אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אפל: שלום ולא להתראות, מיקרוסופט אופיס

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
הכל טוב ויפה, אבל...
האם יש כאן מישהו אחד שעושה עבודה אמיתית מקצועית על וורד ואקסל ובאמת מסוגל לבצע את אותה עבודה על תוכנות iWork? אין לי מה לציין את גוגל דוקס, כי למרות שזה באמת עונה על הרבה צרכים בסיסיים, זה ממש (אבל ממש) לא ניתן להשוואה מול מוצרי מיקרוסופט. עוד יתרון במיקרוסופט הם הסנכרון עם SkyDrive וגם תוכנת Lync. בקיצור לדעתי, מי שעובד בעבודה אמיתית באירגונים כרגע לא יכול לבחור במשהו אחר. הדבר היחידי שאפל מעיפה בו את מיקרוסופט זה Keynote שאוכל את פאוורפוינס בלי מלח, אבל אי אפשר לשלוח מצגות ללקוחות (כי לאף אחד אין מק). ולמרות כל הרשום למעלה אני כבר מת לקנות את המקבוק פרו החדש ולהחליף את הנוכחי שלי!
 | 25.10.13
13.
כמה דברים
א) אופיס של מיקרוסופט למק לא תומך בשפות מימין לשמאל (עברית / ערבית ) ב) אופיס תוכנה איטית, ודי מעצבנת באופן כללי ג) היום אני משתמש 50% בגוגל דוקס, ו- 50% בליברה אופיס, שמספק תמיכה מלאה בעברית, שמירה וקריאה בכל סוגי הפורמטים וקוד פתוח. אבל החידוש האמיתי הוא לקבל את iLife ו iWork חינם לאייפד. עכשיו כל הטאבלטים של אנדרויד באמת שוחים מאחור. GarageBand היא אחת התוכנות המגניבות ביותר שיוצרו, והגרסה שלה לאייפד טובה כמעט כמו הגרסה למק. כנל לגבי iMovie. החיסרון היחידי הוא iPhoto והכרח השימוש ב-iTunes שני כלים ארכאיים שמנסים לנהל לי את החיים בצורה שאפל חושבת שהיא הכי טובה. אנא Apple, הסירו מעלינו את כבלי ה iTunes, ותנו לנו לסנכרן בווייפיי, עם איזה סקריפט פשוט, או בבלו טות', או משהו די לכלא של אפל !
צ | 24.10.13
10.
לא הבנתם: מיקרוסופט אופיס למק גם לא תומך בעברית וגם יקר:
הוא יקר יותר מאופיס לווינדוז ("כי מקינטוש זה פרמיום"). הוא מוצלח יותר מאופיס לווינדוז (כי מערכת ההפעלה עדיפה). אבל, הוא לא תומך בעברית (והחלופות, כמו אופן אופיס עילגות). לכן, משתמשי מקינטוש בארץ היו זקוקים למכונת ווינדוז וירטואלית (שעולה קצת כסף) עם ווינדוז (יותר כסף) ואופיס (עוד יותר כסף) - ולכל זה צריכים עוד זיכרון במחשב (נחשו מה - כסף). עכשיו, משתמשים בכל העולם - דוברי עברית או לא - לא צריכים את כל זה. הם מקבלים - חינם - תמיכה טובה בעברית, תוכנה אמינה וקלילה בהרבה - במחירים שנעים בין חינם לבין 220 ש"ח לכל שלושת התוכנות. לא צריך מכונה וירטואלית, ווינדוז, אופיס ותוספת זיכרון. נכון, העברית לא מושלמת, וכך גם התאימות - אבל לרוב המשתמשים זה מספיק די והותר. השורה התחתונה - הרבה יורת פשוט, קל ושול לעבוד היום על מקינטוש בארץ.
אבנר | 24.10.13
8.
לדעתי
מיקרוסופט תתחיל להפיץ גרסאות הום וסטודנט במחיר נמוך הרבה יותר. מיקרוסופט יודעת שרוב ההנסות שלה הן מעסקים, ולא מהצרכנים הפרטיים, שמוצאים דרך להשתמש בתוכנות אופיס, או בתחליפים (של גוגל, ושל אחרים) ללא תשלום, או בתשלום נמוך מאוד. לכן - למיקרוסופט אין ממש מה להפסיד. בנוסף לכך, תוכנת אופיס החדשה מופעלת בצורת "תוכנה כשירות", דרך האינטרנט, בדומה לגוגל דוקס, ולכן, יש סבירות גבוהה שהשימוש, לאנשים פרטיים, ובהיקף לא גבוה, ייתאפשר במחיר נמוך. (אם השירות קיים, פעיל, ועובד, אפשר לתת גישה לעוד משתמשים, ובכך, לגרום להם "להתמכר" לשימוש במוצר הספציפי)
 | 24.10.13
6.
או שאולי עכשיו אפל מוכרת רק באנדל של מחשב, iOS ו - iWork
מאחר והתוכנה של אפל רצה רק על מחשבים מתוצרתה, אי אפשר באמת לומר שהיא בחינם, אלא שהיא כלולה במחיר - וההבדל הוא עצום. כבר שנים שמחשבים ניידים (מיצרנים שונים) נמכרים עם Windows צרוב באופן אינטגרלי. אף אחד לא חושב שהתוכנה הזו היא חינם - היא פשוט באה בחבילה עם המחשב הנייד - ומתומחרת בהתאם. היו כמה שנים שהיה קשה למצוא מחשב ניד שנמכר ללא מערכת ההפעלה... מעתה אמור - אפל מוסיפה את ה iWork לחבילת התוכנה הנמכרת עם המחשב. היא מתמחרת את המחשב בהתאם - וייתכן שזה יוצא זול יותר מאשר הקנייה שלהם בנפרד. לדעתי יש אפילו מקום לשקול תביעה בשל פגיעה בתחרות, בדומה לתביעה שספגה ווינדוס בעקבות הכללת דפדפן IE במערכת ההפעלה שלה...
פרספקטיבה אחרת | 24.10.13
5.
אתה לא מבין את מעמדה התחרותי של אופיס
אף אחד לא יוותר על תוכנת הסטנדרט ליישומים משרדיים, שבנוסף היא גם איכותית יותר מכל תוכנה דומה אחרת. מייקרוסופט גם ככה מעלימה עין מהפיראטיות המוגברת בשוק הפרטי באופיס ורושמת את מרבית ההכנסות שלה מחטיבת אופיס מהשוק הארגוני.
עומרי | 24.10.13
3.
לפני שנה התקנתי iWork על המק שלי (בנוסף ל-Office)
Keynote מעולה למצגות אבל היכולות הגרפיות (יצירת אובייקטים) ממש גרועה ביחס ל-Powerpoint. את המצגות אני מכין ב-Keynote כי הן פשוט יותר טובות אבל את האלמנטים הגרפים (מעבר לריבוע, עיגול,...) אני יוצר ב-pp ומעתיק ל-kn שזה קצת בעסה. Pages יוצר מסמכים מאוד יפים וזה היתרון היחיד שמצאתי Numbers - סיוט, ניסיתי מספר פעמים ועזבתי אחרי הגרף הראשון לסיכום, שווה להתקין אם זה בחינם ולו רק בשביל Keynote, יהיה קשה לחזור אח"כ ל-pp
תמיר | 24.10.13
2.
שכחת לציין את העובדה החשובה ביותר לישראלים בהכרזות החדשות
לאחר שנים רבות סופסוף יש למק ולמכשירים הניידים של אפל מעבד תמלילים, תוכנה מקבילה לאקסל ותוכנה מקבילה לפאוארפוינט אשר תומכות בעברית באופן מושלם! אגב, חבילת iwork (החינמית) של אפל מוצלחת וידידותית למשתמש הרבה יותר מחבילת אופיס המזעזעת של מיקרוסופט, תבדקו אותי.
אמיר | 24.10.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת