אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דיון סוער בכנסת: "להקים ועדת חקירה על הרווחים הכלואים"

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
עלה לנו 20 מיליארד... לא צריך גם לממן גם ועדת חקירה!!!
מצאו שיטה חברי הכנסת. בחצי מהזמן הם מתפרנסים מלעשות מחדלים ובחצי השני הם מתפרנסים מלחקור את גודל הנזק שהם גרמו. אני התרשמתי מגודל הנזק שהם עשו- הוא באמת מהווה אבן דרך היסטורית לטמטום חריג. באמת שלא צריך יום לימודים ארוך בשביל להבין מה קרה כאן.
משה | 13.11.13
7.
לאורן מתגובה 2
דבריך אינם נכונים לחלוטין ומשמשים כאמירה פופוליסטית חסרת שחר המשמשת את בעלי ההון ואת נציגיהם ברחבי העולם. חברה מסחרית אינה מנותקת מהסביבה בה היא פועלת והרווח שלה לא מגיע אך ורק מהמהלכים המסחריים שלה בלבד. חברות כמו טבע, צ'קפויינט או אינטל לא יכולות להרוויח בלי כסף ציבורי ואי תשלום מיסים בהחלט מהווה שוד של כולנו. אף אחד מהמפעלים הללו לא היה קיים ללא העובדים שלו,שהקופה הציבורית מממנת את הלימודים שלהם והבריאות שלהם, הם מגיעים לעבודה בעזרת מערכת התחבורה, כמו כבישים ותחבורה ציבורית, שקופה הציבורית מימנה, הם נהנים מתשתיות, כמו חשמל ומים, שמומנו ע"י כלל הציבור והסחורה שלהם נשלחת לחו"ל דרך נמלי הים והיבשה הממומנים ע"י הציבור. הזכקת את "התרומה" שלהם גם ללא מיסים בכך שהעובדים המפעל משלמים מיסים אבל מדוע הם צריכים לשאת בכל הנטל? הרי כל עובד כשלעצמו מרוויח את כספו ביושר ע"י ביוצוע עבודה כשלהי ולכן, ע"פ ההגיון שלך, גם יכול לא לשלם מיסיםמבלי להחשב כאחד שאינו "שודד את הקופה הציבורית". הגיע הזמן שהאמונה השקרית שחברה פרטית מרוויחה הכל באופן עצמאי ללא שימוש בכספי ציבור תעלם מן העולם.
אמיר | 13.11.13
2.
גלאון מדברת כאילו הרווחים הכלואים יצאו מקופת המדינה.
זוהי רטוריקה פופוליסטית ותו לא. למעשה החברות עשו את רווחיהן באופן הגון, מייצור מוצרים ומכירתם בחו"ל. אם הן שילמו מס או לא, זאת כבר שאלה אחרת. אבל בכל מקרה לא ניתן לקרוא לזה "שוד הקופה הציבורית", משום שהכסף הזה לא הגיע מן הקופה הציבורית. גם אם טבע, צ'ק פוינט וכו' לא היו משלמות מסים כלל, הן עדיין תורמות לקופת המדינה דרך מס ההכנסה שהעובדים שלהן משלמים.
אורן | 13.11.13
1.
תבדקו לאן הולכים המיסים של כולם
כל כך עצוב שבכנסת יושבים חבורה של פאטתיים שחושבים שישראל היא מרכז העולם וכל החברות הגדולות רוצות לבנות כאן מפעלים ,ראו איך אינטל עברה לאירלנד בשל תנאים טובים יותר ,מישהו בדק כמה משרות הפסדנו. זו ממשלה שקיבלה הון ממיסים על דירות וקרקעות ואיפה הכסף??? לאן זורם הכסף מהמיסים כי לאזרח הוא לא מגיע . שגלאון ויאיר יבדקו איפה הכסף ולא לגרום לחברות גדולות לעזוב את ישראל וזה מה שיקרה.
עינת | 13.11.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת