אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קבינט הדיור בוחן מתן 100 אלף שקל לרוכשי דירה ראשונה

225 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

224.
12 שנים של עבדות
תוכנית עשר הנקודות של הפנתרים השחורים האמריקאים (החרדים הישראלים): אנו רוצים חופש. אנו רוצים את היכולת לקבוע את גורל הקהילות השחורות המדוכאות. אנו רוצים תעסוקה מלאה לאנשינו. אנו רוצים לסיים את שוד קהילותינו בידי בעלי ההון. אנו רוצים מגורים ראויים ומתאימים למגורי אדם. אנו רוצים השכלה ראויה שתחשוף את טבעה המושחת של החברה האמריקאית. אנו רוצים השכלה שתחשוף את ההיסטוריה שלנו ואת מקומנו בחברה. אנו רוצים פטור משירות צבאי לשחורים. אנו רוצים סוף מיידי לאלימות המשטרתית כלפי השחורים. אנו רוצים את שחרור השחורים הכלואים בבתי כלא. אנו רוצים שכאשר שחורים עומדים למשפט הם יעמדו בפני חבר מושבעים של שותפיהם לדרך או של בני קהילותיהם. אנו רוצים אדמה, אוכל, דיור, השכלה,לבוש, צדק, שלום.
אוסקר | 05.03.14
216.
למה שרון הצליח לשכן מיליון עולים בבת אחת בשנות ה-90
וממשלת נתניהו כבר שנים לא מצליחה לדאוג לדיור בר השגה עבור הצעירים במדינה הזאת? ולמה לצאת בהצהרות לגבי מענקים? הרי אנו למודי ניסיון, ואין שום סיכוי שזה יקרה. הרי המדינה היא הראשונה להרוויח מבועת הנדל"ן. הצעירים האיכותיים בורחים מכאן, וקשה להאשים אותם.
מדינה שיודעת רק לקחת | 04.03.14
211.
אין מתנות חינם כנראה שבועת הדיור לפני התפוצצות...
ולכן ממשלת החידלון החליטה לשלוף שפן מהשרוול כדי להחזיק את הבועה לבל תתפוצץ. אל תתלהבו ממענק הפיתוי הארור שיוריד אותכם שאולה. ירידת מחירי הדירות הן עניין של זמן אז כדאי לחרוק שיניים עכשיו מאשר לאכול את הלב בעתיד.
הפנתר | 03.03.14
205.
לו יהי
לנו כבר לא חסר כלום יש לנו בית ושילמנו כבר את המשכנתא, אבל כל יום שחולף אני דואגת יותר ויותר מיום הקודם, שתי בנותיי נשואות לאחת שלושה ילדים שניים אצל מטפלת השכר שלהם (שלה ושל בעלה ביחד כמעט 11 אלף במקרה הטוב, ואחת עם ילדה לשתיהן יש בעיה גדולה מאוד לקנות בית, הן שירתו בצה"ל וגם הבעלים שלהם, כבר שש שנים שגרים בשכירות ולא רואים אור בקצה המנהרה, אם אנחנו לא עוזרים להם מידי פעם לכלכלה אז זה נורא מאוד נו תגידו לי אתם איך אפשר לישון בשקט? הלוואי שבעיית הדיור תסתדר ויוכלו לשלם כל חודש כמו שמשלמים בשכירות ללא הון עצמי. (או מקדמה של 100 אלף ₪ לביטחון. לו יהי
'ז'קלין | 03.03.14
194.
אם היו רוצים להוריד מחיר באמת המדינה עצמה הייתה בונה, במחיר עלות חומרים ועבודה ללא מרכיב רווח.
אבל כאמור לא רוצים להוריד את מחירי הדירות, כלומר השלטון רוצה אבל הוא רוצה עוד יותר דברים שסותרים ירידת מחירי הדיור (סדר עדיפיות), ולכן בפועל זה כאילו אין רצון ברגע זה.
עדי | 03.03.14
191.
מעדיף לתת מענק ולא מע"מ דיפרנציאלי : חזירות נשארת חזירות!
ולא משנה איך מסובבים אותה בישראל פקידוני האוצר הם עם של גמדים מרושעים שמשכנעים או אונסיםא ת השרים לעשות דברים רעים ל 99% ממעמד הביניים יש מדינות יורת מתקדמות שלמדו לחיות יפה עםן מעמ דיפרנציאלי כבר ארבעים שנה ולא קרה דבר !
שביט | 03.03.14
187.
במשפט אחד- "כוסות רוח למת"
הממשלה מבינה מה שהאזרחים הבינו לפני תקופה ארוכה .... תחזיקו חזק המשבר הבא חזק וגדול יותר מ2008-2009 משבר בתעסוקה, שישפיע על הכלכלה שישפיע על מחירי הדיור שישפיע על חוזק הבנקים שישפיע על דירוג מדינת ישראל ואז..... השקל קורס מול המטבעות האחרים ויגרום לקריסת כל המשק בישראל, כמו במגדל קלפים. כדור שלג שלא ניתן לעצור. הלוואי שאני טועה. הבעיה היא כאשר מחירי הדירות יפלו לא יהיה תעסוקה או משק יציב.
רפי | 03.03.14
186.
לתת מענק של עד 200,000 לזוגות צעירים בכל מקום לדירה ראשונה כנסו
כל רעיון אחר יביא לרווח הקבלנים או יזמים או אחרים שיעשו קופה על חשבון הזוגות הצעירים צריך לתת לשוק לקבוע את המחירים ובמקביל לתת מענק מיוחד של 100,000 ₪ לכל אזרח ישראלי זוג צעיר שהתחתנו וזו הדירה הראשונה של שניהם רווק\רווקה שזו הדירה הראשונה שלהם . בנוסף אם אחד מבני הזוג שירת בצהל הוא יקבל עוד 100,000 ₪ מענק מגיע למי ששירת בצהל ויעשה מילואים עוד 25 שנה להרגיש שזו המדינה שלו והיא גם מטיבה אתו רק כך נוכל לתת לשוק הנדל"ן לפעול חופשי ובמקביל להקל על זוגות הצעירים להקים בית כמובן שזה מיועד לבתים עד 100 מ"ר ושלא יעלו מעל מחיר מסוים הסיוע הישיר הזה יהיה הכי אפקטיבי הכי זמין הכי מיידי והכי זול למדינה הכוונה באמת לעזור לצעירים
אפשר אחרת  | 03.03.14
179.
זה רק יגרום להעלת המחירים. יש פיתרון אחד בלבד, לבנות יותר ולהגדיל את ההיצע
אני קונה דירה כרגע אז בשבילי זה כבר יהיה מאוחר מידי אבל רק שתדעו שיש רק פיתרון אחד: להגדיל את הביקוש על ההיצע וזה ברור כמעט לכולם. אם כבר רוצים לעשות צעדים מהירים אפשר לממן בסכום יותר גדול את הדירות באיזורי הפיתוח ו/או ובמקומות רחוקים מהמרכז. בנוסף לפתוח איזורי תעשייה ומקומות עבודה באזורים יותר מרוחקים
ניר | 03.03.14
174.
מטרתו הראשית היא להעלות מחירים
זוהי מטרת הקבלנים וכל האנשים המושקעים בדיור במדינה.אם רוצים להשיג תוצאה הפוכה חייבים להביא מומחה שאין לו מטרה נסתרת לנפח עוד את הבועה. תוספת 100 אלף ניפחה את הבועה תביא רעיון חדש. תבדוק בקרב 100 חברות הבניה הגדולות בעולם ,תייצר כמות בזול,ותוריד קצת איכות. ה קבלנים הישראלים לא מצליחים לספק את התשובה .
יוסי | 03.03.14
173.
במקום לתת כסף לקונים צריך לקחת כסף לבעלים
אם עושים מס על דירות ריקות ולוקחים מס גבוה על שכירות מעל גובה מסוים למ"ר ההשקעה בנדל"ן לא תשתלם ואנשים יציפו את השוק בדירות. במקום דירה לכל אזרח יש כמה אזרחים שיש להם 2 או 3 ו הרבה אזרחים שיש להם 0 . וחוץ מזה בגלל שהריבית היא 0 אז אנשים משקיעים בנדל"ן . אם הריבית היתה גבוהה יותר אז לא היתה להם סיבה לקחת את הסיכון הזה.
מישהו | 03.03.14
172.
"נגזרת מוויתור המדינה על הכנסות של כ־200 אלף שקל ליחידת קרקע" - אתם הבנתם??
המדינה "מוותרת לנו". תודה באמת! אחרי שהאפסים מהמינהל ניפחו וניפחו את בועת הנדל"ן באמצעות המיסוי שלהם על הקרקע! גועל נפש! זה לא שונה מהתגובה של תנובה שמבינה שצריך להקטין רווחים כדי להקל על הציבור. לאן הגענו? מחליא!
 | 03.03.14
171.
דיור לצעירים
אני קוראת לשר האוצר הנכבד ולכל הנוגעים בדבר... תעזרו לזוגות הצעירים,קשה להם מאוד, להתמודד עם שכירויות - שלא מביא לאור בקצה המנהרה.. או חוזרים בגיל 35 להורים כי הם קורסים מבינה כללית... אנא מתחננת תנו להם עזרה כספית .. גם מענק וגם עוד כמה פטורים... תעזרו זה דור העתיד... אם לא "מחשבותיהם" לעזוב יהפכו למימוש... אנחנו נאבד אותם... אני לא זוג צעיר וקשה לי... אנא תטפלו בזה במיידית!!!!!!!!!!!!!!!!!
מירי ישראלי | 03.03.14
169.
יהיר לפיד איבד שליטה על מחירי הדיור...
מדד הדיור עלה ב 8% בקדנציה של לפיד באוצר. עדיין לא נבנתה דירה אחת, ביזומת לפיד. גם אם כל הדירות שלפיד (מנסה) לקדם היו מוכנות מחר בבוקר - לא הייתה לכך השפעה על מחירי הדיור. מחירי הדיור ויוקר המחיה - ממשיכים לטוס. הכיוון הוא מעלה. טוב לטייקונים, רע למעמד הביניים.
 | 03.03.14
166.
הצעת תמחור
למה שלא תתנו הגבלה על מחירי מקסימום לדירות?? ביחס לחומרי בנייה, שטח ושעות עבודה וכדומה... זה אמור די לבלום את הקרקס... הרי זה מוצר כמו כל דבר אחר... מוכרים לנו פיאט אונו במחירים של פרארי ואנשים עדין קונים... הממשלה לא אשמה בזה... רק בהוזלת יד... תגבילו מחירים... במקום הנחות ושטויות. תתחילו לעבוד ולא להקים ועדות.. הפושעים האמיתיים זה הקבלנים!!! בונים מלונה ודורשים רווח של 1000 אחוז!
הגבלה | 03.03.14
165.
ככה זה כששר אוצר לא מבין כלום בכלכלה
בשיעור הראשון לומדים על היצע וביקוש. ולומדים שככל שהביקוש גדל המחיר עולה. עכשיו מה המשמעות של המענק הזה. המשמעות היא שבאופן מלאכותי יגדל הביקוש ולכן בהכרח יעלה המחיר. כלומר התוכנית תביא לעליה במחירי הדירות שגם ככה גבוהים מידי. אז מה עשינו בזה. מי שכמובן ירויח מזה אילו הטיקונים שמחזיקים בחברות הבניה הגדולות ואותם טיקונים שולחים את המומחים שלהם לבלבל לשר האוצר במוח.
איך עובדת השיטה | 03.03.14
160.
מעולה, עכשיו כל הדירות יעלו ב 100 אלף ש"ח וכולם יפסידו. למה?
למה? הרי ברור שהמחיר יגולגל בסוף לצרכן, כך קרה גם עם הטבת ארנונה לסטודנטים בירושליים בגובה 100 ש"ח לפני כמה שנים, ראו זה פלא, כל שוק שכר הדירה עלה ב 100 ש"ח, כמובן שזה מעלה גם את הדירות למכירה שכן זה מוסיף כ -2-3% תשואה בשנה, כך שזה מעלה את מחיר המכירה. מה יקרה? אלו שלא זכאים משום מה כיוון שהם מרוויחים שקל אחד יותר ממה שקבעו, יצטרכו לשלם 100 אלף יותר. הממשלה תוציא מליונים או מליארדים על מימון המענקים וזה כמובן יפגע במי? בכולנו שכן זה מגיע מקופת המדינה. כך, שוב המרוויחים ישאו על גבם את החלשים יותר. יש לעודד עבודה, לעודד רגולציה, להטיל החזרי מס ומגיני מס גבוהים במיוחד על דירה ראשונה ובכך גם להפחית את הדירות וגם לעודד עבודה. ותחשבו על זה
יאיר חלם | 03.03.14
156.
לבטל את הגזל הקרוי "מס רכישה"! מס על מס על מס ומיותר לגמרי.
המדינה מרויחה הון עתק על מכירת הקרקע השייכת לנו, האזרחים. מרויחה ממיסוי חומרי הבניה שרובם מיובאים, ממס הכנסה על משכורות הבנאים ורווחי הקבלנים, ממע"מ ויש להם חוצפה להטיל מס רכוש גזלני כמס הרכישה. אחרי כל זאת, שוברים את הראש איך להוריד את מחירי הדיור לרמה מתקבלת על הדעת...
תם | 03.03.14
155.
מיסוי על דירה שניה
כל אהבל יודע שהפיתרון המהיר היעיל והצודק ביותר הוא מיסוי על דירות להשקעה , תוך שנה מחירי הדירות יורדים ב 25% לרמתם הריאלית אך עדיין גבוה אבל מי יעשה זאת ???? הרי לכל הבאים בשערי הכנסת הממשלה מוסדות השילטון והציבור יש שניים שלוש ואף יותר דירות, רק בשבוע שעבר התבשרנו שמר גלעד ארדן רכש דירה להשקעה בצפון תל אביב בנוסף לביתו בסביון [ הידיעה בכלכליסט נעלמה כהרף עין כניראה בהוראה מלמעלה ], האינטרס שלהם הוא לשמור לנפח ולפמפם את המחירים האם אלה אמורים לגרום למחירי הדירות לרדת??? אתם חיים באשליות , המחירים לא ירדו!!! כל נבחרנו עוזריהם ושולחיהם מונעים מאינטרס של רווח אישי או כמו שר השיכון מאינטרס אידיאולוגי שהמחירים יעלו כדי שאנשים ילכו לגור בהתנחלויות עקב יוקר הדיור רק הפגנות בסגנון אוקראינה ותורכיה יביאו פה לאיזשהו שינוי
קובי | 03.03.14
147.
מההצעות המטומטמות ביותר ששמעתי
רוצים לעודד קנייה דווקא באיזורי הביקוש??? ...היכן שיש *עודף* ביקוש? ובכלל הרי המחיר הסופי הוא שקובע - יכולים לתת גם מענק של 20 מיליון לרוכש, אז מה? עכשיו יתנו 18 מיליון לכל מי שיסכים לקחת דירה??? אם קודם הוא היה מוכן לשלם 2 מיליון, אז עכשיו הוא יהיה מוכן לשלם 22 מיליון לקבלן. כל הרווח יהיה אך ורק לקבלן.
אזרח שפוי | 03.03.14
144.
זה רק יגרום לקבלנים להעלות את מחירי הדירות ב-100,000 ש"ח
הקופה הציבורית תזרים לכיסי הקבלנים עוד 100,000 ש"ח עבור כל רוכש שזאת דירתו הראשונה, תהיה עליה בביקוש הדירות מצידם של רוכשים כאלה וזה יעלה את רמת מחירי כל הדירות, לכולם. מי הגאון התורן שהגה את הרעיון העלוב הזה?
אזרחית | 03.03.14
143.
מענק יעלה את מחירי הדירות במקום להוריד.... לכן יש להימנע מכך
מה שצריך לעשות זה לפקח על מחירי הדירות (כגון בשיטת מחיר למשתכן), כלומר שהשלטון יגביל את האישור ליזם/קבלן לבנות דירה בתנאי שימכור אותה במחיר מוגבל ומוזל (אחרת אין אישור בניה/אין קרקע ואין ביזנס ליזם...).
יוסי | 03.03.14
141.
הבעיה היא במשכורות. יש להעלות את השכר הממוצע כפי שכל המחירים עלו.
אנשים לא יכולים לקנות דירה מאחר והמשכורות שלהם לא עלו ביחס לעליית מחירי הדירות ועליית מחירי האוכל, חשמל, ארנונה. לכן , יש להנהיג במשק תוספת יוקר משמעותית של לפחות 2,000 ש"ח למשכורת, כדי שאנשים יוכלו לשלם גם משכנתא. כל עוד המשכורות נשחקות ביחס ליוקר המחיה ומחירי הדירות עולים, המצב נעשה רק יותר גרוע.
שרית | 03.03.14
135.
כסף לא גדל על עצים
מדובר בכספי המיסים שלנו! אם 3,000 אנשים יקבלו את המענק הזה בשנה זה יעלה לנו 300 מיליון ש"ח כל שנה (בערך 100 ש"ח לכל משלם מיסים) שזה בערך שליש מכל התקציב שניתן לכל 800,000 החרדים במדינה אם במקום שהכסף יגיע מהמסים היו באים אליכם ודורשים תרומה של 100 ש"ח בשנה עבור מענקים לדירות, הייתם עושים את זה? (אם כן, אז תתחילו לתרום כבר עכשיו - יש מספיק עמותות)
אחד | 03.03.14
132.
הישראלי התחמן יעלה מחירים ב-100 אלף ש"ח, והזוגות הצעירים יידפקו
זה רק ינפח עוד את הבועה כי כל המחירים יעלו ב-100 אלף, הזוגות הצעירים יחשבו שהם עושים עסקה טובה בגלל המענק וישתעבדו למשכנתא עד המאד ה-22.... כמה מטומטם אפשר להיות? פה זה מדינת התחמנים, כל אחד מנסה לדפוק את השני
חי | 03.03.14
124.
רק אותי מעצבן שהאוצר "מוותר" על הכנסות?
במדינה הזאת שכחו מזמן שהממשלה משרתת את העם ולא הפוך. האוצר "מוותר" על העלאת מס הכנסה. האוצר "מוותר" על העלאת המס על הדלק. האוצר חושב שזו המדינה של אמא שלו. מר לפיד, מצב הדיור יקבע את גורל המפלגה שלך בבחירות הבאות. יותר מכל דבר אחר. ואיך שזה נראה, תהיה לנו פה "קדימה" 2.
יובל | 03.03.14
123.
מחיר סופי לדירה זה רעיון מצוין
מחיר מטרה הוא רעיון מעולה בתנאי שהמדינה תגבה פחות על הקרקע ובתנאי שפשוט יגדירו בגיוק מה מקבלים במחיר הזה וכן, אפשר לכלול חניה ואפילו מחסן, להגדיר גודל דירה ובדיוק מה היא מכילה, כך שהסטנדרט שהמדינה תקבע יכלול את מה שהרוב רוצים והוא לא בגדר פינוקים אקסטרה כמו כן תקן בניה ירוקה ובניה איכותית בפיקוח. ממש לא מסובך ויטיב עם כולם גם עם הקבלנים אפילו. אם הקבלנים לא יסכימו, מיצידי שהמדינה תביא קבלנים מסין שיתחרו בהם. ממש לא מסובך לביצוע ואין שום סיבה שיהיה שוק שחור אם יהיה מה שצריך בדירה ותוספות יהיו בתשלום נפרד ובפיקוח.
גג | 03.03.14
121.
האוצר שוקל עאלק - זה רק אומר שהאוצר הולך להוסיף עוד גזרות כואבות בזמן הקרוב
ראיתם פעם את האוצר או הממשלה בכלל שנתנה משהו לציבור ? כן נתנה קדחת , עאלק שוקל לתת מענק , זה אפילו לא עבר בחלום של ביבי או יאיר לפיד הצחקתם אותם .הם עסוקים בלחשוב איך לשחוט את הציבור ולעשוק אותם ולא יותר מזה .
חיים | 03.03.14
118.
חיי היו טרגדיה אחת אחרי השניה, ועכשיו בגיל 40 עם כלום אין לי סיכוי לקנות דירה.
העתיד שלי שחור ואני בדיכאון קשה. המעט שיש לי הולך כולו על שכר דירה. אפילו לדאוג לצרכים הבסיסיים אין לי תקציב. השיניים שלי רקובות וכואבות ואין לי כסף לרופא שיניים. העשירים מתעשרים והחלשים נדרסים. כל קיומי מסתכם בחיים עלובים כעבד מסכן לאנשים שיש להם הכל ורוצים עוד.
קשה יום. | 03.03.14
115.
סבסוד באמצעות זיכוי ממס הכנסה
מענק זה רעיון רע. עדיף לסבסד המשכנתא באמצעות מתן נקודות זיכוי ממס הכנסה (למי שמשלם מס) והגדלת מס הכנסה שלילי למי שאינו מגיע לסף המס על פי קריטריון של עבודה וזה בלבד (מי שלא עובד מבחירה לא יהיה זכאי להטבה). זה גם יתן תמריץ לעבוד וגם יאפשר לשלוט על היקף סבסוד המשכנתא והוצאות הממשלה לעניין זה. בנוסף, יהיה לקבלנים ולמוכרי דירות מאוד קשה לשים ידם על הסבסוד הזה.
יניב | 03.03.14
114.
פשוט לחלק כסף לעשירים
רוב הכסף ילך לעשירים בשתי צורות, הראשונה ע"י העלאת מחירי הדירות ומשום שמחירי הדירות אינם קבועים לכל אלא נקבעים במשא ומתן אפשר לנקוב דווקא לצעירים מחיר גבוהה יותר וגם בלי זה המחיר יתאזן על רף גבוהה יותר. הצורה השניה הם כל אותם בעלי דירות להשכרה שכבר היום מתחמנים את רשות המיסים ע"י רישום הדירות על שם כל המשפחה מסיבות מס. קונים דירה על שם אבא דירה על שם אמא, דירה על שם הבן החייל ודירה על שם הבת הסטודנטית. גם אין לילדים סיבה להתנגד לתת לכריש הנדל"ן אבא לנצל את המענק של 100 אש"ח, שכן הם לא יכולים לקנות דירה בעצמם, ועוד 10-15 שנה כשירצו לקנות, לא תהיה לאבא בעיה להחזיר את ה100 אלף ש"ח ויותר במימון לדירה.
מאיר | 03.03.14
113.
עוד נזק למחוסרי דיור
שום פיצוי לא יכסה את הנזק שגרמו שרי שיכון / אוצר / ממשלה וכדומה לזוגות הצעירים שהאמינו משך שנים להבטחות חסרי האחריות של הגורמים הנל ושלא קנו דירה בצפייה להורדת מחירי הדיור זוג שיכל לקנות דירה בעבר והאמין שהמחירים ירדו היום לא יכול לקנות את החניה
אריה קוריאט | 03.03.14
108.
הקץ לברברת , הממשלה לא רוצה להוריד את מחירי הדיור . לא באמת ,בכאילו
הכל בידיים של המדינה החל במחירי הקרקע באישורים להבאת עובדים זרים לבנין והמשך במיסים ובכל מיני דברים שייכים ולא שייכים שמטילי על אנשים שבונים בית. ולכן העלויות . אם גם כיום המחירים בעיר הערבית החדשה רוואבי עומדים על משהו שבין 400 ל500 אלף ₪ זה אומר שהשאר זה מ י ס י ם ישירים או עקיפים אבל מ י ס י ם
משה | 03.03.14
86.
הפחתת עלות הדיור
יפה שפקידי האוצר מחפשים וראשיו "מחפשים" פתרונות אולי כדאי שיבדקו סוף סוף את הפתרון הכי יישים אם יפסיקו לחשוב על החברים שלהם הקבלנים וייתנו לחברה הסינית להקים 50000 יחידות דיור בתקופה של שנתיים במחיר שעליו דובר. הבעיה בכל "החיפושים" שהם משמשים רק לצורך יחסי ציבור של ראשי האוצר וראש הממשלה ולא באמת לפתור מצוקה זו. ישנו ביטוי אני אשמח לאכול את הכובע שלי אם יתברר שיש פה רצון אמיתי
יצחק | 03.03.14
82.
הפתרון מתאים לחלמאים שדנים בו
הבעיה עם הדיור זה שיש עודף ביקוש על היצע. מישהו נרדם בשמירה על הפשרת קרקעות ועידוד הבניה בזמן - אל מול נתוני הילודה ומרשם אוכלוסין. אתם פשוט טפשים ! מה עושים בשוק בו עודף הביקוש גדול על ההיצע ? מזרימים עוד כספים פנימה ? מה אתם חושבים יקרה למחירים ? חשבון של כיתה א.
 | 03.03.14
71.
ברור שזה יעלה את המחירים
זאת כלכלה בסיסית. כשהממשלה תתערב עם סובסידיה, זה יגדיל את הביקוש (כי באופן זמני זה מוריד את המחיר לצרכן), השוק יתאזן מחדש והמחירים (הריאלים) יעלו. הדרך היחידה שהממשלה יכולה להתערב כדי להוריד מחירים זה לשחרר קרקעות בצורה שוויונית לאזרחים (לא כ"מכרזים" לקבלנים ) ויש קרקעות. הממשלה פשוט לא משחררת אותם מכל מיני סיבות, בעיקר ביורוקרטיה.
JS | 03.03.14
70.
המענק הזה זה פשוט דרך מתוחכמת להעביר עוד כסף לבעלי חברות הבניה
מעליבים את האינטיליגנציה של האזרחים! - הרי זה ברור שמאותם 100,000 ש"ח מענק, הקונים לא יהנו, אלא הקבלנים שירשו לעצמם להקפיץ את המחירים בעוד 100,000 ש"ח. מישהו שם בממשלה ממשיך לדאוג לפרנסה של בעלי ההון, ע"ח האזרחים, במסווה של כאילו דואגים לאזרח הקטן.
בחור | 03.03.14
69.
מענק אינו הפחתה במחיר הדירות שרק מאמיר!
בכל מקרה גיל הרוכשים משנה אם מדובר בדירה ראשונה בלאו הכי? או שמה הם מגבילים לצעירים שגם כך סביר שאין להם את ההון הדרוש. הצעות מהסוג הנ"ל מובילות להוצאה מינימלית על ידי הממשלה. כמו לתת פטור ממס למי שלא מגיע להכנסה מינימלית.
מאחז עיניים | 03.03.14
68.
לא יעזור!!! תורידו את בועת הנדלן במקום!!!
לפני הבועה דירת 4 חדרים במרכז פ"ת עלתה בערך 150,000 דולר=600,000 שקל, היום אותו נכס עולה מיליון וחצי, אז מה יעזור לנו מאה אלף שקל? תורידו את המחירים ללפני הבועה, יצרתם מצב שצעירים יהודים צריכים לקנות נכס ששווה ריאלית כמו וילה לפני הבועה בתור דירה ראשונה.
מיקי | 03.03.14
67.
"זה יחייב בקרה, סטנדרטים ומעקב."
או במילים אחרות - זה עבודה ולא בא לנו לעבוד... כן אתם יכולים לקבוע מטרה ולוודא שהספק עומד בה ! זה לא כזה קשה ! יתחיל שוק שחור ? וזה לא מתפקידכם לטפל ? אכיפה ? רציתם משילות / שלטון - קיבלתם , מה אתם מסירים אחריות ? אם אתם לא רוצים למשול - העבירו את השלטון לאיש שיוכל ! חבורת אימפוטנטים ! שהמדינה תיתן כסף ? לא מאמין שזה יקרה , כי האוצר הוא דרקון השומר על הר הזהב ואין לו ידע או עניין בכלכלה מתפתחת ! ואם אין אפשרות לבקרה - תעשו אתם את העבודה ! תבנו ותמכרו ! מהמדינה לצרכן ! קבלני משנה זה כנראה לא כזה שוס....מה הבעיה ?
שגיא | 03.03.14
66.
מענק לעשירים - החברים של לפיד
זו תכנית חוצפה, למי שחסר 100,000 ש"ח ךממש את הדירה לא צריך לסייע - צריך לסייע לרוחב ולעומק. הדרך לסייע היא בשלשה כלים: א. משכנתא תהיה הוצאה מטכרת ותפחית בתשלומי המס. ב. פינוי בינוי - כדי להוזיל מהותית את מרכיב הקרקע ולספק סיוע לאוכלוסיות חלשות. ג. לחייב יזמים לבנות את הבתים על קרקעות המנהל בהם הם מחזיקים, עד מועד קבוע בחוק.
נעם | 03.03.14
58.
רוצים לחתוך מהר? תודיעו שעוד שנה מס שבח יהיה 50%, וכל המתעשרים על הנייר ימכרו
וכשהרבה מוכרים בבת אחת המחירים נופלים. אפשרות אחרת - תודיעו על מס רכישה של 15% ואף משקיע לא ירכוש, והקבלנים ומוכרי יד 2 יאלצו למכור אך ורק לצעירים, ואז יהיה אותו היצע עם פחות ביקוש והמחירים ירדו. אפשרות שלישית - לעשות מבצע איסוף מס על שכר דירה רטרואקטיבי, והשוואת המס הזה למס שיש על בורסה ועל פקדונות והכי חשוב שתזכרו - פה זה לא שוק חופשי. זה שיהיה פחות משתלם להשקיע בדירות ופחות ביקוש מצד משקיעים, לא יגרום לעליית מחירי השכירות. כי השוק פה לא חופשי. אם הוא היה חופשי אז היתה תנופת בניה בגלל הביקוש הרב לנדלן להשקעה, אבל בישראל צד ההיצע מייצר דירות בקצב קבוע, (ואיטי) ולכן אין חשש מירידה בקצב בגלל היעלמות הביקוש. הקצב נקבע במשרדי הממשלה
תומר | 03.03.14
55.
שוב מסתבכים ומסבכים. תורידו את המע"מ לרוכשי דירה ראשונה
ותורידו את דמי החכירה למינהל לרוכשי דירה ראשונה. תחייבו קבלנים לבנות כ- 20% מכל פרויקט דירות 3 חדרים. אל תגבו כסף על אדמת מינהל מרוכשי דירה ראשונה. די עם ועדות והסדרים מורכבים ומסובכים שהם פתח לקומבינות.
האזרח הקטן | 03.03.14
48.
זה צעד שיעלה מחירים
מה שצריך זה להביא חברות זרות, כניראה סיניות, שיבנו חצי מיליון דירות שיהיו זמינו רק כדירה ראשונה. יש הצעד כזה כמה בעיות אך ניתן לפתור אותן. בשנות ה70 כשמדינת ישראל היתה עניה יחסית להיום - היא היתה נותנת דירות לכל העולים די בחינם. אז היום איאפשר ??? בעיר הפלסטינית שנמצאת 20 דקות ממודיעין דיקות 110 מ"ר נמכרות ב70,000$, אתם קולטים ??? סוחטים מאיתנו את המיץ ! 10 שעות עבודה ואח"כ אתה אפילו לא יכול לחייות כמו בנאדם!
שיקה | 03.03.14
46.
הביטו בגרף מחירי הדירות של 2013 בירושלים. המענק שם גרם לעליה חדה במחיר ואז נפילה
ברגע שהמענק הופסק. אותו דבר יתרחש גם ברמה הארצית. אנשים יתנדבו מיוזמתם לתת לקבלן עוד 100,000 שקל כדי לזכות בדירה שהם רוצים לפני שמישהו אחר יקח אותה (יש עודף ביקוש ביחס להיצע) הקבלנים יקחו את הכסף לכיס. הקבלנים הבאים שהולכים לקנות קרקע כבר יודעים שאפשר לדרוש וגם לקבל עוד 100,000 שקל מהצעירים, ולכן יציעו למדינה עוד 100,000 שקל על הקרקעות שהם רוכשים לדירות שימכרו בעתיד (כשהמענק בתוקף). בסופו של דבר יהיה איזון דומה לזה של היום- הצעירים יקבלו מענק אך ישלמו יותר ולכן לא הרוויחו כלום. המדינה תיתן מענק מהקופה הציבורית, אך תקבל על הקרקעות יותר כסף ולכן היא לא הפסידה כלום
כלכלן | 03.03.14
43.
פעם שלישית שאני מסביר, אבל לאט לאט זה מחלחל...
החזר מע"מ יעיל פי כמה ממתן מענק לזוגות צעירים וזאת מפני: א. בדרך זו ההוזלה הולכת רק לרכישת דירות חדשות. בדרך זו מובטחת יציבות הקבלנים והבנקים המלווים, אך חשוב מזו - כל משקיע יודע שהזוגות הצעירים אינם השוק שלו, מאחר והדירה שהוא קנה במחיר 118% הוא יכול למכור להם רק ב 100%. הרחקת המשקיעים היא אפקט חשוב ומשמעותי. ב1. החזר מותנה לאורך שנים (החזר מלא יקבל רק זוג שרכש דירה וגר בה 10 שנים) לא מאפשר לקבלנים "לגלגל" את סכום ההטבה לטובתם. הם מוכרים לכל לקוח במחיר כולל מע"מ (ואפליה אסורה על פי החוק) והרוכשים חייבים להביא מהבנק את כל הסכום, מבלי שהבנק יודע אם יגורו בדירה ויזכו למענק, ולכן לאיעמיד לטובתם אשראי נוסף (מה עוד שקל להגביל זאת בפיקוח על הבנקים) ב2. ההתניה לא תאפשר קומבינות "רכישה על שם הדוד" למיניהן כי אם הדוד לא גר בדירה בפועל המענק פשוט לא יגיע. אם ה"דוד" כן גר בדירה 10 שנים בפועל וגם הדירה רשומה על שמו - הרוכש המקמבן עשוי למצוא עצמו קורבן לקומבינה של הדוד בעצמו...
רק החזר מעמ | 03.03.14
37.
"רבים מתנגדים למע"מ דיפרנציאלי משום שהדבר עשוי לפתוח פתח לקבוצות רבות בישראל לדרוש פטור ממע"מ."
אוי אוי אוי! הם לא יעשו מיליונים על גבם של אנשים שאין לא מצליחים לסגור את החודש! אוי אוי אוי! מטומטמים! בשביל זה אתם עושים את ההנחה הזו! כדי שאשכרה המחירים ירדו ויחזרו למצב שפו כמו בכל העולם!
טל | 03.03.14
36.
מחירי דיור גבוהים במרכז זה טוב
אנשים יוצאים לגור בפריפריה בעקבות מחירי הדיור- שזה דבר מבורך. אי אפשר לדחוף את כולם במדינת תל-אביב, כבר אין מקום. המדינה מנסה שנים לפתח את הפריפריה ומשקיעה הון עתק בנושא, אך הפתרון פשוט - להוזיל את מחירי הדיור בפריפריה אפילו עוד יותר על ידי מענקים והנחות ואילו במרכז לתת למחירים לעלות ולעלות. רק כך תתפתח הפריפריה ומדינת ישראל תפסיק להיות מדינה של גוש דן
חניה בתל אביב | 03.03.14
28.
למה לא מענק של מיליון ש"ח ?
תארו לעצמכם שהגאונים בממשלה ייתנו מענק של מיליון ש"ח לרוכשי דירה ראשונה , משמע דירה בחינם . בשל הביקוש המחירים יעלו , למעשה המחיר המינמלי של כל דירה בישראל יהיה מיליון ש"ח ללא קשר למצבה ומחירה הקודם . בנוסף מי שלא יקבל מענק ישלם מס פעמיים גם על הדירה שקנה וגם לממן את המענק לאחרים . עכשיו כשאנחנו מבינים את האבסורד שבמענק אפשר לומר שהגודל של המענק רק מודד את הטיפשות של קבינט הדיור .
אני רק שאלה | 03.03.14
18.
יש להגביל את המשקיעים (שזוגות צעירים מתחרים בהם ברכישת דירה):
מס רכישה גבוה למשקיעים מחול, לבטל פטור ממס שבח דירה שניה (כיום כל 4 שנים), להשוות מס שכירות למס השקעות הון, להסדיר את שוק שכירות הדירה (מינימום אופציה של 3 שנים מצד המשכיר, ועודת דוגמאות לקחת ממדינות מתוקנות), להגביל בחוק תקופה בה הקבלן חייב לבנות על קרקע שלנו (שהמדינה מוציאה למכרז), לבטל מחיר מינימום של קרקע במכרזים, להוציא למכרזים כמות גדולה של קרקע ולא בטיפטוף אשר גורם לעליית מחיר קרקע, ושהשרים יוכלו פחות בורקסים בישיבות - זה מפריע להם להתרכז ולהתחיל לעבוד
ag | 03.03.14
17.
הפתרון הזה הוא להכניס גול עצמי, זה יחמיר (!) את הבעיה
המדינה תעזור לזוגות שקשה להם, ואז חלקם כן יוכלו לקנות דירות. כתוצאה מכך יגדל הביקוש בעוד ההיצע נשאר קטן, ומחירי הדירות המופרזים שצריכים לרדת ב - 40%, יעלו עוד יותר !! המחירים לא יורדים כי האוצר לא רוצה שהם ירדו, חד וחלק. מדינת ישראל הפכה למדינה מלאת חובות ונטולת זכויות. תשוו את מספר המשכורות הדרושות לדירה בחו"ל לעומת פה, תוסיפו השוואה של מחירי מזון, ותקבלו תמונה עגומה. ומה אתם עושים בנידון אזרחי ישראל ? אם לצטט את הגשש: צה"ל קורא, סרג'יו יוצא חביבי, אתם רצים לדגל כשקוראים לכם. פראיירים במלוא מובן המילה.
אבי | 03.03.14
9.
הפתרון הוא במשרות איכותיות בפריפריה!
כל עוד המשרות האיכותיות נמצאות במרכז, אנשים נוהרים לשם כדי להתפרנס. המחירים במרכז עולים, ומשליכים על המחירים בכל הארץ. כשאנשים יוכלו לבחור את מקום מגוריהם תוך ידיעה שיש להם היכן להתפרנס (לא רק מתיירות על נספחיה או מפעלים בודדים - בלי לזלזל חו"ח ) - הם יעברו לפריפריה (במיוחד אלה שגדלו בה, ומגיעים למרכז רק בגלל פרנסה). הביקוש במרכז יירד -> המחירים במרכז ירדו וישליכו לכל הארץ. כל פתרונות הקסם - דינם להכשל ולהחמיר את הבעיה.
א | 03.03.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת