אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"גם אם השכר שלנו היה כפול, לא היינו יכולים לרכוש דירה"

99 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

99.
ל-42: 17K נטו ולא גומרים את החודש?! וואלה אתם מתפרעים
3000 גן - כלומר יש לכם מקסימום שני ילדים. אחרי גן ומשכנתא, נשארו לכם 10K בשביל הוצאות מחיה של 3-4 נפשות, רק שנים מהם מבוגרים. אם אתם לא בזבזנים כרוניים על מסעדות ואוכל מוכן והחלפת ניידים כל פעם שיוצא דגם חדש וחו"ל ובגדים ממותגים וכו' - זה צריך להספיק מעל ומעבר. אנחנו 7 נפשות, הצעיר ביותר בן 10, כלומר 5 מבוגרים, מתבגר וילד די גדול, ואנחנו מוציאים בערך 7,000 ש"ח לחודש על אוכל, כולל קצת מוכן או טייק אוויי. אז איך לכל הרוחות זוג + פעוט או שניים מוציא 5000?
 | 05.03.14
95.
אני עם 85. אנחנו לא יודעים לחסוך
וזו הסיבה גם שלא מצליחים לרכוש דירות ו"נכשלים" בהשוואה להורים שלנו בקנייה דירה. כמו ש85 אמר- אנחנו טסים לחו"ל וקונים מכוניות יקרות והולכים למסעדות פאר וצימרים בכל שני וחמישי. אז במקום זה פשוט תצמצמו. במקום לקנות מכוניות חדשה מהיבואן לכו על ליסינג (במיוחד עכשיו כשיש באלבר עסקאות של אלבר של 18 חודשים ואתם סוגרים עניין), תורידו את חו"ל לפעם בשנה שנתיים, ותלכו לסופר עם רשימה מסודרת. זה לא יהפוך אתכם למליונרים, אבל זה יעשה את ההבדל הקטן.
נדב | 03.03.14
92.
כל מי שקורא להם מפונקים הוא בטח משכיר דירות במחיר מופקע
כל המדושנים הם אלה שמצקצקים כנגד הצעירים שעובדים קשה. חסרי אמפתיה שמרווחים ממצוקת הדיור. העובדה היא שמי שמשכיר דירות נהנה מהמצב הלא יאומן שבו דירת קופסה עולה יותר מיליון שקל. ויש לו אינטרס לשמר את המצב כמו שהוא: גם ערך הדירות שלו עולה, וגם הוא נהנה מהכנסה פטורה ממס בצורת שכירות מופקעת. אודות לשוק נדל"ן בבועה וללא רגולציה מתאימה. כל מי שאין לו דירה במדינה הזאת, המרוויח משכורת ממוצעת ושאין לו הורים שיעזרו לו - הוא בבעיה. וזאת עובדה! אבל הכי קל לצעוק מפונקים במקום לטפל בבעיה העיקרית שקוראים לה בועת נדל"ן.
יקר פה | 04.03.14
91.
הסתכלות אובייקטיבית על הזוג
בפועל: 1. הבעל עובד במקום שאפשר להגיע בו למשכורת יחסית נמוכה אבל לפחות יש לו קביעות. 2. האישה - לא עובדת ! הידרוטרפיסטית בחופשה. נשמע לי כמו לא עובדת או לפחות לא עובדת מספיק. היא יכולה להוסיף חצי משרה, מלצרית / מורה מחליפה / למצוא מקצוע יותר מכניס. ככה כל ההכנסה שלה תהפך לחסכון. שיהיה בהצלחה
דניאל | 03.03.14
89.
כמה בכיינים יש במדינה הזו
1. מי אמר שאתם צריכים לקנות דירה בכלל? אולי מתישהו חוקקו את חוק יסוד:רכישת דירה ולא שמעתי ? 2. בעבר אמנם היו צריכים רק 60 משכורות לקנות דירה, אבל היה צריך להתכלב הרבה יותר כדי לחסוך. אם הדור של היום היה מתכלב כמו ההורים שלו היה לו מספיק כסף. אמא שלי בזמנו היתה מייבשת בגדים מול תנור נפט כי לא היה כסף. והופס היום יש דירה. סע באוטובוס, גבר. תבשל בבית. תעבור לדירה קטנה יותר. תתכלב. כך תחסוך. כולם פה חיים ברמת חיים של מלכים לעומת ההורים שלהם כשהיו בגילם ומזילים דמעות מרות. בחיים לא תהיה פה הפיכה, פשוט כי כולם מפונקים מידי. בכיינים. חכו שמחירי הדירות ירדו, זה יקרה כשהריבית תעלה באמריקה (שנה הבאה כנראה) וגם אם זה לא יקרה לעולם, לא יקרה לכם שום דבר אם תחיו כל החיים בדירה שכורה. סבא שלי בן 101, ועדיין גר בדירה שכורה. כן כן, עוד מימי הטורקים. הוא חי סבבה, בתל אביב, ואפילו יש לו חברה בת 55. יופי טופי, בלי דירה. ב - כ - י - נ - י - ם.
אסף | 03.03.14
86.
8000 ש"ח בחודש לא היה קונה דירה גם לפני 20 שנה
נכון, יותר מדי יקר כאן ואין שום סיבה להאשים בזה את עצמנו ולא את המדינה. מצד שני, גם בעולם טוב יותר, עדיין יהיו אנשים שירוויחו פחות כי המקצועות שלהם בהגדרה לא רווחיים. אגב, לדעתי יחסית להכנסה שלהם, הם מחזיקים רמת חיים לא רעה בכלל, יחידת דיור ללא שכר דירה וחצר משלהם, עזרה של ההורים, מה כל כך רע להם. רמת חיים זה איך חיים ביומיום, לא כמה אתה שווה בבנק.
רונה | 03.03.14
85.
ואני רוצה לשאול...
כמה פעמים טסתם לחו"ל לפני-אחרי החתונה? כמה פעמים הייתם בחופשה? אילו טלפונים/אייפדים ועוד יש לכם? אני בחור צעיר, צעיר ממכם. אני לא אומר שהמצב בארץ הכי טוב, כן יקר פה, אבל כולם פה גם מפונקים. טסים לחו"ל בלי להסתכל ימינה ושמאלה, קונה אייפונים, אייפדים ומכשירים אחרים כל שנה-שנתיים בסכום לא מבוטל. מחזיק שני רכבים - כי מי רוצה לנסוע בתחבורה ציבורית? אז בואו נפרוש הכל - קשה כאן כן, אבל הרבה מהזוגות הצעירים מפונקים ומחפשים מה לקנות ולאיפה לטוס. ההורים שלי לא טסו לחו"ל בגילאים האלה ואת הטיסה הראשונה עשו אחרי גילאי ה 30... תכנסו לפרופורציות...
אסף | 03.03.14
79.
אני לא מותח ביקורת- קניית דירה = בלתי אפשרית, השרדות =קשה
היום במצב הכלכלי שלנו,שהפוליטיקאים יצרו עבורינו, הקמת משפחה,ילדים, צריכה להיות מחושבת(לא כמו אצל החרדים) כי קניית דירה נמצאת רחוק מחלום, וכמעט בלתי אפשרית (ללא הון עצמי מספיק, ושכר חודשי גבוה קבוע שיספיק לתשלום משכנתא גבוהה וקבועה. לרוב התושבים במדינה,= ולמרות שהאופציה השניה (שכירות דירה )שאמורה להיות זולה יותר נעשית היום יקרה ,אפילו יותר.. . אבל מה שאולי נוצר במדינה , היא ההשרדות, כאשר גם עם עבודה של שני הורים לא מספקת שכר דירה , ותשלום מיסים, יוקר מחיה גבוה,(גם הבסיסי ביותר) שלא מפסיק לעלות לרגע. אנו רואים משפחות שנאלצות לחיות במצב מחפיר, עניים רבים, חסרי אוכל בבית, שהמדינה מסרבת לעזור להם, (ולפעמים אף מתנקמת בהם). כמות מובטלים גדולה ועולה (לא כמו שהביטוח או האוצר אומרים )---- והבעיה של האזרחים במדינה, על הבעיות שהמדינאים יוצרים, היא שהאזרחים לא עושים כלום לשנות את המצב, לכן הפוליטיקאים ימשיכו בדרכם ללא התנגדות.
אין התנגדות בעם | 03.03.14
78.
מחצית מהאוכלוסיה פה מבוססת וחלקם בעלי מס' דירות שאתם שוכרים מהם.
יש פה אנשים מאוד מבוססים מהדור הקודם וכן עובדי מדינה וממשלה , בעלי פנסיה קבועה כמו עובדי בנק ישראל, חב' החשמל, עיריות ומועצות מקומיות, רשות הרכבות, רשות הנמלים, עובדי מינהל מקרקעי ישראל, בכירים ברשות השידור, מנכלים של חברות תקשורות עם שכר של 300 אלף בחודש ועוד ועוד..... אלו האנשים שמשכירים לכם את הדירות לאנשים האלו יש אינטרס שהמחירים רק יעלו כי כך הם מגדילים את הונם ומגדילים את עושרם. בכל פעם שאתם לא מוחים על יוקר המחיה או קונים מוצרים יקרים מהחברות היקרות, אתם מגדילים את העושר של אותם פרטים ומרעים את מצבכם. כך למשל במשך שנים חב' התקשורות עשקו את הלקוחות ובכירים בחברה קיבלו משכורות של 300 אלף ש"ח (ראה יעקב פרי שהיה מנכל סלקום) הפערים העצומים בשכר זו הבעיה. כל עוד יש רוכשי דירות, רוכשי ג'יפים ומכוניות ענק זוללות דלק, נסיעות לחול, בתי מלון ומסעדות מלאים, המחירם לא יירדו. יש פה אוכלוסיה עם פנסיות משומנות וחוזי קביעות מפעם, שצברו הון ונכסים וקיבלו ירושות במשפחה וההון הזה מועבר הלאה לילדיהם. במשפחות אשכזניות בהן יש לא יותר משני ילדים המצב עוד יותר טוב, כי הירושות מתחלקות בין פחות אנשים כך שכל ילד מסודר עם נתח נאה להתחלת חייו. לזוג בכתבה יש יתרון שאין לאחרים גרים ביחידת דיור בחינם בלי לשלם שכירות ולכן יכולים לחסוך יכולים לקבל שירותי שמירה על הילדים מההורים במקום ל שלם למטפלת ומעון וזה גם עוד חיסכון.
גלי | 03.03.14
77.
אני חסכתי 4000 כל חודש במשך 4 שנים ושנה שעברה קניתי דירה ב600+ עם משכנתא
לא קרה כלום, אם הייתם עושים חיסכון מהרגע הראשון שהתחלתם לעבוד, אז היה יותר קל, אבל אם לא עשיתם זאת והלכתם לעבוד בעבודות לא טובות גם אחרי תואר שני, אז אין לכם סיבה לבכות, רק להמשיך לחיות אצל ההורים ולנסות לחסוך
טל | 03.03.14
76.
תפסיקו להגיד להם לעזוב את הארץ
תפסיקו להגיד להם לעזוב את הארץ, אין להם סיכוי, מי שעובד בקק"ל בחיים לא יצליח לעשות כלום בחול. עבודה של ילדי טבע שלא התבגרו.. כל הכבוד לאישה שעובדת בתחום קשה כמו הידרוטרפיה אבל אין מה לעשות יש לזה מחיר. את רוצה להרוויח צריך לעשות משהו פחות ערכי. תשארי את המקצועות הערכיים לאנשים עם קצת יותר כסף ורק אני שמתי לב ששניהם עשו תואר שני? למה עשיתם תואר שני לעבוד במקצועות כאלה? גם אם עשיתם אותם באוניברסיטאות ולא מכללות עם הכסף שהשקעתם בתואר כבר היה לכם הון ראשוני לדירה! בעצם הייתם בבור והיה לכם 2 אפשרויות, לצאת או לחפור עמוק יותר ובחרתם לחפור. יופי. מצבי הרבה יותר טוב ואני עדיין מוותר על התואר השני. תואר שני זה לא כלכלי בדרך כלל. הוא עולה הרבה, מבזבז ימי עבודה ולא באמת משפר את השכר. חבל. מי שלא עמיד או רוצה להיות איש אקדמיה שלא ילך לעשות תואר שני. אנשים חושבים שאם הם יעשו תואר שני הם יהיו אטראקטיביים יותר ויקבלו שכר גבוה יותר אז זהו, שלא. אה, וזוג חמוד ויפה מהתמונה, בכל זאת :)
יובל | 03.03.14
75.
עם 4000 ש"ח בחודש בצד, בהנחה שהם עובדים בגילם כבר לפחות 5 שנים
יש להם חיסכון של 200,000 ש"ח . קונים דירת 3 חדרים ב 600,000 , עם משכנתא ומפסיקים להתבכיין. וכן לזוג צעיר שכר משותף של 8000 ש"ח בחודש זה נמוך מאוד- תעבדו בעבודה נוספת או שתחליפו מקצוע (ואתם צריכים לדעת את זה לבד לא מהתגובה שלי)
יעקוב | 03.03.14
74.
כנראה עוד לא הבנתם איך הדברים עובדים בישראל.
הכל בכח. הכל, מהרגע שאתה נולד ועד הרגע שאתה מת, הכל הכל בכוח ומי שיש לו את הכי הרבה כוח, מצליח הכי הרבה. תאמינו לי, זה לא מסובך לכופף את המדינה. צריך לקבוע עובדה. לא צריך כל מיני הפגנות מיותרות, אלא לקבוע עובדות בשטח. לא תדאגו להוריד מחירי דירות? אין בעיה, אנחנו נדאג לכך בעצמנו, נגור ברחובות, בפחונים, נייצר שכונות פחונים לא חוקיות שמשתרעות קילומטרים על גבי קילומטרים מסביב לכל עיר ונהפוך את ישראל להיראות ולהיות כמו מרכז אפריקה. אולי זה יגרום לממשלה להתעורר. הכל בכוח והצבת עובדות, אין שום דרך אחרת, המדינה נלחמת באזרחים שלה, האזרחים צריכים להילחם במדינה בחזרה.
שוקי | 03.03.14
73.
מפונקים חסרי אחריות, משריצים ילדים, ולא חוסכים
דור של פרזיטים שמתיישבים על צוואר ההורים. חיים בסבבה, מולידים ילדים בלי אחריות. למה אתה עובד במשרה של 8,000 שקל. לך לחפש עבודה אחרת. והגברת ההידורתרפיסטית, זו לא ממש הכנסה אלא יותר תחביב. מי שאין לו עזרה מההורים קורע את עצמו כדי להגיע לדירה. אפשר לנסוע לכמה שנים בחו"ל אבל עם שני ילדים האופציות מצומצמות ועכשיו כנראה אבוד. מה נשאר? לילל ולקטר כמה קשה במדינה הזו. כאילו שבמדינות אחרות מחלקים דירות.
קחו ייעוץ | 03.03.14
70.
אחרי הצבא שורפים כסף בחו"ל חתונה במאות אלפים ובוכים שאין כסף לדירה
בת של חבר שלי חיילת משוחררת נסעה לשנה ויותר לדרום אמריקה, לא רק שזה עולה הון גם בתקופה שהיא נמצאת שם היא אינה עובדת ומרוויחה. כשתחזור היא תערוך חתונה יקרה מכסף שאין לה ואז יתחיל הבכי שאין כסף לדירה . זה פחות או יותר מה שקורה לצעירים חסרי האחריות שלא יודעים לנהל את חייהם בצורה נכונה.
צבי האשכנזי | 03.03.14
66.
המצב באמת קשה אבל בני הזוג הצעירים עסוקים בלהתלונן במקום בשיפור מצבם
בכרמיאל אמנם יש דירות חדשות מ2010 שעולות 1.2 מליון, אבל גם עשרות דירות של 3-4 חדרים שעולות 400 - 600 א' אם בני הזוג לא מוכנים להיתפשר על דירה ירוקה עם מרצפות 60X60 ומחסן, אין להם על מה להיתלונן. ההורים שלהם היו מוכנים לעשות וויתורים גדולים וכואבים כמו לעבוד בעבודה וחצי וללכת לגור בישוב שלא ידוע מה העתיד שלו. מה בני הזוג עושים? משפצים מחסן? נזכרים בגיל 32 שצריך בית? עובדים בעבודות נוחות ודלות משכורת? אם אלעד היה עובד בבניה ורעות הייתה עובדת כמורה היום היו להם יותר מ18 א' שח בחודש ולא היו צריכים ללכת לYNET. אני לא אומר שהמצב קל, להיפך המצב רק הולך ומחמיר אבל בני הזוג כאן אינם הדוגמה הטובה ביותר לחוסר היכולת לעמוד מול מצב הדיור. וזאת רק דעתי.
אלי | 03.03.14
65.
הכתבה הנ"ל
הכתבה משקפת בצורה ריאלית את המצב הקיים. אצלנו במשפחה ילדי נשואים שרתו בצבא ביחידות קרביות, עושים מילואים עדיין ובעלי משפחות. שניהם אקדמאים ועובדים מעל למשרה ואלמלא עזרתנו הם לא היו מסוגלים להגיע לא לדירה (אחת 60 מ"מ בשכון שנבנה ל כ 50 שנה והשניה כ 75 מ"מ בדרום ת"א ליד שכ' התקווה) וגם בקושי לסגור את החודש. אנחנו פנסיונרים עבדנו כל חיינו ועכשיו צריכים להפריש מכספי הפנסיה הדלה לעזרת ילדנו. מצב בלתי אפשרי בעליל והנורא הוא שאנו לא רואים אור בקצה המנהרה.
אמא | 03.03.14
64.
אחת שתיים שלוש - על דיור
1. כל זמן שאנשי השלטון אינם רוצים לפתור את בעיית הדיור, אי אפשר לפתור אותה. 2. כדי שאנשי השלטון ירצו לפתור את בעיית הדיור, עליהם קודם כל להכיר בזכותו של כל אדם שחי בארץ שיהיה לו דיור בהתאם לצרכיו (גודל דירה לפי מספר הנפשות של משק הבית, מיקום הדירה במרחק סביר ממקומות העבודה, הבילוי והחינוך וההשכלה, ועם זמינות מתאימה של תחבורה ציבורית) ובמחיר בר השגה (הוצאה חודשית על שכירות או רכישה שלא תעלה על 25% מההכנסה החודשית נטו). 3. כדי שאנשי השלטון יכירו בזכותו של כל אדם שחי בארץ שיהיה לו דיור בהתאם לצרכיו ובמחיר בר השגה, עלינו להחליף את אלה הנוכחיים שאינם מכירים בזכות זו, באחרים שכן מכירים בה.
יוסי | 03.03.14
63.
עוד פעם ההתבכיינות הטחונה הזאת?!
בואו תספרו לי באיזה מדינה בעולם אפשר לקנות דירה מהכנסה ממוצעת של 2000$ לחודש. בבוטסואנה, אולי. הישראלים רוצים קדמה, רוצים מערב, רוצים את המדינה הכי מתקדמת והכי קוסמופוליטית אבל אממה? יש לזה השלכות, וההשלכות הן מחירי נדל"ן גבוהים יחסית. מה לעשות, ככה זה. אין טוב בלי רע. אז די כבר עם הסיפורי סבתא - תפסיקו לקנות כמו משוגעים ולקחת הלוואות שאתם לא באמת מסוגלים לעמוד בהן ולהשלות את עצמכם שאתם "לא מסתפקים בפחות מ-5 חדרים חדשה מהניילונים+חנייה ויחידת הורים" ותראו איך המחירים צונחים. קסם, לא?
אלה | 03.03.14
61.
לי גם יחידת הורים אין .אתם ברי מזל אני גר היום באוהל ואני רציני .כולל 3 ילדים
אני גר באוהל גדול יחסית קרוב ל20 מטר ,אצל חבר שעשה לי טובה כולל 3 ילדים קטנים וחמודים קל זה לא אבל מסתדרים ,דירה אני יכול לשכוח בשנים הקרובות המדינה לא עוזרת בכלל ,אני לא מבקש טובות רגלי לא תדרוך במשרדי ממשלה ולא בעמידר חלמיש וכו שילכו קיבינמט אני נשאר באוהל עד שנסתדר ,דרך אגב עשיתי צבא ביחידה לוחמת 4 שנים כולל שנה בקבע כקצין בעוד שאחרים קנו דירות אני קרעתי את עצמי בעבודות ועדיין אני לא יכול לקנות דירה מזורגגת לכן בחרתי באוהל ואני מאושר את הכסף אני חוסך לירידה מהארץ ותודה לכל חברי הכנסת ומשרדי הממשלה שהובילוני עד אלום לא מחפש טובות מסתדר לבד מומלץ למי שמחפש הרפתקאות . .
אורי | 03.03.14
56.
ל43
אני גם עובד 12 שעות ואני לא סופר כמה עובדים אחרים ובוודאי שלא בוכה ולא מקנא לאף אחד. אבל כמה עובדות: 1. באף מדינה כולם לא יקנו דירה . 2. בכל מדינה יש אנשים שמרוויחים מעט 3. תמיד יהיו אנשים שלא משנה כמה הם ירוויחו הם לא יקנו דירה אני גם חושב שתמורה עבור מסים שאני משלם מאוד נמוכה ואני משלם המון. יש לי אופציות לעזוב ישראל וגם לקנות נדל"ן בברלין (לא בטוח כמה זה משתלם ומה תהיה תשואה) אבל אני לא מאיים על אף אחד שאעשה את זה אם אחליט אני פשוט אעשה ולא אכפת לי מאף אחד. חוץ מזה אני עליתי לישראל בגיל 15 , שירתתי בצה"ל , סיימתי אוניברסיטה ועדיין לא מבין למה רוב ישראלים מתחילים חיים גיל 28-29-30 , צר לי לציין אבל זה לא חינוך יהודי שאני רגיל אליו
גם עובד 12 שעות | 03.03.14
55.
תקראו מה שכתוב בין השורות ואת מה שלא כתוב...
1. הם מתפרנסים ממשכורת אחת -על חופשת לידה מקבלים כסף, אבל היא בחרה להיות בבית עם הילדים... 2. הם לא מוכנים לעבור ליישוב זול יותר (כי מדובר בירידה ברמת החיים...) ויש כאלו בסביבה - חזון או כפר חנניה, לדוגמא. אעבל מבחינתם עדיף לגור במשגב. 3. הם לא חוסכים למרות שאין להם הוצאות. 4. אמנם האבא אומר שלא יוצאים למסעדות, אבל בט שבחו"ל הם היו... אז, אני מבקש, בוא אשים את הדברים על השולחן בצורה הוגנת.
 | 03.03.14
54.
עם 8000 ש"ח הכנסה נטו של שני אנשים איך בדיוק אפשר לקנות בית כלשהו? אולי צריף ישן
זה לא הכנסה של שני אנשים עם השכלה ועבודה. הם צריכים לחשוב איך הם מגדילים ביחד את ההכנסות שלהם כי זאת הכנסה ממש נמוכה בשביל שני אנשים. אם הם יעבדו כל אחד בעבודה אחרת וירוויחו מינימום ישאר להם יותר. משהו לא הגיוני בשכר של שניהם.
גולן | 03.03.14
50.
פעם היה הכל דבש, היום הכל חרא, כי...
אני בן 65 ו"עבר בגיל 42 היתה לי דירה משלי. ואיך קרה הנס הזה? אז ככה: פעם... עבדתי כ 15 שעות ביום,שתי משרות, גם כמרצה וגם בעבודה פיזית (מוכנים לעבוד ככה?) גרתי עם אשתי בשירות בדירת רכבת של 28 מ"ר (אתה מוכן לגור בדירה כזאת?) כלי התחבורה שלי לדלג לשתי עבודות היתה וספה מתפרקת בת 12 שנים (מוכן בפחות ממזדה?) על נסיעה לחו"ל - לא חלמתי אפילו (מה - לא מגיע לנו לנסוע פעמיים-שלוש בשנה?) מסעדות? בוודאי, כל שנה ביום הולדת, ציפס קבב וסלט (לא מגיע לנו סיבוב בסושיה פעמיים בשבוע?) ביגוד - מכנסי חאקי וחולות של אתא ובתלושים קיבלנו עוף לשבוע (איזה אושר..) ואז קניתי דירה של 3 חדרים בבאר שבע, במשכנתא ל 30 שנה. אז יש או אין בעיה לקנות דירה היום לעומת "פעם"? אין בעיה. תעבדו כמו שעבדתי, תחיו בצניעות כמו שחייתי, תסתקו בדירונת צנועה כמוני - ולא תהיו במצב פחות טוב. אבל הדור הנוכחי הוא מפונק - לא מוכן לחיות כמו שאנחנו חיינו. רק מוכן להתלונן ולחכות שהכל יפול לו ישר לצלחת. זאת האמת וכל השאר מנטרות עלובות.
 | 03.03.14
44.
פתרון עניני לבעיה אמתית של המשך קיים המדינה..
מוזר מאוד כיצד ניתן להעלות ראיון כזה. האם הוא פותר את הבעיה של הדיור, לא צריכים מתנות. צריך פתרון אמתי שיאפשר רכישת דירה בעלות שניתן תוך 20 שנה לשלם משכר ממוצא במשק. כלומר שליש משכר של כ-7500 שח. (2500 ) החזר חודשי.סה'כ 600,000 צמוד צמוד למדד בלבד.
יעקב בורטנשטיין | 03.03.14
43.
ל 36
אתה גאה שאתה עובד 12 שעות ביום, פוץ ? אתה עובד כפול ממדינות אירופה מרוויח בהתאם . דבר שני, אי יכולת קניית דירה רלוונטית גם למנדסים ידידי שהתחילו את חייהם בעבודה בגיל 28-29-30 כמו רוב הישראלים גם אם יצליחו בדרך פלא לחסוך 400 אלף שקל ב 6 שנים כשהמחירים יעלו בעוד 20 אחוז למה נראה לך סביר שאם הון כזה או אחר אני צריך לרכוש נכס בעלות מיליון + ? זו השאלה? הסבירות בעיני היא לקנות 2 בניינים במזרח ברלין כי הם לפחות שווים את המחיר
 | 03.03.14
39.
לא הבנתי מה הם רוצים
היא לא עובדת יש להם דירה בחינם(!) מה הם בדיוק רוצים? שאבכה על מר גורלם? מ 8000 שח לגדל 2 ילדים, ולקנות דירה?! אי אפשר היה גם לפני עשור!!! אז אם החליטו שהיא לא תעבוד, מה הבעיה להישאר ב 55 מר עם 2 ילדים? אפשר לארגן יופי של דירונת 3 חדרים. נכון זה לא גדול, זה אומר שצריך להחזיק מינימום של חפצים - שזה כבר חסכוני בפני עצמו ולקנות פחות צעצועים לילדים. מצד שני קל מאוד לתחזק דירה כזאת ועלויות אחזקתה זולות מאוד. כל עוד ההכנסה שלהם היא 8000 שח מאיפה בדיוק הם רוצים לקנות דירה ועל מה ההתבכינות?! בסך הכל יש להם 2 ילדים קטנטנים והם באמת לא צריכים הרבה מקום, מה גם שהסבא וסבתא גרים למעלה וזה עוד עזרה = עוד כסף. לא מצליחה להבין את הכתבה הזאת (גם אני זוג צעיר יחסית).
מבינה ענין | 03.03.14
38.
לכמה זוגות יש דירה של 55 מ"ר מחלק מכספי החתונה?
מצבכם דווקא חריג לטובה. יש לכם דירה כמעט בחינם. 55 מ"ר ל-4 נפשות, עם חצר כמתבקש מבית פרטי, זה אולי לא מרווח, אבל זה ממש סביר. לכמה זוגות יש דירה ראשונית כזו חינם? ואם אתם בכ"ז רוצים לעבור, למה לא להשכיר את היחידה הזאת ולממן בזה חלק או משכ"ד של דירה גדולה יותר?
 | 03.03.14
36.
אני עובד 12 שעות ביום
ולמדתי קשה מגיל 10, עשיתי תארים שיאפשרו לי לייצר ערך למישהו כדי שארוויח כסף. הזוג הזה לא עבד קשה, מעולם. אני מאמין שיש מקום לאנשי רוח אבל באופן מוגבל, לא כ״כ הרבה (ראה חרדים) אני גם בספק אם היא למדה מדעי הרוח עקב זיקה למקצוע. בחרתם בדרך הקלה, הכי קלה. מיקמתם עצמכם בעשירון התחתון, זה עשירון שיתפר / יצטמצם כלכלית או יגור בשכירות. בהצלחה, אין שמחה לעד, רק אין מקום לתלונות.
רון | 03.03.14
35.
אין ספק שבשנות החמישים היה טוב יותר
אז לא היה צריך יותר מאוהל או פחון בגודל 18 מ"ר, ולא היה צריך משכנתה בשביל זה. תלושי המזון שרובם קיבלו היה פנטסטי, ועבודה לכל בתקצוב של 12 ימים לכל חודש....בחנויות המזון היה אפשר לקנות לחם ומרגרינה..הוי כמה שאני מתגעגע לימים ההם. לא כמו היום שאפילו עם משכורת כפולה, אי אפשר לקנות דירה בצפון תל אביב
מור | 03.03.14
29.
לא דוגמא מייצגת !
זוג שעובד שניהם ויחד מרווחים 8000 נטו , עם 2 ילדים. כן - זאת באמת דוגמא הגיונית לזוגות שלא מצליחים לצבור הון למשכנתא. רוב הזוגות בישראל מרווחים הרבה יותר מ 8 נטו יחד ואין להם 2 ילדים והם מספרים שהם לא מצליחים לרכוש דירה (ולהם אני אומר שילכו לקנות בית זול בכמון) נ.ב אחרי הילד הראשון לא היה ברור לכם שאי אפשר לעמוד בהוצאות ילדים עם 8 נטו? בהצלחה !
א.ב | 03.03.14
27.
החיים זה בחירות, אי אפשר גם וגם
לזוג הנחמד שלום, החיים זה בחירות ולשכל אחד יש את התמונה שהוא רואה כמטרה בחיים שלו. כבודו רוצה לעבוד בטבע, רוחני וכמובן לא מרוויח הרבה. אני לא נגד זה אלא נגד הבכי הנובע מהמשכורת. הבחירה במסלול שבו לא מרוויחים ידוע לפני הלימודים, הוא ידע שלא ירוויח הרבה ולכן מה ההפתעה? אולי הוא צריך לעשות חוגים בסביבה כדי להתקדם? אולי שווה לו לחפש כיוון אחר כמו מדריך טיולים לחול וכדומה. בחיים יש מציאות הנובעת ממה שעשינו ולא ממה הממשלה עשתה. בהצלחה, יהודה
יהודה הצפוני | 03.03.14
24.
תגיד לי בבקשה, מה עבר לך בראש כשהלכת ללמוד לימודי המזרח התיכון? באמת
חשבת שזה יפרנס אותך כראוי? או שזה פשוט הרגיע את ההורים שלך שיש להם בן שלומד באוניברסיטה וגב' צעירה ויקרה - מדעי הרוח? נו באמת, כמה מוצאים פרנסה ראויה עם לימודים כאלו. הימרתם בלימודים חיפשתם חיים קלים אז אל תבואו בטענות
יוסי | 03.03.14
20.
מחירי הדיור
קשה שלא להזדהות עם הכתבה. הדברים נאמרו בה מתוך דאגה אמיתית לעתיד העם הזה, ללא השתלכויות ופופוליזם זול. באמת הגיע הזמן להחליט איזו מדינה אנחנו רוצים כאן: מדינת כל אזרחיה או רפובליקת בננות שרוב העושר שלה נמצא בידי מעטים. די להאשים את המצב הבטחוני: לא היתה כאן מלחמה גדולה כבר 40 שנה והגיע הזמן להפנות את תשומת הלב למצב מעמד הביניים המתדרדר. קחו דוגמה מסינגפור איך לדאוג לקורת גג לכל זוג צעיר ותעשו כבר משהו, לפני שישארו כאן רק זקנים ומסכנים שאין להם אפילו כסף לכרטיס טיסה.
יעקב | 03.03.14
18.
הדירה הראשונה עלתה לי באישפוז בטיפול נמרץ לב.....
לאחר עבודה ב-2 משרות אני וגם אשתי שגם נפגעה מתאונה...ואני אומר היום לצעירים עופו מכאן זה מקום מחיה רק לחארדים ונתמכי סעד,חבל על הזמן פה לעולם לא תהיה איכות חיים וגם מעולם לא הייתה....ההרכב הדמוגרפי בישראל לא מאפשר איכות חיים אז בשביל מה להשקיע ולגדל כאן ילדים??? היחידים שיחסית "טוב להם" הם הטייקונים שחיים בקומפאונדים סגורים עם שמירה בנוסח דרום אפריקה.....ועוסקים בעושק האזרחים ובתחזוקת השלטון.....
Gil | 03.03.14
14.
"או שהבעיה נעוצה בדור הנוכחי"
עצם זה שהכותרת מנוסחת בכזה אופן כבר מעיד על כך שאם התקשורת לרבות עיתון מכובד כמו שלכם לא ממש מאמין שהבעיה היא בהחלטות ממשלה ובשימור המערכת שמגוננת על הבנקים ויוקר מחייה שמתבטא באוכל יקר בצורה בלתי נתפסת, אז מה הפלא שאנחנו לא מגיעים לשום מקום, מה הפלא שגם בחלונות הגבוהים ימשיכו לקרוא לנו לדור עובד ועמל מפונקים?
זהבה | 03.03.14
10.
בני 32 ואין חיסכונות ? חיסכון לדירה מתחיל בגיל 21 ...!
זוג בן 30+ ואין להם 300K לא עבדו 10 שנים ? חסכונות מהחתונה ? זה קצת מוזר לי . החסכון מתחיל מיד לאחר הצבא ולא מיד אחרי החתונה , אפשר לבלות ולטיין טיול ארוך בחול ואולי גם להחליף רכב כל כמה שנים אבל לא להתלונן שאין כסף לבית .
דודי חמודי  | 03.03.14
8.
ההחלטה להשקיע את הכסף בבניית יחידה מתחת להורים
במידה וניתן כעת להשכיר את היחידה שבנו מכספי החתונה יוכלו להעזר בשכירות כתוספת הכנסה. במידה ולא ניתן להשכיר, היה זה שיקול שהיה צריך לקחת כאשר החליטו להשקיע את הכספים ביחידה בגודל 55מ"ר שברור שלא יאחר היום בו זה יהיה להם קטן מדיי.. מקווה בשבילם שאכן ניתן להשכיר
טלי | 03.03.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת