אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

OECD: המחסור ברופאים בישראל הוא החמור ביותר בקרב המדינות החברות בארגון

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ואת כמות המורים ל1000 תלמידים בדקו???
ואת כמות השוטרים ל1000 נפש בדקו?? ואת כמות העו"ס ל1000 נפש בדקו?? ואת כמות עו"ד ורו"ח ל1000 נפש בדקו? ואת כמות הרבנים ל1000 נפש בדקו??? אני בטוח שאם יבדקו סטטיסטית כמות בעלי מקצוע ל1000 נפש כולל מכונאים , חשמלאים , טכנאים וכיו"ב יגלו את האמת המצחיקה- עצובה שלנו. וזה הסיפור :פעם היתה בקצה העיירה עגלה שעמדה בצד הדרך.היא היתה מלאה בנרות ללא פתיל. ואנשים סחרו בהב"ערנות" רבה , עברה מיד ליד בקצב מסחרר . אף אחד לא הפסיד כי כל אחד מכר לאחר ברווח קל וכך חיו באור כל בני העיירה. יום אחד שאל ילד את אביו שבדיוק רכש את תכולת העגלה , אבא, בשביל מה אתה צריך נרות בלי פתיל??? שששששששששש ילד טפש השתיק אותו אביו. זאת מהות המסחר. בכלל לא חשוב בשביל מה צריך בהעיקר שהמסחר עובד. ושכל אחד יקח את זה כחומר למחשבה.
שלמה | 21.11.13
6.
ל1
אתה טועה, מדובר בפחות מ1% מהאנשים שיוציאו ציון כזה, וגם הם לרוב עושים זאת בפסיכומטרי הרביעי או חמישי, כנראה רופאים עשו לך מינוס כי אין שום סיבה אחרת שאדם הגיוני יחשוב שרופא צריך חשיבה מתמטית יותר ממתמטיקאי(הפסיכומטרי למת' נמוך מאוד) צריך לפתוח עוד מסלולים שמלמדים רפואה, זה לא תורה מסיני ורק בארץ רופא נחשב איזה סוג של מינימום גאון הדור. בסך הכל הרופאים של האיחוד האירופאי וארצות הברית לא נופלים מהרופאים פה בארץ ושם כל מי שיכול לעבור את הבחינות יכול להיות רופא. הרי הלימודים הם הבדיקה הטובה ביותר להתאמה, רופא גרוע פשוט לא יסיים את מסלול הלימודים.
אחד | 21.11.13
4.
הסיבה היא השכר העלוב.
האירופאים פורשים מוקדם כי יש להם כסף. הרופא הישראלי הממוצע נאלץ לעבוד בשלוש משרות כדי להגיע לסכומים מקבילים בחו"ל והוא שחוק ועייף וממשיך עד גיל 70 בלית ברירה.! שיעור הרופאים הפעילים נמוך בשל שיעור ההסבה הגבוה. כשרואים את השכר בקופת חולים או בבית החולים יש מי שמעדיפים לשנות פאזה או להגר. האוצר במדינת ישראל מנסה להמציא את הגלגל מחדש כבר עשרות שנים. לקבל רפואה מהטובות בעולם עם 7% מהתמ"ג בשיטת ההוקוס פוקוס והישראבלוף. במקום לשלם לרופאים את מה שמגיע להם מקבלים הרופאים 50 שקל עבור ביקור חולה בקופה, אחר כך הוא מנסה לייבא כוח עבודה זול מבחוץ. בהתחלה זה הרופאים מרוסיה, אחר כך בוגרי קזאחסטאן, מסלולים צבאיים בשיטת הוסמכת ובעתיד מי ישורינו. בסוף זה האזרח שמשלם את החשבון.
ד | 21.11.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת