אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תמ"א 38 זה זול?

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
תגובה ל 7
ל M מהמרכז :רואים כמה שאתה לא מבין בכלל מה זה תמ"א 38/1, לך תקרא קצת ! לעניין הבנייה , לידעתך תוספת הבנייה לא יושבת רק על עמודים שיוצקים מחדש . גם על העמודים הישנים של הבניין הקיים. תוספת הבנייה לא מרחפות מעל כל 4 מטר לאורך ולרוחב של העמודים החדשים . תוספת הבנייה חיבת לשבת על עמודים כל 4 מטר לאורך ולרוחב בקיצור אתה מאלה ששוללים הכל מבלי לדעת את העובדות ! או......????
אהרון | 29.11.13
13.
תגובה רצינית להערות של הכותבים
כמי שמלווה כייזם-מבצע מספר פרוייקטים אתייחס למס' טענות ואי דיוקים של מגיבים : 1. הבנייה החדשה "יושבת" רק על העמודים החדשים, על מגדלי הממ"דים, על פיר המעלית וכו', ולחלוטין לא על הבנייה החדשה. 2. כל מערכות המיים , החשמל, כבלים וכו' של כל הבניין, מוחלפות לחדשות. 3. לגבי תמ"א 38/2 (פינוי בינוי), לרוב הדיירים הם אלו שלא מעוניינים או שלא הצליחו להשיג את הרוב הנדרש, הייזם לא יכול לקבוע לדיירים איזה סוג פרוייקט להעדיף. 4. לגבי ההערה על "שרלטנים" "מאכרים" או שיפוצניקים לשעבר : פרוייקט תמ"א 38 דורש השקעה בין 6-10,000,000 ש"ח לבניין, תלוי בגודל הפרוייקט, לא כל אחד יכול לגייס סכום כזה וגם הבנקים לא ממהרים לתת הלוואות אלא אם אתה לקוח מובחר, פשוט תבדקו למי אתם חותמים, מה הבטחונות ותשללו בחוזה את האפשרות של הייזם לבצע העברת הפרוייקט למישהו אחר, כך תדעו שכוונותיו רציניות ושיש לו יכולות כספיות.
איתן | 28.11.13
12.
מהנדסי מכון התקנים מזהירים מ 2 וחצי קומות
מדובר לדברי המהנדסים בסיכון חיי אדם . דירות התמא בעייתיות לאורך שנים כי הם בנויים על בניין ישן ותמיד יש בעיות סדקים שקיעות ויעברו שנים עד שתבינו שרכשתם חתול בשק. ברעידת אדמה אתם בסכנת חיים כמו כל הבניין הישן כי מרכז הבניין יקרוס ואח"כ כל הדירות החדשות על התקרות הישנות.
שימו לב | 24.11.13
11.
תמא 38 זה בלוף אחד גדול
שיפוצניקים שחושבים שהם "יזמים"לוקחים על עצמם פרויקטים , כל העבודה היא חאפ לאפ אפשר לראות שהשיפוצניקים האלה בונים בשיטת פגע וברח פועלים ערבים לא מורידים שכבות ישנות של טיח הכל מכוסה מהר הטיח החדש על הישן הביטון בשלד הוא ישן והברזל שבו חלוד , הביטון נפוח מחלודה של הברזל ומכסים בטיח על הצבע הישן בקיצור עובדים על האנשים בעיניים. הכל רמאות כשהמפקח בא הכל כבר סגור, תראו איך יראו הבנינים האלה עוד כמה שנים
מקס | 23.11.13
9.
חיזוק מבנים באזור החוף לא נדרש כלל אך שם מבצעים תמ"א 38 שהיא אסון אורבני
בדקתי 7 מבנים באזור רעננה כפר סבא הוד השרון שמבחינת החוק היה נתן לבצע בם תמ"א 38 אף אחד מהם לא נזקק לחיזוק כנגד רעידות אדמה לפי ת"י 413 האחרון אך באזור זה ובעיקר ברעננה עושים תמ"א 38 שיביא אסון אורבני על האזור ויהפוך תוך 10 שנים לפחות את רעננה לסלאם צפוף ללא חניה וללא תשתיות מספיקות לצפיפות האוכלוסין שתיווצר, תמ"א 38 באזורים שבהם אלפא לפי מפת האלפות בתקן 413 היא חצי תהפוך אזורים אלו בארץ לאסון תוך 10 שנים לעומת זה בבקעת הירדן מאילת ועד רמת הגולן לא עושים תמ"א 38 ושם חיזוק המבנים הוא הכרחי. יש להפסיק תמ"א 38 בגוש דן וסביבתו ולהשקיע כסף בעבודות חיזוק היכן שסכנת רעידות האדמה גדולה. אנו יוצרים למדינה 2 אסונות לגוש דן אסון אקולוגי אורבני ולאזורי הסכנה מרעידות אדמה קטסטרופה שיום אחד תבוא.
מהנדס שחור | 23.11.13
7.
תגובה ל 2 , התמ"א והאמת
אלי , רואים כמה שאתה לא מבין בכלל מה זה תמ"א 38 , לך תקרא קצת ! לעניין ההריסה ובנייה מחדש , במידה ואין רווח יזמי מי אתה רוצה שישלם על הכול ? אתה יודע בכלל מה העלויות לביצוע תמ"א 38/2 ? לעניין הבנייה , לידעתך תוספת הבנייה לא יושבת על הבניין הקיים אלא מרחפת מעליו ונשענת על עמודים שיוצקים מחדש . בקיצור אתה מאלה ששוללים הכל מבלי לדעת את העובדות !
m | 23.11.13
5.
הפרוייקט של מנרב באמת נראה טוב .חבל שלא נוכל הרשות לעצמינו
חברים קצת פרגון . "מנרב פרימיום "פרויקט יפה (גם המשווק:)) מאחלת לכולנו שנוכל לקנות שם ומאחלת שהממשלה תתחיל לעזור לזוגות הצעירים (שצריכים קודם לעזור לעצמם). נראה שתמ"א וחדש זה שונה ...כל אחד מה שהוא אוהב יותר ויכול להרשות לעצמו.
סיגל | 23.11.13
3.
הפרצוף האמיתי של הקבלנים
תמיד הקבלנים מפנים אמצע מאשימה לממשלה בנושא המחירים הגבוהים ואומרים שהממשלה זאת שלוקחת את רוב הרווחים בגלל מחיר הקרקע והם נשארים עם רווח מינימלי. איפה מחיר הקרקע נכנס לתמונה בתמ"א 38? אין קרקע חדשה! העיריות מעודדות לעשות את השיפוץ בכך שנותנות תמריצים כספיים אז תסבירו לי איך המחירים עדיין כאלה גבוהים? מוכרים לכם 10 אחוז הנחה מהמחיר באזור כאילו זאת מציאה... בקיצור הכל במדינה הזאת בלוף אחד גדול, כל אחד ואחד בשרשרת המזן הארוכה הזאת שנקראת נדל"ן רוצה להרוויח וכמה שיותר. עד שלא יהיה פה חרם רצכנים אמיתי והפגנות, שום דבר לא יזוז. ושימיכו לעבוד עלינו בעיניים
חיים | 23.11.13
2.
התמ"א והאמת
בתמ"א רוב הקבלנים הם קבלני שיפוצים לשעבר או כאלה שהתלבשו על התחום ואפילו ללא תעודת קבלן רשום. הרבה מאכרים, כאלה שלא בנו דירה מימיהם זיהו את הנישה, עושים חוזים עם הדיירים מחשקים אותם ומוכרים את הזכויות הלאה לדומים להם עד שמגיע אותו קבלן ... כל אחד גוזר קופון בדרך בד"כ תקבל במקרה הטוב רק חניה אחת ולא נוחה כי המגרש וקומת הקרקע קטנים וצפופים גם כך. הבנין החדש יושב על הישן במערכות קונסטרוקציה שונות ואף אחד לא יודע באמת מה יתרחש בזמן רעידת אדמה. תשאלו למה הם לא הורסים ובונים מאפס?הרי התמ"א מאפשרת את זה ואז אפשר להוציא תכנון ומבנה נורמאלי. התשובה- כסף כסף ועוד פעם כסף או במילים מכובסות "כדאיות כלכלית". פשוט בשעטנז הזה של בניה על הקיים מרויחים יותר, מקבלים הרבה זכויות והקלות בתכנון ובהשבחה ומי שנפגע הם הדיירים בבניינים סמוכים והמרקם הסביבתי.
אלי | 23.11.13
1.
טעות קטנה "מנרב פרמיום" הוא פרוייקט של חברת מנרב. יאיר הוא מנכ"ל החברה המשווקת
טוב לשמוע שנגמרו להם דירות הארבעה אני רכשתי שם . החמישה הכי זולה שם היא סביב 2,150,000 ש"ח פרוייקט מדהים פונה לנוף . אני מאד מרוצה מחכה להכנס בחודש הקרוב. תקנו את הטיטלים שם אנשי המכירות של יאיר זגדון במעורבות נכבדת של יאיר מכרו לנו את הדירה נתנו שירות מעולה מנרב הוכיחה את עצמה כחבה טובה (בפרוייקט הזה חווינו חוויה מצוינת) הן בשיווק הן בביצוע והן בשירות בכלל. והמוצר מעולה....(למי ששואל לא מוכר!!:))
רכשתי במנרב פרימיום | 23.11.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת