אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם יש פיתרון להקפאת הבנייה בקיבוצים?

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
לכל המתלהמים
רק כמה עובדות: א)לא מדובר על קרקע חקלאית, אלא על קרקע שהקיבוץ שילם עליה כל השנים ויועדה לבניה. מי ששילם אלא אותם האנשים שעכשיו מבקשים להוון את הבית. למה בן אדם צריך לשלם פעמיים על אותה אדמה? ב)אגודות שיתופיות בעיר שקיבלו אדמות במקומות כמו רח' פרישמן בתל אביב, הצפון הישן בתל אביב, ברחביה, הרצליה פיתוח, צהלה וכ'ו. מהמקומות הכי יקרים בארץ, העבירו את האדמות על שמם של חברי האגודה בשנות ה90 בדמי היוון של 3.75%. מדוע צריך קיבוצניק שיושב בנגב לשלם 33% או 91% על אדמה שכל השנים שילם עליה, והעירוני מצהלה רק 3.75%?
לידע כללי | 14.02.14
18.
הקיבוצניקים הם שומרי הארץ האמיתיים.
בזמן שכולנו נהרנו לעיירות הגדולות הם נשארו במקומות נידחים ובעמל רב הפריחו את מקום מושבם. לולא ההתיישבות מקומות אלו היו מיושבים ע"י בני עמינו אז מה פתאום אתם נזכרים לקנטר את הקיבוצים האם אתם לא חושבים שזו כפיות טובה מצידינו לנשל אותם מזכויותיהם המוצדקות.
הפנתר | 02.02.14
17.
נקמנות פוליטית ותו לא
רבותי קצת היסטוריה. שמרבית הקיבוצים קמו, ובהם גם קיבוצי הנדל"ן שבין נתניה לת"א, הם רכשו את הקרקע מכספם, עת האזור היה ביצות, שבהן בחרו הערבים לא לגור. בקוצר ראיה נדל"נית ומתוך ראייה אידאולוגית העבירו הקיבוצים את קרקעותיהם לקרן הקיימת לישראל או למדינת ישראל עם קום המדינה. הקיבוצים שילמו על הקרקע חכירה לדורות (49 שנים) וחכירות נוספות. מאחר והקרקע הייתה שלהם, נמסרה למדינה, שולמה במלואה, מבקשים הקיבוצים לשלם כיום כמו החוכר העירוני. אבל כשנותנים למתנחל, בנצי ליברמן, אחד מגדולי הקוזאקים בשטחים לנהל כיום את קרקעות המדינה. העבר אינו מעניין אותו ואת "הקשת המזרחית" או "ארגון לצדק חלוקתי". ההבדל היחידי בין הקבוצים לאנשי המושבות, שהאחרונים לא מסרו את הקרקעות הפרטיות שלהם למדינה. איש כיום אינו פוצה פה כנגד המושבות והמיליונרים, בעלי הקרקעות שבהן, אבל הקיבוצים, שבניהם משרתים את המדינה מזה כמאה שנה בחוד החנית הפכו בשנים האחרונות לקורבן התורן של רדיפת הימין הקפיטליסטי והמזרחיים. טלו קורה מבין עינכם, אנשים רעים, בושה וחרפה.
מוישקי | 02.02.14
12.
כל קרקעות הקיבוצים והמושבים שייכות לכלל אזרחי המדינה ולא לקומץ של סוציליסטים
מדוע כל קיבוץ בעל 100 משפחות קיבוצניקים מחזיקות אלפי דונמים שהמדינה החכירה לאותם קיבוצניקים בשנות החמישים ושהם צריכים להחזיר אותם בחזרה למדינה ולאזרחיה והם מחליטים שזה שלהם זה כמו שאני משכיר נכס ויושב עליו במשך 50 שנה ומחליט שהנכס שלי .לא הגיוני ולא חוקי...
שונר | 01.02.14
11.
קצת היסטוריה
בשנת 1948 מדינת ישראל הכריזה על עצמה ובמקביל הלאימה את רוב הקרקעות שעליהן ישבו חקלאים יהודים וערבים. את הערבים גירשו וליהודים ניתנה ה"זכות" להמשיך לעבד את אדמתם. היום המדינה דורשת מצאצאי אותם חקלאים (הקיבוצים שהוקמו לפני המדינה) "להחזיר" לה את מה שהיא "נתנה" להם ב- 48'. אבל איך בדיוק היא נתנה להם את הקרקע ב- 48'??? להיפך. היא לקחה (הלאימה) להם את הקרקע ב-48'. מדינת ישראל הגזלנית לקחה מהפלאחים הערבים והיהודים את הקרקע ומאשימה אותם בגזלנות !!! הנגזלים האמיתיים אלו הם צאצאי הפלאחים שהיו כאן לפני כולכם. אולי הקיבוצים צריכים להתאחד עם הפליטים הפלסטינים ולדרוש מהמדינה להחזיר להם את מה שהיא גזלה ב-48'. ואז באמת לא יהיה לכל המגיבים ה"נגזלים" איפה לגור. אם לקחו ממישהו משהו, זה לא מכם, שבאתם אחרי הקמת המדינה.
יואב | 01.02.14
6.
אנשי הצדק החברתי
הראו לי רודף צדק חברתי, ואוכיח כי לרוב לפניכם מנוול. אדם שלמד היטב את פוקו יודע מה מבחן ײואהבת לרעך כמוךײ, קרי יודע היטב עד כמה רחוק הוא מ ײאל תעשה לרעך את השנוא עליךײ ממורשת חזײל. רודפי הצדק ושוכני הקשתות שמים עצמם לפה לכאלה שמעולם לא מינו אותם, לא מבינים דבר וחצי דבר בהקשרי כבוש ושמירת האדמה וגרים, ברובם המכריע, בערים הגדולות. הקיבוצניקים ההם גרים ברובם המכריע רחוק ממרכזים עירוניים אלה וחיים בצניעות ופשטות ומהווים חלק ממגש הנחושת עליו כולנו נשענים. הפסיקו להיטפל אליהם. כוחם הפוליטי הרי תש מזמן, וכשבסוף גם הם ייאספו לגוש דן ניזכר במאוחר בערכם המוחלט.
פרוספר | 01.02.14
2.
מה קורה לנו ? אפליה בחסות חוקים מוטים
במדינה מתוקנת החוק חל באופן שווה על כל האזרחים. אצלנו במדינה הקטנטונת הזאת יש חוק לטייקונים וחוק לעמך ,יש חוק לאנשי החוק וחוק לסתם אנשים , יש חוק למקורבים וחוק למרוחקים .יש חוק לאזרחי ולתושבי הערים והמושבות ויש חוק לקיבוצניקים וחוק אחר למושבניקים . בקיצור הפרד ומשול , כך זורעים מהומה , הסתה, קינאה ושנאה בין כולם וממשיכים לשלוט בנו ביד רמה !!! כולם רבים עם כולם ומקנאים בכולם - שיטה נאורה ונפלאה לניהול מדינה !!! בסוף תישאר מדינה בלי אזרחים , ועל זה אמרו שכנינו "האוהבים" - ובא לציון גואל ! מדוע אותה קרקע בחכירת המנהל עולה בהיוון בערים ובמושבות (המקומות היקרים ביותר ) 3.45% בקיבוצים כולל במרכז הארץ 33% . ובמושבים מעל 90% ???
קיפי | 01.02.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת