אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בועת הקניונים בדרום הארץ מתפוצצת

68 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

68.
ראש העיר תיכנסו
ראש העיר באר שבע "דופק"את העסקים בחיוך הארנונה במחירים שלא יאמנו העסקים קורסים וסוגרים אחד אחרי השני הוא רומס את כבודם של אנשי העסקים ושולח אליהם את"צבא הגובים" שלא ניגמר פקחיםת עורכי דין "מי שבע" מילגם זקנים בלי מים משפחות מצוקה בוכים שמנתקים את המים שלהם אגרת שילוט על כל מה שזז וכתוב . אבל מה בעצם מבין ראש עיר רווק בקושי היומיומי שעוברים האזרחים בכדי לשרוד את היום השעה ואפילו הרגע . שאלוהים יעזור לכולנו לעבור את אלו שגוזלים את פרנסתנו חרותינו וכמובן הכי חשוב את שמחת חיינו שבת שלום והלוואי שהאנשים יתעוררו
אשר וקנין | 07.02.14
65.
על פי כמות הקניונים הפאוור סנטרים והאווטלטים במדינה כאילו יש 25 מיליון תיירים...
רוב בעלי העסקים ששוכרים חנויות במרכזים כאלה ימצאו את עצמם בשנים הקרובות במצב של הרס חייהם ואיבוד השקעתם הכספית.עלות הדיור מחירי הסחורות והמזון אתרי האינטרנט שנוגסים את כל הכנסתם של הציבור מצמצמים את האפשרות של הכלל לבזבז כספים מיותרים באותם מרכזים ולכן ההתרסקות של המרכזים האלה קרובה מתמיד .בעלי המרכזים שגובים שכר דירה והחזקה כל כך יקרים יכרתו את הענף שהם יושבים עליו .ככה זה במרכזים במלונאות ובמחירי המוצרים...
שונר | 01.02.14
64.
זה היה ברור מלכתחילה
השדרה השביעית עוד בפתיחה שלה לא נחלה הצלחה גדולה, הביג והוואן עוד איכשהו שורדים במיוחד בגלל המסעדות, הוואן מביא אנשים בגלל הקולנוע שגם יהפוך לשומם עם פתיחת יס פלאנט. שהעירייה תדאג לפתוח מקומות בילוי לצעירים שלא כוללים הסתובבות בקניון ובזבוז כספים על חשבון האשראי. ולא רוביק, פאבים לסטודנטים לא נחשבים, יש לך גם את צעירי באר שבע והיישובים בסביבה לדאוג להם אם אתה לא רוצה שהם יקומו ויעזבו. אני הגעתי לאזור הדרום מהמרכז בילדותי ולא התחברתי כלל לאזור, כיום כמעט 14 שנים לאחר מכן באר שבע אכן התפתחה אך רק בהיצע מרכזי הקניות שלה. אין פה מקומות עבודה רבים לצעירים שרוצים לעבוד במשהו משמעותי שהוא לא מלצרות או מוכרנים, מקומות עבודה שיעזרו להם להתקדם, עסקים שיעסיקו צעירים עם פוטנציאל ויעזרו להם להתקדם. אני בחורה בת 21 שמשוחררת כבר שנה ואפשרויות העבודה שלי נעות סביב מלצרות, מוכרת בחנות ושירות לקוחות במוקדים טלפוניים. במקום לפתוח עוד קניון ועוד מרכז קניות, תזרימו עסקים וחברות לאזור שיעסיקו צעירים, אפילו אם זה רק להתמחות ויעזרו להם להתפתח.
ירדן | 31.01.14
55.
חבל על העיר העתיקה
חבל, במקום לפתח את איזור העיר העתיקה שהוא איזור מיוחד עם פוטנציאל אדיר פתחו לנו עוד קניון עם אותם המותגים ואותם הקלישאות. אולי באותו הכסף לשפץ מעט את העיר העתיקה, להאיר בתיאורה יפה בלילה... עוד מזרקה כמובן בשביל רוביק ;-P ולמשוך בתי עסק מיוחדים וצבעוניים למקום. אנשים כבר מזמן לא רוצים להסתובב בקניון. מתגעגים לרחובות הצבעוניים והמלאי חיים, כמו רוטשילד בת''א או אפילו סמילנסקי פה בבאר שבע... רוצים יותר כאלה ופחות מפלצות בטון.
רוני | 30.01.14
53.
אפשר לפתור את המצב
ע"י הורדת מחירי השכיריות בכל הקניונים והמרכזים המסחריים מי שעד היום גזר את הקופון אלו היו בעלי המרכזים ולכן הם צריכים לשלם על החזירות שלהם אז במקום להרוויח 150 מ שח בשנה ירוויחו 70 וכולם יהיו מרוצים בעלי העסקים יוכלו להיתפרנס בכבוד הלקוחות יקנו בזול וכולם יהיו מרוצים לפי דעתי פילים לבנים לא יהיו אף אחד לא ירצה להפסיד כסף לכן יש להקדים את המאוחר לפי דעתי אין הצדקה ליותר מ70 ש"ח למטר כולל דמי ניהול בכל המרכזים והקניונים בגדול היום 90% מהחניות בבאר שבע הם רשתות וכך יהיה גם בעתיד אין מקום לבעלי חנויות פרטיות הם לא ישרדו לאורך זמן וכבר רואים את זה כיום המצב עצוב מאוד אבל שוב ניתן לפתור אותו
אזרח מודאג | 30.01.14
48.
אהבתי מאשרים בנייה בלי לחשוב ככה זה וועדת תכנון ובנייה .....
כמו בוועדות האוצר יושבים רק כלכלנים שלא מבינים בבריאות ,בהנדסה ,חינוך ,רווחה ועוד . אך מחליטים כמה כסף ייקבלו בלי מחשבה בלי חשיבה קדימה . ככה זה רפובליקת בננות ניתן לומר זאת על כול וועדה שאמור להיות בה אנשי מקצוע שמסתכלים מחוץ לקופסא
מהנדס | 29.01.14
43.
מעולה
לקרוא את הכתבה וללקק את העצבאות על איך שהעיר באר-שבע והסביבה מתפתחות במהרה. העתיד כבר כאן והוא זוהר יותר מתמיד. תמיד יהיו כאלה שיתלוננו על כל דבר, אבל מה לעשות שריבוי הקניונים זה דבר מבורך שיש לקדם בעיר ולא לבכות על כל חלב שנשפך. אז הורידו לכם את השכר דירה וזה מתקזז עם הירידה במכירות בגלל הקניון החדש. למה הכתבה לא מבליטה את העובדה שבסך הכל ישנה עליה של מכירות בעיר ב-2013 אל מול השנה שקדמה לה? זוהי מבחינתי האמת החשובה!!! לו הייתה ירידה במכירת ב-2013 אל מול 2012 אז היינו בבעיה, אבל זה הרי להיפך!!! אז כל מי שמתלהב מכל התגובות התוקפניות והאנטי-ישראליות מוזמן לארוז מזוודות ויאללה קישטה לחו"ל שם באמת ניתן לראות קניונים ריקים מאדם וסוחרים שבוכים על שכר דירה של אלפי דולרים בחודש!!! בושה וחרפה!!! ואני כבר לא מדבר על תכניות העתיד לעיר והסביבה שבאמת יביאו תושבים רבים. אבל עם כל הכבוד לפתיחת הקניונים ומרכזי המסחר למיניהם והעלאת הסטנדרטים בעיר סוף סוף לאחר עשרות שנים בהם באר שבע הייתה עיר שתושביה חלמו על תל-אביב... אז הייתי ממליץ בחום לראש העיריה והוועדות המתכננות זה לפתוח פארק מים רציני וענק מימדים הגדול בישראל וכנ"ל לגבי לונה פארק וסאפרי לבעלי חיים בשטח עצום, ושיהיה גלגל ענק יותר מזה שיש בלונדון, וכל מיני חוויות כאלה כמו לייזרטאג, בואולינג, ביליארד, מיני גולף, מגרשי גולף אמיתיים, ווילות עם בריכות, ואולי גם שדה תעופה או מערכת מונורייל בעיר... לנטוע ושוב לנטוע עצים מכל הסוגים שיכולים להחזיק מעמד בעיר ושדרות דקלים ולמשוך כמה שיותר מבלים שיבואו בשביל אטרקציות של ממש כי קניונים יש בכל הארץ והם רק משרתים את תושבי העיר והסביבה. צריך גם משהו לצעירים וגם מתחם של מועדונים, בארים, ומסעדות, טיילת סביב לאגם, ועוד דברים כמו למשל פסטיבלים ייחודיים, דיסני ישראל, וכיו"ב. יש לעיר שטח עצום - אז בואו ננצל את זה ונהפוך אותה לגאוות הארץ ולמקום שכל ישראלי וחו"לניקי יחשוק בו וירצה לגור בו!!!
אביתר | 29.01.14
42.
רוביק תתעורר
במקום להתרכז בבניית שכונות חדשות כדי לתת דיור בר-השגה לזוגות צעירים, מצאתה שיטה טובה יותר להגדיל הכנסות של העיירה - לבנות מרכזי קניות!!! תתחילו לבנות דירות למגורים! ילדים שלי כבר שלוש שנים גרים בשכירות ולא יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה בב"ש!!!
תושב וותיק | 29.01.14
31.
עברתי מרמת גן לבאר שבע ואני מצטער
באר שבע היא עיר של סיסמאות פתחתי משרד בעיר העתיקה בגודל של 12 מ"ר ארנונה אני משלם 880 ש"ח לחודשיים זה גזל . אין בעיר הזו דבר מעניין העיר מתה בשעה 19.00 . אני חוזר שוב למרכז עלויות דלק ורכב על חשבון מס הכנסה אני אשלם פחות מס . זמן הנסיעה מתל אביב לב"ש כ שעה ורבע לכל היותר למה לחיות בעיר מתה כשאפשר לחיות חיים נורמיים במרכז . תפסיקו לקנות את הססמאות של ראש העיר כל אנשי היי טק מקבלים רכבים אף אחד מהם לא יעבור לגור פו אז אל תבנו עליהם . אנשי קבע וקצינים מתניידים עם רכבים צבאיים וין שום סיבה בעולם שהם יעברו לגור בעיר ..
וייס  | 29.01.14
27.
זו הבעיה בארץ
שאף ראש עיר ועובדיו לא באמת מנוסים בתכנון ופיתוח ערים. במקום לעודד שיפוץ מאסיבי יפה ונכון של שדרות ורחובות ראשיים שרובם מזוויעים, להוסיף לשם חנויות, בתי קפה ומותגים אז בונים קניונים שההגעה אליהם היא רק באמצעות רכב (כי רובם לא נמצאים במרכז) והיא גם פוגעת בחנויות.
אסף | 29.01.14
18.
מה שיש לי להוסיף...מבקש לא למחוק.
הקניון החדש בב"ש עוד שנתיים יהיה פיל לבן! לפני שבועיים ביקרתי שם והמקום שומם מאדם, כל החנויות במבצעי פשיטת רגל! עיריית באר-שבע היא אחד הגופים היותר רעים בעולם בנושא חליבת האזרחים...הם לוקחים ארנונה יקרה מחנויות ובמקביל לא מספקות שרותים בסיסיים לאותם מקומות הכל ע,ח דמי הניהול שהחנויות משלמות (רווח כפול) ובמקביל העירייה מפעילה צבא של פקחים שתפקידם לעבור בכל העסקים ולחלק קנסות מגוחכים!!!העיר העתיקה מתה עם חובות ארנונה העסקים שם נחנקים, אין חניה וכל היום פקחים נותנים קנסות...לא שווה לפתוח עסק בב"ש אם אתה לא רשת והעירייה אוהבת רשתות כי הם יותר רווחיים! הפקחים לא נותנים קנסות לרשתות כי יש להם גב אז האזרח הפשוט שוב מפסיד! שלא נדבר כל "ה" פיל הלבן בב"ש – קנין תבואות לשעבר ובקרוב "סינימה סיטי" רק שבקושי יהיו שם קולנועים לאה ניחשתם...עוד מסחר חדש ונוצץ עם ארנונה גבוהה, דמי ניהול ופקחים!!! באר שבע הולכת לכיוון לא טוב!!!
בעל עסק  | 29.01.14
17.
הפיתרון פשוט מאוד
למכור הרבה ובזול כמו במקביל לקפה ב 5 שקלים גינס ב 70-80 ש"ח למשל היום מוכרים ליוויס ב 150 במשביר אז אם היום יכולים אז יכולים כל הזמן טריקו ב 10 או 20 ש"ח גם היום מוכרים טרנינג של פומה ב 200 ש"ח זה עדיין יקר לסווף החורף אך הכיוון ברור למשל חנות פוקס מקסימום עד 100 ש" למוצר הכי יקר שלהם למרות שאני גם ב 10 ש"ח לפריט לא יתקרב לרשת פוקס או קסטרו או בקיצור כל מחיר זול באמת ולא באחיזת עניים יביא בעיקבותיו פדיון גדול שיפצה על המחיר היקר ויעלה עליו
חיים | 29.01.14
15.
התהוות מרכזי הקניות בבאר שבע
חכו חכו , חברות ההי טק מתחילות להתמקם כאן בבאר שבע רק עכשיו וגם בסיסי צה"ל מתהווים לאיטם ... מכאן הדרך רק למעלה .... תסלחו לי , אבל אני לא רואה חנויות , ומרכזי קניות רייקים ( גם לא חניות) . אז אני חושב שבעוד שנה שנתיים יתחיל להווצר כאן בבאר שבע מצב הפוך למה שמתארים כאן .
AAA | 29.01.14
11.
מה ששכחו לרשום...
1. זה טוב לצרכן יש יותר מבצעים, הסוחרים יכולים להוריד את דמי השכירות... 2. הסיבה שבונים בכמויות זה לא בגלל הטווח הקצר אלא בגלל הטווח הארוך והמעבר של עיר הבה"דים לדרום . צופים עליה חדה של אכלוס באיזור הדרום. תסמכו על כל המשקיעים שהם לא סתם פותחים קניונים ומרכזי קניות.
בארשבעי | 29.01.14
2.
זה עוד כלום. בקרוב עומדים לפתוח עוד מרכזי קניות.
למבואה הדרומית לעיר עומדים לפתוח את עיר הסרטים סמוך לנחל באר שבע, באותו מקום קצת יותר דרומה עומדים לפתוח גם מרכז קניות ענק בצמוד לשופרסל דיל. במתחם של רמי לוי ישנעם עדיין מספר חניות ריקות. במרכזים מסחרים בתוך השכונות ניתן למצוא די הרבה חנויות ריקות. בעיר העתיקה ישנם חניות שמוצעות למכירה או השכרה במחירים מצחיקים, רק תבוא.
צ | 29.01.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת