אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכלה ישנה, כחדשה

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הציבור הישראלי לא יקבל בהבנה שיעורי מיסוי גבוהים בשום תנאי
המיסים כאן הגיעו לגובה בלתי אפשרי. בכל מדינות ה - OECD משלמים מע"מ מופחת, או לא משלמים מע"מ בכלל על דברים בסיסיים כגון מזון,תרופות,מים,חשמל, דלק, דירה חדשה. כאן על כל דבר משלמים המון מיסים. מכונית חדשה עולה פי שלוש בגלל מיסים - גם החלפים. דירה חדשה עולה המון בגלל שחצי מהמחיר זה מיסים. עם כל המיסים העקיפים שאנחנו משלמים על מוצרים בסיסיים - אנו נדרשים לשלם גם מס הכנסה, מס בריאות, ביטוח לאומי וארנונה. כמה נשאר לנו ממה שהרווחנו? כלום בינתיים רמת השירות יורדת ויורדת ועל כל דבר שאנחנו צריכים משלמים בנפרד: תשלומי הורים בחינוך, ביטוח בריאות משלים וכן הלאה. לכן, חשוב מאוד שהממשלה תוריד באופן דרסטי את המיסים העקיפים והישירים. ממילא היא לא מספקת לנו את הדברים הבסיסיים ביותר בחינם - אז בשביל מה אנחנו משלמים כל כך הרבה?
מירית | 01.12.13
2.
ראייה חד צדדית ומסוכנת
ישנם אינספור דוגמאות (מרוסייה הקומוניסטית עד לחינוך הציבורי בימינו) איפה שהמדינה מתערבת בכוח (ע"י לקיחת כסף בכוח מהאזרחים וחלוקותו מחדש לפי גחמות של אי אלו קבוצות כוח) המצב מתדרדר עד כדי אסון. אנשים לא צריכים שיתנו להם. הם צריכים שלא יקחו מהם. החובות של ממשלת ישראל הם החוב של קבוצת האנשים עם הרובים הקרואים ממשלה. אם הם רוצים באמת לעזור בטלו מס הכנסה. מי שירצה כנסת וממשלה ישלם להם מכיסו
 | 27.11.13
1.
למה אתם לא רוכשים סמארטפון מהמדינה?
התשובה היא שאם המדינה הייתה צריכה לפתח סמארטפון, הוא היה שוקל שלושה קילוגרם, היה לו מסך שחור-לבן, הסוללה שלו היתה מחזיקה מעמד עשרים דקות במקרה הטוב, והוא היה עולה עשרת אלפים דולר ליחידה. המדינה היא הגוף הכי בזבזני, מושחת ובלתי יעיל שישנו. לא רק ממשלת ישראל - כל ממשלה בעולם, לפי הגדרה. אז למה לעזאזל שנרצה לקבל ממנה שירותים? עדיף שתוריד מסים למינימום ותאפשר לנו לקנות את השירותים הללו בשוק החופשי.
אורן | 27.11.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת