אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יו"ר ההסתדרות: "אנחנו לקראת צונאמי של פיטורים"

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
עופר עיני [ גל פיטרין ]
עופר עני אין לך זכות דבור !! אתה לטובת הועדים הגדולים במשק ו זורק את החלשים לזבל ! לא דורש לעלות את שכר המינימום . נותן פליטים מי סודן ו מקומות אחרים בביתי המלון . מעניין מה קיבלת תמורה מהתאחדות הביתי המלון בישראל שאתה לא דורש ??!! מה עם האנשים שעובדים בחבת השמירה ו בנקיון . תבקר את עצמיך קודם , לפני שאתה מבקר אחרים
כהן בנימין | 30.12.13
25.
אתם באמת לא מבינים מה הבעיה
כרגע יש מספר בעיות מרכזיות שלא קשורות בצורה ישירה למדיניות של הממשלה, לא שהיא עושה משהו כדי לעצור את המפולת, אבל להאשים את ביבי ולהגיד שהוא אשם בהכול זה לא הדבר הכי חכם לעשות - 1.התפתחות הטכנולוגיה - צריך הרבה פחות ידיים עובדות, יש מכונות שעושות את העבודה וחוסכות בכוח אדם, העבודה שבכול זאת נשארה עוברת למזרח, מפעל שמשאיר את העבודה בארץ משלם יותר. 2.נגמרו האדמות במרכז הארץ - איך שלא תהפכו את זה, פשוט נגמרו האדמות. אם פעם פ"ת היתה זולה, או ראש העיין אז היום זה נגמר. אי אפשר למצוא דירת 3 חדרים (כמובן לא חדשה) באזור השרון בפחות מ1.5 מיליון, או פחות מ1.2 בגוש דן (כמובן שאני לא מדבר על שיכונים או שכונות). 3.יש יותר מדי אקדמאים - אין היום מקצוע שיכול להבטיח לך עבודה (אני לא מדבר על תלמידים בטכניון עם ממוצע 95), חוץ מרפואה(ובמצב הזה אני לא יתפלא אם יביאו עוד תלמידים מחול, או יורידו את הדרישות - יש חוסר עצום ברופאים). היום כולם רוצים להיות אקדמאים , ותואר ראשון נהפך לתעודה ריקה מתוכן, ושלא נדבר על המצב של אנשים ללא תואר ראשון. שוב זה מגמה כלל עולמית, פחות מקומות עבודה יותר אקדמאים. אם נחזור לשנות ה60,70 נראה שגם שם המצב לא היה קל , זה לא שכול זוג קיבל דירה 4 חדרים חדשה בהרצליה. היום אנשים חושבים שבגלל שהם אקדמאים מגיע להם רק דירה חדשה, וכמובן שיהיה חדר לכול ילד, והכי גרוע שחיים ברמת חיים הרבה יותר גבוהה (מה לעשות העולם התפתח). אם פעם רכב או חול היה מילה גסה, היום השאלה כמה רכבים, וכמה פעמים בשנה נטוס לחול. כמובן שסלולר, אינטרנט, כבלים וכוי וכוי וכוי לא תורם למצב. אני בטוח שגם אם ביבי היה מעלה את המשכורות ב10K עדין אנשים היו בוכים שהמצב כלכלי גרוע (כמובן שאני מדבר בצורה תיאורטית). יש היום אנשים שלא יכולים להתסדר עם 30K אז אני באמת לא יודע מה יעשו משפחות שלא מגרדות את ה10K.
הכלכליסט החדש | 30.12.13
16.
כאשר גוף ענק או ממשלתי מקבל הנחה בביטוח/ניהול קופות גמל/.....
ההנחות באות על חשבון שאר האזרחים שאינם עובדים במקומות גדולים ומה לעשות שהם הרוב. רוב העובדים במשק עובדים בחברות שמעסיקות בין עובד אחד ל-40 כאשר ההסתדרות סוגרת דיל עם ספק כמו גם "חבר" ואחרים- הקטנים משלמים ואין מה להתמם. כיום המיסים החלים על העסקים הקטנים כל כך גבוהים שהם פשוט לא שורדים. ולא, בעל מכולת שמעסיק עובד אחד הוא לא טייקון וכנ"ל גם מוסכניק או בעל פיצוציה.
ליאת | 30.12.13
15.
זו לא הפתעה עם עלויות עתק של שכר וסוציאליות כל מעסיק חושב פעמים על כל העסקת עובד
השכר המינימום בישראל , שהוא הבסיס לטבלת השכר במשק, הכולל את כל הסוציאליות הינו נמוך יחסית ליוקר בארץ אבל גבוה מאד כאשר המפעל עובד ליצוא. עלויות תיפעול גבוהות בשקלים יחד עם דולר נמוך ושוק תחרותי מאד בעולם גורמות לעסקים להסגר ואלה הקימים חוסכים מאד בהעסקת עובדים שהם ההוצאה הגבוה ביותר בעסק וכן הוצאה שאינה גמישה. לכן חברות רבות וגם קטנות פונות ליצר בחו"ל ולא רק במדינות המזרח הרחוק אפילו באירופה יש מדינות רבות בהן כח אדם מצוין כולל אקדמאים ושכר נמוך בהרבה.
חוסכים בעובדים | 30.12.13
14.
הבעיה היא שהשופטים שייכים למגזר הציבורי וחברי הכנסת שייכים למיגזר הציבורי -
כך שהם שם למעלה לעולם לא יבינו את הקשיים של האזרח הפשוט!! קושי החיים הפך להיות בלתי נסבל. אטימות הרשויות. כל מפוטר הי טק מגיל 40 עובר צונאמי למשך כל ימי חייו. ממש נגמרים החיים! אין עבודות ואם יש הן עבודות שלא מאשרות קיום בכבוד! לשלם חשמל שעולה כל הזמן, ארנונה שעולה כל הזמן, אוכל שעולה כל הזמן... מחיר נסיעה בתחבורה ציבורית לא יעילה יקרה ... כמו שיש אמא מחליפה צריך לעשות ניסוי כזה עם כל אחד מהשופטים , חברי הכנסת שיחליפו לחודש אחד אדם שמקבל שכר מינימום.. נראה איך יצליחו לגמור את החודש.. שכר דירה, חשמל, ארנונה, מים, אוכל , ועד ... שלא לדבר עם ביגוד, תנור חם שהופך להיות מותרות..!! שאין כסף אין חיים!!!
מפוטרת  | 30.12.13
12.
ערבות הדדית
ישנו צורך חברתי-פנימי עמוק , להרגיש שייכות לחברה צודקת ששומרת עלינו כפרטים, הצורך במישהו ששומע את קולנו, מתחשב בדעתנו, לוקח אותנו בחשבון ודואג לנו.....הצורך בהרגשת הערבות ההדדית כמו במשפחה אחת גדולה! הפתרון הוא במיסוד כלכלה חדשה, כלכלה חברתית מאוזנת!
עמי | 30.12.13
9.
אז המדינה תקח פחות מיסים
והמחירים ___לא___ ירדו. צריך לזכור את התרגיל שעשו הקבלנים לשרון, בתקופת העליה הגדולה. הם קיבלו קרקע כמעט בחינם, כדי שיבנו מספיק דירות לקליטת גל העלייה. במקום זה, הם בנו לאט, ודרשו מחירים גבוהים. שרון התעשת מיד, והביא קרוואנים לשכן את מי שצריך, עד שהקבלנים נשברו, והחלו לבנות. היום - אף אחד לא יעז "להתערב בשוק החופשי", ולכן - כל עוד הקבלנים ימצאו כאלו שישלמו את המחירים הגבוהים, הם לא יבנו, וימשיכו לדרוש מחירים גבוהים.
 | 30.12.13
6.
אני ליכודניק עממאי שונא את ההסתדרות
אבל הבחור הזה עיני ,אני פשוט מצדיע לו בחור ,רציני ונטול פוזה וכאשר אנחנו ניפרד ממנו שהוא יעזוב את ההסתדורת אני מקווה שלא נתגעגע אליו, כל מי שניהל את ההסתדות לפניו היה פרובוקטור ,אני מקווה שהוא ישאר בתפקיד ציבורי כי צריך אנשים כמו שם
אזרח | 30.12.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת