אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"לית מנפאואר ישראל: "השכלה במדעי הרוח יכולה להיות פרקטית"

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
אם לא תתעוררו, זה יתפוצץ מאוחר יותר
בסוף הבועה התעסוקתית הזו תתפוצץ, זה עבד יפה בשנות ה60-90 בגלל שזו הייתה ההתחלה, זה נגמר אנחנו לא נולדנו על מנת לעבוד, אלא לחיות, העבודה היא אמורה להיות נכס כדי לקנות מעבר. את החיים אני לא חייב לאף אחד, לא למדינה, לא לקק"ל ולא למהנדסים שזורחת להם השמש מהתחת, עד שהם יהיו מחוסרי עבודה כמובן, ואז תשתנה דעתם.
ירון | 08.12.13
16.
חברת מנפאואר
המנכ"לית של חברת מנפאואר מתראיינת יפה מאוד. אני רק רוצה לעדכן אותה שהחברה שלה היא חברת השמה גרועה ביותר שנותנת שירות גרוע מאוד. הרכזים/הרכזות הינם חובבנים ולא מקצוענים. אני רשום בחברה זו כבר יותר מ-5 שנים ועדיין הם לא הצליחו למצוא לי עבודה קבועה. העיקר לחברה יש מיליון ואחד סניפים בכל תל אביב ברחוב יגאל אלון.
אסי | 08.12.13
12.
יש לי תואר ראשון במדעי הרוח ושני במדע המדינה
יש לי עבודה עם משכורת ברוטו של 10K. יחד עם המשכורת של אשתי, אנחנו בעשירון 8. אנחנו לא יוצאים למסעדות, לא יוצאים לחופשות, לא הולכים לסרטים, קונים הכל במבצעים והכי זול שאפשר. החודש ננתק את הכבלים ונמכור טוסטוס שעלות האחזקה שלו היא פחות מ-1000 שקל בחודש - כדי לחסוך בהוצאות - לא כדי לצבור כסף לבית, לא כדי לממן חופשה, אפילו לא כדי לקנות אוטו חדש או לדאוג לפנסיה - נעשה את זה כי למרות שאנחנו עשירון שמיני, אחרי שכ"ד, גנים, דלק, מסים, ואוכל, פשוט לא נשאר כלום בשביל לחיות. אחרי ביגוד, בריאות, אחזקת הבית ובלתמ"ים... משכורת של עשירון שמיני גם נגמרת בסוף החודש *בגירעון*, אז הדבר הפרקטי היחיד בישראל היא משכורת של עשירון עליון, ואת זה יכולים לקבל, מתוקף חוקי המתמטיקה, רק 10% מהעם - וגם זה יספיק להם בדיוק בשביל חיים סבירים, ולא הרבה יותר מזה.
 | 08.12.13
11.
אין כיום טעם ללמוד לימודים אקדמיים.
עדיף ללמוד לתעודה מקצועית - רתך, חשמלאי, אינסטלטור, מכונאי, טכנאי, וכו', או, לכל היותר, הנדסאי. רוב התארים האקדמיים, גם במדעים המדויקים, פשוט לא מלמדים מיומנויות פרקטיות אלא הרבה תיאוריה שלא ממש מעניינת את הבוס בעבודה שרוצה תוצאות ועכשיו.
סטודנט מאוכזב | 08.12.13
8.
תעזו, תתמידו, תראו נחישות, תיזמו רעיונות ותובילו תהליכים ובסוף תצליחו!
או שלא... מילות זמזום (Buzzwords) בלי שום קשר אמיתי למציאות. אין מתכון להצלחה, כי הצלחה היא פונקציה של הגדרה (מה זו הצלחה?), המון מזל ויחסית מעט כישורים ויכולות. אולי הדבר היחיד שאפשר להגיד על הצלחה: לא הלך? נסו שוב וקוו לטוב יותר...
מיקו | 08.12.13
5.
השכלה במדעי הרוח מעשירה את הארגון? על מי בדיוק את עובדת?
הרי כשאדם עם תואר במדעי הרוח מגיע לחברת השמה כמו מנפאואר מנתבים אותו ישר לעבודות הכי גרועות: שירות לקוחות או מכירות במוקדים של חברות סלולארי, מזכירות וכו'. עבודות בשכר נמוך מאוד ואפס סיכויים לקידום עתידי. מבחינתכם, אדם שלמד היסטוריה או ספרות הוא עובד ללא כישורים כלל, גם אם מדובר באדם אינטליגנטי מאוד שיכול ללמוד במהירות תחומים שונים ולהשתלב בתפקידים מאתגרים. אל תביני אותי לא נכון, האחריות על הבחירה שאני וחבריי ללימודים עשינו היא שלנו בלבד ואין לי תלונות כלפי אף אחד בעניין הזה, אבל תחסכי מאיתנו את המילים הריקות שאת אומרת כדי לצאת ידי חובה. המצב בפועל הוא שונה ואני בטוחה שאת יודעת את זה בדיוק כמונו.
מאסטרנטית בפקולטה למדעי הרוח | 08.12.13
2.
שיפסיקו לבלבל את המוח. במצב התעסוקתי בארץ השכלה במדעי הרוח לא יכולה להיות פרקטית
די לשקרים. די להצגות זממחזרות את עצמן. השוק התעסוקתי בארץ לא יודע להעריך השכלה מהסוג של מדעי רוח ומי שהולך ללמוד מדעי רוח שיהיה מוכן למצוא את עצמו כאיש מכירות או כנציג שירות הזוטר ביותר
יובל | 08.12.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת