אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מס וערך מוסף

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
ילדותי. פארווה. אנמי.
א) 75% מס על הכנסה הגבוהה מ- 1 מיליון אירו הוא רעיון עלוב. ילדותי. למגה עשירים אלה יש רכוש עצום - בתי פאר, יאכטות, תכשיטים. את זה המדינה צריכה להפקיע ! נחוץ חוק "חילוט רכוש הטייקונים". ואם טייקון יתנגד, יש להכניסו לכלא ! ב) מי לא מכיר את הסיפורים העסיסיים על ה"צרפתיות" ? ובכן, יש עובדה נוספת שלא מדברים עליה: אותם גברים שלא מצליחים למצוא בת זוג. הם נידונים לחיי בדידות. רמת חיים זה צורך חשוב ? בוודאי. וחיי אישות ? לזה, אפילו רה"מ פרנסואה הולנד לא מתייחס. הוא שאמרנו - פארווה. אנמי. במקביל לצעד הנכון של "חוק העשירים", וחוק ההמשך המתבקש ל"חילוט רכוש הטייקונים", על צרפת לחוקק את חוק "שיתוף הצרפתיות". כן. כל "צרפתיה" תחוייב לחלוק את יצועה עם צרפתי בודד. (אפשר להתחיל עם יום אחד בשבוע) ג) ובכל זאת, למה לא ? לא בגלל ש"מס העשירים" יבריח מהמדינה את היזמים, או "שיתוף הצרפתיות" יבריח את היפהפיות. לא בגלל שהממשלה תיכשל במבחן הביצוע, מול התיחמונים של ה"עשיר והצרפתיה", ולא בגלל שחיתות אפשרית של פקיד זה או אחר. ישנה סיבה הרבה יותר פשוטה ובסיסית. קוראים לה: ה ז כ ו י ו ת ה ט ב ע י ו ת. לכל אדם, מעצם לידתו, יש זכות טבעית על חייו, גופו, חרותו ורכושו. החוק ההזוי ל"שיתוף הצרפתיות" פוגע בזכותה של ה"צרפתיה" על גופה וחייה. החוק ההזוי ל"חילוט רכוש הטייקונים" פוגע בזכותו הטבעית של העשיר על רכושו. והחוק הנכון של "מס העשירים" ?
אדם חופשי | 01.01.14
19.
רק לא לפגוע בציפור נפשם של האולטרא-קפיטליסטים
מי שמעז לדבר על מס הכנסה, חלוקת הכנסות שיוויונית יותר, מיסוי הון וכו' מיד מזמין על עצמו התקפה מרוכזת של חסידי הדת הזאת, שמאמינים באמת ובתמים שמי שעשיר זה בגלל שאלוהים אוהב אותו, שכל סוג של מיסוי או רגולציה זה מעשה סדום כלכלי ופשוט צריך לתת ליזמים להתעשר והעושר כבר "יחלחל מטה". למרבה הפלא, הרעיון הזה ישן מאוד ולמעשה יושם כבר בעבר. היה פעם "תור זהב" ניאו-חרטא כזה שבו שכבה צרה של אנשים שלטו בכל ההון והכוח "בחסד האל", בלי שום מיסוי ובלי שום פיקוח עליהם. קראו לתקופה ההיא ימי הביניים ולשיטה קראו פיאודליזם.
אזרח | 01.01.14
18.
איתי - למה אתה מפחד ללכת עד הסוף??
למה שלא נערוף את ראשיהם של העשירים בגליוטינה ונחרים את רכושם? הרי הם עשירים. אין עבירה חמורה מזו, הלא כן? כמובן שגם אז יישארו עשירים יותר ועשירים פחות אבל היי, יש לי רעיון - נחלק את כל הטובין בין כולם. לכל אחד כפי צרכיו וכל אחד כפי יכולתו. איזה עולם אוטופי נוכל לברוא יחדיו.
אורן | 01.01.14
16.
אף אחד בצרפת לא ישלם 75% מס שולי
כי במצב הזה אנשים חייבים לרמות, ויש מי שיעזור להם, מרואי חשבון, יהודים שקונים דירות בישראל עד מתקיני כספות. אף אדם סביר לא יעמוד מנגד כאשר העבודה הקשה שהוא משקיע הולכת לאבדון. ולאן ילך הכסף? לעוד ביורוקרטיה ועוד בזבוז. עוד כדאי לכותב לדעת שבצרפת האבטלה מגיעה ל 10.9% ואילו בישראל רק 5.9%.
היורש | 01.01.14
14.
מאמר שכל כולו שקר וכזב. לדוגמה - ב"תור הזהב" של הכלכלה...
...האמריקאית, דהיינו בין השנים 1865 עד 1900, הכלכלה האמריקאית הכפילה את התוצר שלה (!), וזאת בשעה שמס ההכנסה הפדרלי כלל לא היה קיים, ושאר המסים היו נמוכים להפליא. לא לחינם כותב המאמר מתחיל את הבדיקה שלו מראשית המאה העשרים, משום ששאר הנתונים אינם מתאימים לתזה שלו.
אורן | 01.01.14
13.
העשירים יידעו איך לשנות את "המשכורת" להטבות אחרות
אז הם יקבלו משכורת נמוכה יותר, אבל למשל החברה תקנה להם טירה ו"תשכיר" להם אותה ביורו לשנה, כי אי אפשר להכריח אף אחד להשכיר למישהו במחיר "מינימום". החברה תקנה מטוס פרטי, ותאפשר למנהל לטוס לאן שהוא רוצה כל הזמן. היא "תוציא" אותו להשתלמות במלונות אזוטיים במקומות שעולים הון. המיסים על עשירים גם לא מהווים סכום "גדול" מכלל המיסים. הרי על עשיר אחד שכזה יש לפחות מאה אלף אנשים ממעמד הביניים אז מליון אחד ממנו שווה למעשה 10 שקלים מכל אחד שמתחתיו, ומאחר והמס על מעמד הביניים הוא משהו כמו 1000, הרי זה פי מאה ממה שיכולים לקחת ממנו... סתם מס פופוליסטי ולא, אני ממש לא עשיר. הלוואי והייתי
אבנר | 01.01.14
7.
גם בארץ היו מדרגות מס גבוהות - זה לא מניב הכנסות למדינה! רק גורם לעוותים לרב
כאשר אלו שאמורים לשלם המס מחפשים, ומוצאים (!) לו מעקפים. ראה למשל מבנה שכר שהיה לפני ועדת בן שחר, אנשים קבלו השתתפות בהוצאות רכב גם כשלא היה להם רשיון נהיגה או רכב.. הדצות של עשירי ברית המועצות וכו.
קצת מציאות | 01.01.14
6.
אפשר בבקשה הסבר הגיוני?
יכולות להיות המון סיבות לזמן פנוי ולשיעורי צמיחה, מעבר לתאימות שמצא המחקר, למישהו יש הסבר לכך שמס גבוה מגדיל את הצמיחה ומאפשר זמן פנוי רב יותר? בוודאי שלא ניתן להשוות את ארה"ב של שנות ה-50 או ה-80 לצרפת של היום, אופי האוכלוסייה שונה, האינדיבידואליות היום גבוהה בהרבה, אפשר הסבר מעשי ל-"למה העשירים לא יברחו"?
אביעד | 01.01.14
5.
לא יביא לגביית יותר מס
המהלך הזה לא יביא לגביית יותר מס לאורך זמן, המהלך יביא לצימצום פערים במובן שבו אדם שהיה מרוויח 1,200,000 יורו לשנה יוריד את שכרו ל 1,000,000 יורו והמדינה תפסיד 100,000 יורו שהיה משלם עד היום, אז כן הפער מצטמצם, ודפקנו את העשיר הוא לא מרוויח עכשיו פי 20 אלא פי 16. הדעה שמעלה הכותב שזה נכון לקחת מאדם 75% משכרו כמס היא מגוחכת ומושתת על שינאת עשירים. היחידים שישלמו את המס הגבוה הם כאלו שלא יצליחו למצוא דרך ולא נהנים מהצלחת החברה, רק לאדם כזה כדאי לבזבז 75 אגורות מכל יורו שהוא מקבל
רמי | 01.01.14
4.
אין דבר כזה "קפיטליזם ניאו ליברלי"
הליברליזם הוא הדת הסוציאליסטית ה 3. באותה מידה,אין דבר כזה "ימין ניאו נאצי",שכן הנאציזם הינו הדת הסוציאליסטית ה 2. מי שהחריב את צרפת זו כנופית האשכנזים המרקסיסטית והסוציאליסטים הבוגדים שהשתלטו עליה בשלהי שנות ה 60 והפכו אותה למדינת עולם 3 כושית-מוסלמית. אין לצרפת יותר מדי זמן להתקיים.2-3 עשורים גג.
אאא | 01.01.14
2.
כפי שתמיד אמרתי לא ייתכן שאני, העובד "הפשוט" אשלם מיסים כחוק בעוד
המעסיק המגה טייקון שלי ישלם פחות ממני. הבעיה היא לא חוסר כסף,הבעיה היא אופן הפיזור שלו, יש המון כסף. יש מספיק כסף לכולם, לחיים טובים ומאושרים,רק צריך לטפל בו נכון. אני לא אומר שלא צריכים שיהיו עשירים,אין לי בעיה עם זה. אני אומר שאסור שיהיו אנשים עניים. ולגבי מעמד הביניים,המעמד העובד, צריך שיהיו לו חיים נוחים. מאוד פשוט לא ?
2014 | 01.01.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת