אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הצעה: רשויות מקומיות יוכלו להקים דיור בר השגה על קרקע שהופקעה

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
הבלוף של דיור בר השגה
דיור בר השגה הוא מלל פוליטי חסר תוכן מעשי. אין שום רשות מקומית שרוצה בתחומה אוכלוסיה הנזקקת לדיור בר השגה ע"פ הגדרות משרדי הממשלה ואין הצדקה חברתית לסוג כזה של בניה. במשטר דמוקרטי לא יעלה על הדעת לקחת רכושו של אדם ולהעבירו לאחר באמצעות חקיקה. שינוי מטרות ההפקעה לצורכי ציבור לבניה לדיור בר השגה הוא פאסאדה פוליטית שגם אם באורח פלא יעבור חקיקה הוא יפסל ע"י בג"צ בעקבות חוק כבוד האדם וחרותו (ורכושו) והוא לא יותר מזריית חול בעיני הציבור. גם היום, כשמחירי הדיור בשיא כל הזמנים, יכולים מי שמגדירים את עצמם כזכאים לדיור בר השגה לרכוש דירות במחיר שיהיה בכל מקרה נמוך ממחיר דירות חדשות ומוזלות באזורי הביקוש בגוש דן, בערים לוד ורמלה , מרחק של פחות מעשרים ק"מ ממרכז ת"א עם אפשרות שימוש ברכבת עוקפת פקקים. ע"פ טיעוניו של ח"כ שמולי הן יצעירו את אוכלסייתן וחזקו אותן דמוגרפית וכלכלית. מי שראה שם תורים של קונים שיקום. רוצה המדינה דיור ציבורי ? שתלך ותרכוש דירות מתאימות לנזקקים לדיור ציבורי ע"פ ההגדרות שנקבעו. הדוגמה של לוד ורמלה מצויינת להגכחת הטענה בצורך בדיור בר השגה.
חוני המעגל פינות | 01.12.13
8.
אולי תציע להשתמש במבנים קיימים שעומדים עשרות שנים ריקים גם תעשיה וגם מגורים
שמכערים את העיר ומתפוררים שנה אחר שנה . יש המונים כאלה בכל העיר . צ"יק צ"ק יש לך אלפי יחידות דיור . אולי להרוס תחנה מרכזית חדשה - שכבר לא כל כל חדשה - להרוס את כל האזור ולחבר עם הישנה ולבנות שכונה נחמדה עם איזה מרכז לימודים וספורט . מספיק דיבורים ומהר להתחיל לעשות
אורלי | 29.11.13
6.
דרך יותר פשוטה- להלאים דירות קיימות מבעלים פרטיים ולמכור לחסרי דיור במחיר זול
נניח יש דירה ברמת אביב ג ששוויה בשוק 2.5 מליון להלאים את הדירה מאותו אדם לתת לו 1.5 מליון שח לקנות דירה בבת-ים נניח, ואת הדירה של אותו אדם למכור ב-1.5 למישהו אחר שיוכל לגור במקומו ברמת אביב ג'. דרך אחרת הינה להלאים את הדירה ברמת אביב ג ולאפשר לבעל הדירה להמשיך להשאר בעלים בתנאי שיעביר לאוצר המדינה 1.5 מליון. את ה-1.5 מליון תעביר המדינה לחסר דיור לסבסוד רכישת דירה עבורו. מדוע להסתבך בהפקעת קרקעות פרטיות?
המלאימן הלאומי | 29.11.13
5.
הצעת חוק טובה יותר - לשנות את שיטת המשטר לדיקטטורה
בגדול --שינוי שיטת המשטר יאפשר לממשלה להפקיע כל רכוש כל נכס כל חשבון בנק שבידי הפרט ולהלאימו ללא פיצוי כספי. כמובן שיש לאפשר למקורבים לשלטון להנות ולקלב מידע מוקדם על הפקעה זאת. דרך אגב גם מחירי המכונית יקרים ב-80% ממחיריהם בעולם מדוע אל להפקיע את זכיונות היבוא מהיבואנים? גם סכיני הגילוח יקרים.
סטלין | 29.11.13
2.
איזו חוצפה..להכניס לי יד לכיס האישי והפרטי
אם יש לי קרקע פרטית, מילא אם היו בונים מתקן מים, עמוד חשמל חשוב.. אבל שלא יאשרו לי לבנות ויקחו לעצמם כדי לאשר לעצמם לבנות?? זו כבר חוצפה מדרגה ראשונה של החברתיים. מה עוד שבעל הקרקע לא יראה שקל אבל אני בטוח שעל ה"בר השגה" ירויחו הקבלן המבצע והמדינה שתגבה שכירות.
גנבים | 29.11.13
1.
תמימות
זו הצעה מאוד תמימה, הרי ועדות התכנון שנשלטות על ידי העיריות מונעות כבר שנים בנייה של דירות 3 חדרים על מנת למנוע מאוכלוסיות "חלשות" להגיע, ואתם רוצים שאותן עיריות/מועצות יהפכו פתאום ליזמיות לדיור שכזה..... בשנות החמישים , ראש עיריה עבר לדום ששר הפנים שלח לו מכתב, היום זה יעבוד. הצורך אכן קיים , אבל הפתרון לא יקום ולא יהיה אם תמתין לרשיויות מקומיות שיבנו דירות עבור אילו שהם לא רוצים מלכתחילה ... אפילו במקומות כמו מודיעין שכל הקרקעות הם אדמות מנהל כמעט לא בונים דירות קטנות וברות השגה.
עמית | 29.11.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת