שוק העבודה היום, מאוד מומלץ שתבחר במקצוע שיש בו גם תעסוקה.
חגי | 13.10.13
10.
נא להכיר - מסלול ערב
בשבוע שעבר התחלתי שנה שלישית. (כבר רואים את הסוף) אני עובד במשרה מלאה, שוכר דירה ומממן את הלימודים לבד. הרבה יותר קל לבקש מההורים לקנות לי את התואר, אבל עם קצת רצון והשקעה, אפשר גם לחיות בזכות עצמך. ואם ממש רוצים להגזים, אז אפשר גם לעשות פסיכומטרי וללכת למכללה בשכר אוניברסיטאי.
 | 13.10.13
9.
תאשימו רק את עצמיכם!
למה אתם, שמצבכם הכלכלי לא אמיד במיוחד, מוכנים לזרוק לפח כ200 אלף שקלים בשביל לקנות לבת שלכם תואר במכללה, אשר כפי שאתם יודעים כבר היום, לא יספק לה פרנסה ראויה? למה הבת שלכם לא הולכת ללמוד באוניברסיטה ואז שכר הלימוד יהיה נמוך משמעותית? ובכלל למה הבת שלכם לא לומדת מקצוע שבו היא תוכל להתפרנס בעצמה, ולא להמשיך לעשוק אתכם עד גיל 40? לא צריך לממן כל גחמה של הילדים, תפקידכם כהורים זה להיות אחראיים גם לעתיד שלכם, וגם לעתיד ילדיכם.
אורי | 13.10.13
8.
תרבות השנורר של הסטודנטים
מניסיון, ההורים צריכים להפסיק לרחם על הילדים והילדים צריכים להפסיק לשנורר את ההורים ולקחת אחריות על עצמם. דיי לפרזיטיות! אפשר ללמוד ולעבוד ולממן את הכל - זה לא קל, אבל ניתן לביצוע וכך ההורים יכולים לפרגן במותרות ולא לשאת בנטל. די לרחמים העצמיים.
סטודנט עצמאי | 13.10.13
6.
מס גידול ילדים
המדינה חייבת שמשפחות מעמד-ביניים יביאו בממוצע 2.5 ילדים לעולם על מנת להבטיח את עתידה. הילדים האלו יהיו עמוד השדרה הבטחוני בגיל 18 והיסודות הכלכליים והמדעיים בגיל 30. כמו ההורים שלהם, הם יהיו גם הפרה החולבת של מכונת המיסים המשומנת והשמנה שלנו. אולם בעשרות שנים האחרונות חלה שחיקה משמעותית בתמיכת המדינה בגידול ילדים - הדבר בא לידי ביטוי בעליה במחירי מעונות יום, גנים, תשלומים לבתי-ספר, המשך החזקת הילדים בשעה שהם בצבא (ומקבלים מהמדינה דמי כיס מעליבים) וכמובן העלות הכוללת של לימודים אקדמיים (שכר הלימוד עצמו לא עלה ואף חרד מעל בערכים ריאליים). מעמד הביניים צריך להוציא אחוז גדול מאוד מהכנסתו לגידול הילדים מחד ומאידך לא זוכה להטבות שמקבלים בני המעמד הנמוך וכמובן החרדים. ניתן להקל משמעותית על המשפחתות הנושאות בעיקר הנטל במדינה במספר דרכים שכבר הוצעו בעבר - העיקרית שבהם היא מתן משכורת הולמת יותר לחיילים בשירות חובה - נגיד שליש מזאת המשולמת לחיילי צבא ארה"ב - שזה החל מ-1750 ש"ח לטירון ג'ובניק ועד ל-3000 ש"ח לחודש ללוחם פעיל לקראת שחרור (מתוך סכום זה 1000-1500 ש"ח ינתנו כדמי-כיס והשאר יופקדו באג"ח מדינה יעודי עד למועד השחרור). זאת בנוסף למענק שחרור (שיפרס לאורך מספר שנים וינתן בחלקו ישירות כמלגות לימודים או הכשרה מקצועית) בסך 50 עד 120 אלף ש"ח (בהתאם למשך ואופי השירות) - שוב פעם כשליש מזה הניתן בצבא ארה"ב. סכומים צנועים אלו יאפשרו למתגייסים להפוך לעצמאים כבר בגיל 18 ויקל מאוד על הוריהם.
אזרח מיואש | 13.10.13
5.
ההורים נוטלים על עצמם נטל כלכלי מיותר.
הבחורה יכולה לממן את עצמה! שימו לב לתרחיש הבא שאני מתאר פה, ואני אפילו מקצין! בחורה שמשתחררת אחרי הצבא בגיל 20, יכולה לעבוד במשך שנתיים, להשתכר בכל חודש 4000 ₪, לסגור בחיסכון 2000 ₪ ואחרי שנתיים של עבודה יש לה 48000 ₪ מה שאומר שהיא יכולה לממן לבדה לפחות שנה וחצי מהלימודים ועוד במכללה למינהל שנחשבת מאוד יקרה!. א-ב-ל!!! אם אני לא אקצין כ"כ, אז אפשר אפילו לומר שהיא יכולה לעבוד 3 שנים במקום השנתיים, להשתכר 4000 ₪ בחודש (אם לא יותר) , לחסוך בצד לפחות 2500 ₪ (אם לא יותר), וככה יהיו לה 90000 ₪ אחרי 3 שנים! וככה היא יכולה לממן את כל התואר במכללה למינהל לבדה ובעצמה. ואם היא הייתה לומדת במכללה אחרת או באוניברסיטה - אז בכלל היה נשאר לה המון כסף בצד (יותר מ-40000 ₪, וזה עוד בלי לדבר על מלגות + פר"ח). אז זה שההורים שלה החליטו לממן בעצמם את כל התואר שלה - זה יפה ונחמד אבל זה לא הכרחי שהם יעשו את זה.
 | 13.10.13
3.
מוזר, אני מימנתי לבד את כל לימודי
אני מימנתי לבד את כל לימודי, בתואר הראשון עבדתי במשרת סטודנט באבטחה במשמרות, בהן אפשר להרוויח יותר כסף ומימנתי לבדי את כל התואר הראשון, מה גם שבחור או בחורה בתחילת שנות העשרים שלהם עדיין יכולים לגור אצל ההורים. את התואר השני מימנתי לאחר שהתקבלתי לעבודה בתחום אותו למדתי.
ריאליסט | 13.10.13
1.
נטל ההשכלה
3000 ₪ * 48 חודשי לימוד לתואר ראשון * 3 בנות = 471000 ₪ = חצי דירה לא כולל סיוע לקניית דירה לגדולה ולשאר הבנות, ואתם עוד מעזים להתבכיין? תעשו טובה ותשחררו אותנו מהבכיינות שלכם, יש אנשים עם בעיות אמיתיות. רוצים לבכות? תעשו את זה בחזרה מהקזינו בלאס וגאס אחרי שהשכבתם שם 70000 ₪ ותתלוננו על השירות הזוועתי שקבלתם במטוס
יניב | 13.10.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת