אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לפיד לקבלנים: "אנחנו מוכנים להפסיד כסף על קרקעות כדי לפתור את משבר הדיור"

46 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
אפס קשקשן
הלואי והייתי יכול לחזור לחיות בארץ - בנתיים אני תקוע בגלות - מה לעשות שלא נולדתי עשיר כמו לפיד. מאחל לך ולמלך ביבי להרגיש איך זה כשאתה נזרק מהמדינה שלך רק כי לא יצאת מהחור הנכון - יום יבוא והנקמה תגיע - תזהרו מאנשים מיואשים - אין להם מה להפסיד. תתחילו לבלוע ויאגרות זוג אימפוטנטים - לא מסוגלים להתמודד עם כלום - חבל שביבי שכח שהוא כלומניק לפני שהוא רצח את רבין.
 | 17.12.13
42.
מי ניפח מחיר קרקע של האזרחים
מה זה הקשקוש הזה מוכנים להפסיד.. הקרקע מראש של אזרחי המדינה ומחירה היה צריך להשאר שפוי..מנהלים שספסרו בקרקע על גב משלמי המיסים.. אולי זמן לבדוק אותם ואולי לדין או לפחות להזיזם מתפקידם גרמו נזק עדיר לצעירים וביניים משלמי המיסים והמשרתים ותבדקו מי נבחר שלוש םעמים לראש ממשלה שר כלכלי על.. שבתקופתו ניפחו מחירי הנדלן מעניין מי נהנה מזה..רק לחשיבה
חי | 17.12.13
39.
מאיפה הכסף
ללפיד לא אכפת להפסיד כסף על הדיור אבל הוא שכח שלפני כמה חודשים התפלא על ה"בור התקציבי הענק". חלק גדול מהבור היה ירידה משמעותית בהכנסות המדינה מיסי נדל"ן (עוד שטות של הפילוסוף שטייניץ, שחשב שאם לא יהיו מיסים המחירים ירדו ואנשים ימכרו את הדירה) ככמי שלא למד בחייו חשבון (על פי פרסומים זרים :-) ), כנראה הוא לא מבין שאם יפסיד עוד על הדיור - ואין משמעות אם זה רק להרוויח פחות או ממש להפסיד, כל כסף שיחסר ממקור זה, יצטרך להגיע ממקור אחר (או לחזור לגרעון ענק - "כמו של הממשלה הקודמת") לכן לפיד היקר - תפסיק לדבר ולברבר כל כך הרבה (אני ממליץ בתור זה שהוא מועמד מאד טבעי להצביע לך) ותתחיל לעשות את הדברים הנכונים. מבחן התוצאה....רק זה ישנה - אינך מגיש בטלוויזיה יותר, וככל שתקדים את ההבנה הזאת כך ייטב לך (כולל אלקטורלית) וכך תוכל בסופו של יום, להפוך לפוליטייקאי רציני, ואולי ביום מן הימים נוכל להביא חלופה לביבי.
כלכלן מוביל | 17.12.13
35.
אם אתה רוצה להוריד את מחירי הקרקעות, למה אתם מעלים את מיסי הנדל"ן?
אם אתה רוצה להוריד את מחירי הקרקעות, למה אתם מעלים את מיסי הנדל"ן? איך העלאת מס שבח, או מס רכוש, או דמי הסכמה של המינהל או היטלי השבחה של העיריה - איך כל אלה מוזילים את הנדל"ן? במשרד האוצר יושבים כמה הזויים שחושבים איך למקסם את הכנסות המדינה על גב מעמד הביניים שהתרושש בינתיים. הם לא שמו לב שכבר אין להם פריירים שיקנו דירה בכל מחיר שהם כופים על השוק. רבותי תתעוררו! חוקי השוק השתנו.
ליאיר פתרונים | 17.12.13
31.
פרות קדושות
עכשיו מפילים על הקבלנים, נו תסבירו לעם את האמת לו פעם אחת, תסבירו להם אם תורידו את מחירי הדיור והנדל״ן, פשוט המדינה תחדל להתקיים, זה פשוט עמוד השדרה של כל הזמנים , פשוט תסבירו לעם, שבכל הזמנים, רוב המלחמות העולם זה על קרקעות, זה הכוח של המדינה, והפרות הקדושות, מה אתם חושבים שהמדינה תוותר על הפרות , למען מי? ועכשיו יעלו את הריבית, האזרחים לא יוכלו לשלם את המשכנתא, הבנקים יממשו את הנכסים , נכנס למיתון ועוד הפעם נתחיל מחדש... אז מה נראה לכם שזה הקבלנים, עם כל החוקים החדשים וההוצאות הנלוות שהמדינה מטילה על היזם והקבלן, וגורם לו להעביר את כדור השלג לאזרח , ואם מדברים על הזמן שלוקח להתחלות בנייה ... צריכים לנער את פקידי העריות שמתעסקים עם כל ההיתרים, פשוט מונופול אחד גדול ומתעללים בכל הקבלנים והיזמים, וככה זה נמשך עוד ועוד ואין היתרים בגלל המונופול הזה, ואין בניה קרובה, פשוט צריך להתחיל מעיריית תל אביב ולעלות לכיוון המנהל.
איתי  | 16.12.13
28.
"הם עלולים גם להמריא עם הילדים שלנו, ולעזוב לברלין או לניו יורק".
עלולים? אנשים כבר עזבו! יצאו לרחובות למחאה החברתית, ראו שכלום לא משתנה, לקחו את עצמם והילדים ועזבו. פשוט כי נמאס להם, זאת לא ממש הייתה הבחירה הראשונה - לעזוב. אבל לא נשארה להם ממש ברירה... אנשים רוצים לחיות במדינה הזאת ולא רק לשרוד בה. ואם זה לא מתאפשר כאן, הם מוצאים מקום שזה כן אפשרי.
ברלין | 17.12.13
20.
לא משחקי ריביות?! רק משחקי ריבית! אבל בנק ישראל לא יכול להעלות ריבית!
שר האוצר או שר השטויות?! מחקר של בנק ישראל קבע שיותר מ-60% מהעלייה במחירי הדירות בשנים האחרונות נבעה הירידה בריבית. הבעיה שבנק ישראל מסונדל - מר סטנלי פישר לווה כ-300 מיליארד שקל כדי לרכוש עשרות מיליארדי דולרים. אין לישראל יתרות מטבע חוץ אלא הלוואה שעלותה תזנק עם עלייה בריבית במליארדי שקלים בשנה. אי-אפשר למכור מליארדי דולרים כדי להחזירם לשקלים כי שער השקל יקרוס. כאשר הריבית תעלה בסופו של דבר היא תחזור לרמה מ-2006 של 5.5% ואז: מי ירצה להתעסק עם שוכר ובעיות תמורת 3% או 4% תשואה לשנה כאשר אפשר לקבל 4% בפק"מ בבנק בלי לעשות דבר? ההתייקרות בהחזר החודשי שירגיש מי שישארו לו 15 שנים לשלם היא 34%. למסכנים שישארו להם 25 שנים יאלצו להחזיר 53% יותר, בכל חודש! כולם ימכרו את הדירות לנסות להנצל מעלות המשכנתא והבועה תקרוס, רק ריבית!
אורי | 16.12.13
19.
ל-8
אני לא שמלאני כלל - אז אל תאשים אותי בזעקת זכויות אדם כזו או אחרת. אבל אתה טועה ומטעה. ערבי ישראלי שונים מאתנו בכך שלהם מאז ומעולם אין שטחים לבניה והמצוקה קיימת לא רק בעשור האחרון. הרבה מערבי ישראל עוברים לגדה והרבה מהנוצרים שבהם מהגרים למדינות אירופה על בסיס השכלה. קשה עד בלתי אפשרי למצוא נכס למגורים בישובי הספר במחיר ריאלי גם להם. יוצא שמשפחה מורישה חלקה או בונה עוד קומה לבנים הפחות משכילים - והשאר פשוט עוברים מפה. אפשר להתווכח אם זה טוב או רע. אבל להגיד שאצלם אין מצוקת דיור זה הבל הבלים.
כלכלן גם כן | 16.12.13
18.
הסגנון שלו כ"כ בעייתי. רק שימו לב איך הוא מדבר על ההפסד כסף
באמת שאין פה ניסיון להתבכיין, אני אישית גם מאמין שעדיף שיכנס פחות כסף לאוצר המדינה באופן ישיר כל עוד האזרחים יכולים לרכוש דירה - בטווח הארוך זה רק יועיל לכולם. אבל לפיד פשוט מחליט שהוא מוכן להפסיד כסף, הכסף הזה יוצא מהכיס של לפיד? מקופת האוצר? ע"ס מה נקבע כמה כסף היה צריך להכנס אליה מלחתכילה? מי קבע את הסכום הזה? למה הוא היה אמור לשמש? מה יחליף אותו? מה יעשה אם יסתבר לו שחסר עוד כסף לכיסוי גרעון (ויש הרבה מה לעשות חוץ מלהעלות מיסים). חוסר הרציניות של ההתנהלות הזאת זועק לשמיים. אני אחזור על כל מה שאמרתי מאז שהוא נבחר, פשוט כי אין לי הרבה מה לעשות מעבר, אני מאחל לו בהצלחה, הצלחה שלו תועיל גם לי. אבל אם יש מבוגר אחראי למעלה שיוציא אותו משם, בבקשה.
מפסידן | 16.12.13
13.
"להפסיד" על הקרקעות? - לכל היותר: "להרוויח פחות".
וגם את זה - להרוויח פחות - השלטון שלנו לא מוכן. עדיף להם להפסיד דור - צעירים שירדו מהארץ כי לא יצליחו לקנות בה דירה במחיר שפוי - מאשר להרוויח פחות מיסים. עדיף להם להמשיך ולספסר במחירי הקרקעות. ראש הממשלה זקוק למעון חדש, למטוס פרטי, ולעוד זוטות, כמו נרות, גלידות, ומים בבריכה.
ישראל | 16.12.13
12.
תמכור קרקעות בעסקת קומבינציה
כך תהיה לך שליטה על קצב הבניה. שר הפנים ושר השיכון יוכלו לטפל בשילוב כוחות בקבלנים וראשי רשויות סרבנים, ואת הדירות תעביר לחברה החדשה שהקמתם לשכירות בתנאים מבוקרים. כך תשלטו על מחירי ההשכרה ובעקיפין על מחירי הדירות, כי יהיה כדאי פחות לקנות דירות להשקעה.
אוליבר טוויסט | 16.12.13
10.
לכל הצעירים והקונים - תוציאו למוכרים את המיץ ואל תסכימו למחירים
אני מתווך. נהנה מעסקאות גבוהות ומעמלה דשנה אבל אני גם אבא ואני מוטרד מאוד מעתיד החיים במדינה שאני כה אוהב ומהחשש שלילדיי אין עתיד כלכלי פה.אבל לאחרונה ...אני מזהה תופעה של עצירה מוחלטת בעסקאות והדור הצעיר מפגין חוזק עצום ולא רוכש דירות החל מחודש ספטמבר.מוכרים מתפשרים באופן שלי מזכיר את התקופה לפני 2007.כל הכבוד - תמשיכו ככה ואם כבר היום רואים ירידה של כ- 10% לא יירחק היום ונהיה ב- 20%.לא הכל כסף בחיים. אל תתביישו להגיש הצעה זולה בכ- 400K או יותר. תתחילו להבין שהכסף הוא שלכם. טיפה ועוד טיפה זה ים . רק תפסיקו עם ההשלמה למחירים האלו.
מתווך שהוא גם אבא | 16.12.13
9.
לא מתכוון לרדת על לפיד.
לשם שינוי אני חושב שהוא עושה עבודה פרגמטית והוגנת. אני לא מצפה ממנו שיהיה קוסם. והקבלנים הם אכן חלק עצום מהבעיה. הם חזירים. להביא את הסינים, אין פתרון אחר. ושלא יקשקשו לכם- הם בונים טוב מאוד, לא פחות מהקבלנים הישראלים, שכשברגע שמחירי הדיור יורדים ב-2 אחוזים, הם דואגים לעצור את הבניה (יש להם זמן, בסדר)
אני | 16.12.13
8.
המגזר הערבי הוא ההוכחה שהממשלה היא הבעיה ולא הפתרון.
במגזר הערבי אין מעורבות ממשלתית לא בקרקעות ולא בתכנון, הקצאת הקרקעות נעשית לפי כללי השוק החופשי וסכסוכים נפתרים באמצעות שיטות מסורתיות. את התכנון כל בעל קרקע עושה לעצמו ברמה המקצועית שבא לו. התוצאה היא שאין שום משבר דיור במגזר הערבי ומחירי הנדל"ן שבו נמוכים בעשרות אחוזים מבמגזר הערבי שבו הממשלה באמצעות רישום המקרקעין ומוסדות התכנון תוקעת את כל הענף. לכן, הממשלה היא הבעיה ולא הפתרון למשבר הדיור.
כלכלן | 16.12.13
5.
לפיד תותח
לפיד לא פוליטיקאי ולא מתעסק בפוליטיקה. הוא פה נטו בשביל להוביל שינוי גם אם זה יהיה אחרי הקדנציה שלו. בינתיים הוא רק עושה טוב ומוריד ומוריד ומנסה לשנות מה שהממשלה הקודמת בלעדיו גרמה. לכל אלו שחושבים אחרת אתם בורים. דברים לא משנים ביום יומים וגם לא בשנה. כל מי שחושב שהוא דיבורים מוזמן יום יום לרוץ במקומו ולקום ולשנות. יאיר לפידתותח
 | 16.12.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת