אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בקרוב בישראל? איסלנד תסייע לאזרחיה לשלם את יתרת המשכנתא

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אין מה לדאוג, בישראל זה בחיים לא ייושם
יש לנו ראש ממשלה ניאו קפיטליסטי שלעולם לא ייתן לכזה דבר לקרות. איסלנד בחרה בדרך האלטרנטיבית והצילה עצמה מגורל יווני במשבר 2008 כשבחרה למחוק את חובותיה. בהתחלה איימו כל בנקאי העולם שהמדינה תהפוך למבודדת כמו צפון קוריאה, אבל בסופו של דבר הבינו שהמשחק נגמר, ויש מדינה אחת בעולם שהבינו את משחקם של הבנקאים שהורסים את חייהם של תושבי העולם בצורה מגמתית, רק בשביל להגדיל לעצמם את המשכורת. המדינה הזו אמרה - עד פה. עכשיו, כחלק מהמגמה הזו, באיסלנד בחרו לפגוע בפרנסתם של הבנקים של חשבון האזרח הקטן, מתוך הבנה ברורה שזו השקעה משתלמת: לאזרח יהיה הכנסה פנויה גבוהה יותר והוא יוכל להתמקד ביצרנות וצרכנות שמעודדת כלכלה אמיתית על פני הבנקאית הוירטואלית.
משה | 02.12.13
9.
זה לא הוגן
אני עליתי לארץ בלי כלום. עבדתי יום וליל בכל עבודה מזדמנת ובמקביל למדתי 2 תארים. יצאתי לשוק העבודה וללא קשרים בכלל ועברתי מסלול של ייסורים עד שאיכשהו הוכחתי את כישוריי. לא קיבלתי שום הפלייה מתקנת בשום נקודה בדרך החיי. לא ביליתי ולא בזבזתי. לא נסעתי ולא טיילתי בחו"ל. מימנתי לעצמי הכל מכל ולא ביקשתי מלגת לימודים או תמיכה בחוגים של ילדיי. עדיין משלם משכנתא ומקווה לסלק אותה בקרוב. בגלל ההוצאה הזו אני עדיין נוסע ברכב יד ראשונה משנת 1997 שנסע כבר 300 אלף קילומטר. היום בגיל 50 פלוס אני עוזר לילידים שלי ככל יכולתי ואפילו מממן גם את הציוד שהבת שלי לוקחת לצבא הגנה לישראל. אם מחר יחליטו למחוק לחלק מהאנשים חלק מהמשכנתאות אני ארגיש מרומה. שעבדתי בשבילם. אם להם מגיעים 24 אלף יורו או דולר או שקל, גם לי מגיע. אפילו אם סילקתי את רוב המשכנתא. אם הטיעון הוא "אינפלציה" אז זה לא טיעון: גם אני התחלתי לשלם משכנתא בתקופה שהייתה אינפלציה. שיסלחו לי כל הכלכנים אבל משהו דפוק בשיטה.
OLE OLEH | 02.12.13
7.
החלטה נוראית שפוגעת באנשים בעלי תבונה כלכלית
אם השיטה תיושם בישראל המשמעות היא שאנשים כמוני שלא מישכנו את עצמם לדעת וגם ככה משלמים המון מיסים, יאלצו לשלם עוד מס (כי ברור שבישראל הכסף לא יגיע מהבנקים) בשביל לממן את המשכנתא המופרכת שהטכנאי והפקידה (וההורים שלהם) לקחו קצת אחרי חתונתם בשביל דירת החלומות שלהם בסביוני נתניה הירוקה, רק 1.8 מיליון כולל מטבח משודרג. הרחבה תקציבית לכיוון משקי הבית היא החלטה טובה, אבל לא באופן שמתגמל התנהלות כלכלית מטומטמת, כי כך זה לא שונה ממה שעשו עד כה (לתת את הכסף למוסדות הפיננסיים). את הכסף יש להעביר לחינוך איכותי יותר, צהרונים בחינם לילדי הורים עובדים ומס הכנסה שלילי לבעלי הכנסות נמוכות שממצים את כושר העבודה שלהם. צמצום החוב יהיה על ידי חיוב הבנקים לפריסתו מחדש והגבלת הריביות מחד ומאידך על ידי חינוך - סגירת האשראי למשקי בית עם חוב כבד עד למועד צמצומו.
אזרח | 02.12.13
6.
ל - 4 - אם תתקבל החלטה כזו, בג"צ לא ייתערב, או בעצם
ייתערב כדי למצוא לה צידוק. הבג"צ הוא גוף שמאלני בעיקרו. גם כלכלית. לכן הוא יתמוך ב"איזון" ההון בין ה"עשירים", לבין אלו שהיו חסרי אחריות, ולקחו על עצמם חובות שלא יכלו לעמוד בהם. ולמה "עשירים" במרכאות ? כי הבג"צ לא יקח את כסף מהטייקונים, אלא מאלו שחסכו שקל לשקל, ולא לקחו הלוואות מעל הגובה שלהם. כך שמי שלא קנה דירה, יישאר בלי דירה, ובלי הכסף שחסך.
 | 02.12.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת