אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לפיד: "אנחנו צריכים להעביר את המדינה מתרבות של קצבאות לתרבות של עבודה"

74 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

65.
רוצה להגר מפה נמאס לי לחיות מהיד לפה במדינת הקומבינות
בעל תואר אקדמי עם הרבה ניסיון קצת מעל 40 ולא מצליח למצוא פה תעסוקה הולמת בשכר סביר. פשוט ביזיון של מדינה שלא מאפשרת לאזרחיה להתפרנס בכבוד שלא לדבר על זה שאין באפשרותי לקנות דירה או לחיות ברמת חיים סבירה. חוץ מהגירה אין פתרון
מדינת המקורבים והמקושרים | 30.12.13
64.
כנסו תחכימו
גם לשקר לנו במה שנוכח מול עיננו אתה מעז לפיד? נאום שכל בר דעת מוחק 99 אחוז ממנו, ובלשקר היית ידוע והמשכת להוכיח! אחוז הנותר הנכון של המקרה. החרדים על הפנים. הם גם מונעים התפתחות ומזיקים לשאר תחומים, אבל לא בגללם המדינה בחובות. וכשהם יצאו בהמוניהם לעבודה לא ישאר לחילונים אף מקום לעבוד בו. תפסיק כבר להסית את תשומת הלב מעינים חיצוניים ותתחילו להשקיע בפנים המדינה, באנשים החופשיים שרוצים לקדם, בהשכלה ובתפתחות. מעבר לזה שהאנשים שיושבים בכנסת אינם מדהימים כל אחד לכשעצמו, גם אם היו בסדר הם פשוט לא מתאימים לדור שלנו. ואותם אנשים נמצאים כל הזמן בעמדות הגבוהות באותו מקום משנים כיסאות זו אינה דמוקטריה זוהי דיקטטורה. ועם הממשל הזה אך ורק ביד המקרה לא נגיע עוד יותר למטה. ומה עם לבני והנאום הדיבילי שנשאה על פינוי התנחלויות.. לא היא זו שנופפה בדגל שביבי רק מדבר על עיניני החוץ האירניים והערבים ולא משקיע בפנים המדינה???!! ומה שאכפת לה עכשיו זה לקצץ לנו חלק מהמדינה עצמה?!!! מה נשאר לנו? ואם כבר אז הערבים מהווים בעיה חמורה ביותר הרבה מעבר להתנחלות. אכזבה טוטאלית מכל דור הממשלה הזה. והבנקים, אנשים כמעט תמיד לא מודעים אבל זה על העיקרון: הדקטטורה של בנק להדפיס כסף, למרות שהם פרטיים עסק או תאגיד כמו שכל אחד מאיתנו עובד בו. אלא שעל כל 100 שח שמופקד אליו יש לו הרשאה בלעדית להדפיס עוד 900 שח. ואותם להלוות גם למדינה וגם לאזרחיה ועוד בריבית.. מה נסגר? שהשליטה תעבור דחוף לידי הממשלה כמו שעשו בשנים עברו בארהב והיה פריחה ושיגשוג במשק. אין סיבה שנלחם לשרוד חיקרו בגוגל ועוד שנה נהפוך את הארץ.
כנסו השקעתי | 31.12.13
63.
בואו ואספר לכם מה קורה היום מול הקבלנים
מה שקורה היום הוא פשע לא פחות . אני מסתובב בין קבלנים באיזור בניה גדול במרכז הארץ הם מוכרים מספר דירות לאלה שקופצים על העגלה ראשונים ואחכ מעלים מחירים בעשרות אלפי שח מתייחסים בזלזול ללקוחות כי הכדור במגרש שלהם והלקוחות המסכנים במשחק העדר יעשו הכל רק לזכות בדירה שהשני לא יחטוף . הממשלה חייבת להתערב בג'ונגל הזה ולקבוע מחירים שמהם הקבלנים לא סוטים . אנחנו חיים במקום רע וזה עצוב מאד אני מיואש ממה שקורה כאן ומהחזירות הזו
רונן | 30.12.13
57.
שוכחים תוך חמש דקות. זה נכון. וטוב שכך.
אני משוכנע שלפיד ומפלגתו עשו הרבה. ויש להעריך אותם על זה. אבל תרשו לי לא להתרשם מרשימת המכולת שציין. נשמע כמו נאום בחירות מוקדם שכזה. אבל בעית הדיור בעינה עומדת ואף החמירה תחת משרדו. ואת זה אנשים לא שוכחים. אז יאיר היקר, אם אתה לא יודע איך לטפל בזה, או לחילופין, נתניהו הצליח לשכנע אותך ש״ככה זה״, אז תודה בזה. אל תתפטר. זה בסדר. רק תגיד: לא יודע איך לטפל בזה. אל תשלה אנשים שיש בידך הכלים לטפל בזה. כי בנתיים לא עשית דבר. ואם עשית, אז הרי שמה שאתה עושה לא ממש עובד.
מגנוס | 30.12.13
55.
לפיד
למה מחירי הדיור צריכים לרדת מר לפיד? האם בגלל הפנים היפות שלך? האם בגלל חוסר האונים והאימפוטנציה של הממשלה הזו שאתה חבר כבוד בה? מה עשיתם שירדו המחירים? למה מחירי האוכל כל כך יקרים? ואני לא מדבר על שמנת מתוקה שעכשיו ירד מחירה, אתה כבר כ - 10 חודשים שר חשוב בממשלה, איזה בשורה טובה וחדשה הבאת לציבור? ואתה ברוב חוצפתך התנפלת על הישראלים היורדים, גם הם רוצים לחיות, לא רק משפחת לפיד את משפחת נתניהו, מהרגע שנכנסת לפוליטיקה אתה נעשית בלתי ניסבל, אתה משתתף בהילולות של משפחת נתניהו, ע"י ההסכמות שלך לחוקים ולמעשים הנלוזים, למה אתה לא מאיים ביציאה מהממשלה בגלל חוק הסיפוח החדש של המטומטמת מירי רגב? אותך אפשר יהיה להוציא מהממשלה רק עם אלונקה, כל כך נוח לך במושב של השר, חשוב שתזכור מר לפיד שבקרוב אני מקווה תהיינה בחירות, ואז ימדדו אותך בעיניים אחרות, ויראו מה הבטחת ומה עשית, (נכון להיום שום הבטחה מלפני הבחירות לא קוימה) ואין שום סיכוי שמפלגתך תצליח בבחירות כפי שהצלחת בגלל האמון העיוור שקיבלת מהבוחרים ושאותם אכזבת. להתראות בבחירות מר אפס מנופח.
צדוק | 30.12.13
53.
ממשיך עם הקשקושים
אולי די עם הקשקושים מר לפיד? על מי אתה צוחק עם 750 דירות להשכרה שהוצאת למכרזים? הדירות האלו הן לא רק טיפה בים, הן גם יושכרו במחירים מפולפלים ולא ישפיעו על השוק. פיילוט אגרסיבי? אם אריאל שרון היה יכול, הוא היה מתפקע מצחוק, את כמות הדירות שהוא היה מרים באצבע אחת, אתה לא מצליח לעשות עם "קבינט דיור" שלם. גיוס חרדים - בנתיים כשלון. מה זה "עבר בקריאה ראשונה"? חסר משמעות לחלוטין, החוק יכול עכשיו לבלות לנצח בוועדות ואז להגיע לקריאות הבאות (אם בכלל) בגרסה מסורסת לחלוטין. איפה הבעיה כאן בדיוק? למה העיכוב? הרי כל הקואליציה אמורה לתמוך בחקיקה הזאת וכך גם רוב האופוזיציה, אם באמת היית רוצה, ניתן היה לסגור את הנושא בשלושה חודשים. נושא תקציב הישיבות - עוד קשקוש, הנושא נדחה לשנה הבאה וכולנו יודעים מה משמעות דחיה כזאת במדינה שלנו. יוקר המחיה - הרבה דיבורים ובנתיים כשלון. רפורמה בנמלים - כשלון. ברית הזוגיות - כשלון. הסכם עם הפלסטינאים - אולי תשאל את "האח שלך" מהבית היהודי מה דעתו על זה? באותה הזדמנות דבר איתו לגבי הדעה שלו על ברית הזוגיות, זכויות של הומואים ולסביות ולבסוף על דעתו האמיתית לגבי גיוס חרדים ולקינוח תשוחחו על השערוריה שנקראת ישיבות ההסדר. מספיק עם הקשקושים. תביא תוצאות, אפילו חלקיות, ואני מבטיח להצביע לך בבחירות הבאות. הבעיה היא שלא נראה לי שאתה יכול, או אפילו רוצה, לקיים את ההבטחות שאתה מפזר.
אזרח | 30.12.13
52.
מה עשיתם למען מדינה
קשקשנים מה אתם עשיתם בשביל מדינה. קם אדם עוזב את החיים הכי קלים והכי משתלמים והכי כייפים והלך לתרום למדינה. ולא מפסיק לעשות למעננו ולמען מדינה. לא מוצא חן בעיניכם - תקימו את העכוז שלכם ותעשו משהו למען מדינה. והיורדים - בי בי - לא נורא אירופה כבר 89 דקות לפני הפיכה למוסלמית. תיהנו שם
עמישהי | 30.12.13
47.
רשימת הדברים שהוא הציג הם דברים שנעשו
רשימת הדברים שהוא הציג הם דברים שנעשו. אלו עובדות. לא סיסמאות - עובדות. ובכל זאת אני ממשיך לקרוא כאן את המתלהמים על ימין ועל שמאל. שאני אבין, מה בדיוק צריך לקרות כדי שתבינו שיש מישהו שבאמת עובד בשבילכם בלי ציניות? תחשבו טוב על מפלגה שהצבעתם לה פעם, תמצאו לי אחת כזו שהביאה כזו רשימה של הישגים והבטחות שקוימו או מקויימות רק שנה לתוך הקדנציה. אני בספק שתצליחו למצוא אחת כזו (אישית אף אדם שהצבתי בפניו את האתגר הזה עוד לא מצא). ואם אכן זה המצב, אולי תשקלו מחדש את ההתלהמות ותבדקו את העובדות? אולי באמת יש כאן מפלגה שעובדת בשבילכם?
איניגו | 30.12.13
43.
יש דרך למדוד כמה קל להגיע לדירה- מדד "משכן" של בנק הפועלים שמשקלל מחיר, משכורת, וריבית.
בשנת 1996 המדד הראה 100, שזה אומר מאוד מאוד קשה להגיע לדירה, ובאותם שנים הגיעו מיליון איש מרוסיה והמצוקה היתה קשה, עד כדי שתי משפחות באותה דירה. אסור להגיע לשם. המדד עלה ל 170, שזה אומר שנהיה הרבה יותר קל להגיע לדירה. זה קרה בין שנת 2000 ל 2007, כאשר המחירים ירדו קצת, והריבית ירדה הרבה, והמשכורות עלו. אבל בחמש השנים האחרונות המדד צנח ל 124, שזה אומר ששוב מתחיל להיות קשה מדי להגיע לדירה. אין סיבה שבמדינה מערבית נורמלית, המדד לא יגיע ל 200 ונוכל לרכוש דירה, לא בית פרטי כמו בארה"ב, אבל דירה נורמלית, במחיר נורמלי, ובריבית נורמלית- קבועה, לא ריבית משתנה שאולי זולה ברגע זה אבל תזניק את ההחזרים החודשיים ברגע שהיא תעלה.
מדד משכן = 200 | 30.12.13
34.
הדבר היחיד שלפיד יודע לעשות הוא לדבר הגיע הזמן לשתוק
שדרות עיירה קטנה בדרום שסובלת לא רק מקאסמים אלא גם מבעיות דיור. 106 שטחים לבנייה עצמית ששווקו לפני 3 שנים עדיין לא נמסרו לרוכשים באלף ואחד אמתלות..איך בדיוק אתם פותרים מצוקת דיור???????? ואין קול ואין עונה בשום משרד ממשלתי
דנה | 30.12.13
32.
מצטער, יותר מדי פסטיבל מספרי סיפורים ופחות מדי עובדות בשטח
תתמקד בהורדת מחירי הדיור ויוקר המחייה, כל השאר זה בוטנים, באמת, אל תבזבז אנרגיות בכיוונים הלא נכונים, תעזור לאלו שנמצאים בתחתית שרשרת המזון אבל מחזיקים את המדינה הזו - מעמד הביניים הנמוך - כלומר אלו שאין להם דירה ועובדים קשה למחייתם, הם זקוקים כרגע להכי הרבה עזרה.
אורן | 30.12.13
30.
הגבלת משך המשכנתא תוריד מחירים מיד ותקטין סיכון המשפחות לקריסה כלכלית בגלל ייקור בריבית
וזאת כמובן ללא תלות במספר הדירות הנבנות. כיום המצב הוא שכדי להצליח לרכוש דירות במחירים מטורפים, משפחות לוקחות משכנתאות בריבית משתנה שהיא זולה מאוד באופן זמני ואיש לא מבטיח שהם יישארו זולות. כשהריבית תעודכן כלפי מעלה, אנשים אלו ירגישו התייקרות גדולה בהחזרים החודשיים. עד כמה היא תהיה גדולה, זה תלוי במספר השנים שנותרו להלוואה. לכן, הלוואות ל 30 שנה שאנשים אלו לוקחים היום, הם מסוכנות ביותר. יש להגביל מסלולים משתנים כמו "פריים" ו "משתנה כל 5 שנים" לתקופה מירבית של 25 שנה ולשקול אפילו הגבלה ל 20 שנה. זה יגרום להורדת מחירים מיידית, משום שחלק גדול מהקונים יאלץ לפרוס את ההלוואה לתקופה קצרה משתכנן, ואז ההחזר החודשי שלו יעלה והוא יאלץ להודיע לקבלן (או למוכר יד שניה) שהוא לא מסוגל לקנות. מכיוון שההגבלה פועלת על כל המדינה בו זמנית, המוכרים פשוט לא יוכלו למכור בלי להוריד מחירים. כשהמחירים ירדו ניתן יהיה לקנות במשכנתאות פרוסות ל 20 שנה, את אותה דירה שהיום נדרשות עבורה 30 שנה. רק שפריסה ל 20 שנה הרבה פחות תנודתית בהחזרים, וגם חוסכת למשפחות את סך כמות הכסף שהם "ישרפו על ריבית והצמדה" במרוצת השנים. שיפור יציבות משקי הבית גם ישפר את יציבות הבנקים. מי שמרוויח מפריסות ארוכות כל כך (פעם לא היה טעם בהם כי בסביבת ריבית גבוהה ההחזרים כבר לא יורדים למרות פריסות ארוכות) אלו הבנקים. הפריסה הארוכה מאפשרת לעוד אנשים לרכוש דירות ומעלה את המחירים. זה מאפשר לבנקאים לתת הלוואות אפילו יותר גדולות (75% מערך הנכסים, שעכשיו עלה עוד יותר). המשפחות לא מרוויחות ממירוץ החימוש הזה, המירוץ שבו רק מי שיקח משכנתא ממש ממונפת ומסוכנת יצליח לקנות את הדירה.
יש דרך מהירה | 30.12.13
25.
יאיר לפיד- אני מאמינה ובוטחת בך! תמשיך לא לוותר!
הרבה אנשים מאוד מקווים שאכן תצליח ! אחרת המדינה היקרה שלנו תקרוס! ואז כל אלו שלא רוצים להשתנות... יגידו למה לא הקשבנו...רק שלהם יהיה כסף להסתדר במקום אחר אבל רובנו יחיו כאן בעוני ובתת רמה! מפלגתכם היא התקווה לעתיד טוב יותר במדינת ישראל. תעשו ותצליחו.
רונית | 30.12.13
19.
פעם מי שלקח מיליון שקל משכנתא שילם 6,000 בחודש, היום רק 3,500 שקל. זו הסיבה למחירים
הגבוהים כל כך שיש היום. עם ישראל לא היה מסוגל לעמוד במחירים כאלה בלי הריבית האולטרא-נמוכה שיש בארבע וחצי השנים האחרונות. אני לא אומר שזה לא נורא לקחת מליון שקל כי ההחזר החודשי הוא נוח ואפילו יותר זול משכר הדירה, ממש לא. הרי פעם המשכנתאות היו בריבית קבועה, ואילו היום זה בריבית משתנה, שיכולה בעוד 2-3 שנים, לחזור לרמתה הנורמלית ואז ההחזרים החודשיים יהיו 5,000 - 6,000 שקל, חגיגת רכישת הדירות תפסיק, ומי שהתרגל לשלם סכום מסוים בחודש יידרש פתאום עוד 1,500 שקל ויקרוס כלכלית. נו טוב, איך אומרים? ההיסטוריה חוזרת. הרי ראינו את התהליך הזה מתרחש ב 2006 בארה"ב, כשהריבית שם עלתה וכל הבלאגן של הפיגורים והעיקולים התחיל לצבור תאוצה עד לקריסה. הנה עוד המחשה להבדל בין ריבית של 6% צמוד למדד, כמו בתחילת שנות האלפיים, לבין ה 1.6% של היום (שליש בפריים, לא צמוד, ושני שליש בריבית משתנה צמודה) : בריבית של היום, אם תפרסו ל 30 שנה, תשלמו 3,500 בחודש על מיליון שקל הלוואה, ותידרשו להחזיר (בסופו של דבר) 1.57 שקלים על כל 1 שקל שלקחתם מהבנק. בריבית של פעם, לקוח שביקש לפרוס למקסימום זמן כדי להקטין את התשלום החודשי למינימום, אך ביקש לא להגזים עם הפריסה כדי לא לשלם מעבר ל 1.57 שקלים על כל שקל, היה נדרש לפרוס את ההלוואה שלו ל 12 שנים לכל היותר, ולהחזיר 10,000 שקל בחודש. תשוו 10,000 ל 3,500 ותבינו מה קרה.
מומחה לנדל"ן | 30.12.13
11.
הבחור יודע לדבר ולהשמיע את מה שרוצים לשמוע. אבל!!
היו ללפיד פליטות פה אמיתיות ומדאיגות בעלות אמינות יותר גבוהה מההצהרות שלו. הוא לא מתכוון להילחם בהורדת מחירי הדירות. הוא מדבר אבל עושה מעט. לפעמים אינו מתכוון למה שהוא אומר. יש לו יועצי תקשורת יעילים. אני מקווה שעד הבחירות הבאות הוא יבין ויתקן את הטעויות שלו.
מוטי | 30.12.13
9.
כל כך הרבה צעירים יורדים מהארץ ככה שבתוך שנתיים לא תהיה בעייה
לא צריך למעשה לעשות שום דבר, בתוך שנתיים לא תהיה בעיית דיור, כי כמות האנשים - גם צעירים משכילים וגם משפחות צעירות - שעוזבים את ישראל בתקופה האחרונה לגרמניה, צרפת, קנדה, אוסטרליה או ארה"ב היא עצומה. מדובר באלפי צעירים ובמאות משפחות. בתוך שנה וחצי עד שנתיים לא תהיה בעיית דיור, אפשר להירגע.
רונן | 30.12.13
8.
יאיר - בדיבורים אתה חזק. תתחיל לקבל החלטות אמיצות
יאיר, עד כה לא קיבלת החלטה מהותית אחת שתביא לירידת מחירי הנדל"ן. כל הצעדים שננקטו עד עכשיו הם בשוליים. המדינה בישראל היא בעלת הקרקעות והיא יוצרת מחסור קבוע בהיצע קרקעות לבניה כדי לשמור על רמת מחירים גבוהה. הממשלה רק צריכה להחליט שהיא מפסיקה לספסר בקרקעות ולשחרר קרקעות בסיטונות. פשוט וקל. החלטה אמיצה אחת.
מיואש | 30.12.13
7.
אמרתי ואומר שוב: לפיד, אתה תעלה ותיפול על מחירי הדירות
תעזוב הכל ותתעסק רק בזה! יכול להיות שכל השאר גם חשוב, אבל זה הכי חשוב, ואולי גם הכי קשה. אולי כי זה הכי קל להתחבא מתחת להר של שאר הדברים אתה אומר כמה הרבה יש לעשות. אבל אם אתה רוצה להתקדם בפוליטיקה, דבר אחד (ולא איכפת לי איזה שר אתה, לצורך העניין אפילו אם היית שר החוץ הציפייה לא היתה משתנה) - תוריד את מחירי הדירות!!!
עידן | 30.12.13
6.
המשפט האחרון שלו ממש מדאיג אותי - גבר, תוותר אתה לא מחובר
אין לנו נצח בשביל שתלמד כלכלה ותבין מה נכון. לא עשית כלום, החמרת את המצב, אתה ניצב פני 1000 מליארד שקלים בהלוואות משכנתא, עם העמקת המיתון לשנת 2014. אם רק 0.05 אחוזים לא יעמדו בתשלומי המשכנתא, הבנקים קורסים (לא אני אמרתי זה פישר אמר וכדאי שתבדוק מההון העצמי של הבנקים ביחס לחוב על מנת להבין שזה נכון). תוריד מיסים באופן מקיף , שחרר מזומנים למשק, אל תחזיר חובות השנה וקצץ בביטחון... כל השאר בבל"ת
 | 30.12.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת