אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הכנ״ר כבר לא על הגב: עשה לשלמה נס תספורת

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
מעניין איזו מתנת פרידה תתן אלשייך לחבר נס ?
כמובן חבר בלשכת עורכי הדין. בכל מקרה מענין לא פחות אם האן יערער לעליון והאם המדיניות של חלוקת התיקים הגדולים לנס חבר וכמה מקורבים נוספים תצומצם לאחר סיום תפקידה של הגב' אלשייך (שאין חולק על יכולתה המשפטית ותרומתה - אך תרומתה למר נס ועוד כמה עו"ד בודדים מרימה גבה או שתיים אפילו בציבור הרחב). אין ספק שבתיקי פירוק מורכבים צריך מקצוענים אך זה לא מובן מאליו שאין מקצוענים נוספים שיכולים לנהל תיקי פירוק ושאופן החלוקה נראה תמוה. אני כשלעצמי סבור שלכתה של אלשיך לא יפתור את הבעיה ואולי אף יחמיר אותה היות ואנו נתקלים במקרים הפוכים בו שופט מינה עו"ד מתחילה בתיק גדול רק משום שהייתה מתמחה אצלו ושהניסיון המועט שלה כבר התגלה במלוא מערומיו בטיפול בתיק. צריך איזונים ופיקוח של הכנ"ר והתערבות גדולה יותר שלו כולל ערעורים לעליון במידת הנדרש כדי שבסופו של דבר הפירוקים ינוהלו במקצועיות אך תוך שמירה על האינטרסים של הנושים.
yk | 03.11.13
12.
למה להתלהם?
הכנ"ר נמצא שם כדי לתת עמדתו כמשיב בבקשה, וזאת על פי התקנות. זה בדיוק תפקידו - להפעיל שיקול דעת. בין הגורמים שיש לשקול יש להביא בחשבון את עליות ביצוע התפקיד של המפרק/נאמן. מאידך, הן על פי תקנות השכר, והן על פי נהלי הכונס הרשמי, בעל התפקיד סובריני לבקש את שכרו אם לפי חלוקה, ואם לפי מימוש/ניהול. כך היה, וכך ראוי שיהיה. כל תיק ונסיבותיו, ובטוחני שאלשייך תיטיב לשקול מה השכר הראוי במקרה זה. מצד שני - חוכמה מאד קטנה מצד האן לצאת בהחלטה פופוליסטית, שעה שמעולם לא עסק בפרקטיקה, וכל ימיו ישב במגדל השן האקדמי, לא ראה בית משפט מבפנוכו, לא התמודד עם צדדים לתיק פירוק/הקפאה/פש"ר, לא הוציא מכיסו אגורה לתקורות, לרבות העסקת עובדים, ועם כל הכבוד, גם לא העסיק אדם מימיו (ולא, כעובד מדינה בתפקידו הנוכחי הוא אינו מנהל תיקים/כ"א). אז בבקשה להרגיע.
שבא | 01.11.13
8.
החוצפה הכי גדולה היא שהם הגיבו יום אחרי- מתוך תקווה שאלשיך תכריע...
עלובים כל כך... הם הגיבו יום אחרי שהכנ"ר נתן את עמדתו על מנת שהתיק ישאר להכרעה של השופטת המושחתת שלהם. יש להם זכות תגובה תוך 15 יום אבל אלשיך עוזבת באמצע נובמבר אז הם גם טרחו לכתוב שההכרעה חשובה לענף החברות שנבנה במשך 15 שנה- מישהו יכול לנחש כמה זמן אלשיך בתפקיד? בדיוק! חנפנים ודוחים.
אחד | 31.10.13
7.
שערוריה
סוף כול סוף מישהו התעורר, צריך לשנות את החקיקה, ולהפסיק את היד הקלה של בתי המשפט, בסכומים שהם מאשרים להם. מדובר בבעלי עסקים, שעמלו כול חייהם, שלקחו סיכונים גדולים כדי להמשיך והחיות את המפעלים שלהם, ונפלו. אותם בעלי עסקים פרנסו אלפי אזרחים במדינה. ולצערנו נפלו. לא יכול להיות שיבואו עורכי הדין, הנאמנים והמפרקים ויחגגו ללא פרופורציה. הם צרכים לקבל שכר, כמו כול אחד אחר שעבד. אבל בצורה הגיונית ולא חזירית. כול הכבוד להאן.
רם | 31.10.13
4.
זה מצויין!
הגיע הזמן שהמצב המעוות הזה יסתיים! איך ייתכן שעורך דין שעובד על תיק פירוק במשך שנה מקבל 10% מכמה שהנושים קיבלו?? זה מצב לא הגיוני ולא סביר בעליל, לא ייתכן שעורכי הדין ישדדו אותנו ככה. ראש הממשלה מקבל כ35 אלף ש"ח בחודש. אין שום סיבה שעורך דין כלשהו יקבל יותר! 5 מליון מספיק ללהעסיק 15 עורכי דין בשכר של 30 אלף בחודש למשך שנה... אף אחד לא שווה כזה כסף
אני | 31.10.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת