אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יעלון: האוצר רוצה להפחית את השכר של אנשי הקבע ולפגוע בפנסיה של גמלאי צה"ל

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
המדובר הוא על קיצוצים עקב עושק. אין סיבה לפנסיות של עשרות אלפי שח לחודש !!
כנ"ל חברת חשמל, כנ"ל בנק ישראל, וכנ"ל כל עובדי המדינה. חצי מדינה עושקת את החצי השני. אין סיבה שחצי מדינה תממן את החצי האחר מגיל 45 עד לפרישה ו עוד 100% (ספיציפית נכון לצה"ל) אחרי הפרישה. פשוט לא ייעבוד. תהיה כאן קריסת מערכות. בנוסף, החצי שכן צריך לממן את הפנסיות של עובדי צ"הל לשעבר, משרד הבטחון וכדומה, מורכב גם הוא מאנשים שלחמו במלחמות ישראל והקריבו לא מעט כידוע לכולנו. לא מדובר פה על מצב שרק הפנסיונרים של צה"ל הם הלוחמים. ממש לא. במלחמות ישראל ידעו טוב מאוד לקרוא ולגייס את כל העם. ולכן, אין שום פריבילגיה ואין צורך לממן חצי מדינה עם פנסיות עושק שפוגעות באנשים שבאמת מחזיקים את המדינה וכלכלתה על הכתפיים - קרי: עובדי ההי טק, היצואנים, עובדי התעשייה, סוחרים ואנשי מקצוע, וכלל עם ישראל שמנסה להתפרנס בכבוד.
מוישה | 05.11.13
35.
שכר גבוה???!!?
כל אלה שחושבים שהצבא חממה ואנשי קבע חולבים שיבואו לשרת ביחידות שדה וכל השבוע להיות מחוץ לבית בואו כולכם מוזמנים נראה כמה גיבורים ממכם יחזיקו מעמד!!! לפני אנשי קבע תסתכלו על נערי האוצר המושחתים שמקבלים משכורות עתק ומה לגבי חברת חשמל והנמלים משהו מכם יכול להכנס לשם נראה אותכם משכורות שלהם גבוהות ומה עם כל הנבלות שיושבות בכנסת עם שכר שלא מבייש איש הייטק בכיר ואחרי קדנציה אחת יוצאים לפנסיה על זה המדינה=אנשים המטומטמים פה לא מסתכלים הכי קל לתקוף את החלשים תתביישו לכם אנשים נהורים......
רוני | 01.11.13
34.
מה שלא רואים מכאן רואים משם
זה כבר הפך לגועל נפש כל אותם אלו שחושבים שהם יודעים הכל. כישראלים אנחנו יודעים יופי להסתכל על הדשא של השכן ולהחוות דעה כאילו אנחנו מינימום הסגן של אלוהים ומי כמונו יודעים הכל. אני רוצה לחדש לכול מי שחושב שהוא יודע הכל אבל בעצם לא יודע כלום. מזל שיש עדיין כאלו שמוכנים לתרום למדינה ולעשות שרות צבאי ולשמור על גבולותינו, בזמן שרבים משתמטים ומתנערים מכך. לכולם נעים לשבת בבית בזמן מבצע צבאי ולראות איך הצבא שלנו עושה את העבודה או לשמוע שמטוסינו הפציצו וחזרו הביתה בשלום. תתחילו לפרגן ובייחוד להעריך את מי ששומר על ביתכם. בזכות קיומו של משרד הבטחון והכסף שהולך לאנשי הקבע ולצבא כולו יש לכולנו זמן לשבת ולקשקש בפורום. ומי שלא מסכים לכך שיבקש לחתום קבע ויוכל להנאות מההטבות גם כן.
ברק יוסי | 28.10.13
33.
כל התוקפים את אנשי הקבע פועלים כבובות בשירות נערי האוצר
אותם נערי אוצר הפורשים מהאוצר למשרות מדושנות בשירות טייקונים ובהנהלות הבנקים והמוסדות הפיננסים כל המשתלחים בשכר אנשי הקבע הם מריונטות של פקידי האוצר הבוחנים את העולם דרך גליון האקסל ללא יכולת מזערית להתבונן מעבר לצג המחשב אנו חיים במדינה דמוקרטית וכמו שזכותו של כל אחד להביע את דעתו כן זכותו לבחור את מקום עבודתו אם אדם בוחר מטעמי נוחות לא לשרת בקבע , אל לו להלין על תנאי השירות של המשרתים השירות בצבא פתוח לכולם ללא הבדל גזע ודת שלא כמו עבודה בנמל, ברכבת ,בחברת חשמל וכדומה שזה תלוי בקירבה משפחתית
ישראל | 28.10.13
32.
העיוות של השיטה - גם משלמים יותר וגם הטובים עוזבים, למה?
שיטת התגמולים בצבא היא מעוותת מאוד, מביא למצב בו מצד אחד המדינה משלמת מצד אחד המון כסף ומצד שני האנשים הטובים עוזבים לאזרחות. למה? אני אתן לדוגמא מקרה של מהנדס עתודאי ביחידת מודיעין . אחרי שש שנים בצבא, בגיל 28, למהנדס הזה יש שתי ברירות - או להשאר במערכת הצבאית, או לצאת החוצה לאזרחות. הפרשי השכר הם כ-10,000 ש"ח בחודש (אנשים שאני מכיר אישית וראיתי תלושים שלהם לפני ואחרי - כ-20,000 ברוטו בצבא, כ-30,000 בחוץ). וזה כמובן בלי להזכיר לרגע את הבונוסים, משכורת 13,14 בשנים מסויימות וכו'. בלי שום קשר לשיקולים של טווח ארוך, בעד ונגד, רוב האנשים פשוט קמים ועוזבים. הרי לא צריך לספר פה לאף אחד שאפילו עם משכורת כזו לא קל לקנות דירה במדינה שלנו. ברגע שזה המצב בשוק ברור שהרוב רוצים לעזור והצבא נשאר עם מי שמוכן להשאר. אז מה הבעיה, לכאורה משלים פחות, לא? אז זהו שלא, כי בגיל 45 הפלא ופלא, המהנדס שנשאר בצבא פתאום פורש ומפסיק לתת תפוקה. האם הוא מפסיק לקבל תשלום? ממש לא, הוא מקבל פנסיה בערך של 2% לשנה, כלומר, 2*(45-22)=46%. כלומר, חצי מהמשכורת האחרונה - הכי גבוהה. לא רוצה לדבר על כמה זה יוצא בדיוק, כי אני לא מכיר אישית, אבל אתם מבינים את המצב. המצב האבסורדי שנוצר הוא שאדם עובד 23 שנה ומקבל משכורת על 22 נוספות(45-67)!!! מה שאנחנו מקבלים, זה שגם הצבא לא מצליח לבחור את האנשים הטובים ביותר וגם בסופו של דבר הוא משלם המון המון כסף לכוח האדם שלו. במקום לבטל את הפרישה המוקדמת כדאי להנהיג העברה לתפקידי מטה בגיל מסויים ולהתנהל כמו גוף אזרחי. הרי מה ההבדל? בשאר שירותי הביטחון זה עובד יופי, אז למה פה להיתקע עם מודל אנכרוניסטי שלא מתאים לאף אחד?
עתודאי | 28.10.13
26.
אנשי האוצר לאן הגעתם - לפגוע בערך השרות והסיכון!!!
אנשי האוצר היקרים, די מספיק להתעלל בקבוצה של אנשי קבע וגימלאיו שאין להם ועד עובדים ולהתעלם מכך שיש וצריך לתגמל אותם בשכר מתאים וכן הגיע הזמן להעלות להם את השכר כי מאז הפעם האחרונה שהעלתם להם שכר עלה הדלק ,עלה שכר הדירה, עלה מס ערך מוסף ואיתו מחירי המזון, עלה הכול במשק כך שלא פלא שבקבוצת אנשי הקבע יש קבוצה שמקבלת השלמת הכנסה!!! אז מי שחושב שצבא קבע לא עולה כסף ואפשר לעשות עם אנשיו כל מה שרוצים שיפנים ללא אנשי הקבע אין צבא אין בטחון אין מדינה וגם לכם לא תהייה תעסוקה!!!!!
אלי | 28.10.13
18.
מזמן פחות ופחות טובים נשארים בצבא
אני מניח כי גם בצבא (כמו בכל מקום) יש גם אנשים איכותיים . אבל להגיד שאם יורידו את השכר הטובים יפרשו זו אמירה מטומטמת. תורידו את השכר לחיילי הקבע ולאזרחים עובדי צה"ל (לפחות לאלו שלא בתפקידי לחימה) , אני מוכן להמר שאף אחד לא יפרוש. אף אחד לא מחכה להם בחוץ ואם כן בתנאים נחותים. רבים מהם טוענים שהם משרתים מטעמים אידאולוגיים (והם בודאי לא יתנו להפחתת שכר להפריע להם) ואלמלא האידאולוגיה היו פורשים לתפקידים הרבה יותר אטרקטיביים באזרחות שממתינים רק להם. אז למה להפריע להם , תחלצו אותם מהפלונטר, תורידו את שכרם כך שהכעס יגרום להם להיפגש עם התפקיד החלומי באזרחות.
יוסי | 28.10.13
15.
למר בוגי יעלון
על אילו "הטובים ביותר" אתה מדבר? הטובים ביותר כבר לא נשארים עשרות שנים בשירות קבע. די לפקוד את יחידות המילואים על מנת למצוא את הטובים ביותר והערכיים ביותר. עלויות צבא הקבע הנן בלוף על גבול השחיתות. לא אנשי צה"ל בהווה ועל יוצאי הצבא יבינו זאת. הם פשוט מסואבים מדי ושבעי רצון עצמי עד לגיחוך (עד שמגיעה עת קרב ואז הזוטרים נדרשים לאיכות לעילא על מנת לכבות על כישלון הבכירים). יעלון- תפסיק לעוף על עצמך. תארים כרמטכ"ל וכשר בטחון אינם ערובה לכישרון ולאיגות 0ולצערנו אתה לא היחיד שחטא בכך). אולי תאזין לעם, אולי תאזין לדעות אחרות. פשוט- "צא ולמד". אני מעריך שאתה אדם ישר ולא מושחת ודווקא בשל כך אני תמה על ליקוי המאורות שאתה לוקה בו.
נח | 28.10.13
5.
מכפישים את השיטה של ההטבות
אנשי קבע הם מלח הארץ ההכפשה היא בשיטה כלל העובדים במשק חייבים לעבוד עד גיל 67 גברים ללא קשר בעיסוק נשים עד גיל 62 ללא קשר בעיסוק ואנשי קבע אנשי הסגולה פורשים בגיל 45 עם פנסיה או ממשיכים לעבודות עם משכורת שניה זה הוגן, זה לא יכול להמשך דוגמא הכי קנה מהנדסים, תוכנה בנין לא יכולים לעבוד עד גיל 67 שנה אדם בגיל זה יעלה על פיגומים לבדוק ברזל או יציקות זו בדיחה כנ"ל בהייטק בגיל 45 אין להם מקום מכוון שישנם התחדשות בתוכנות חדשות אזי מה יהיה אתם וכו'.
חר | 28.10.13
3.
ניתן בנקל לחסוך 10-20 מיליארד שקל בתקציב הביטחון ולהפנות להתעצמות ולא לביזבוזים:
. קיצוץ תקציב אגף השיקום והנצחה ב3 מיליארד שקל. אגף השיקום משלם תגמולים מופרזים, ומשלם גם למקרים שלא ראוי שיישלמו להם (תאונות ומחלות שלא קשורות לשירות, ואף תשלום לשאירי מתאבדים (כולל הכרה כחלל צה"ל)!!!!). 2. פיטורי 5% ממשרתי הקבע - תוך התרכזות במטות המנופחים. 3. אי-תשלום פנסיה עד גיל 67. מי שלא מסתדר בחוץ - אפשר להעסיקו בפנים כעובד רס"ר או תצפיתן או כל עבודה אחרת בין גיל 44 ל67 תמורת שכר. אין כל הצדקה לתשלום פנסיה מוקדמת ללא עבודה. 4. קיצוץ 10% מכל שקל משכורת מעל ל7000 שקל בחודש. 5. קיצוץ בכל תנאים עודפים הקיימים במערכת.
די לבזבוז! | 28.10.13
2.
על הצבא לבנות מודל שכר כמו באזרחות
מחסנאים מלגזנים שלישים קציני רכב וכיוב. צריכים להרוויח שכר לא גבוהה, גם אם הם 20 שנה במערכת, באזרחות אף אחד לא יתן להם יותר ממינימום, אין סיבה שבצבא ירוויחו פי 5. מהנדסים, קציני מודיעין ועובדי ידע למיניהם צריכים להיות בחוזים אישיים עם שכר גבוהה תחרותי לאזרחות. קרביים כמובן צריכים לקבל שכר גבוהה, יש לצמצם משמעותית את ההטבות לקרביים לשעבר. אף אחד לא צריך פנסיה מוקדמת, יש לגלם את ההטבה בשכר. להבטיח פנסיה אדירה במקום שכר תחרותי זה בלוף שיתפוצץ לילדים שלנו בפרצוף. יש לתת שכר שיאפשר לשמור את הטובים במערכת ולשלם אותו היום ולא בעוד 20 שנה.
מאיר | 28.10.13
1.
סוף סוף והכוונה בעיקר לנירמול הפנסיות כמו שעשו בהסתדרות
קודם כל חייבים לקצץ כי המדינה לא תעמוד בנטל וזה ישפיע גם על הביטחון. בקשר לשכר, עדיף להשאירו. אבל לחייב את הרמטכ"ל לקצוץ משמעותי בכוח האדם. אין דבר כזה שבגופי ענק כמו צה"ל ומשרד הביטחון אי אפשר לקצץ 10%-20% מהתקנים שאינם ביחידות הלוחמות ועדין להשאיר בדיוק את אותה התפוקה. בשעתו הורידו חצי מהתעשיה האוורית והגדילו את התפוקה. לרמטכ"ל ולשר הביטחון קשה לעשות את זה ? שיתנו למתנדבים אחרים. ויש כלאה. אגב, אני בטוח לגמרי שאורי ברלב יכול לבצע זאת בקלילות וכנראה שגם גלנט. אחלה הרכב - אורי בר לב שר ביטחון וגלנט רמטכ"ל. שניים שהתנכלו להם בגלל שפחדו מעודף הכישרון והאנרגיה שלהם. הם בטוח יוכלו לבצע את הקיצוץ הנ"ל וגם לקצץ בתקציבים מעבר לכוח האדם.
האמת | 28.10.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת