אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האוצר רוצה לקחת את הרכב הצמוד ל־70% מאנשי הקבע

191 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

189.
שר האוצר טועה
משרד הביטחון התחייב בהסכם ב 2010 - כל עוד מקוימת ההתחיבות מצד הצבא, על שר האוצר היקר לכבד את ההסכם. המקסימום הוא לנסות להגיע להבנה - ע"י דיאלוג -להסכם חדש. "מלבד ההצעה לקצץ בצי הרכב, הציע האוצר בדיונים שורה של צעדים שמשמעותם פגיעה בתנאים של אנשי הקבע. מדובר בשלוש הצעות של האוצר לא ליישם הסכמי שכר של חיילי וקציני הצבא." אם הסכמים שנחתמו אינם שווים את הנייר, אז אולי גם אנחנו המצביעים צריכים להצביע על חוסר אמון בנבחרים. אם הסכם הוא נזיל, מותר גם לנו להתחרט אחרי שנה. לי זה נשמע ששר האוצר מנסה לצבור פופלריות - והאבסורד שבסופו של דבר הדרך הזו תפגע בעיקר בו. בסופו של דבר שר הוא מנהל, אבל מרבית הכוח שלו נובעת מיכולתו לייצר שיתופי פעולה ולכבד את הכפופים אליו, החל מאזרחים ועד נבחרי ציבור אחרים.
 | 02.11.13
188.
יש להבדיל בין אנשי קבע לוחמים לתומכי לחימה ושאר תומכים בתומכי לחימה
ראשית אין לי עניין לבוא ולהשמיץ באופן גורף ודמגוגי את כל אנשי הקבע אבל הספיקו לי 4 שנים בצבא כולל שנה אחת בקבע (בבסיס ח"א בדרום הארץ) ומאז במשך מעל ל20 שנה להכיר מקרוב אנשי קבע פנסיוניירים "אלק" ששירתו בתפקידי מינהלה בחיל האויר וחיל חימוש כדי להגיע לתובנות הבאות: האנשים האלו פרשו בגיל 42 ואפילו לא 45 כפי שנהוג כיום וקססו ציפורניים כשנה לפני "הפנסיה" המיוחלת ובלבד שחרב הקיצוצים תפסח מעליהם (וכן אני מדבר על השנים 91-92) כאשר ספרו את הימים עד לשחרור ולחליבה האין סופית שמאז ועד היום הם נהנים ממנה במסגרת מה שקרוי "פנסיה תקציבית", מאז ועד היום, 3 פעמים בשנה הם עולים לרגל לגני התערוכה לקבלת מתנות מגוף שנקרא "חבר" ואני מניח שגם הוא ממומן על ידי ועל ידך משלמי המיסים לאלו שהיום נמצאים בתפקידים באזרחות עם קשרים שטוו בזמן שירותם בצבא ונהנים מכל העולמות של קבלת שלמונים על בסיס חודשי וזאת מבלי שזזו מילימטר אחד ולא נקפו רבע אצבע כדי לצאת ולהביא את מטה לחמם, בזמן שאני אצטרך לעבוד מאות שעות על חשבון זמן איכות עם ילדיי ורק כדי להשוות זאת לתנאי הפתיחה החודשיים שלהם. לעומת אלו שכנראה חוץ מלגדל את כרסם בישיבות על כסא מרופד עם בורקסים ושאר מנעמים בחדר אוכל קצינים או במשתים של "סיום תקופה" בטייסת, יש את אותם אנשי קבע לוחמים שהייתי נותן להם תוספת תוך לקיחתה מהשלמונים של אותם תומכי לחימה, אלו האנשים שאכן נמצאים בשטח, באבק בלכלוך מבלי לראות את הבית ימים ולפעמים שבועות ואין להם את הזמן להסתובב בקריה עם טאבלטים ומצגות כי הם עסוקים בלחימה ואימונים פרופר ולא בקביעת תקני כ"א והתייעוליות למינהם. ההתייעלות היחידה (וזאת התובנה שמזמן כבר היתה צריכה להתקבל אצל מקבלי ההחלטות) היא הפרטת תפקידי מינהלה בצבא לטובת מיקור חוץ של חברות אזרחיות במקום להעסיק בקבע קצינים שאחראים על אספקת דגני בוקר ויוגורט במקרה הטוב ונייר טואלט במקרה הרע לטובת טייסינו ועוד שאר מיני תפקידים דוגמת אלו.
גלזר | 01.11.13
187.
תפסיקו כבר עם כל הדמגוגיות
הרכב הוא לא בחינם. הוא משמש כרכב עבודה של היחידה. כי מי שנמצא במערכת יודע שאין יותר רכבי עבודה. מנסיוני, דווקא רוב הקצינים בקריה לא לוקחים רכב כי אין להם איפה להחנות (רק סא"לים מורשים לחנות בקריה). אני לדוגמא לקחתי רכב גם כי הרכב שלי משמש כרכב עבודה וגם כי העבירו אותי בעל כורחי!!! לבסיס שאין לשם כמעט תחבורה ציבורית !!! הייתי שמח בכיף לוותר עליו. אני מאמין שאם היו משפרים את התחבורה הציבורית במדינה הזאת אז רוב האנשים היו מעדיפים לנסוע בתחבורה ציבורית במקום לעמוד בפקקים כל יום בעל כורחך. חוץ מזה, כל המשפחה שלי עובדי מדינה ושם התנאים הרבה יותר טובים. אנשים לא נשארים בצבא בשביל הכסף. למען האמת, כל הצעירים מתחת לגיל 28 לא מוכנים לחתום אפילו יום אחד נוסף בגלל כל ההכפשות שלכם.
נ | 31.10.13
185.
תורידו את ההקצבות ...
תורידו את ההקצבות - * לאלה שיושבים על הוריד של המדינה ולא תורמים לה, שלוחמים ב"אהלה" של תורה. * לאלה שמקבלים הקצבה אישית בסכום כפול ויותר מלוחם שנותן את מיטב שנותיו בחובה. * לישיבות מקבלות הקצבה גם לכאלה שבכלל לא מגיעים. יש הרבה שמנת בהסכמים הגועליציונים שצריך למוסס ולהוציא את ה"שומן" משם.
אחד ששרת | 31.10.13
184.
הצבא לא נותן רכבים לקצינים, זה שקר
"רכב צמוד" לא קיים מכיוון שזה רכב ליסינג, שאנשי הקבע משלמים על כך מהמשכורת החודשית שלהם. בנוסף, רק הם יכולים לנהוג עליו (לא האישה ולא אף אחד אחר). כמו כן, פעמים רבות יש צורך ברכב מתוקף התפקיד (לנסוע לבסיסים מרוחקים בשביל לבדוק תקינות מערכות, להיפגש עם חברות בכל רחבי הארץ בשביל רכש ובדיקות התקדמות של פרוייקטים). "רכב צמוד" זה סתם ניצנוצים שמפרסמים בשביל להטעות אנשים ואסור לקצץ בו. לעומת זאת : יש לקצץ / לבטל פנסיית הגישור (תשלום לאנשי קבע מהשיחרור עד גיל פנסיה). ניתן גם לקצץ משכורות אבל לא לנגוע ברכב כי כאיש קבע לשעבר, היתה מצוקת מכוניות רבה (אין יותר "רכב יחידתי" אלא לוקחים לקצינים אחרים "רכב צמוד"). כמו כן, זה שקר להגיד שהצבא משתתף בהוצאות גני ילדים, שכר דירה, רכישת בתים וכדומה. שכר דירה : יש הטבות לשנים ראשונות בלבד. גני ילדים: לא קיים. רכישת דירה : שמעתי שיש בתאוריה מסלולי הלוואות אבל לא מכיר, חוץ מזה הטבות "חבר" הינן הטבות לקבוצה מאורגנת של אנשים ויש דומות בכל חברה גדולה.
ל178 ושאר האנשים | 30.10.13
180.
חשבתי שהשירות בצהל הוא הגשמה ציונית ולא נעשה מטעמי נוחות
חשבתי שהשירות בצהל הוא הגשמה ציונית ולא נעשה מטעמי נוחות כלכלית, אבל כנראה במדינת ישראל של היום, ערכים נקנים בכסף, בגלל זה אגב, אנשים יורדים מהארץ. מנגד צריך לזכור שהכספים משולמים מכספי מיסים, אז יש גבול כמה אנשים שלא גומרים את חודש יכולים לממן אנשים אחרים שיכולים לעשות אותה עבודה בפחות שכר. משהו יכול להסביר לי מדוע רב סרן לא יכול להחזיק רכב משלו?מדוע ?
מוטי | 29.10.13
179.
האוצר פוגע בשכירים בכירים ובאנשי קבע ומחלק לחרדים וטייקונים
האוצר חילק עשרות מיליארדי שקלים בשנה למספר מצומצם של חברות. רשות המיסים רועדת שהיא מנהלת משא ומתן עם חברות ענק על תשלומי מיסים מידי שנה ורצה ל"פשרות" שעולות לציבור עשרות מיליארדים בשנה. כדי לאזן את התמונה הם פוגעים בשכירים בכירים שמפרישים כספים להשקעות באמצעות חברות שברשותם ופוגעים באנשי צבא קבע. לבנק ישראל לא הפריע ששבעים אחוז מהאשראי במשק ניתן לכמה "כוכבים" ששחכו להחזיר את החובות שלקחו מקרנות הפנסיה שלנו. זה לא היה מסוכן. מסוכן לתת אשראי לאנשים מהיישוב שרוצים לקחת משכנתא. נראה שבנט ולפיד לא הבינו מי שלח אותם לכנסת ומה היה המסר של הבוחרים. עד היום הם נתנו לפקידות להוביל אותם באף לעשות מהלכים שרק פוגעים במלח הארץ ומשמרים את השליטה של הטייקונים במשק. סמנכ"לים בהייטק יכולים לעבוד בחו"ל ומחו"ל במדינות בהן ישלמו להם ממון רב והמיסים שלהם יהיו קרובים לאפס. מה תרוויח המדינה מבריחת מוחות והשקעות?
ממשלת חלמאים | 29.10.13
178.
שמנת..
חייבים להוריד את השמנת. רכב צמוד למשרתים בעורף הוא אכן שמנת ואף אחד לא ישכנע אותי אחרת. לכל מי שלא יודע יש השתתפות של הצבא בגני ילדים, שכרי דירה, רכישת בתים,חופשת שחרור ארוכה ועוד. לא יתכן שכל משקי הבית קורעים תחת הנטל מצד אחד ומצד שני כל אנשי הקבע מסודרים ומקיימים משקי בית עם כל טוב. משהו אכן לא תקין בעליל. זה לא חוכמה גדולה להשבית גיוס מילואים בשל חוסר בתקציב ולא להסתכל במראה ולעשות בדק בית. אז....תחשבו על זה
תומר | 29.10.13
174.
אני פורש מצה"ל ואני מצטער שלא השתחררתי צעיר יותר ..................................
שלום כמו רבים מעמיתיי הפורשים לאחר 27 שנות שרות, היום אני יודע שאוליי היה עדיף להשתחרר לאחר השרות הסדיר , התנאים באזרחות הרבה יותר טובים, פחות שעות עבודה , אן תורנויות, אן הקפצות , אן מדים, אן מעבר מגורים עם המשפחה כל שנתיים שלוש, אן את המתח הקיים בצבא,אן את התחושה שאתה תורם והרבה טוענים שאתה לא עושה כלום, לכל הקשקשנים השכר של חייל שמתגייס מחובה לקבע הוא שכר מינימוםועם הזמן בהתאם להתקדמות השכר עולה וזה עדיין לא מה שמקבלים באזרחות. יש מה לקצץ בצה"ל וזה לא בתנאי השרות והשכר.
אבי | 29.10.13
172.
דעה שלי. כלכליסט היקרים, אנא פרסמו
ראשית כל, רכב צמוד מגיע ע"פ פקודות מטכ"ל רק לרס"נים ומעלה ולרנ"גים. יכול להיות שיש יחידות בהן התנאים מקלים יותר, ואם הן חיוניות מספיק ע"מ להצדיק זאת זה לא בהכרח דבר רע. אני כשלעצמי שירתתי במטה כ"א חיילי וביחידת תקשו"ב חיילית (קרי בית תוכנה), שם עבדתי כמה חודשים כאזרח דרך חברה חיצונית לאחר השחרור. חשוב להבהיר שהפער בשכר בין סרן (קבע ראשוני, משמע בלי קביעות) לרס"ן (שמקבל קביעות, או בלשון הצה"לית קבע מובהק -- ועדיין אפשר "להיפרד" ממנו תחת תנאים מסויימים) גדול מאוד לעיתים. קצינת כ"א בדרגת סרן ששירתה איתי אז קראה לזה שכר של תאילנדים, וראוי לציין שהיא בעלת קשר קרוב לאישיות בכירה מאוד בצה"ל. מעבר לכך, קצין או נגד צריך לשרת בקבע 7 שנים טרם שיקבל קביעות, במקרים חריגים (בפועל נפוצים) אף 8. חוץ מזה, השכר מושפע מעוד כמה דברים: רמת פעילות (רכיב מהותי ומוצדק מאוד), השכלה (גם אם אינה רלוונטית לצורך התפקיד), כל מיני סיווגי אוכלוסייה (דירוג מהנדסים, דירוג מחקר שלו יש כמה רמות), ועוד. במקרים מסויימים מאוד יש אף חוזים אישיים. עוד נתון מעניין: באופן די אירוני, קפיצת המדרגה מסרן לרס"ן קלה יותר ככל שהמגזר פחות נחשב באזרחות. במגזרים כמו לוגיסטיקה נפוץ שסרן יושב על תקן רס"ן (ומתוגמל בהתאם), בעוד במערך התקשו"ב סרן יכול לחכות הרבה מעל המינימום של 4 שנים בדרגה עד שיקבל תפקיד רס"ן ויחד עם זאת דרגת רס"ן. לכאורה מוזר -- למה שתהיה תחרות רבה יותר על תקנים במגזר שמתגמל הרבה יותר, ובפער גדול לאין שיעור, בשוק האזרחי? מה שכן, ופה קבור הכלב, סרנים במערך התקשו"ב הם לרוב עתודאים או תוכינתנים בוגרי בסמ"ח שממילא חתומים קבע מהתחייבות מוקדמת, כך שכאשר הם מגיעים לסוף הההתחייבות הראשונית בגיל 24-25 (תוכניתנים) או 27-28 (עתודאים) הם בעלי 6 שנות ניסיון מקצועי. אלה שממשיכים לקבע מובהק הם לרוב ראשי צוותים, כך שיש להם נסיון ניהולי (מה שרס"ן בד"כ עושה בכל מגזר זה ניהול), אם כי של צוותים חסרי נסיון רב (שהרי רובם מורכבים מבוגרי קורס/תואר ראשון טריים למדי). מצד שני, גם לנהל צוות לא מנוסה זה מאתגר, מה גם שזה רלוונטי להמשך הקריירה הניהולית שלו בצה"ל כראש מדור, ענף וכו', שהרי במתכונת הנוכחית צוותי הפיתוח תמיד יעמדו על ממוצע ותק נמוך מאוד. כמובן, רוב הסרנים מעדיפים להשתחרר בסוף המסלול, ומבין אלה שנשארים הרבה עושים זאת בגלל הבטחון התעסוקתי והפנסיה בגיל 42 (שתעלה בשנים הקרובות לגיל 46 במגזר הטכנולוגי, וכבונוס קל יחסית למצוא עבודה בגיל הזה במגזר המדובר), אבל חלק לא מבוטל הם אנשים עם תחושת שליחות ויכולות מעל הממוצע. כאמור, ביחידות מסויימות מי שטוב מספיק אף יכול לקבל חוזה אישי. על סמך זה, לעניות דעתי, צריך צה"ל למדל את כל המטה שלו: מסלול שמקדם קצינים צעירים ומוכשרים (לא חסרים כאלה. לצערי רוב אלה שפגשתי השתחררו בגיל 21-22 כסגנים), כולל הטבות שמתחילות הרבה לפני קבלת הרס"ן -- בעצם להפוך את הסרן לרס"ן החדש (אמנם בלי רכב צמוד לכל קצין, מה גם שקצין בן 24-27 צריך רכב פרטי הרבה פחות מקצין בן 28-48). יש תקני רס"ן רבים שאפשר להמיר לתקני סרן, תוך חסכון תקציבי עצום -- למעשה, גם אם כל תקן רס"ן לא טכנולוגי יומר בשני תקני סרן, יכול מאוד להיות שיהיה חסכון! השוק האזרחי נהיה יותר ויותר דינאמי, והרעיון של עבודה לכל הקריירה נהיה פחות ופחות מוחשי. בהתאם לכך, מעבר חוליית הניהול הזוטר בצבא מדרג הרס"ן לדרג הסרן יאפשר גמישות רבה הרבה יותר לשני הצדדים: סרן יוכל להגיע להחלטה יותר בשלה אם להשאר או לפרוש, ויהיה צעיר יותר יחסית לנסיון הניהולי-פיקודי שצבר; צה"ל יוכל לקבל משוב יותר אמין על דור הקבע המובהק העתידי שלו, ומאוד חשוב -- יוכל לבצע רפורמות עתידיות במשק הקבע ביתר קלות (כל שינוי קל כיום גורר השלכות ותת-השלכות מפה ועד הודעה חדשה, שתוצאותיהן לא תמיד קלות לחיזוי; זאת אחת הסיבות מדוע הצבא נרתע מלבצע שינויים ארגוניים מהותיים, ומדוע משרתים רבים נרתעים מהתחייבות לטווח ארוך -- לך תדע מה יקרה עד שתגיע לגיל פרישה). בשורה התחתונה, יווצר מצב בו יחס הסגנים/סרנים לרס"ן יגדל משמעותית ואיכות המשרתים תעלה (לפחות לפני דרג הרס"ן. ברגע שההבדל יתחיל לחלחל לדרג הרס"ן, או אז לדעתי תיווצר המסה הקריטית הדרושה לשינוי ארגוני מקיף), בדומה לקיים ביחידות הלוחמות וביחידות פיתוח. אולי אפילו יידרשו פחות סא"לים ומעלה בטווח הארוך. ובחזרה לכתבה עצמה: פחות רס"נים -- פחות רכבים. נ.ב. ככל הידוע לי יש (או היו) קולות בצה"ל שפחות או יותר גם קראו לעלייה בתקני הסרן על חשבון הרס"ן. את רוב התובנות לעיל גיבשתי מדברים שלמדתי בעצמי תוך כדי שירות.
תום | 29.10.13
171.
רכב צמוד
מסכים אעם כל אלו שמסכימים איתי. ליחידות / פלגות / גדודים / מפקדים הלוחמים אין סיבה בעולם למנוע מהם הטבה שכזו. לכל העורף / מהנדסים / עורכי דין / מנהלנים / אקדמאים / רמ"די מטה - אין סיבה בעולם שיקבלו רכב צמוד בעלות אפסית. כמובן שיש יוצא מהכלל אך ממש לא בסדר שרס"ן בקריה שגר בהרצליה יקבל רכב צמוד בעלות של 400 ש"ח. באזרחות משלמים פי 6 לפחות
נ | 29.10.13
170.
משהו קרא את הכתבה טוב?
" הצעה נוספת של האוצר היא לא ליישם התחייבות של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון להעלות ב־15% את שכרם של חיילי החובה מינואר הקרוב. הסכם שכר שלישי שמשרד האוצר מציע לא ליישם, לטענת צה"ל, הוא הסכם תוספות שכר לנגדים בקבע, שכבר נחתם. " האוצר לא מיישם התחחיבות של שר הביטחון, ולא מכבד הסכם שכר חתום? כלומר: שר הביטחון התחייב ואז מגיע האוצר ופשוט מצפצף עליו? אז למה צריך שרים? למשל שר הביטחון יוצא למלחמה ואז האוצר מחליט להפסיק את המלחמה משיקולי תקציב כי הוא קובע? אם שר הביטחון התחייב אז הממשלה התחייבה כי הוא נציגה.!!!!! "הנושא צריך להגיע להכרעת הממשלה במסגרת הדיונים על תקציב הביטחון, שם יוחלט אם מכניסים את הסכמי השכר האלה לתוקף". הסכמי שכר הם הסכמים לכל דבר!!!! אם הם נחתמו אז הם בתוקף!!!!
ישראלי | 29.10.13
167.
מה לגבי שכר הדירה?!?!?
מה לגבי השתתפות בשכר הדירה שמקבלים כל הקצינים החל מסגן ומעלה??? טייסים בחיל האוויר שוכרים דירות במרכז תל אביב, טסים במונית אווירית של "הרקולס" במקרה הרע או של ישראייר במקרה הטוב לבסיסיהם בדרום הארץ מדי יום - ומשאירים את המושג "מעבר דרומה" לנגדים בלבד...
שני | 29.10.13
164.
153, no words to add!!!!You should get 100 likes.
153. לאיש הקבע-112-צא לאזרחות, אתה תחזור על ארבע.אתה לא מבין כמה שהחיים שלך קלים מתכנת בהייטק שקורע את עצמו ב 12 שעות עבודה תחת לחצים כל יום, יכול להיות מפוטר בכל רגע ע"י מנהל מתעמר, או קיצוצים בחברה או סיבה סתמית אחרת. מעל גיל 40 זה סיוט למצוא עבודה. מי שרוצה רכב מהחברה בהייטק - צריך לשלם הרבה כסף עבור ליסינג. אתם מפונקים ולא מבינים עד כמה אתם מפונקים.
David | 29.10.13
163.
היכרות מעמיקה עם אנשי קבע ובלי צרות עין - חייבים לקצץ ומהר !!!!
מכיר מקרוב שני אנשי קבע. באזרחות רק אלוהים שבשמים היה יודע לאן היו מגיעים.... הראשון - הגיע מעיר בפריפריה בה הצליח לרכוש דירה לפני שבכלל התחתן . לאחר החתונה הצליח לרכוש דירה בעיר ללא הפסקה ששוויה מיליוני ש"ח . הוא מעולם לא היה קצין קרבי. משתייך למערך "תומכי הלחימה" ונמצא מרבית זמנו בקרייה בתל אביב. כמובן למד על חשבון המדינה תואר במדעי הנייר טואלט , בילה בכל בית מלון אפשרי על חשבון הצבא, טס לחו"ל מעת לעת להשתלמויות (כן ..כן ..למערך תומך הלחימה) והתמיכה הגדולה ביותר היא בבית בו הוא מגדל את הילדים לתפארת מדינת ישראל כל יום החל מהשעה 4 אחה"צ וגם זה במקרה הרע כי הוא נמצא שם גם הרבה קודם. ושם בגן השעשועים הוא פוגש חבר נוסף שמשרת בקבע וגם הוא הגיע לנדל"ן ראוי ואיכותי בשכונה מבוקשת ובמהלך שנים ותמך באשתו העובדת בגידול 3 ילדיהם המתוקים. ושניהם יחד צוחקים על הפנסיה ההולכת ומתקרבת וכיצד ינוחו ויהנו מעתה ועד בכלל.
איתן  | 29.10.13
162.
אנשי אוצר
שלום לכולם,אני רב סרן משוחרר ששירת כ12 שנה ביחידה מובחרת,ראיתי את הבית בממוצע 3 פעמים בחודש לאורך כל השירות שלי,נהרגו לי לא מעט חיילים וחברים טובים במהלך השירות,הגוף שלי היום שבור ומרוסק לגמרי מכל המאמצים הפיזיים,הנפש גם פגועה מכל הלחצים והאירועים(חומת מגן,מלחמת לבנון ועוד מאות מבצעים...),זוגיות שהוחמצה ,כי בינינו אף אף אחת לא באמת רוצה גבר שמגיע פעם בשבועיים וגם זה רק לאכול ולישון-למרות כל זאת הייתי מוכן לסחוב ולתת כל מה שיידרש על מנת להחזיר למדינה ולהגן על תושביה ולא בקלישאה אלא בעשייה אמיתית אך ברגע שהבנתי שהציבור לא תומך בצה"ל ושיש ביקורת על משרתי הקבע "המפונקים"החלטתי להשתחרר ולהשאיר את הזכות להיות מפונק לכל מי שחושב שזה משתלם כלכלית להיות איש קבע ועוד כל מיני סיסמאות.באוצר אולי מבינים במספרים אבל לא מבינים את התהליך והמשמעות של פגיעה במעמד אנשי הקבע-רוב הצבא לא מצליח להתקדם כי הוא עובד במציאות של חוסר מתמיד וזו האמת והאנשים הטובים באמת פשוט לא נשארים בצבא. ואז יש לנו צבא בינוני .. יש הרבה מקום להתייעלות בצה"ל ומשרד הבטחון,פגיעה בשכר של אנשי הקבע זו לא הדרך. אגב מי שעדיין רוצה להיות "מבוסס כלכלית" יכול להתגייס מחדש או לעודד את ילדיו לחתום קבע... קצת סולידריות ללוחמים שווה יותר מכל ההטבות והשכר וזה כל מה שאנשי הקבע מבקשים.
רב סרן משוחרר | 29.10.13
161.
לאלון הקצין מלח הארץ
אתה עסוק ב3 דברים: בעצמך , עצמך וגם ... בעצמך לך להמבורג תבקר את אוהבי היהודים היקרים שחיים שם אתה לא מלח הארץ , אין לך אידיאלים . אדם חומרני ייתכן שגם מה שכתבת לא נכתב על ידי קצין בכלל על פי התפיסות שאתה מצייר היה צריך להדיח אותך מקורס קצינים מדינה שלימה נלחמת על חייה ואתה מיילל ורואה רק את עצמך. באופן אישי אני מסכים איתך . וחושב שלמרות שצריך לעשות קיצוץ עמוק וכואב בצבא זה לא צריך לבא על חשבון אנשי הקבע האיכותיים . צריך לעשות קיצוץ איפה שיש אוכלי חינם אבל לברוח , לרדת מהארץ ואחרי דור או שתיים להיטמע בגויים ממש מחלחל לשמוע
חייל אוגוסט 95 | 29.10.13
159.
צריך להפריד בין אנשי הקבע בשטח לבין אנשי הקבע ביחידות עורפיות. אין שום היגיון שנגד שעובד
מ 8.00 עד 17.30 יפרוש בגיל 45. זו הפקרות. לפעמים הם מקבלים פרישה מוקדמת וכבר בגיל 42 מקבלים פנסיה עד סוף החיים. לעומת זאת, אנשים שמשרתים ביחידות השדה בהחלט זכאים לפרישה מוקדמת, מחר ובחינת כמות השעות הם עושים לא פחות ואף יותר מאלה שפורשים לאחר גיל 60.
דימה | 29.10.13
158.
בישראל יש צבא שיש לו מדינה כמו במצריים!!הלו!!אוייבנו הובסו ללא עזרתנו לדורות!!
מצרים מדינה בפשיטת רגל מוחלטת. לצבא שם יש מדינה בתוך מדינה. הם שולטים על משאבים עצומים כליש מהתמג המצרי הוא בבעלות הצבא. ממש דמוקרטיה. מצרים מושבתת ל50 שנה הקרובות. אין לה את המשאבים להילחם בנו!!!! סוריה ?! נמחקה מהמפה!!!השיקום שלה יימשך 50-100 שנה. אז בשביל מה צריך צבא ענק יקר ומתוחכם???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! כלל ידוע בכלכלה גוף כמו צבא או ממשלה הוא גוף לדואג לקיומו גם אם תכלית קיומו ומטרותיו הפכו להיות לא רלבנטיות. או חלקית לפחות !! אני כאזרח פנסיונר רוצה לקבל את המגיע לי על 45 שנות עבודה. היום מוצצים אותי מכל הכיוונים , עיריה מסים ממשלה ומי לא????!!!!!די נמאסתם כל הפוליטיקאים הגיע הזמן שנהיה מדינה נורמלית ודי להקריב את חיינו ואיכות חיינו למולך עלינו קרי צבא ממשלה עושקת, פוליטיקאים נהנתנים. נהנתניהו קח דוגמא מנשיא אורוגוואי שתורם 90% ממשכורתו הצנועה לנזקקים בחברה.
דני שמש כלכלן | 29.10.13
157.
דֵזַ'ה וו
דֵזַ'ה וו בעבר, כמדומני בתקופת רפול כרמטכ"ל עם הכומתה על הכתף ואיסוף התרמילים, לא עדכנו את שכר אנשי הקבע ושחקו את תנאי השירות. כאיש חיל-אויר בעברי, אני זוכר תקופה של בריחה מסיבית של קצינים-מהנדסים לתעשיות. בסופו של יום צה"ל נקלע למשבר כוח-אדם איכותי, צעירים וטובים פשוט נטשו את שרות הקבע. כדי לפתור את הבעיה החלו "לחלק" מענקי שידול מסוג 'מענק וספה', שנת לימודים חינם וכד'. יצא שהחיסכון עלה ביוקר. המענקים האלה היו עול תקציבי על המערכת ובפועל לא החזירו את הטובים ביותר, אלה רק מילאו שורות בכל מי שחפץ.. היום, הגלגל חוזר, אלה שהפעם הוא מלווה בארס והפצת שנאת חינם מפחידה על שכבה גדולה של אנשים שעובדים ותורמים לביטחון מדינת ישראל. יש בעייה, אין ספק, אבל לשיטת פקידי האוצר צריך פתרון 'עכשיו ומייד', ו-'אחרי המבול',.. חבל, פותרים בעייה בלי מבט ארוך טווח, מבלי לקחת בחשבון את התוצאות, את הנזק. (או שכן?) 4,500 ראשי משפחות יעמדו בתור בלשכת עבודה? מי יעסיק את כל המפוטרים? כמה זה יעלה בסופו של דבר למדינה? מה עם אובדן הביטחון התעסוקתי, עם אובדן האמון בצה"ל ובמדינה של הנשארים? הפקידים יפתרו בעיה חשבונאית עכשווית ושוב יעמידו את הצבא בפני משבר כוח אדם, בעיקר כ"א איכותי. אבל בהגיע השבר אותם פקידים כבר ישבו כדירקטורים עם שכר של 80,000 ₪ בחודש באיזה חברת ביטוח / פיננסים / בנקים..
אזרח | 29.10.13
153.
לאיש הקבע-112-צא לאזרחות, אתה תחזור על ארבע.אתה לא מבין כמה שהחיים שלך קלים
מתכנת בהייטק שקורע את עצמו ב 12 שעות עבודה תחת לחצים כל יום, יכול להיות מפוטר בכל רגע ע"י מנהל מתעמר, או קיצוצים בחברה או סיבה סתמית אחרת. מעל גיל 40 זה סיוט למצוא עבודה. מי שרוצה רכב מהחברה בהייטק - צריך לשלם הרבה כסף עבור ליסינג. אתם מפונקים ולא מבינים עד כמה אתם מפונקים.
"אזרחות" | 29.10.13
151.
הגיע הזמן שיקצצו בפרה הקדושה
צעד נכון ויעיל , אל תפגעו בלוחמים ואנשי השטח , אבל תקצצו מאוכלי החינם שיש רבים כאלו בצה"ל עד דרגת סא"ל אף אחד לא צריך לקבל רכב , מה זה בזבוז הכספים הזה. מי שלא בתפקיד שטח קרבי לא יהיה זכאי לרכב כסא"ל במילואים אני מזדעזע כל פעם מחדש על גודל הבזבוז בדלק , כ"א מיותר אני אומר לכם בוודאות צהל יכול לפטר 20% ממצבת כא שלו וכלום לא יורגש הכל בסדר חייבים לטפל בפרה ההקדושה הזו ולצמצם .
דן | 29.10.13
145.
אנשי קבע יקרים
מדינה מסריחה! אוהבת את אנשי הקבע רק במלחמות ורק בארונות תתביישו לכם! מנוולים כולכם. מזלי שהיקר שלי משתחחרר אחרי 30 שנות שרות ולצערי הבכור שלי האהוב מתגייס לקרבי. שיחזור הביתה בשלום אמן! מדינה כפויית טובה. מדינה ששונאת את מי שמרוויח מעל הממוצע. לא רוצה לספר לכם על זה שגידלתי לבד את הילדים, קניות אסיפות הורים, ימי הולדת, הצגות בגן הבת שלי יכלה רק לחלום! די נמאס מכולכם הלואי שהיה לי אזרחות במקום אחר הייתי עפה מפה! כן כן תגידו תעופי..כן הלואי והייתי יכולה לעוף! ארץ אוכלת יושביה לא יותר.
 | 29.10.13
144.
לשר האוצר.. אח שלי קצין מהנדס תוכנה גאון, שבשוק הפרטי רוצים כל הזמן לחטוף אותו.
הוא בצבא מטעמי ציונות בלבד !! אם תיקח לו את הרכב והוא יצטרך להתנהל באוטובוסים יום יום לבסיס, הסיכוי שהציונות תחזיק אותו היא אפסית. אם הציונות תחטיף לו סטירה הוא יעזוב אותה ואם הרבה יעזבו אותה אולי תחסוך כמה מליונים אבל תשאר בלי צבא שיגן על הכסף הזה. כפיש ?
ישראלי | 29.10.13
143.
ל 78 (זה שלא מפחד)
מהנדס אלקטרוניקה או תוכנה, בן 35-40, עם וותק של 15 שנה. כאזרח: 25-35 אלף ש"ח ברוטו. בצבא (בגיל הזה הוא כנראה רס"ן או סא"ל): בערך 17. אתה רוצה משכורות בהתאם לשווי השוק? בכיף. גם אנשי הקבע רוצים. דרך אגב, אתה יודע כמה תוספת משלמים (על פי חוק) על שבתות? לילות? תוסיף גם את זה לחשבון, נראה כמה ייצא לך.
אסף | 29.10.13
137.
יציאה ללימודים של אנשי קבע
לדעתי אפשר לקצץ גם ביציאה ללימודים של אנשי קבע. איש קבע שיוצא ללימודים ושחותם שישאר בצבא לאחר שיסיים את לימודיו מקבל משכורת מלאה ולא מעט מקבלים גם רכב. לדעתי למי שרווק ואין לו ילדים אין סיבה לשלם משכורת מלאה כשהוא לא בשירות. אולי לשלם לו משהו חלקי אך לא שכר מלא באותו סכום שהיה מקבל בזמן שהותו בצבא. זה לא פייר לשום כיוון. מה גם שאם לאחר הלימודים איש הקבע מחליט לא לחזור לצבא, הוא מחוייב בקנס מטורף וזה ממש נראה לי מוגזם ומיותר.
יפעה | 29.10.13
134.
הקלישאה של אנשי הקבע
כמי ששירת כסגן מפקד פלוגה בסדיר ובמילואים, אני יודע במדוייק כמה שבתות ולילות "נשארים" קציני ונגדי המפקדות (פעם בכמה חודשים\שנים אם בכלל ומתוגמלים בהתאם) . תפסיקו למכור לנו את הלוקשים של "מקריבים את החיים" ושאר הקלישאות ... רבים מכם לא טווחו בנשק מאז הסדיר, לא זוכרים איך נראה הבסיס אחרי 17:00, נפוחים ושמנים מבורקסים ומתהדרים בתארי "מגיני המדינה" ...במבצעים ומלחמות המילואימניקים והסדירים יוצאים לקרבות ללא ציוד כי כל רס"ר צריך נייד ,רכב ונקודות חבר בעוד אתם יושבים במשרדים הממוזגים שלכם, מלהגים על שום דבר ומחפשים חיילים ששכחו לכפתר את החולצה ... ותוציאו מהלקסיקון את המונח "משרתים בקבע", אתם לא משרתים , אתם עובדים !!, ומקבלים תגמול נאה ביותר עבור תפוקה נמוכה ביותר לרוב ... אני לא מכליל ומציין שיש לוחמים בקבע שמקריבים את שנותיהם ולעיתים חייהם, ולהם באמת מגיע את הכל .. אולם רוב אנשי הקבע (וגם לוחמים בקבע מסכימים עימי) הם עובדי משרד שעובדים הרבה פחות שעות מהעובד בשוק הפרטי .. מבטיח לכם שבשירותי במילואים נשארתי הרבה יותר שבתות ולילות ממה שקצין\נגד נשאר במשך כל "שירותו" בצריפין או בקרייה
קצין חי"ר לשעבר | 29.10.13
133.
לחייב שווי מס כחוק כמו כל אחד אחר ... למי שלא יודע כיום שווי למס של מאות שקלים בודדים
לא צריך לקחת להם את הרכב אלא פשוט לחייב שווי מס כחוק כמו כל אחד אחר ברגע שייקחו להם 2.5% (כ 3000 שח בחודש) שוי מס רק מי שבאמת צריך יקח רכב והאוצר יגבה את חלקו כמו שגובה מכולנו
לחייב שווי מס כחוק | 29.10.13
131.
הצבא ואני הקבע חצופים גדולים וחיים בבועה!! המצב הכלכלי כאן קשה
מטילים גזרות וכו' וכו', ורק הם ממשיכים עם ההתפרעות המופקרת שלהם כאילו כלום: גיל פרישה מוקדם באופן חצוף וקיצוני ובלתי סביר בעליל, משכורות גבוהות, פנסיה מטורפת, רכבים צמודים, תנאים מפליגים. תתביישו לכם חבורת עושקים!! צריך לקצץ לכם באופן חד צדדי ובלי לשאול אתכם יותר מידי. חצופים!!!
אייל | 29.10.13
127.
קצת לידיעת הקוראים מהנעשה בכנסת ישראל
יש לי חבר נהג של אישיות בכנסת . כל יום ממלא מיכל דלק ואיני מפריז כ60 ליטר וזה נועד במרביתו להסעת בני המשפחה לכל רחבי הארץ.כאילו היה זה מונית . מרבית הנהגים הצמודים עוסקים בשינוע של בני משפחה .הגיע העת שיבצעו בכנסת את אשר הם דורשים מהצבא. מדוע אין איזה תחקיר עמוק של העיתונות מהנעשה במשרדי הממשלה והכנסת
בני | 29.10.13
125.
עוד סיבה לברוח מצה"ל
חבר'ה, תמשיכו לעודד את משרד האוצר ומשרד הבטחון לגרום לכל אדם איכותי לברוח משירות קבע. כל כך מחכה לסיום החוזה שלי - באזרחות אני שווה הרבה יותר. ובלי קשר למקרה האישי שלי, כאחד שחי את החיים האלו ביום יום - חייבים לשנות דיסקט כי כל בר דעת שמעריך את עצמו לא נשאר דקה מעבר למה שהוא נדרש בשירות קבע (ותסיקו לבד מי נשאר במערכת שמגנה על המדינה הזו...)
איש קבע | 29.10.13
122.
בואו נעשה סדר
1. לא כל הצבא לוחמים ותומכי לחימה . תתפלאו לשמוע שדווקא אלה שאינם מאלו "מקומבנים "ועליהם צריך לשם את הדגש ,חלקם הגדול גם מיותר לצבא . 2. מדוע צריך לתת תוספת שכר בגלל דחיית גיל הפרישה ל 50 ? הם לא מקבלים שכר עבור זה ? 3. יש כרגע מאמץ לאומי להפחתת הגרעון ,אם הצבא לא ישתף פעולה ,יכולים לקרות שני דברים : לא יהיו לצה"ל חיילי מילואים . נהיה חדלי פירעון כמו יוון ואז מי ישלם לאנשי קבע את המשכורות והפנסיה ? 4. תחשבו על זה ,לרזה קשה לסחוב בימינו את השמן ,ששמן מאוד בשנים האחרונות .
אהוד | 29.10.13
120.
מבט מלמעלה
בגדול אנשי הקבע הם אנשים יקרים שמאפשרים את קיומנו כאן. ברור שיש כאלה שיותר וכאלה שפחות, אבל בסופו של דבר הם עמוד השדרה של צה"ל. עם כל זה בראש - חייבים לבצע מספר שינויים הכרחיים: - הקטנת גודלו של צה"ל: לאור התפרקות האיזור סביבנו גם 80% ואף פחות ממה שיש היום הם די והותר. - יציאה לפנסיה בגיל 60 (לפחות) לתפקידים לא קרביים ובגיל 50 לקרביים. רצוי 67, אבל אנחנו בכל זאת רוצים לצ'פר קצת את צה"ל. לאפשר למבוגרים שרוצים להשאר בתפקיד גם מעבר לגיל זה להשאר עד גיל 67. - הפרשות לפנסיה: צוברות בלבד ללא פנסיה תקציבית. המדינה תכסה את ההפרשות החסרות בגין היציאה המוקדמת לפנסיה. - רכבים וכנ"ל: כמו בתעשייה: אם זה לא נדרש מהתפקיד אלא רק לצורך הגעה וחזרה מהמשרד - לאפשר ליסינג למי שרוצה כמו בכל מקום אחר. - מערכת שכר פשוטה ונטולת תוספות חסרות הגיון ופשר. שכר הוגן - ע"פ התפקיד הסיכון והוותק, וזהו. מזה ינוקו הפרשות ומיסים. אפשר גם בונוס לעובדים מצטיינים. - הצבא חייב לעבור חריש עמוק ולנקות איים של חוסר יעילות ובזבוז מיותר. אין ברירה וזו תהיה אחת התרומות החשובות שלו לחוסן הלאומי.
dude | 29.10.13
116.
מה הסיבה שאנשי קבע יצאו לגמלאות בגיל 50-45 וייתחילו קריירה שניה על חש' הציבור
אין שום סיבה בעולם שאנשי הקבע יסיימו לעבוד בגיל 50 והציבור המסכן ימשיך לעבוד ולא משנה במה שהוא עסק עד גיל 68 .לפי דעתי אנשי הקבע יסיימו לעבוד בגיל 50 יקבלו פיצויים וימשיכו לעבוד כאחד האדם הם בפרוש פרזיטים שמנצלים את המדינה .אולי הלוחמים היו מקבלים סוכריה ומסיימים בגיל 57 לפחות ושאר אנשי הקבע שיושבים בכורסה ומגדלים ישבן במרכז הארץ ימשיכו עד 65 ...
שונרא | 29.10.13
115.
להשוות תנאים עם האזרחות ותקופת צינון
מי שמשרת בתפקידים מסכני חיים שישלמו לו גם 60 אלף בחודש מי שמשרת בתפקידי הייטק בצבא - שיקבל כמו בהייטק + - אבל פנסיה בגיל 67 כמו כולם תפקידים רגילים שלא צריך למשוך אנשים מיוחדים תורידו שכר ותנאים גם ככה האנשים שם לא משהו הכי חשוב - תקופת צינון של 5 שנים לגנרלים, אנשי הייטק ודומה בין הפרישה לבין קבלת תפקיד בחברות הבטחוניות: אלאופ, אלביט, אלתא, רפאל, תעש, אפילו הייתי אוסר על מי שעבד מול תעשייה כלשהי לעבור לעבוד באותה חברה שקנה ממנה שירותים במשך 10 שנים! חלק גדול מאד מהתקציב "נשרף" בתעשיות האלה בשיטה של יד רוחצת יד, בעלי תפקידים מאשרים פרויקטים מיותרים במחירים מרקיעי שחקים בהנחה שיקבלו תפקיד בכיר בתעשיות.
גידי | 29.10.13
114.
לוקחים את הסמכות אבל לא את האחריות.
אין ספק שאם אותם פקידים היו צריכים להחליט הם היו מתנהגים אחרת. מה אכפת להם? הם דורשים לקצץ בשכר אנשי הקבע, לצמצם את "תנאי השרות" וכי למה צריך רס"ן המפקד על 150 חיילים בקצה אחד של הארץ רכב צמוד? בסוף שבוע אחרי שלא ראה את משפחתו וילידיו במשך שבוע או שבועיים, יתכבד ויסע בהסעים ובתחבורה ציבורית. כך יעשה אם ידרש לפגישה עם קצינים מקצועיים במטה. או קצין המטה המנהל פרוייקט בהיקף של מיליונים המסיים את עבודתו בחצות אחרי שיחת ועידה עם נציגו בחו"ל (הפרשי שעות) יחפש מונית (אתם בטח תשלמו) כדי להגיע הביתה או לחילופין, ישאר לישון במשרד. מה רע בכל אלה? פקידים יקרים, אם הדבר היה נוגע בכם או אם לחילופין הייתם נושאים באחריות לכך שאותם קצינים יפרשו לחיים יותר נוחים אולי בברלין? ואת ילדיכם היתם מפקידים בידי אלה שלא היתה להם ברירה ונשארו בקבע כמו חלק גדול בצבא ארה"ב. נראה שהייתם חושבים אחרת. תרגיעו!!!!!
יטב | 29.10.13
110.
למה יש לי תחושה שהתחמנים ממשרד הבטחון יעשו תרגיל ובסוף יקבלו אותו סכום?
תגידו לי,לאורך השנים שצה"ל (הצבא היחיד שיש לו מדינה שמשרתת אותו) קיבל מיליארדים כל שנה אחוז ההצלחות שלו היה כזה גדול? ביום כיפור,שלום הגליל,לבנון ה-2,המרמרה וכל המבצעים בעזה? התקציבים הבלתי מוגבלים והסיאוב ועודף השומן שינו לטובה? הכול הרי מילואיניקים חדורי מוטיבציה! אז שבוגי חמודי וגנץ בבקשה יתכבדו לשנות את האנומליה של פנסיה לחשב ורסר"ים בגיל 46 ויתחילו ליצור צבא חכם וקטן ולא מלא בשורצי מובטלים סמויים.
לא איש קבע | 29.10.13
109.
מדינה שצריכה להתבייש.
אני סגן אלוף בצבא,בני-מפ בצנחנים,ובתי קצינה בחיל הרפואה-.כולנו באנו עם ערכים.כאשר אנו רואים ושומעים את ההתלהמות המכוערת של האוצר-אותה אסופת פקידים חצופה,שסידרה לעצמה תנאי הפקרות-אנו מבינים שהפכנו לנטל-בגלל החבורה הצבועה והעלובה הזו.נמאס לי,ובא לי-להקיא.למרות היותי מועמד לקידום החלטי-לא עוד.מילאתי טפסים לשחרור בסוף השנה,בני שהיה צריך לקבל החלטה באם לחתום-6 שנים קיבל מימני "הרצאה"מדוע לא,ובתי משתחררת בפברואר-14.לכולנו אזרחות ודרכון גרמני-ובמרץ-14 נעבור להמבורג-לחיים חדשים,נקיים,זולים,-ונשאיר מאחורינו את עלובי האוצר המתוסכלים-אשר כמו שרצים -הפכו אותנו "מלח הארץ"-"לנטל?????ממליץ לחבריי-כפיות הטובה הזו-לא מצדיקה להגן על אנשים מכוערים אלה.ותבחרו בחיים חדשים-ונקיים.פה אף מנוול לא שווה את -הנתינה,ואת המחיר שכולנו משלמים בפגיעה במשפחות,בילדים.אני בז לכל מנוול שמעז לפתוח פה כלפי לובש מדים.
אלון | 29.10.13
107.
"הטבות" לאנשי קבע בצה"ל- האוצר ל ק צ ץ !
מישהוא/הם באוצר, איבדו כיוון ! נראה לי שיושבים שם כאלו אשר לא מבינים ולא יבינו את משמעות הקיצוץ ברכב לקציני צה"ל ובעלי דרגות אחרות לפי תפקיד! הממשלה הקודמת הוציאה כספים מעל ומעבר לתקציב, הציבור לא ידע! הם השתוללו גם בגלל צורך בחירות, להראות יפה וטוב לציבור ! ועכשיו רוצים שהציבור יכסה זאת ובתוכם בעלי דרגות בצה"ל שכיום יש להם רכב, עקב תפקידם ודרגתם ! זה יהיה , כן, זה יהיה אסון למדינה! אישית אני מוכן ויכול להסביר לאנשי האוצר שהם חיים באויר! ולא על קרקע המציאות האמיתית ! האוצר רואה כסף בעינים! אבל לא רואה אפילו ממטר את צורכי הביטחון של המדינה! המחייבים גם צוות אנושי מצוין לצה"ל! וזה דורש ומחייב גם תנאי שרות, אשר בלעדיהם , לא ניתן יהיה גם למתנדבים ללא תנאי, לבצע את תפקידם !
יהודה מימון | 29.10.13
106.
אנשי קבע
שלום לכולם אני קורא את הכתבות וממש מזועזע אולי שכחת והתבלבלתם אנשי הקבע הם הילדים שלנו אשר בחרו לתרום חלק לא קטן מחייהם על מנת לתרום ולשרת את המדינה אדוני שר האוצר הנכבד והמלומד קצץ בבקשה ממשכורתם ותנאים המופרזים של חברי הכנסת ושרי הממשלה אשר חלק לא קטן מזמנם עושים מעט מאוד ובשאר הזמן הם בפגרות ותנחו לאנשי הצבא והקבע ולא לשכוח כאשר אם בבית במזגן ורואים טלוויזיה ומדברים שטויות הם עוברים לילות לא פשוטים ולא קלים ולא בחרו בקרירה של פקידים מסוגים שונים וזה לתשומת לבכם
יוסי | 29.10.13
101.
הגיע הזמן שהצבא יפסיק להתעסק בהטבות ויתחיל לעסוק במטרה לשמו הוקם...
כמי שעושה מילואים לא מעט, ליתר דיוק עשה עד לא מזמן ראיתי את ההתעסקות האינסופית של אנשי הקבע במה שמגיע להם, איזה הטבות וכו..... כיום נוצר מצב שבכל קיצוף מעדיפים לפגוע בכשירות היחידות רק לא בהטבות, נוצר מצב מגוחך שאין מילואים תחת הטענה שאין תקציב אבל בכל המילארדים שהולכים להטבות לא מעיזים לגעת!!!! הגיע הזמן שגוף ניטראלי ייקבל את ההחלטות הנכונות בשם הצבא!
 | 29.10.13
99.
אם המצב כל כך ורוד בצבא למה לא כל האנשים המשרתים חותמים קבע?
על מה אתם בדיוק מדברים? על אנשים שנותנים את החיים שלהם פשוטו כמשמעו למדינה הזו. אנשים שהפיתוחים והעבודה הקשה שלהם מגינים עליכם ביום ובלילה. אנשים שלא רואים את המשפחה שלהם ימים ושבועות כי קיבלו טלפון הקפצה מהצבא... אני נשואה לאיש קבע ותאמינו לי שהסיפורים האלה רחוקים מהמציאות. בעלי למד על חשבונו הפרטי תואר ראשון ושני בטכניון כי הצבא לא היה מוכן לשלם על כך (הקצאות מאוד קטנות ללימודים) ומה שהוא למד זה מה שהוא עושה בפועל בצבא - הידע שהוא רכש מוביל אותו היום להיות מוביל בתחומו. השעות הרבות שהוא משקיע כדי להתקדם בצבא ולעמוד במשימותיו באות על חשבון הילדים והמשפחה. כן, יש לנו רכב ליסינג - ממש אטרקציה - קיה ריו - אותו רכב מתזז בין בסיסים כל יום - אתם באמת מצפים מרב סרן בן 35+ שיתחיל לתפוס טרמפים בכל פעם שיש ישיבה בבסיס אחר? יותר מזה בגלל שהוא כמעט לא בבית רוב הנסיעות ותשלום על דלק הוא על הרכב הפרטי שלי. הרבה פעמים תפקידים של רס"נ מקבילים לתפקידים של מנהלי צוות פיתוח בהיי טק שמרוויחים הרבה יותר ממנו מחוץ לצבא, אז למה הוא נשאר בצבא? מתוך אידיאל, מתוך רצון לתת דוגמא לחיילים צעירים יותר, מתוך אחריות... אז נכון אולי יש כמה קצינים שתפקידם סטטי יותר ונמצאים בקריה אבל תפסיקו להכפיש ציבור שלם של חיילים מסורים שנותנים את כל כולם וזה לא בא לכם טוב בעין שפעם בשנה הם גם מבלים בבית מלון עם הילדים שלהם שהם בקושי רואים...
קרין | 29.10.13
97.
אני תומך בהורדת רכב צמוד לקצינים שאינם צריכים לצורך פעילותם
רכב צמוד מגיע לעובד העובד בעסק, הדורש ניוד עובד ממקום למקום למטרת העבודה ולא למטרות אנשי ביתו . הצבא כמו כל מפעל אמור על פי שיקול דעת לתת לחייל הסדיר או הקבע , רכב לפי רמה אך ורק אם לחייל יש צורך להגיע במשך שעות עבודתו ממקום אחד למקום מרוחק יותר מחוץ לבסיס. התופעה שכל קצין מקבל צמוד הינה תופעה שלילית מכיון שישנם רכבים המשרתים את האשה והילדים , כאשר לחייל קיימת אפשרות להגיע למשרדו בתחבורה ציבורית בכלל אם לקצין יש שתי מכוניות על אחת כמה וכמה יש להוריד אחת. בבסיסים מסויימים אפשר לנהל רכבים תפעוליים צמודים לבסיס כשצרייכים חיילים לצאת משערי הבסיס לדיונים או לפעילות מחוצה לו. תופעת הרכב הצמוד יש למגר גם מחברי הכנסת אשר משתשמשים בתחבורה ציבורית להגיע למשרדם. החלטת חשב הכנסת היתה שגויה מלכתחילה להעניק רכב צמוד לכל חברי הכנסת, גם כשלא צריכים.
כלכלן | 29.10.13
96.
התנאים בקבע מגזמים. הטובים בכל מקרה עוזבים.
גם להוריד תנאים וגם להעלות את גיל הפרישה. שלא יאימו "הטובים יעזבו" כי הטובים גם ככה עוזבים ורוב הנשארים הם בינוניים ומטה . ואם יש מישהו שבאופן קיצוני רוצים\צריכים, ניתן לתגמל על בסיס אישי. מרבית הקבע נמצא שם כי זה מקום עבודה נוח ובטוח עם תנאים מטורפים, ואין סיבה להיתמודד עם העולם האמיתי שהוא קשוח וטובעני.
צביקה | 29.10.13
94.
לעידית מתגובה 27
ההבדל הוא שההיטקיסט שמרוויח 20000 ברוטו מורידים לו מהמשכורת חלק בעבור הליסינג (וברוב החברות גם יורדות ההפרשות הסוציאליות) ועוד לוקחים לו 3000 שווי מס על הרכב איש הקבע משלם שווי זעום ומס הכנסה זעום ובסוף נשאר עם נטו גדול יותר ועם הנטו הזה הוא קונה הכל דרך ״חבר״ בהנחות מפליגות שגם הן באות על חשבון הצרכן הרגיל
הייטקיסט | 29.10.13
92.
נערי האוצר לא מתביישים לפגוע בקציני צה"ל .לפיד הסר הצעה זאת מסדר היום
קודם שיורידו הם את הרכב הצמוד שלהם ואח"כ יפנו למשרתי הקבע. האם מ"פ סמגד מגד מחט ומקבילהים אחרי פעילות יסעו בטרמפים או בלי נהג?? מה זה שוק?? הראשונים להיות מתוגמלים ע"י המדינה אילו הם חיילנו . אני מקווה שמר לפיד יוריד הצעה זאת מסדר היום ולא אין לא מקום בממשלת ישראל.
דני | 29.10.13
91.
אנשים קטנים וממורמרים
אני עובר פה על התגובות ואני ממש מזועזע בתור איש קבע בעבר הממש לא רחוק שלי אנשים זורקים פה נתונים מטורפים כאילו אין מחר וחצי ממה שהם אומרים תלוש מהמציאות או פשוט נשמע כאילו הם מצוטטים איזה פופוליסט דביל בלי שום השכלה או ניסיון אמיתי בנושאים שכאלו (כן כן התכוונתי לשר האוצר וחבריו) פעם היה פיג'ו .. באמת? פעם היה גם "אביר" וטלפון מירס של פעם .. ומלא מלא ניירת וקלסרים שהיו שומרים שם דברים. היום זה לא פעם - כמו שכל עובד בחברה דורש תנאי העסקה טובים כך גם אנשי קבע . מה כואב לכם הלב שהוא עובד במקום מסודר? גם עובדי בנק מקבלים אחלה כסף שבעולם על חשבונכם.. גם עובדי חברת חשמל.. ובזק.. מפעלי ים המלח.. טבע.. שנמשיך? ביחס לאנשי האוצר אנשי הקבע הם מסכנים ועלובים .. מה זאת אומרת רס"ן בלי רכב? אתם יודעים בכלל מה התפקידים שלהם ? מה נדרש מהם? והכי חשוב - זה בכלל לא רלוונטי - הרכב הצבאי היום זה חלק מליסינג שכלול להם במשכורת והם משלמים עליו מיסים כמו כל הטבה/הכנסה אחרת מה כואב לכם הלב? בעבר היו רכבי יחידה - החזיקו צוותים שלמים שמטפלים ודואגים לרכבים - היום עברו לליסינג כחלק מיעול המערכת - ומה לעשות זה גם עולה כסף . אגב דווקא קרביים לא צריכים רכב - בשביל מה? הם כל הזמן ביחידה / יש רכבי יחידה ... בקיצור תפסיקו לצעוק כל מה שאיזה דביל לוחש לכם באוזן - הבעיה בצה"ל זה לא הרכבים , הבעיה היא התנהלות מבישה של משרד האוצר והעומד בראשו שמחפש "איפה הכסף" וכמובן הכי קל לרוץ אל צה"ל - מה הם יעשו ישבתו? לא נראה לי. לא אומר שאין שם בעיות אבל צריך להבין שלהמשיך ולפגוע באנשי הקבע בדברים רלוונטים כגון רכב ושכר (לגבי הפנסיה אני גם בעד הרחקת גיל הפרישה) זה פשוט פוגע בכולנו נקודה!
אסף | 29.10.13
87.
האמת היא שהרבה ג'ובניקים חיים ע"ח הקרביים.
לרס"ן קרבי מגיע רכב צמוד ותוספת שכר. לג'ובניק לא מגיע. פעם לרב סרן לא היה רכב צמוד אלא רק מסא"ל, היום כל רב סרן ואפילו סרן ג'ובניק בקריה שחתם שנתיים מקבל מענק תמריץ ורכב צמוד. זה מוגזם. תמיד אמרתי שצריך לצ'פר את הקרביים אבל שני שליש ויותר מאנשי הקבע הם פקידים לובשי מדים שנהנים על חשבונם של הקרביים שנושאים אותם על כתפיהם. אפשר לקצץ בהחלט רכבים לאלה שאינם קרביים/בשדה עד דרגת רב סרן כולל. מסא"ל כבר רצוי שיהיה רכב צמוד כבעבר.
גמלאי צה"ל | 29.10.13
85.
51 מדבר שטויות
אני סרן בן 27, הנדסאי מדופלם. אנשים מעלים פה מספרים ללא כל קשר למציאות קלפים על השולחן, בשמחה! אני ביחידה עורפית, עובד מ07:30 עד 18:00 כל יום! מרוויח 7000 שקל עליית שכר של אחוז בשנה מי שלא הנדסאי/ תואר ונכנס לצבא מקבל במקרים מסוימים ביחידות עורפיות השלמת הכנסה. רכב מקבלים רק מדרגת רס״ן אלא אם אתה מ.פ לוחם ונדרשת זמינות של חצי שעה- שעה. מישהו פה בכלל מבין משמעות של העברת משפחה מצפון לדרום כל 3 שנים? רס״ן שמקבל רכב משלם מיסים עליו ככל אזרח. הערך המוסף בצבא, לא יחזיק לעד הרבה זמן, הצעירים החדשים שפשוט מחפשים דברים מוחשיים וחומריים פשוט מסרבים להיכנס לקבע, עמיתים שלי מרווחים כמעט כפול ממני ללא בונוסים בתעשיה האזרחית, כמובן שגם אני שקלתי לעזוב ועדיין שוקל כי מה לעשות, נולד ילד והוא לא נטען סולרית. אני לא מפנה שום אצבע מאשימה לשרים, מעלימי מס, חברות גדולות.. ההסתכלות חייבת להיות חברתית הוגנת ושקופה יותר.. לדעתי, משכורות אנשי הקבע, צריכות להיות שקופות לעם.. לא מוצא מה יש להסתיר שם.
סרן בחיל האוויר | 29.10.13
82.
אסור לפגוע בנגדים
בעלי איש קבע נגד כבר 10 אין לו רכב צמוד והמשכורת בסביבות 8.המשכורת שנתנת לנגדים היא קבועה ואין תוספת של שעות נוספות ואין תוספת כאשר הוא יוצא לאבטחת ישובים שבוע שלם ואין תוספת שבתות שהוא נשאר כקצין תורן או בשמירות בבסיס. רכבים נתנים רק לקצינים, לפי דעתי ניתן לקצץ בזה ואפילו עדיף מאשר הפיטורים המאסיבים של אנשי הקבע. רכב צמוד לא צריך להגיע לכל אחד אולי רק לדרגים גבוהים ולקרביים. זה באמת בזבוז כסף. לא צריך לפגוע בהסכמים שנחתמו וזה לא בסדר כיוון שאין לנגדים וועד והם לא יכולים להלחם גם ככה המשכורת שלהם נמוכה יחסית לכל העבודה שהם משקיעים. צריך לחשוב בחוכמה לפני שפוגעים .
עדי | 29.10.13
81.
באיזה מהרכבים מדובר, זה שמסיע את האשה לקניות, או השני שמסיע את הילדים לבי"ס
מה שאני "הכי אוהב" אצל אנשי הקבע בסיימם את התפקיד ויוצאים לפנסיה, בערך בגיל "בר מצוה", זה צמד המילים" הכי מקומם: "תרמנו למדינה". הבנתם, אחרי ששנים רבות קיבלו שכר ענק, דמי חופשה, דמי מחלה,שי לחג, פיצויים, פנסיה, ביגוד, ארוחות, דמי הבראה, רכב/ים ועוד, הם אומרים "תרמנו למדינה". "תרמתם"? קיבלתם כסף על כל דקה.
אחד ששואל | 29.10.13
79.
למה כל קצין צריך רכב על חשבוני?
ממש ביזיון, הצבא הזה " גונב" הרבה כספים. למה כל קצין שיוצא מהבית בשעה 9:00 וחוזר בשעה 16:00 צריך לקבל רכב ודלק בחינם. לנו לא מגיע כשאנחנו יוצאים מהבית בשעה 7:00 וחוזרים ב 19:00 ביזיון לצבא וליושבים בראש הצבא שלא מוכנים לקזז... בגלל הצבא אנחנו בעוניייייייי
אייל | 29.10.13
78.
צריך להפסיק לפחד, יש עשרות אלפי תקנים מיותרים בצבא, תשלחו אותם הביתה
בוא לא נתבלבל, יש הבדל גדול בין הקרביים שמגיע להם הכל והרבה יותר ממה שמקבליפ לבין הג'ובניקים חסרי ההשכלה שיושבים בשלישות, הקרייה וכל שאר הארץ על משכורות שממש לא קשורות להשכלה והניסיון שלהם עם הטבות של פנסיות מוקדמות, רכבים צמודים, נופשים, בגדים ועוד הטבות בלי סוף והכל על גבנו. מי שלא לוחם לא צריך לקבל משכורת לעבר לשווי השוק שלו, 6000-7000 ש"ח עד גיל 24-25, 7,000-9,000 ש"ח עד גיל 30 ו- 10,000-12,000 מעל גיל 30 וגם זה המון ומאוד נדיב, אלו אנשים חסרי השכלה, חסברי ניסיון אחר בחיים שמקבלים הטבות בעוד 50%-100% מעלות שכרם. אם לא מתאים להם שיצאו לשוק הפרטי, נראה כמה הם יקבלו שם. על תוספת לחימה ללוחמים אמיתיים תוסיפו עוד 50%, אפילו עוד 100% לשכר, אבל לא לאלו שלא באמת מגיע להם.
 | 29.10.13
77.
בואו תשמוע על תנאי הקבע המפנקים
אשתי אשת קבע עם תואר ראשון , שני ושתי תעודות מקצועיות של לימודים מתקדמים משלימים לתואר השני (היקף לימוד לכל תעודה - שנתיים). בת 34 , דרגת סרן. מקבלת משכורת נטו של פחות מ8000 ש"ח. הבסיס שבו היא עובדת במרחק 40 קילומטר מאיפה שאנחנו גרים ומיותר לציין שאין תחבורה ציבורית סבירה. את הרכב הצמוד שלה היא לא קיבלה מצה"ל (כי היא סרן) אלא מהמשכורת שלי. שעות העבודה - פגישות ראשונות בלו"ז נקבעות ל8:00 או 8:30. פגישות אחרונות לפעמים גם נקבעות לשעה 19:00 בערב (מתחילות ב19:00, נגמרות מתישהו ללא זמן מוגדר). חברה שלה מהתואר שעובדת בתפקיד מקביל באזרחות מרוויחה 15,000+רכב ועובדת משמעותית הרבה פחות שעות.
רונאל | 29.10.13
76.
לא למדו כלום משנת 1985
הייתי איש קבע בשנים האלו בדרגת סגן בצעתי תפיקים של רב סרן לא היו אנשי קבע והצבא היה על סף פירוק טוטאלי רפול קיצץ וחשב שכולם כמוהו ציונים בנשמה הצבא כמעט התפרק פגיעה באנשי הקבע באופן גורף תגרום לכך שהצבא לא יצליח לגייס אנשים טובים ואכותיים חייבים להזהר ולקצץ בזהירות כי אחרת נחזור לאותו המצב
עמנואל | 29.10.13
74.
מג"דים יסעו בטרמפים? לא הגענו? אזרחים השתגעו!
בצבא אין ביזבוז וכל שקל נועד להבטיח את סלע קיימנו. במדינת תל אביב לא מבינים שמי שאוכל חול ביום יום מגיע לו שילדיו יקבלו יישור שיניים, , רכב צמוד בלי הגבלת דלק וק"מ, פנסיה תקציבית בגיל 45, ימי נופש, רכש מוזל, עבודה לילדים הבוגרים במשלחת הרכש בניו יורק, 4 פקידות לשכה, ישיבות אינסופיות בקריה, פלאפון פתוח, ועוד כהנה וכהנה הטבות מנימליות שכל הייטקיסט צעיר מקבל. בחייאת ראבק גם לנו מגיע. ראיתם כמה עולה דירה? כמו עולה מסעדה וכמה עולה צימר בצפון?
הילד בן 15 ואני בפנסיה | 29.10.13
72.
הצבא הפך למשאבה קדושה שאסור לגעת בה
יש לפרק את כל הגופים העורפיים שמספקים שרותים שקיים להם תחליף אזרחי (רכב, מזון, אפסנאות, מחשוב, לוגיסטיקה). מי שישרת במערכים העורפיים שנחוצים ישרת עד גיל הפרישה הקבוע במשק. יש לתגר ולצ'פר את כל הלוחמים ואת אלו שמסכנים את גופם. הצבא הפך היום למפלצת שפוגעת במדינה, הגיע הזמן להרגיע אותה מעט.
 | 29.10.13
70.
לפיד לך הביתה-צרות עיניים-בקצב כזה לא ישארו חיילים בצבא!
בושה וחרפה - במקום לדאוג לחחילי צה"ל ביניהם אנשי קבע שעובדים ימים כלילות, אתם מקצצים ומקצצים - ומה חשבתם? אנשי הקבע יעזבו וישארו רק דפר"ים. כך לא ישאר לנו צבא. ביזיון!!! לפיד מספיק הרסת אותנו, לך כבר הביתה אפס גמור!!!
גימל | 29.10.13
68.
נראה ששאול אמסטרדמסקי פשוט מחפש את אנשי הקבע והגימלאים
כותב כי מדי חודש משולמים מיליארד ש"ח לפנסיה !!! המשמעות היא כ - 28,000 ש"ח פנסיה חודשית בממוצע לכל גמלאי צה"ל. אני מוכן להסתפק בחצי מסכום זה - אבל מערכת הבטחון החליטה שלי מגיע רק כ 20% ממה שכותב אמסטרדמסקי. וכמו יש רבים וטובים נוספים.
מנחם | 29.10.13
66.
אנשי קבע- צמצום בתקנים והורדת רכב ושכר
שלום אני מציעה לאנשי האוצר ל עבוד יום יום מסביב לשעון, לסכן את עצמם, לא לראות את משפחתם לפעמים יותר משבוע, להיות כל היום בכוננות וכל זאת על משכורת של פחות מ8000 ₪ , חיי אנשי קבע זה לא ללקק דבש אלא מתוך אכפתיות ואהבה למדינה אם תורידו את כל ההטבות ותפטרו את האנשים החשובים תהיה לכם בעיה יותר גדולה מאשר לכסות את הגרעון של המדינה שאתם כחברי הכנסת והאוצר חוגגים עליו
 | 29.10.13
65.
אין שום ספק שיש בזבוז וסיאוב בצבא , אבל האוצר חוזר בו מהסכמים וזה לא תקין
לאחרונה זו שיטה קבוע של האוצר , "חותמים" על איזה הסכם על מנת להעביר רפורמה או להתמודד עם שביתה , ושנה,שנתיים אחרי זה חוזרים מהסכמות בטענה שאין כסף . דבר דומה היה עם מתמחי הרפואה . אנחנו אמנם צבא שיש לו מדינה , אבל גם משרד אוצר שאין לו מילה .
איתי | 29.10.13
63.
מספיק עם ההשתלחות חסרת הרסן
הבעיה העיקרית בצבא היא גיל הפרישה צורם מאוד שגיל הפרישה הינו 45-47 יש להעלות במיידית את גיל הפרישה לפחות ל- 55-57, ונפתרו 90% מהגרעונות של התקציב. וגם מי שמרת ביחידות הורפיות כמו קריה וכאלה יצאו 5 שנים יותר מאוחר לפרישה. ללבי הרכבים הצמודים קצין בדרגת אלוף משנה ראוי שהייה לו רכב צמוד ויש לגלם אותו כמו במגזר הפרטי.
אליהו | 29.10.13
58.
שכר גבוהה למשרתי קבע. התייעלות לצבא
כולם יודעים שלצבא היה יותר זול להביא אוכל מקייטרינג מאשר להעסיק רנ"ג שלא עושה כלום בתפקיד אחראי מטבח ומי שעושה בפועל את העבודה זה טבחי סדיר (לעיתים ממש גרועים) . זו רק דוגמא. מאידך קצין או נגד איכותי שיקבל משכורת גבוהה ומנופחת + הטבות ובונוסים . ואת זה לתת רק לאיכותיים . אם לא יהיו תנאים בצבא איך יישארו שם אנשי איכות ? זה עלול עוד להראות כמו המשטרה.... מה שגורם לחור בכיס של המדינה הזו היא תרבות הקומבינה . מחזיקים אנשים שאפילו שכר מינימום לא היו מביאים בחוץ בגלל קשרי משפחה וחברות . ואותו דבר קורה אצל עובדי מדינה . העלוקות רבות. אוכלי החינם ממיתים את תקציב המדינה .\
חייל אוגוסט 95 | 29.10.13
54.
צר לי.. אני עם תואר שני מרוויח בקושי 6,000 ש"ח בלי רכב, בלי הסעות, בלי אוכל בלי ביגוד
עם כל הכבוד לצה"ל שאני מאוד אוהב, אני עם המשכורת הזעומה שלי צריך לשלם על רכב+טיפולים+דלק, על נסיעות באוטובוס לעבודה, על ארוחות בעבודה (אין לא השתתפות ולא נעליים).. חוץ ממשכורת לא מקבלים כלום אז עם כל הכבוד למה מי שבקבע מקבל אוכל, ביגוד, קרן פנסיה וקרן השתלמות, תנאים מעולים.. כל התנאים האלה שווים הרבה כסף ולא תמיד יש הצדקה לדברים.
יוסי | 29.10.13
53.
נראה אותכם עובדים 80 שעות בשבוע
כל המתלהמים והצרחנים ומהלעיזים שעובדים 35-40 שעות בשבוע נראה אותכם עובדים באותו השכר 70-80 שעות בשבוע בלי לראות את הילדים ערים . ובסופי שבוע וחגים בחופשה ובלילות עשרות טלפונים ובכוננות לחזרה לתפקיד בכל רגע (מה שקורה הרבה) וזה כולל לא רק לוחמים אלה אלפי אנשי מודעין ותקשוב ותומכי לחימיה תעשו סדר באלפי פקידי האוצר ובמשכורות של עשרות אלפים לחודש ובמענקי פרישה וב"מצנחי זהב" במיליונים למנכ"לים ושאר אוכלי החינם ומדוע כל ה"כתלבים " לא נשארו בקבע? כי בקבע לא משאירים כל אחד
ישראלי | 29.10.13
52.
האוצר צודק, למה מי שמשרת בקרייה צריך רכב צמוד?
ויש המון כאלו כל מיני סרנים שמשרתים בקריה או במרכז תל אביב, ויש להם רכב, הם עושים תפקיד פקידותי בלבד. מעניין שבזמן שאני שירתתי בצבא ,לא היו בכלל רכבים בליסינג היה את הפיגו 205 ומי שהיה מקבל רכב זה רק מפקדים בכירים. היום לכל פלוץ בדרגת סגן יש רכב, צריך לתת רכבים רק לאנשים קרביים, שמשרתים בתפקידים קרביים בלבד!! במקרה הזה האוצר צודק!!גם אין שום הצדקה שאנשי קבע לא קרביים משרתים עד גיל 45 ואח"כ מחפשים גוב נחשק באזרחות, לזה הם טובים?? יש להשאיר אנשי קבע שאינם קרביים עד גיל 67 כמו כל אזרחי ישראל. "כמו שאבא שלי אומר-באזרחות עובדים יותר קשה מהצבא"-
אייל | 29.10.13
51.
נושא שכר הקצינים בצה"ל הוא שערורייתי להכעיס
כל פקיד רס"ן בן 28 מביא הבייתה 17 + רכב. הקרייה ובסיסי המרכז מלאים בקצינים / קצינות פקידונים צעירים שמרוויחים משכורות של 5 ספרות + רכב בשביל "עבודה פקידותית" 9 עד 5 שכר של סרן בן 25 בקבע מגיע ל 13/ 14 + רכב, אדם שכל הכשרתו היא קורס קצינים של חצי שנה שחלקו העיוני שואף לאפס... אין כזו מערכת באזרחות עם כאלה משכורות בגילאים האלה, ובשביל להגיע למשכורות כאלה בהמשך (גיל 30 + ) בד"כ צריך תואר מתקדם או להיות מאד מאד מקצוען במה שאתה עושה ולעבוד הרבה יותר קשה מהם. על קצינים בכירים אני לא מדבר כי בכירים יש גם באזרחות, אם כי עדיין מושחט שאל"מ יקבל משכורת של 45,000 לחודש. היה מסתפק גם ב 35,000. ועל שכר נגדים אני גם לא מדבר כי המשכורות שלהם נמוכות מאד ביחס לקצינים. (אם נקח נגדי מטבח או נהגי משאיות או מכונאי צמ"ה או טכנאים - המשכורות שלהם מקבילות למה שהיו מקבלים באזרחות, וגם אין להם רכב צמוד) והכי מצחיק אותי הנגדים שמסכימים לפערי השכר האלו ומקבלים בשלוות נפש שקצינה פקידה בדרגת סרן בת 25 שווה יותר מנגד בן 35 שקרע את התחת בעוד שכל הכשרתה זה קורס קצינים קיקיוני ולא תואר מאקדמיה עם הכשרה של צבאית או משהו. היא תקבל משהו כמו 12 אלף + רכב, הוא יקבל 9 בלי רכב. והוותק שלו 10 שנים לפניה.
דיי לסחטנות!!!! | 29.10.13
50.
נראה את פקידי האוצר מציעים "לא ליישם" (מילה יפה ל-"להפר") הסכמי שכר עם עובדי חברת חשמל
קצין זה מנהל ורס"ן הוא מנהל בדרג ביניים בארגון הכי גדול בישראל. תראו לי איפה יש מנהלים בלי רכב צמוד. שלא לדבר על הצורך הניידות של רוב הקצינים. בקיצור עוד מהלך פופוליסטי של פקידי האוצר...
גד | 29.10.13
48.
הטובים מזמן בורחים מהצבא.
טכנולוגית כל הבררה נשאר הטובים יוצאים לחברות סטארטאפ. אין שום סיבה שרס"ן יקבל רכב, כל עז שנקשרת לעץ מקבלת רס"ן אחרי מספקי זמן. מן הראוי לבחון מחדש את כל התקנים של הצבא מאחר והמשימות ירדו בצורה משמעותית בעשור האחרון. 1) יציאה מלבנון 2) יציאה מעזה 3) צבע מצרים מפורק 4) צבא סורים מפורק. הזדמנות לעשות סדר באורוות.
אזרח | 29.10.13
47.
כבר עכשיו הטובים לא נשארים
בתחומים רבים אין לצבא יכולת להתחרות בשוק הפרטי. ראיתי בזמן שירותי בצבא שכל האנשים הכי מוכשרים עוזבים את הצבא. גם בגלל המשכורת אבל גם בגלל דרכי הקידום בצבא שבנויים בצורה גרועה. אין מדידת תפוקה רק מדידת תשומה. מי שנשאר שעות נחשב יותר ממי שעושה את העבודה בצורה הטובה ביותר. בתפקידי האחרון בצבא היה לי מפקד מעולה. הוא עבד שעות סבירות, היה לו חשוב שכל האנשים שלו יהיו בבית בשעות סבירות והעבודה תיקתקה כמו שעון. מי שהחליף אותו היה מגיע לעבודה ב6 בבוקר והיה יוצא ב22:00 וכלום לא עבד.
קצינה לשעבר | 29.10.13
39.
ממשיכים בקרקס השנתי. מתי יגיע שר אוצר אמיץ שישים סוף לחגיגה הזאת
ולא יפחד מכל הקשקשנים עם התחפושות המקושטות שלהם בבגדים הירוקים? תקציב הבטחון צריך לרדת ב 10 מיליארד שקל. אם הרמטכל לא יכול להגן על המדינה שיתפטר. מוכנים להתערב שזה לא יקרה ואנחנו נגלה שגם ב 40 מיליארד שקל אפשר להגן על בטחון המדינה? צה"ל צריך לפטר אלפים ולהעלות את גיל הפרישה משנה הבאה לתפקידים עורפיים לגיל 67. זה הכל. מי שרוצה לעבוד בצבא שיעבוד בצבא, יש לזה הרבה יתרונות. למה צריך לתת לו לפרוש לפני כולם ולקבל פנסיה?!
שמעון | 29.10.13
38.
למגיב 5
אני מציע לך לבדוק עובדות לפני שאתה מתנפל על אנשי קבע וחיילים. נכון שיש בזבוז, אך הוא קשור לדברים שאתה מעלה. כל איש קבע מקבל הקצבה של דלק לרבעון, כך שהוא יכול לחגוג עליה כמה שהוא רוצה במסגרת 3 חודשים. שנית, חלק לא קטן של אנשי קבע עובד ימים כלילות מבלי לקבל שום תמורה בדמות שעות נוספות - זה לא קיים בשוק האזרחי, גם בהיי-טק. בהיי-טק מגדירים מראש שחלק משעות יהיו בגדר שעות נוספות. מאוד קל להנפל על משרתי קבע, אבל אם יורידו להם חלק ניכר של ההטבות בסוף נקבל אנשים כמוך ואז זאת כבר לא תהיה צבא איכותי אלה חבורת לייצנים.
ס | 29.10.13
36.
יש לטפל בביזבוז בשיקום ובגמלאות!
נגיד חייל בחופשה משחק משחק גבורה צ'יקן עם רכבת. נגיד שהוא נפצע קשה, ונכרתות לו שני רגליו. הוא מוכר באותו רגע כנכה צה"ל וזכאי לשורה ארוכה של הטבות. אם אותו "נכה צהל" נפטר לאחר שנה הוא מועלה בדרגה לחלל צה"ל ומשפחתו מקבלת שלמונים (והוא גם מופיע ברשימת החללים). אז כן - יש לפצות מכל הלב את מי שנפגע בפעילות מבצעית או באימון. אבל 90% מהכספים בשיקום - יותר מ5 מיליארד ש"ח בשנה, לא הולכים לשם.
אזרח | 29.10.13
33.
כל אחד שיסתכל על עצמו קודם כל.
אנשים כותבים ורובם רק משמועות על אנשי קבע ומעליבים ופוגעים בקבוצת אנשים שנותנת המון שעות ימים ולילות לשקט במדינה עם המון בעיות ביטחון ..קל לחיות בבועה ולהסתכל מלמעלה במשרד הממוזג בארוחות צהריים למטה בבית הקפה ואין לך לחץ או אחריות על חיילים מפקדים קצינים ונגדים..אני מנסה להבין עד כמה אותו אזרח שמכפיש ופוגע הוא לא שם לב שהוא פוגע בילדים ובנשים ומשפחות של אנשי הקבע ...תחשבו בבוקר אותו ילד או אישה מה היא מרגישה באותו יום ..אף אחד לא רוצה שירחמו עליו ...ואתם גורמים נזק ופגיעה קשה מאוד לצהל ...
אבי | 29.10.13
29.
אולי "הטובים ביותר" לא צריכים להיות בצבא
לא ייתכן שאנשי קבע יקבלו תנאים טובים פי 10 מאשר כל אדם באזרחות. כי אם אזרחים שמרוויחים משכורת של 5 אלף ש"ח צריכים להמשיך ולממן אנשים שמקבלים שכר והטבות בשווי של 50 אלף ש"ח (כולל לימודים, רכב, פנסיה, טיפולים רפואיים לכל המשפחה, חופשות...) אז המרמור פה ימשיך לגדול עד שאף אחד לא יוכל לעצור אותו. אנשים יעדיפו לשרוף את המדינה כולה מאשר שימשיכו לנצל ולהשפיל אותם.
סנופקין | 29.10.13
27.
נמאס מההשתלחות בחיילים ובמשרתי הקבע
לכל הבכיינים- אף אחד לא מנע מכם להישאר בשירות קבע. רובכם החלטתם לצאת לעולם האזרחי כי הבנתם שבחוץ אתם יכולים להרוויח הרבה יותר. אין שום סיבה שמהנדס בחברת הייטק יקבל רכב ומהנדס בתפקיד מקביל בצבא לא יקבל. תאמינו לי שהוא משלם על זה במשכורת נמוכה יותר מזו שהוא יכול היה להרוויח בחוץ. הגיע הזמן שהאוצר יקצץ בתקציבים שלו, ובכל תקציבי הוועדות המיותרות שהוא ממנה במקום לחפש איך לקצץ לחיילים שמשרתים את המדינה! יאיר לפיד מבחינתי אתה כישלון!!!!!!!!!
עידית | 29.10.13
23.
אני ממש מתחילה לשנוא את יאיר לפיד
אולי במקום לקצץ לאנשי הקבע וחיילי החובה .. נקצץ בשכרם של אנשי האוצר ושמני משרד הביטחון . כמי ששירתה במשרד הביטחון ויודעת על כל הרפש . הם מקבלים : ביגוד, לימודים, אחזקת רכב ואוכל . למה לא להתחיל בהם ??? שבלוואחי חצי מהם לא ממש עובדים
רביד | 29.10.13
17.
הטובים ביותר צריכים להיות באזרחות
את הבינוניים צריכים בקבע. הטובים ביותר צריכים להקים באזרחות את הצ'ק פוינט הבאה. דרך אגב, מעטים ביותר מצליחים לעבור מהצבא להיי טק מהסיבה הפשוטה שלרובם אין תואר, ולמי שיש תואר, אין ניסיון - הצבא לא עוסק בפיתוח. הוא קונה מוכן.
יוסף - אוהב מאוד את צהל | 29.10.13
15.
חיסכן נדרש בכל תחום
כמות השומן בצבא שמשולם סתם על תקנים והטבות הוא יותר מאשר בהיי טק... בכל תחום - אוכל, הטבות בשכר, רכבים, נופשים וכו'. כסף גדול מאוד מאוד שוכב בהפרשות הפנסיוניות של הוותיקים שאינן כמו עובדים רגילים. זו הטבה של 5-7% בשכר ש"לא שמים אליה לב" ותעלה למשלם המיסים מיליארדים עוד עשרות שנים. אנא גבו מאנש הקבע כבר מהיום את מה שנגבה מעובדים שאינם בצבא (ושאר שירותי הביטחון). כך תקטינו את הנטל התקציבי של הפנסיה התקציבית שחונקת את המדינה !!!!!! ותמשיך לחנוק אותה בעשורים הקרובים.
 | 29.10.13
9.
לפקידי האוצר אין רכב צמוד
אבל למה לא, בוא נגיד שכן כדי להצדיק את חוסר הצדק בכך שיש פלח של אוכלוסיה שמקבל פי שלוש מכולם על חשבון המדינה. לעובדי מדינה אכן יש הטבה בדמות כיסוי הביטוח, אבל ההפרש הכספי בין זה לבין מה שמשרתי הקבע מקבלים הוא עצום. משרתי הקבע מקבלים משכורת באותו הגובה, ולרוב יותר גבוהה מאזרח ממוצע בחוץ. אין סיבה שהוא לא יממן לעצמו את הרכב.
אייזיק | 29.10.13
5.
לכל סרן/רנ"ג יש רכב צמוד ! 14,000 ליסינגים הצבא חוכר
איש הקבע משלם שליש מהטייקיסט על אותה קאיה . בנזין - בדקתם בתחנות פז את החגיגה של הליסינגיות . . הפקרות . שיחת היום אצל אנשי קבע : בתי מלון -מי לקח בדן אילת / אורכידאה ,/ רויאל ביץ ,שבוע במתקן נופש באולגה בעלות של 500 ₪ כל המשפחה .... לימודים ? 3 שנים במשכורת מלאה ! תמורת 5-6 שנות קבע . זו הטבה של מיליון ₪ ! לא דיברנו על טיפול שיניים חינם - הטבה אלפים רבים של שקלים נקיה ממס , תרופות חינם ,
 | 29.10.13
2.
המצב הקיים הוא פשוט חוצפה
לא יאמן שפקידים שמנים (מכסף) שיושבים באוצר פותחים עניים על הטובים שבמדינה. קודם כל תורידו את הרכב הצמוד של פקדי האוצר אחרי זה נדבר ! אין ספק שיש הרבה בזבוז בצבא ובמיוחד בחייל האוויר. כמי שעושה מילואים אני רואה את הזליגה של האנשים האיכותיים משורות הצבא (אפילו לחינוך!) ובמיוחד להי-טק ולעסקים פרטיים ובסוף אני נתקע עם קצין מילואים שלא יודע איך קוראים ליחידה קצינת ת"ש שלא עושה כלום מפקד שלא מבין איפה הוא חיי וחיילים שתופסים את הראש. קודם כל קיצוצים באוצר כדוגמא אישית !
יוסי | 29.10.13
1.
חכם לומד מההיסטוריה
בעבר שחקו את משכורות אנשי הקבע ותנאי השירות. הכל נראה סביר עד שהגיעו לנקודת שבר והיו חסרים צעירים טובים בעלי נסיון שהמשיכו לשרת בקבע. כדי לפתור את הבעיה היו צריכים לתת מענקי שידול (מענק וספה, שנת לימוד חינם באוניברסיטה וכו.) מענקים אלה היו עול תקציבי ולא הביאו את הטובים ביותר אלה פתרו בעיה של מחסור ע"י מילוי השורות. פקידי האוצר באים לפתור בעיה ללא מבט ארוך טווח, הם יפתרו בעיה חשבונאית הנכונה לנקות זמן רגעית היות ובזמן שהצבא יעמוד בפני נקודת שבר אז אותם פקידים כבר ישבו באיזה הנהלת בנק או בהנהלת חברת של טייקון חמדן
ישראל | 29.10.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת