אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אושר בכנסת: תווי הקנייה יכובדו בערכם המלא

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ואם אני לא מקבלת תווים מהמעסיק,אלא ממישהו אחר?
אז אני גם צריכה לסבול שהם לא שווים ב-100% ? אני למשל ממלאת סקרים באינטרנט תמורת תווי שי. בשבילי זה כן הלחם והחלב. אז על כל 100 שקלים אני מקבלת בתכלס רק 90. השאלה אם עכשיו אתרי הסקרים יורידו גם את המחיר...?! ועוד משהו חשוב:בסופרמרקט אם יש עודף הם לא נותנים בכסף וגם לא עודף בתלושי שי (שאז אני יכולה לקנות גם במקום אחר שמכבד את התווים), בחודשים האחרונים הם נותנים זיכוי שלהם בלבד ! והכל כדי שאשוב לקנות אצלם ולא חלילה אצל המתחרים. איזו מדינה !!! אחחחחחחחחחח
מירה | 08.01.14
8.
עיניים להם ולא יראו
מה לא הבנתם? ציבור הקונים הלא שכיר, שלא מקבל תלושים, יממן את ההנחה של השוברים. שהרי הרשתות מראש טענו למעשה שהם מרוויחים פחות ולכן מכבדים את השובר בפחות. ואידך זיל גמור, אם אני לא יכול להחשיב את השובר בפחות מערכו עלי להוסיף על שאר המוצרים את ההפסד כדי לאזן את המשוואה. פשוט לא! כרגיל, העצמאים והמובטלים יאכלו אותה.
גולן | 07.01.14
7.
תגובה ל-1
גדעון. אתה צודק,אבל אתה לא רואה את התמונה המלאה. את הבגדים שלי אני אוהב לקנות בחנויות מסויימות, לא תמיד במבחר החנויות שמופיע על התלוש. בהנחות סוף עונה חלק מהתלושים מבטלים את ההנחה ואז יוצא שאתה משלם בתלושים יותר יקר מאשר תשלום רגיל. חוץ מזה, הרוב המכריע של משתמשי התוים הולכים איתם לסופר כדי לקנות אוכל.
 | 07.01.14
6.
העובד לא "יצא עם אותה תמורה"
היום העובד משלם מס על התו כאילו מדובר בהכנסה לכל דבר. דהיינו - תו של 100 שח נחשב להכנסה של 100 שח. רק שהוא לא שווה 100 שח אלא 85 שח. לפי הדוגמא שנתת- העובד יקבל 900 שח תווים ששווים בדיוק כמו ה 1000 שח תווים הקודמים, רק שעכשיו הוא ישלם מס על 900 שח ולא על 1000. קאפיש? בנוסף - ועדי העובדים לא יקנו תווים בהנחה של 5% כי העובדים יעדיפו לקבל את זה במזומן. כשהיה 15% הנחה (אפילו שהייתה רק למראית עין) למתנה היה ערך מוסף לעובד. עכשיו הועדים ידרשו מענק כספי לחג או לחלופין - חופשה, שוברים לאירועי תרבות וכדו' - משהו שהועד מקבל בהנחה ביחס למחירי השוק.
לגדעון (מס' 1) | 07.01.14
1.
הח"כ הזה לא מבין את המשמעות של החוק
רשתות השווק יצמצמו את ההנחה ברכישת התוים ואז העובדים יקבלו פחות תלושים. מה הכוונה? נניח וועד העובדים קונה תלושים בהנחה של 15%. ועד העובדים קונה תלושים ונניח שועד העובדים משקיע במתנה לחג 850 ש"ח , העובד מקבל תוים בערך של 1,000 ש"ח. אם בגלל החוק הרשת תפחית את ההנחה ל- 5%, וועד העובדים עדיין ישקיע 850 ש"ח כי זה מה שיש לו, העובד יקבל תלושים בסכום של 894 ש"ח. כלומר יקבל תלושים בסכום הנמוך ב - 106 ש"ח. העובד יצא עם אותה תמורה. אבל ברשתות שבהן כיום התו מכובד במלוא ערכו, עובד אשר רוכש באותה רשת יפסיד. יוצא שהחוק יגרום נזק לאנשים ולא רווח.
גדעון | 06.01.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת