אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הרגע שבו הבנתי שעושים עליי קופה

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
גם עם דמי ניהול מופחתים קרנות הפנסיה שלנו פשוט לא מפסיקות
השורה התחתונה היא לא רק הכסף שאנחנו מפסידים על דמי ניהול אלא עצם העובדה שמדובר בחסכונות קטנים שלא באמת מספיקים לפרנסה נאותה לאחר הפרישה. אני פתחתי פיקדון ארוך טווח בבנק שלי (דובדבן של טפחות) בשביל שישחרר לי כסף לאחר הפרישה במנות חודשיות, ככה שביחד אולי זה יספיק על מנת להתפרנס בכבוד בעשור השישי/שביעי לחיי....
איתן | 21.02.14
32.
תגובה לנושא העמלות
כמו שאני מכיר את הנושא של עמלות כל העמלות ודמי הנהוא כל כך ברורים היום . כמו כן האת הטעיות הגדולות שאפשר לעשות זה לעשות קרן פנסיה נכון דמי נהול הם מאוד מאוד נמוכים , אבל!!! מה ההבדל בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים ? שבבטוח מנהלים אתה תופר את הכיסויים לפי רצונך ונותן הגנה למשפחה כמו שצריך , כמו כן אובדן כושר העבודה שלך הוא בהתאם לעסוקך ומקצועך . וזה חלק מאוד חשוב כאשר רוכשים ביטוח מנהלים יש להביון אותו אדם ואותה משכורת באותו גיל " האם החליפה תתאים לו " שני הם הגדלים שונים . אז הזהרו מקרנות פנסיה הם "חליפה " שווה (חוץ משכר ואובדן )כושר אותו דבר .
יורם אל-מדון  | 20.02.14
30.
חינוך פיננסי - זה מקצוע חובה בתיכון - עכשיו -ככה יפסיקו לעשות עלינו קופה
פשוט משאירים אותנו (לא אותי) מטומטמים ואז עושים אלי קופה בשנים האחרונות אני משקיע בשוק ההון לבד ומרויח לא רע אני לומד דרך הרגליים וגם דרך יועצים בבנק - לא מתפה מהר ללכת אחרי ההצעות שלהם כי גם הם מציעים מה שטוב להם ולכן צריך חינוך פיננסי גם איך קונים דירה איך חוסכים ואיך חיים נכון יחסית למשכורת בקיצור גם חינוך וגם פיננסי
משה  | 18.02.14
29.
לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין את זה... מרגע שאנחנו נולדים מלמדים אותנו להיתווכח על המחיר...
אז בדמי ניהול על קרן הפנסיה לא ניתווכח?! לא חייבים להיות מועסקים בחברות הגדולות עלמנת להנות מדמי ניהול מופחתים ! אפשר לעשות זאת בשיחה קצה עם סוכן הביטוח/נציג שירות, אחרי חמש דקות מפחיתים לכם את דמי הניהול !!! לא מורידים, עוברים לחברה המתחרה, תהליך פשוט וקל ! אגב, כדיי לנהל את קרן הפנסיה במנורה, או סהר הראל. שתי החברות האלו מנוהלות ע"י אנשי ביטוח ולא ע"י טייקונים.
צ'ומפי | 18.02.14
27.
הבעיה היא שאין תחרות, ולמה אין תחרות?...
..ובכן, בענף הפנסיה אין תחרות, כי כולם מחוייבים לפי חוק להפריש לפנסיה, בין אם הם רוצים או לא רוצים! אין לנו אפשרות למשוך את הכספים הללו בכל רגע נתון, ולכן יש תמריץ חזק לקופות הפנסיה לתאם ביניהן מחירים ולעשוק את הצרכן - הרי הצרכנים הם שבויים, ואם יעברו למתחרה, יקבלו את אותם התנאים הגרועים ממש. לפיכך, זה נורא מצחיק אותי שיש אנשים שרוצים לחוקק חוק נגד גביית עמלות גבוהות, זה קצת כמו לבקש מן השודד שמחזיק אקדח לראשך, שישאיר לך מאה שקל. הכנסת שחוקקה את חובת ההפרשה לפנסיה היא שיצרה את המצב האומלל הזה מלכתחילה, אז לבקש ממנה שתתקן? לא! התיקון צריך להיות ביטול חובת ההפרשה. מי שרוצה לחסוך לפנסיה - שיחסוך. מי שרוצה לחסוך באופן פרטי, ללא קופה - שיחסוך באופן פרטי. מי שרוצה ליהנות מהחיים בגיל עשרים ולהיות עני בגיל שישים - שיבושם לו.
אורן | 18.02.14
24.
הצגת הרווח דרך ריבית דריבית היא הטעייה.
בדקות השיחה הוא חסך אמנם הרבה כסף אבל בחישוב הוא מכניס גם את הריבית דריבית על הכסף הזה, אז אם ככה גם כשאני חוסך 20 שקל בחשבון הסלולרי ומכפיל את זה ב 40 שנה ומחשב כאילו השקעתי את זה עם ריבית דריבית אני מגיע לסכומים גבוהים (עשרות אלפים כנראה תלוי לפי איזו ריבית מחשבים)..
 | 17.02.14
19.
משעשע
התגובות הממומנות משעשעות. אני ממליצה לבעלי העניין לשלם כמו שצריך למגיבים מקצועיים, כדי שהתגובה תישמע אותנטית. כמו שזה כרגע - התגובות עושות שירות הפוך ומשדרות פאניקה. ולנושא: אם מסתכלים רגע בפרספקטיבה רחבה, כולם צריכים להתפרנס. כוחות השוק (הג'ונגל) יקבעו כמה כסף יהיה מיצרנות וכמה מאוויר. בריאות ושמחה חברים!
מילה בן יהודה | 17.02.14
16.
זה אפילו לא קצה הקרחון
כמעט כל החיסכון הפנסיוני של הציבור נמצא בידי קרטל של כמה גופים פיננסיים ענקים. פעם זה היה הבנקים והיום זה חברות הביטוח. לא רק שהם גובים דמי ניהול גבוהים ביחס לעלות של ניהול הקופות. אלא שההשקעות שהקופות מבצעות משיגות בערך חצי מהתשואה הממוצעת בשוק ההון לאורך תקופה ארוכה. גם האגרות חוב הממשלתיות שלכאורה ניתנות בריבית מועדפת מביאות תשואה נמוכה ב 305 מהממוצע בשוק ההון. כך יוצא שלמעשה כל אזרח מקבל רק חצי מהפנסיה שהיה יכול לקבל אם היה פשוט מרכיב לעצמו את סל ההשקעות הממוצע ושוכח ממנו ל 30 שנה. ניתן היה לצפות שגוף מקצועי עם יתרון הגודל ישיג אפילו קצת יותר טוב מהממוצע. אבל משום מה זה לא קורה.
 | 17.02.14
15.
קשקוש פופוליסטי ונאיביות מתפרצת
אני לא מכיר את התוכנית העסקית שעומדת מאחורי הרעיון ועדיין אני מזהה פופוליסטיות גוברת ונאיביות מתפרצת. אין ספק שאוכלוסיית עובדי ההייטק, כמו גם מגזרים אחרים שזכאים לתנאים פנסיוניים מפליגים ונמצאים בקצה העליון של הסקאלה, זקוקים לניעור מסוים בכל מה שנוגע לתכנון הפיננסי שלהם. הוזלת עלויות זה רק פסיק קטן מהתהליך. הוזלת עלויות כחלק מתכנון פיננסי לטווח ארוך (תמהיל נכון של השקעות, גידור סיכונים ובחירת מוצרים נכונים ויצרנים) הוא משימה קטנה מתהליך מורכב ביותר. עובדה נוספת שעשויה להשפיע על המיזם היא הרגולציה שמשתנה חדשות לבקרים ויכולה להפוך מוצרי חסכון מסוימים למיותרים, לכפות עמלות בגובה מסוים לצבירות נמוכות, לאפשר משיכות עם/בלי קנסות, וכו. לקוחות תמיד יחשבו מהצד של העלויות אבל עלויות שבאות לידי ביטוי בדמי ניהול אינן חזות הכל. לא על זה ייפול ויקום דבר. יש הרבה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון ואשר יכולים לפנות הכנסה פנויה לחסכון יותר מאשר לתשלום פרמיה עבור ריסק (סיכונים/דמי ביטוח). יש תוכניות ביטוח שהגמישות בהן פשוט לא קיימת וגם לא ניתן להוזיל בהן דמי ניהול מהסיבה הפשוטה שמקדם הקצבה שלהן טוב מדי ולא תייעץ ללקוח להחליף את הביטוח שלו בגלל דמי ניהול. יש קרנות השתלמות (וקופות גמל באותה נשימה) שהתשואות שלהן כ"כ גרועות שגם אם דמי הניהול זולים יותר, זה עדיין לא יתקזז. יש קרנות פנסיה שחלוקת היחס בין שארים, קצבה ונכות הוא לא מתאים למבוטח שגם אם תוזיל את דמי הניהול זה לא ישנה הרבה. יש הרבה טעויות שעושים סוכנים ומשווקים ולפעמים גם הלקוח עצמו בפניה ישירה לגופים מוסדיים שעליהן אפשר להתגבר בעזרת בקרה נכונה ולא ממוחשבת. ברגולציה כיום (אולי בשנת 2015 זה כן יקרה), לא ניתן לבחור את הסוכן שדרכו המעסיק מבטח את העובד. כמו כן, לא ניתן להתנהל ישירות מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה אם אתה שכיר וישנו סוכן הסדר מעורב. המלצה להוזיל עלויות פשוט לא ישימה כיום. אני מקווה ומאמין שהשינוי קרוב ובעתיד הנראה לעין עוד נחזה בירידת כוחן של סוכנויות ההסדר ועליה בכוחו של הלקוח הסופי. אני מקווה שרתמתם לתוכנית העיסקית שלכם אנשי מקצוע מתחום הפנסיה ושאתם לא סומכים יותר מדי על האלגוריתם של העלויות כי כמו שאמרתי יכולים להיות שיקולים אחרים בבחירת תוכנית פנסיונית.
מתכנן פיננסי | 17.02.14
13.
"פרטיות מוחלטת"
" אנו מאפשרים למשתמשים להיות אנונימיים לחלוטין והם מוזמנים למחוק את כל הפרטים האישיים המזהים מן הדוחות לפני העלאתם. FeeX איננה שומרת כל מידע מזהה על משתמשיה (שם, שם משפחה, ת"ז, כתובת ועוד) גם אם מידע זה כתוב בדוחות. אנחנו רק שומרים מידע פיננסי כגון סכומי ניהול, מספר קופה, כמות כסף ועוד FeeX לא חושפת ולא תחשוף את פרטיך האישיים לשום אדם או גוף "
אורי לוינוב | 17.02.14
12.
השירות הינו אנונימי
פיקס לא מבקשת להזין פרטים אישיים כגון שם, מספר תעודת זהות, כתובת. מומלץ למחוק אותם כששולחים דוח, או להזין ידנית, ואז אין שדות אלה. שאר הנתונים דרושים לקבלת המלצות להורדת דמי הניהול. זיכרו כי מאגר המידע הוא אודות המוסדות הפיננסיים וחברות הביטוח, לא אודות המשתמשים.
פיקסר | 17.02.14
11.
תגובה ל -1
אני מבין שחברות הביטוח התחילו להעסיק טוקבקיסטים נגד FEEX וזה מצוין. זה מצוין כי זה אומר שזה מפריע להן ואם זה מפריע לחברות הביטוח סימן שזה טוב לצרכנים. אני לא עובד של FEEX אין לי קשר אליהם, והשתמשתי באתר פעם אחת וחסכתי כסף. בצורה ברורה כתוב באתר שקודם כל הם לא שומרים אף אחד מהנתונים והם רק משתמשים בדו"ח כדי לשלוף את המספרים. הם מאפשרים לך למחוק את כל הנתונים שאתה רוצה מהדו"ח לפני שאתה מעלה אם אתה חושש. ובמקרה שאתה ממש פרנואיד אתה פשוט יכול להכניס את הנתונים מהדו"ח ישירות ל FEEX אם אתה יודע איפה למצוא אותם בדו"ח. אז מספיק להפחיד את האנשים אולי תפסיקו לעשוק את הלקוחות שלכם ולא יצטרכו כאלו כלים. לאורי לוין - עלה והצלח!
שמעון | 17.02.14
3.
אל תספק פרטים אישיים. מאוד פשוט.
"פרטיות מוחלטת אנו מאפשרים למשתמשים להיות אנונימיים לחלוטין והם מוזמנים למחוק את כל הפרטים האישיים המזהים מן הדוחות לפני העלאתם. FeeX איננה שומרת כל מידע מזהה על משתמשיה (שם, שם משפחה, ת"ז, כתובת ועוד) גם אם מידע זה כתוב בדוחות. אנחנו רק שומרים מידע פיננסי כגון סכומי ניהול, מספר קופה, כמות כסף ועוד FeeX לא חושפת ולא תחשוף את פרטיך האישיים לשום אדם או גוף" מחקתי עם מרקר שחור לפני שסרקתי וזה פועל יופי. אם אתה לא יכול לטרוח לעשות כך אז מגיע לך להיות פרייר ולשם המון. תודה רבה לאורי לוין, אני מאחל לך שתעשה רווח מהאתר שיוכל להמשיל להתקיים לטובת האנשים הקטנים. תודה!
גם אני השתמשתי וחסכתי המון | 17.02.14
1.
זהירות
מר אורי לוין עם כל הכוונות הטובות ויוזמה העסקית שכרגע אנחנו לא יודעים מה הוא מרוויח ממנה, מבקש מהמשתמשים באתר להעלות את דוחות הפנסיה שלהם. בדוחות האלו יש אינפורמציה אישית שהיא מעבר למה שהאתר צריך בשביל החישובים והוא אוגר את כל המידע. הזהרו והישמרו לפני שאתם מעלים את המידע הזה לרשת!!! בשביל לבצע את חישוב העמלות מספיק להזין מספר נתונים בסיסיים ובוודאי שבעילום שם.
צ | 17.02.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת